Şimdi Ara

ÇİN malı ucuz arabalar gümrükte!!!!!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
0
Favori
155.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye 'ye gelecek marka bu ...özelliklerini inceleyebilirsiniz.Mazda dağıtıcısı Mermerler getirtiyormuş

http://www.cheryglobal.com/
  • Fiyatı 12-13 Milyar olacak enucuz modelide bu...

http://www.cheryglobal.com/qq.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: set

quote:

Orjinalden alıntı: ukrut

Bu araçlardan alır mıyım: hayır
    Bu araçlar T'de satar mı: satar, hele ilk yıl peynir ekmek gibi satar. Üçüncü yılda yollarda bir tane göremeyiz. İstisnası: Bir cemaat dağıtımcı firması olur da üyelerine Allah'ın kelamı filan diye satarsa kırk yıl da satar.

Peki geçmişte dediğin olay gibisi olmuşmu hiç?

KİA VE İHLAS HOLDİNG

• gecen yıl amerikan pazarına girip piyasayı altüst etmek istediklerini duymuştum
  • quote:

Orjinalden alıntı: bal974

quote:

Orjinalden alıntı: yilmaz101

İki sene önce 2500 dolara satılan bir HP/Compaq laptop tan yazıyorum sürekli..... Altına bakayım dedim geçen gün, ana o da ne Made in China yazmazmı? İş yerinde kullandığımız IBM pc lere baktım, made in China, serverlarımız var iş yerinde 4 xenon işlemcili IBM stack ler, o da ne onnar da made in china, telefonum da made in china imiş....

Olsun hepsi adi mal bunların ne de olsa made in china dimi? Arkadaşlar çin malları adidir ama adi de değildir. Çin de kapitalizmin temel kuralı işler "ne kadar ekmek o kadar köfte". Kullandığımız ve daha fazla para ödeyerek aldığımız pek çok prestijli ürünler de çin malı, bi milyoncularda satılanlar da. Haliyle çin malı otomobiller VW kalitesinde de olabilir (ne de olsa orada kocaman fabrikası var) şu son yıllarda çıkan 1 milyarlık scooterlar kalitesinde de olabilir, olay ne kadar para verildiği ile orantılı.

+1111111111
    çok mantıklı ve doğru bir yaklaşım bence...
    "ne kadar ekmek, o kadar köfte"

Çinliler istenilen kalitede ürün yapabiliyorlar. Bu sadece vermek istediğiniz para ile alakalı.
    Sadece ucuz diye Çin'e gidip, "en ucuzunu buldum" diye sevinip ithalat yapanlar yüzünden Çin'in böyle bir imajı var.
    Ama Çin çok hızlı büyüyen bir dev ve dünyanın imalathanesi.
    Siz istediklerini söyledikten sonra, hepsini gerçekleştirebiliyorlar ve buna bağlı olarak fiyatlar da cüzi miktarda artıyor. Ama yine de işçilik ucuz olduğu için maliyetler düşük çıkıyor.

çin malı kalitesizdir diye bsy yoktur..bu ımajın senelerdir var olmasının nedeni turkıyeye en kalitesiz çin mallarının gelmesidir, yani ithalatcıların en kalitesiz malı tercıh etmesıdır...yoksa uretimde dunya devi olan Çin'e laf solememiz biras komık kaçar, ztn k.çımızı yırtsak hiçbsy bu durumu değiştiremez, zengının malı zugurdun cenesını yorarmıs

• bu çin malı kalitesiz arabaların genel anlamda araba fiyatlarını düşüreceği bence hayal.
    çünkü diyelim ki toyota veya ford almak için bütçe ayıran ve beklentileri o yönde olan kişi zaten dönüp bakmaz bile bu araçlara.
    bu araçları alacak kişiler kırsal kesimde yaşayanlar ile şehirlerde yeterli alım gücü olmayanlar olabilir ancak.
    bu da sadece trafik çeşmekeşini arttırmaktan başka bir işe yaramaz.
    ilk yıl aynen motosiklet olayında olduğu gibi çok satar ancak sonraki yedek parça servis vs gibi sorunlar yüzünden satmaz.
    ülkemizi çin malları yüzünden motosiklet çöğlüğüne çevirdik bari otomobil çöplüğüne çevirmeyelim.
    bu araçların ithalatına sınırlamalar getirilmeli.
    ucuz etin yahnisi yavan olur demiş atalarımız.
    üstelik burda söz konusu olan can güvenliği.
    canımız bu kadar ucuz mu????

• wallahi de on numara araç kesin kaçırmam böyle bişeyii.. Çin malı olsun ne olucak.. Nazik takılırız bişicik olmaz vee tofaştan falan görünümü çok iyi.. Ayrıca diğer modellerine de baktım harbi on numara araçlar..
    Sizde bakın bu fiyata bu araçlar Çok iyi ve dünyaya satılıyo bu araçlar geçmişleri de var..
    http://www.bydauto.com.cn/english/car/f3.htm

süper dimi Yaa..

Ayrıca arkadaşlarr şimdi buldumm şu sayfada ki haber fikirlerinizzi değiştirebilir!!! SÜPER OLDU!!
    http://www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=49355&ForArsiv=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byzafer -- 4 Ekim 2006; 4:29:11 >

• LOKOSİT KARDEŞİM YORUMUN MÜKEMMEL.BENCEDE BEŞ PARA ETMEZLER.AMA PİYASAYI DÜŞÜRECEĞİ KESİN. BAKIN DACİA YA TATA İNDİCA YA DAİHATSU YA SATIŞ RAKAMLARI NERELERDE YERLERDE SÜRÜNÜYO...
  • Ucuza gelse de arabayı halen lüks olarak gören insanlarımız araç sahibi olabilse.
    Aracı olan aileler de 2.yi alır.

Umarım kota filan gelmez
  • 6000-7000 arasi olmaz. Diger arkadaslarin dadedigi gibi 12-13 arasi satilir en dusuk. Bir ara Lada'larda o civarda satilyordu. Tek avantaji diger markalarin fiyat kirmasi olacak bir tuketiciler icin. Gelmesinde fayda var:)

quote:

Orjinalden alıntı: P@SHA

Evet arkadaşlar. bu arabalar TR de gümrüğe gelmiş durumdalar. Haberi olanlar verdır belki, bu araçlar Hyundai GETZ e çok benziyorlarmış ve fiyatlarıda 6000- 7000 YTL gibi olacakmış. Öyle duydum ne kadar doğrudur bilemem. Ama gerçekten öyleyse diğer otomobil markalarının olumsuz etkileneceğine kesin gözüyle bakılır.... resmini bulan yada bu konu hakkında geniş bilgi sahibi arkadaşların youmlarını bekliyorum..

Herhalde tek kukllanımlık araçtır bunlar

• neden hala piyasa da değil bu arabalar topik açıldığından beri gümrükte
  • adamlar airbagi yeniden yorumlamışlar
    normalde airbag açılır ve biz gidip ona çarparız
    bunlarda airbag açılıyor ve gelip bize çarpıyor
    hey allahım ya
  • bu arabaların tek faydası otomobil fiyatlarının biraz düşmesi olacaktır

autoshowda kola kutusu gibi buruştu yazıyor

• valla ben anlamiyorum bu arabanin eti ne butu ne nasil buna para verecen de kullanacan kac sene yada.bizim kus serileri gibi desenize japon lar gelmistide bizi kuslarda bortu boceklerden reno lardan kurtarmisti ama bunlar kalsin gelmelerine gerek yok.
  • Gelsin gelsiiiiiiiiinnnn
  • akadaşlar konuya bide işcilik ve maliyet yönümden bakın japonyada saat üçreti 16 dolar c ivarında çinde ise bu rakam0,60 dolar çin ekonomisi dışa dayalı bir ekonomi yani japonların yaptıgını yapmıyorlar bence 10 yıl sonra çin dünya ülkesi olaçaktır

ÇİN malı ucuz arabalar gümrükte!!!!!!
  • nasıl arabaların gürünüşü sizce inçelyeniz varmı işçilik ve maliyet düşük olduktan sonra neden olmasın kaliteli bzlere senelerce bindirmedilermi muratlara renolara bırakın güvenliği konfur dahi yok muratlarda renolarda belki bizden kaliteli yapmışlardır adamlar bence bizim zorumuza giden çinlilerin her seyi yapıyor olmaları bizim tek arabamız vardı oda çalışmadı bilen bilir devri
  • geçmiş olsun hepimize
  • Allah korusun bu arabalardan birine binen bir adama çarparak bir kaza yapsanız,

ve sizde de bir Toyota, Nissan, Opel, WV gibi bişi varsa,

yandınız...katil oldunuz...vicdan azabını düşünün... ee,şimdi suç kimde olacak...işin bu tarafını da düşünmek lazım...
  • logana bile şüpheyle bakan biri olarak çin mallarının yanından bile geçmemm çin işi arabalara
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.