Şimdi Ara

CINAYET - (Kanal D) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
4.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şu leyla'nın Ozan'a aşık oldugunu 2.bölüm anlamıştım. 3.Bölümde belli ettiler.
    Leyla'nın sakladıgı bir çok bişey oldugu kesin.

Valla işleri zor. Bu cinayet olayı kolay kolay çözülmez
  • Bu dizi tutar
  • Dizi The Killing'in aynısı değil, Forbrydelsen(Danimarka) uyarlaması. The Killing'de aynı diziden uyarlanmıştır, lakin The Killing sadece fikir olarak esinlenmiş olup 7. bölüm sonunda fikren bir kızın cinayeti olsa da farklı şekilde ilerlemiştir. İki dizide de katil farklı kişiler çıkıyor.

Bizimkiler ise Forbrydelsen'i uyarlamış çünkü dizi başlarken "Yönetici Yapımcı" olarak ve orjinal fikir sahibi olarak Danimarka versiyonunda olan isimler yazmakta, kaldı ki biz orjinal Forbrydelsen'in müziklerini dahil almışız. Dizide ki kullanılan müziklerde birebir aynıdır.

Şimdi sorulan sorulara cevap vereyim.

Orjinal versiyonun da ilk sezon 20 bölüm olmuştur. Diğer sezonlar 10 bölüm sürmüştür toplam 3 sezon, 40 bölümdür.

Her sezonda farklı bir cinayet işleniyor.

Başrolde ki karakterler arası aşk olmayacak çünkü ;
    erkek polis 18. bölümde ölüyor.

Katil ise
    babanın yanında çalışan kişilerden biri.
  • Beklediğim oldu ve dizinin günü değişti. Hangi gün yayınlanacağı şu an için belirsiz, ancak kısa zaman içinde belli olur.
    http://www.tvaktuel.com/haber/17419-cinayet-dizisinin-yayin-gunu-degisti.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Beklediğim oldu ve dizinin günü değişti. Hangi gün yayınlanacağı şu an için belirsiz, ancak kısa zaman içinde belli olur.
    http://www.tvaktuel.com/haber/17419-cinayet-dizisinin-yayin-gunu-degisti.html

Anlaşılan bu dizinin sonuda "Kayıp" gibi olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanal D bu sezon diziler konusunda bir türlü dikiş tutturamıyor. 4-5 yıl öncesinin ATV'si gibi oldular resmen. Umarım gelecek sezon toparlanırlar.
  • Baktım bende sarmadı fazla tutulmayacağını düşünüyorum
  • Dizi iyi gidiyor aslında, ben sevdim
  • cumartesi arka sokaklardan önce veya onun yerine koysunlar
  • Dizi pazar akşamı 22.30'a alındı. Umarım bu bir yayından kaldırılma belirtisi değildir.
    http://www.televizyongazetesi.com/cinayet-dizisinin-yeni-gunu-belli-oldu_6_80619
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Dizi pazar akşamı 22.30'a alındı. Umarım bu bir yayından kaldırılma belirtisi değildir.
    http://www.televizyongazetesi.com/cinayet-dizisinin-yeni-gunu-belli-oldu_6_80619

Bence dizi çokdan rafa kaltı, "bari çekilen bölümleri yayınlayalım" dediler herhalde. Pazar akşamı saat 22:30 dizi mi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cinayet, yeni gününde yeni saatinde Pazar 23.15'te Kanal D'de...
  • En azindan pazar gunune tutunursa yayindan kalkma tehlikesini yasamaz.

Ama ben fazla umitli degilim diziden. Bizim rating sistemini seyircileri falan goz onune alirsak izlenmeyecegi cok acik. Entrikasiz salt polisiye sevilen bir tur degil, dunyadaki en iyi polisiyeyi yapin Turkiyede tutunmaniz zor ihtimal.

Forbrydelsen'in resmi uyarlamasi ama o diziyle kiyaslanicak kalitede degil. Serdar Akar ve ekibi o karanlik atmosferi riskli bulmus olacak ki Behzat C'deki gibi gercekci bir kamera dili kullanmis. Ama BehzatC'de avantaja cevirdigi bu durum burada tutmamis. Nurgul Yesilcayin, kedilerle yasayan yasli kadinin evine girdigi sahnede supheliyle karsilasma sahnesine bakin, bir de forbrydelsendeki o sahneye bakin. Arada ucurum var. Gerilim ve heyecandan eser yok. Sahneyi yasatamiyorlar bile. Turkiyede figuran, kisa rolde oynayacak oyuncu sorunu da var. Oradaki suphelinin berbat otesi oyunculuga da negatiflige tuz biber ekiyor.

Senaryonun adapte edilmesinde ortaya cikan sorunlarda var ancak bu hic tahmin etmeyecegim sekilde minimum duzeyde tutulmus. Dizinin en iyi yani bu zaten.

Basrollerde Nurgul Yesilcay fena degil. Cok daha iyi olmali ama ilk bolumdeki performansindan hemen siyrildi ve karakteri oturtmaya basladi. Engin Altan Duzyatan bence cok iyi oynuyor, zaten A.Mumtaz Taylan'i soylemeye gerek yok.

Aslinda yonetmen ve ekibi risk alip, "soft"luktan kurtulsa ve diziyi polisiye-gerilim tarzina iyice yaklastirsa Kayip'tan sonra izleyecegimiz guzel bir dizimiz olur.

Ama o riski almalarini beklemek haksizlik olur. Şu piyasada bu halleriyle zor tutunuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irerten -- 27 Ocak 2014; 19:17:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir dizi geç saate alınıp günü değişiyorsa yayından kalkması yakındır
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Bir dizi geç saate alınıp günü değişiyorsa yayından kalkması yakındır

• Bölümlerın agır gittigini düşünüyorum. 1-2 tane ipucu yakalıyorlar ama cılız ipucular...
    tabii merak uyandırıyor bölümler bu bakımdan güzel.

Dizi hakkında ise valla herşey olabilir. katil herkes olabilir. hatta bahçıvan bile olabilir
    Şaka bi yana Gonca'nın sümüklü ablasının ozan'ın zengin babasıyla ne alakası ilişkisi olur onu anlamadım.
    hepsi bişey saklıyor. özellikle bu iş Leyla'da çözülecek, oda bi haltlar saklıyor.

Çok karışık 4 bölüm geçti ama 1 arpa boyu ilerlemedi dizi.
  • günü değişince unuttum ben böyle bir dizi mi vardı
  • 4 bölümüde seyrettim dizi güzel bence tutulması lazım
  • cinayet temalı ve (bizimkiler pek beceremese de) biraz karanlık ve seks, uyuşturucu gibi ağır atmosfere sahip olduğu için geç saate alınmış olabiliri..

ben killing i seyretmiş biri olarak fena bulmadım.. geç te olsa seyrediyorum.. hatta danimarka versiyonu olan orjinaline de başlayacağım yakında..
  • tanıtımına bile denk gelemiyorum nasıl izlerim bu diziyi
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.