Şimdi Ara

ÇİN malı ucuz arabalar gümrükte!!!!!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
0
Favori
155.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • www.chery.com.tr site bile kurmuş adamlar arkadaşlar siz ne desenizde satar bu arabalar ben şahsen 6-9 milyar veripte 2. el kuş serisi alacağıma alırım sıfır aracımı kullanırım kuş serisi çokmu sağlam bu araçlardan ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: dede2552

bu araçlar gelirse kesin alacağım gücüm ancak yetiyor sanki yıllardır bindiğimiz kuş ve reno serileri kaç yıldızlıki hep avrupalılar kazıkladı birazda çinliler kazıklasın onlardan daha şerefli millet en azından çinlilerde 10 milyar yerine 30 milyara araç satsa en kalitelisini yapar adamlar yedek parçassıda ucuz olur ooooh gel keyfim gel bazıları yazmış yok 200 yok 250n km hızla gitmiyormuş araçta niye en son 200 müş ne diyorsunuz kardeşim siz burda ne öyle bir yol var nede sizin gibi türkiyedeki insanların öyle bi beklentisi sen kafayı çek 200 le duvara vur görürsün n-cap ın yıldızlarını bakayım o yıldızlar bi yerine girmesin sonra....çin malı gelsinde vergisiz fiyatları bile türkiye de kazık olan şu kazıkcı firmalar gerçek fiyatlara insinler....

+ 1500
    Haklısın ii ozman 5 yıldız aldı die başka markayı alalım 200 den aşağıya inmeyelim kaza yapalım nolsa 5 yıldız almış ölmeyiz dielim...
    Yaw bi kere kaza şans işi tmm arabanında rolü büük ama hangisine gücün yetiosa onu alırsın çin malını alsanda alman malınıda alsan hıza

• hane yaa daha gelmedimi bu araçlar
  • Avrupa araçların piyasasını etkileyeceğini sanmıyorum çünkü ikisinin alıcısıda çok farklı olur gibi geliyor bana ortalama 60.000 ytl.verip passata falan binen adam 7.000 ytl.diye çin arabasına kaymaz sonuçta ,anca ikinci el şahin-doğan alıcıları yönlenir ama sonuçta can taşınan vs.araç olduğu düşünülürse bakıp görmek lazım...Ayrıca sıfırının 7.000 civarı olacağı söyleniyor doğruysa ikinci eli hiç olmayacak gibi...
  • çin malı arabaya dandik diyonuz. o bindiğiniz şahinler ladalar skodalar bunlardan dahamı sağlam dahamı kaliteli ya da dahamı güvenli?yıllarca lada gibi bir arabaya para verdiler.öyle bir araba neden alınır bilmiyorum.lada alınıyorsa buda alınır.ayrıca o arabaları o fiyata sattırmazlar.zaten reno clionun fabrika maliyeti 11-13.000 ytl arası geri kanal 10bin ytlsi vergi
  • quote:

Orjinalden alıntı: damonbounce

çin malı arabaya dandik diyonuz. o bindiğiniz şahinler ladalar skodalar bunlardan dahamı sağlam dahamı kaliteli ya da dahamı güvenli?yıllarca lada gibi bir arabaya para verdiler.öyle bir araba neden alınır bilmiyorum.lada alınıyorsa buda alınır.ayrıca o arabaları o fiyata sattırmazlar.zaten reno clionun fabrika maliyeti 11-13.000 ytl arası geri kanal 10bin ytlsi vergi

HOCAM BIRININ URETIM YILINA BAK SEKSENLERDEN DOKSANLARDAN BAHSEDIYORSUN DIGERINE BAK 2006 TEKNOLOJISINDEN BAHSEDIYORSUN KISACA ADAMLAR SEKSENLERIN DOKSANLARIN TEKNOLOJISINI 2000 LI YILLARDA KULLANMISLAR
  • eski Türk destanlarımızda bile çin devletinin nasıl bir devlet olduğu anlatılıyor biraz oralarıda okuyalım insanlarımız atalarımız şu ifadeyi kullanıyorlar onlar için çin devleti ipeği kumaşı kalitesizinden çok ucuza verdi bizi yanına çekmeye çalıştı" " gibi buna benzer bir tabir kullanıyorlar yani bu çinliler yok mu çinliler bakalım Allah korusun kaç kişiye mezar olcak inşallah olmaz
  • no no no china.
  • bozuluncaya kadar gezip sonra köydeki evimizin yanında kümes yaparız...

quote:

Orjinalden alıntı: serkes

harika bir köy aracı...........

• 1 yıldır gümrükte araçlar
  • Gelsede alsak yaww...
    Bi mod al sana çakma bmw...
  • gördükçe tüylerim diken diken oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: P@SHA

quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz101

O araçların dahi olabileceği en düşük seviye kanımca 12-13 düzeylerindedir...
    Hesabı basit çin'den nakliye araç başına nerden baksanın bi 500-600 dolar tutar, vergi felan da hesap edin, eh yani çin bile olsa maliyeti 4000 doların altına düşürmeleri pek muhtemel değil, yani nerden baksanız gümrük sonrası nakliye, vergi bayii karı felan derken 4000 dolar maliyetli araç dahi 8000 doları bulur, hatta geçer bile diye düşünüyom.

Ne olursa olsun bu durumun bizlere yarayacağı kesin. Diğer araba şirketlerinin fiyatları ne kadar dayanacak çok merak ediyorum. En iğğisi bekleyip görmek....

haklısın türkiye vergi cenneti bide gümrükten gececek ve dediğin gibi bayi karları falan en az 10.000 ytl olur

• +1 BU ARAÇLAR ÇOK SATAR MOTOR LARDAN BU BELLİ YAZIN KAÇ TANE ÇİN MOTORU GÖRDÜM SAYAMAM BİLE HER YERDE ONLARDAN VAR OTOMOBİLDE BÖYLE OLACAK.TRAFİK OLACAK VE DE KAZALAR ÇOK OLACAK.AVRUPA OTOMOBİL FİYATLARI DA DÜŞECEK TABİKİ
  • quote:

Orjinalden alıntı: sktem

+1 BU ARAÇLAR ÇOK SATAR MOTOR LARDAN BU BELLİ YAZIN KAÇ TANE ÇİN MOTORU GÖRDÜM SAYAMAM BİLE HER YERDE ONLARDAN VAR OTOMOBİLDE BÖYLE OLACAK.TRAFİK OLACAK VE DE KAZALAR ÇOK OLACAK.AVRUPA OTOMOBİL FİYATLARI DA DÜŞECEK TABİKİ

KAHİN GİBİ KONUŞMUŞSUN ARKADAŞIM BE
  • quote:

Orjinalden alıntı: bal974

quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz101

İki sene önce 2500 dolara satılan bir HP/Compaq laptop tan yazıyorum sürekli..... Altına bakayım dedim geçen gün, ana o da ne Made in China yazmazmı? İş yerinde kullandığımız IBM pc lere baktım, made in China, serverlarımız var iş yerinde 4 xenon işlemcili IBM stack ler, o da ne onnar da made in china, telefonum da made in china imiş....

Olsun hepsi adi mal bunların ne de olsa made in china dimi? Arkadaşlar çin malları adidir ama adi de değildir. Çin de kapitalizmin temel kuralı işler "ne kadar ekmek o kadar köfte". Kullandığımız ve daha fazla para ödeyerek aldığımız pek çok prestijli ürünler de çin malı, bi milyoncularda satılanlar da. Haliyle çin malı otomobiller VW kalitesinde de olabilir (ne de olsa orada kocaman fabrikası var) şu son yıllarda çıkan 1 milyarlık scooterlar kalitesinde de olabilir, olay ne kadar para verildiği ile orantılı.

+1111111111
    çok mantıklı ve doğru bir yaklaşım bence...
    "ne kadar ekmek, o kadar köfte"

Çinliler istenilen kalitede ürün yapabiliyorlar. Bu sadece vermek istediğiniz para ile alakalı.
    Sadece ucuz diye Çin'e gidip, "en ucuzunu buldum" diye sevinip ithalat yapanlar yüzünden Çin'in böyle bir imajı var.
    Ama Çin çok hızlı büyüyen bir dev ve dünyanın imalathanesi.
    Siz istediklerini söyledikten sonra, hepsini gerçekleştirebiliyorlar ve buna bağlı olarak fiyatlar da cüzi miktarda artıyor. Ama yine de işçilik ucuz olduğu için maliyetler düşük çıkıyor.

COK MANTIKLI BİR YAKLAŞIM DOSTUM

• bir beş sene sonra Çin arabaları piyasanın cogunlugunu ele gecirir
    piyasanın kuralı daima aynıdır:
    kotu/ucuz mal, iyi malı piyasadan kovar
  • canını seven kaçsınnn bu arabalardan. Crash testlerini görüpte akıllı hiç bir insan evladı almaz bunları. Ama burası türkiye
  • Büyüklerimiz söyler.Yıllar önce japon arabası denincce ama yanına yaklaşma denirmiş.

Crash testi filan demeyin.Bizim unoların kartalların bi testine bakın önce.

Bu araçların en korkulan yanı motorları ve öyürüyen olur.Ancak ucuz araba getirenin ucuz parça getireceğinide unutmayın.
  • herşeye ragmen bu çin arabaları buraya gelse herkes ucuza alır mıyım diyip bakacaktır. Hatta o arabaları bekleyip su anda araba almayan birçok arkadasım var.
    Tabi bende bu ara arabamı değiştircem ve iyi bir araç almaktan vazgeçtim. Limitimi sınırladım. Çünkü 30milyara aldıgım bir araç çin arabaları geldiğinde 20ye düşecek.. Piyasa duman olacak gibi..
    orta iyi sınıf aracı olanlar deger kaybedecek gibi.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.