Şimdi Ara

Çin markalarından ürün alma, aldırma! Türkiye Çin'in müstemlekesi değildir! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
55 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çin Çöplerini derken neyi kast etmiştiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwin35 -- 7 Nisan 2021; 10:50:33 >
  • Çin Fabrikalar üretim yapacak diye bi taraflarınızı yırttınız ne bu yav
  • Çin protesto edip Koreli dövme sezonu başladı mı Çin markalarından ürün alma, aldırma! Türkiye Çin'in müstemlekesi değildir! 

• Üreticisi çin olan telefonu alma , evine dandik robot süpürgeyi alma , çin malı vdsl fiber modem alma.

aliexpress üyeliğini sonlandır , türkiyede sahibi çinli olan şirketlerden alışveriş yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E27222C63 -- 7 Nisan 2021; 10:12:12 >
  • infectedvoice kullanıcısına yanıt
    İşte bu noktada dünya hata yaptığını kabul etmeli. Ülkeler nasıl ulusal pazarlarında tekelleşmeyi önlemek ve rekabeti tesis etmek için rekabet kurumları oluşturup ve yasalar çıkartıyorsa, uluslarası pazarda da bir rekabet regüasyonu lazım. Çin'i elimizle tekel yaptık, şimdi cezasını çekiyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkes burada yazdığı klavyeden gördüğü monitörden bilgisayar bileşenlerine kadar çöpe atsın :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7EE534877

İmf gitti çin geldi yani.

imf'ye borcun faiizini bile ödeyemiyoruz hocam..bataktayız..müslüman katili çinlilerin eline düştük artık..durum acınası..

• Cin mali olmayan bisey kalmadiki yedigin sarimsak bile cinden geliyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • xiaomi oppo lar burada fabrikalar açmışken, bu söylenenlere ne de uyar ya bu kıçına don almayıp telefon alan bu ülke insanı emin olun!!Çin markalarından ürün alma, aldırma! Türkiye Çin'in müstemlekesi değildir! 

• Uygur Türkleri'ne tüm dünyanın gözü önünde soykırım yapan ve sanki iftiraymışçasına bizi tehdit eden Çin'den bir şey almamalıyız.

Aslında 1300 yıl önce yazılan Orhun Kitabeleri'nde aşağıdaki sözler, Bilge Kağan'ın bize geleceği gösterdiğini ispat ediyor.

"Türk beyleri, Türk adını, sanını bırakmışlar,
    Çinli Beyler gibi Çin adları, sanları alır olmuşlar.
    Çin Kağanına itaat eden,
    Çin adet ve törelerini tutan,
    Çin yasaları ve buyruğuyla iş gören,
    Çin yanlıları olmuşlar.
    Elli yıl, Çin’e hizmet etmişler,
    Onlar için çalışıp çabalamışlar.
    Çinliler için, doğuya, batıya ordular sevk edip, savaşmışlar.
    İmparatorluklarını ve kurumlarını her şeyiyle
    Çin hakanına teslim etmişler."

"Örneğin, Çin milletinin sözleri tatlı,
    İpek kumaşları yumuşak olur.
    Onlar kendilerine uz ve uzak milletleri
    Bunlarla kandırır, kendilerine yakınlaştırırlar.
    Akıllarını çelip, kendilerine benzetirler;
    Kendi kültür ve medeniyetleri içinde eritip, yok ederler."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Her şey çinde üretiliyor zaten. Bırakın bu kendi dünyanızda tepki göstermiyor. Daha kendi ülkemizin göz göre göre soyulmasını engelleyemiyoruz.

• Çin kadar adi bi millet yok
    Ama ucuz iş gücü diye diye büyüdüler süper güç oldular

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • belki bu konuyu çin malı modemle bağlı olduğun pcnin çin malı klavyesiyle açtın. kısacası öyle 1 hafta gündem olacak olayla gaza gelmeyin. çin düşmanıyız ama çin muhtacıyız.

• quote:

Orijinalden alıntı: VeterözeR

belki bu konuyu çin malı modemle bağlı olduğun pcnin çin malı klavyesiyle açtın. kısacası öyle 1 hafta gündem olacak olayla gaza gelmeyin. çin düşmanıyız ama çin muhtacıyız.

Hocam ne yapabilinirse kardır , sonuçta Çin'den sarımsakta geliyor , ahşak monitör altlığı da , Kürdan da (yerliler var iyi).

En azından bunları keseriz.

Birde Çin'i gördüm , hijyen-temizlik kavramları çok farklı , ben mesela Çin malı gıda almam.(bebek maması ve kedi maması vukuatları daha taze)

Artı ticari kültürleri ne isterlerse onu ver mantığında olduğundan , piyasada bolca bir ay - iki ay çalışan kablolar , 7-8 ayda bozulan kulaklıklar gibi çöp ürünler çok.Kendi sektörümde mesela uzun vadeli kullancaksanız fiyatı 2.5 kat olan Orjinal ürün daha ekonomik çünkü Çin malında aynı sürede en az 3 tane alıp , 3X ödeyip üstüne çile çekiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgora -- 8 Nisan 2021; 10:1:15 >

• Periah kullanıcısına yanıt
    Traş makinesi lazımdı. Braun made in almanya aradım , ülkede sadece hepsiburadanın bazı ürünlerinde vardı. Rica ettim made in germany yolladılar.

Telefon ve her türlü araç gereci lazım oldu , Ankarada çarşıda made in china yazmayan ürün yok. Minicik micro usb uç girşi bile çinden geliyor.

Her şeyi geçtim marketlere ucuz olsun dige çin pirinci gelmeye başlamış , daha çok satıyor diyor adam allahtan hala bizimkiler duruyor da fiyat farkı uçuk.

Adamlar virüs gibi giydiğimiz çorap bile yakında çinden gelir. Maliyeti nedeniyle üretim durdu.

Tekstille yakından ilgili biri olarak , bizim kumaşlar , iplik ve boyamalar standartın üstünde pahalı oluyor ama kalitesi çok yüksek. Ama adam 20 liraya düzgün mal alacağına 5 liralık dandik şeyi alıyor , her yıl atıp yenisini alıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Çinin de çok umrunda. Bu arada doğrudan tehdit derken ? Adamlar Doğu türkistan paylaşımlarına itafen cevap vermişler kişi veya kişilere tehdit göremedim ben.

Yav halkımızın hepsi aynı, bir bakarsın Aklar israili boykot eder bir bakarsın sollar kendi ittifakalrına yanıt verildi diye çini boykot eder komik.

Çin Aşuresini pardon aşısını da edecekmisiniz. Bırakın bu işleri gerçekten doğu türkistana üzülüyormuş gibi ,duyar kasıyor gibi geliyor bana herkes anlamadım gitti.

Bu dünya böyle gücü yeten yetene, aha suriyede de durum aynı afganıda vs vs.

+1 Ah hocam ah,bir tweet den dolayı atılan mesajlara bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: dndd

Toplanın çinli bulup dövmeye gidiyoz
    Çin markalarından ürün alma, aldırma! Türkiye Çin'in müstemlekesi değildir!
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    attığı mesajı yazdığı pc de çin malı ama no brain.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.