Şimdi Ara

çin malı telefonlarda 3G gerçeği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bu tuzaga düşmemişim iyiki bi ara alıodum tamda
  • quote:

Orjinalden alıntı: vuslat06

arkadaşım alışmışsınız bu tür markalara bi servet ödemeye, nedir bu marka takıntısı anlamış değilim..iki özellik koyuyorlar sürüyorlar piyasaya 750liraya daha iyi özelliklere sahip çin telefonları 200liradan piyasada..

hepsiburda gibi sitelere gir çin telefonlarına verdikleri garantiyi görürsün hepside taş gibi telefon

SÖYLERMİSİN HANGİ ÇİN MALI TELEFONUN ÖZELLİĞİ NOKİA DAN DAHA ÜSTÜN ANLAYAMADIM....
    TAŞ GİBİ TELEFON İSTEMİYORUM.....TELEFON GİBİ TELEFON İSTİYORUM......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FKRKN -- 3 Aralık 2008; 22:13:57 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ARIKAN

quote:

arkadaşım alışmışsınız bu tür markalara bi servet ödemeye, nedir bu marka takıntısı anlamış değilim..iki özellik koyuyorlar sürüyorlar piyasaya 750liraya daha iyi özelliklere sahip çin telefonları 200liradan piyasada..

hepsiburda gibi sitelere gir çin telefonlarına verdikleri garantiyi görürsün hepside taş gibi telefon

SÖYLERMİSİN HANGİ ÇİN MALI TELEFONUN ÖZELLİĞİ NOKİA DAN DAHA ÜSTÜN ANLAYAMADIM....

birçok marka var ama mesela hepimizin bildiği anycool tv,çift sim,5mp vs. özelliklere sahip modelleri var.. oldukca uygun fiyata ve garantili

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ARIKAN

birçok marka var ama mesela hepimizin bildiği anycool tv,çift sim,5mp vs. özelliklere sahip modelleri var.. oldukca uygun fiyata ve garantili

Haahaaaa, hangi Anycool 5 MP miş ya güldürmeyin.

Özellik denen birşey de yok zaten, anlata anlata dilimizde tüy bitti hala özellik deniyorç

• Öncelikle belirtmemde fayda var; Çin malı telefon kullanmıyorum.

Çevremizde bu makinalardan kullanan arkadaşlar çok herhangi birisine bu makinayı tercihinin nedenini sorduğunuzda hiçbirinin "3G desteklediği için" demiyeceğini hepimiz biliyoruz.
    Ha bunu söylerkende desteklemediği halde 3G var diyerek pazarlama yapan kişi veya kuruluşların ya kendilerinin sattıkları maldan haberdar olmadıkları ya da tüketiciyi kandırmak için bu yola başvurmuşlarsa da, ticari ahlak sorunlarının olduğu gerçeğini de gözardı edemeyiz.
    Şayet böyle bir durumla karşılaşan ve desteklemediği özellik için ekstradan ücret ödeyerek mağdur olan kişiler olursa da ürünü aldıklarında söylenen özellikleri içeren bir yazılı dokümanı mahkemeye delil olarak sunarak haklarını da geri alabilirler.

Çin malı telefonlar çıktığından beri forumda gözlemlediğim birkaç ilgili arkadaşın telefonların tercih edilip edilmemeleriyle ilgili uyarıcı paylaşımlarını görüyorum. Burada tercih tamamen parayı ödeyecek kişiye aittir. Siz nekadar eksi yönlerini saysanızda cihazların genel tüketiciyi cezbeden özellikleri oldukça fazla.

Çin malı telefonlarının tercih nedenleri. (kendi gözlemlerimdir.)
    Fİyatının ucuz özelliğinin fazla olması.
    En büyük artıları iki hat kullananların yanlarında taşımak zorunda oldukları telefon sayısını teke düşürmesi veya bir o kart bir öteki kartı tak çıkar makinayı aç kapat işlerinden kurtarması.
    Türkcell reklamında 3G ile TV seyredilebileceğini (para ödeyerek) lanse edildi. "Adam almış 200 Liralık telefonu açıyor seyrediyor bedavaya!". Multimediya özellikleri için ekstradan mali yük getirmemesi.
    Çin malı telefonlarda 1000YTL ye satılan o çok bildik marka telefonlardaki ekranlar gibi büyük bir ekranlar bulunmakta, kullanıcılar kendi çektikleri veya arkadaşlarıyla paylaştıkları videoları rahat rahat gözlerini yormadan ortam bağımlılığı olmadan seyredilebilmesi.
    Herhangi bir ortamda MP3 çalar ile bildiğimiz telefonların iki katına varan sesiyle, o ortama eşlik etmesi.
    Olur olmadık yerde acaba bataryam bitermi telaşesinin olmaması. Vs vs gibi özellikler. İşte bu artılar Yurdum insanının büyük bir kısmı için telefon tercihinde 3G,UMTS,WLan,HSDPA gibi özelliklerden çok çok önceliklidir.

• quote:

Orjinalden alıntı: dellino

Çin malı telefonlarının tercih nedenleri. (kendi gözlemlerimdir.)
    Fİyatının ucuz özelliğinin fazla olması. (ÖZELLİKLERİNE GÖRE FİYATI PAHALI DENEBİLİR)
    En büyük artıları iki hat kullananların yanlarında taşımak zorunda oldukları telefon sayısını teke düşürmesi veya bir o kart bir öteki kartı tak çıkar makinayı aç kapat işlerinden kurtarması. (BENDE VAR KULLANAMIYORUM, 2. SİM ARADA ÇALIŞIYOR. ÖZELLİKLERİ VE KULLANIMI PRATİK OLMADIĞI İÇİN ADAM GİBİ BİR TELEFON YANINDA BASİT BİR TELEFON TAŞIMAK DAHA MANTIKLI İNANIN BANA)
    Türkcell reklamında 3G ile TV seyredilebileceğini (para ödeyerek) lanse edildi. "Adam almış 200 Liralık telefonu açıyor seyrediyor bedavaya!". Multimediya özellikleri için ekstradan mali yük getirmemesi. (EVET BENDEKİNİ UFAKLIKLARA VERİYORUM TV SEYREDİP EĞLENİYO YAVRUCAKLAR)
    Çin malı telefonlarda 1000YTL ye satılan o çok bildik marka telefonlardaki ekranlar gibi büyük bir ekranlar bulunmakta, kullanıcılar kendi çektikleri veya arkadaşlarıyla paylaştıkları videoları rahat rahat gözlerini yormadan ortam bağımlılığı olmadan seyredilebilmesi. (320x240 EKRAN VAR AMA 220x176 ÇÖZÜNÜRLÜKTEKİ 3GP VİDEOYU 10 FPS İLE OYNATABİLİYOR ANCAK- REZALETTT!!! AYRICA DOKUNMATİK 3 AY SONUNDA BOZULDU)
    Herhangi bir ortamda MP3 çalar ile bildiğimiz telefonların iki katına varan sesiyle, o ortama eşlik etmesi. (EVET BİR ORTAMDA ÇALINCA ÇOK BAĞIRIYO VE İNSANLARIN TEPKİSİNİ ÇEKİYOR)
    Olur olmadık yerde acaba bataryam bitermi telaşesinin olmaması. Vs vs gibi özellikler. İşte bu artılar Yurdum insanının büyük bir kısmı için telefon tercihinde 3G,UMTS,WLan,HSDPA gibi özelliklerden çok çok önceliklidir.

DİKKAT EDİN SAR DEĞERİNDEN HİÇ BAHSETMEDİM, AÇACAĞI SAĞLIK PROBLEMİ İNANIN BANA İLERİDE BÜYÜK SAĞLIK MASRAFLARI OLARAK GERİ DÖNECEKTİR. (Konu masraf olduğu için masrafa odaklandım :) )

Sana tepkim yok dellino arkadaşım yanlış anlama. Bu Çin telefonlarını kullanmadığını söylemişsin ancak bu telefonların rezilliğini kullanmayan bilemez zaten.

Henüz yeni HTC Qtek 8500 aldım 230 liraya. Marka Dünya devi HTC ve üzerindeki Windows Mobile 5 yerine Windows Mobile 6.1 yükledim. Şu an karizmatik, görsel, özellikli ve sağlam bir telefonum oldu. Söyleyin bana hangisi daha ucuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 4 Aralık 2008; 11:02:17 >

• ya olm sormayın bende tlf al baba dediğimde babam gitmiş gitti gidiyordan arkadaşları anycool telefon isimleri yazmış bak bunda tv var şu var bu var 2 kamera bunları alalım dedi :D dumur oldum omnia içini ikna ettim :D
  • EKRAN BÜYÜK AMA 65 K VİDEO OYNATMASSA.....KAMERALARI NE OLDUĞU BELLİ DEĞİL ..BENCE 0.3 YADA 1.3 GERİSİ PALAVRA...1 DEN 5 E KADAR YAZIYORLAR......KALİTESİZ.MÜZİK.....EKRAN BÜYÜK AMA VİDEOLAR KKESİK KESİK KALİTE YOK.....O BEĞENMEDİĞİNİZ NOKİA LARDA 16 MİLYON RENK VAR...ADAM GİBİ VİDEO YADA DİVX BİLE GÖSTERMEKTELER......YOL ORTASINDA O KALİTESİZ BANGIR BANGIR BAĞIRAN MÜZİĞİ KİMLERE DİNLETECEKSİ....İKİ KAMERA KOYMUŞLAR..İKİNÇİSİ TRAŞ OLMAK İÇİN ZATEN......TV DIŞINDA HİÇ BİR ÖZELLİĞİ YOK Kİ...
    NOKİA BU ÇOK BASİT İŞEMİ KÜÇÜK BİR TV TÜNERİ KOYARAK YAPAMAZMIYDI..YAPARDI TABİKİ.....
    BU TELEFONLAR ADAM GİBİ KENDİ MARKASINI YARATAMIYORLAR........ÇALIYORLAR.....ARTIK BU TELEFONLARIN ÖZELLİKLERİNİ TARTIŞMAYACAĞIM.NEDENİ İSE GENÇLERİN KANDIRILMASINA ORTAK OLMAK İSTEMİYORUM......
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.