Şimdi Ara

Çin malı telefon imei sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
21.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sahibinden.com dan bir çift hatlı z1 anycool aldım. #*06# yapınca görünen imeiler tk'da kayıtlı görünüyor. Ama cihazın arkasında farklı bir imei var. Yani özetle klonlanmış bir cihaz. Bu cihazların rüsşvetle filan kayıt yapıldığını ama 6-7 ay sonra kayıttan düşürüldüğünü öğrendim daha sonra..

Şimdi satıcı durumdan en geç altı ay sonra sıyırmış olur. Zaten 3 ay garanti filan veriyorlar anlaşılan bu yüzden. Telefonu aldık telefon güzel bari elimde patlamasın diye elimde uyduruk bir telefon var kullanmadığım, onun imeini kullanıp telefonu da çöpe atabilirim. Ama bu telefonculara imeimi söylersen onu da 50 yere klonlarlar diye korkuyorum. TK aynı anda aynı imeiye sahip açık iki telefonu mutlaka tespit ediyormuş çünkü. İmei klonlamayı kendim nasıl yaparım program vs. ile mi oluyor?

• Alırken dikkat etmeliydin.Gittigidiyorda satılan bütün çin telefonlarının imeiller cakma vede sahte hepsinin irtibat adresi çep telefonu.Bu yüzden aldıkdan sonra satıcı seni tanımaz.sende satıcıyı bulamassın.Çevremde bu konuda mağdur olan 10 larca insan var.İşte bu yüzden sürekli bağırıyorum.Kaçak,garantisiz en önemlisi bilmediğiniz insanlardan almayın..Zaten benim kanımca bu sene sonuna kadar bu imeiller konusunda mağdur sayısı 100 leri hatta 1000leri bulacak.Yinede iyi düşünüp,inceleyip karar verin de alın.sevgiler..
  • 20 ytl lık bı telefonun klonlanıp cöpe atıldıgı doru ama bundan bısey cıkmıyo dostum benım bı arkadasta ıphone aldı 1 yıl oldu hala kullanıyo bende arte arastırıyorum guvenlı bıyer buursam alıcam
  • Valla aldık bir kere. Şimdi nedeni nasılı değilde hazır elimde bizzat kendime ait iki tane ölü telefon varken bunların imeilerini nasıl bu telefona atarım onu öğrenmek gerekiyor. Bu telefonları bir daha hiç aktif hale getirmeyeceğimden kayıtsız hat sorunum olmayacaktır. Zaten her ikisi de arızalı. Ama sorun şu dışarda imei klonlatsam benim söylediğim imeiyi adam başkasına da kullanabilir. O yüzden kendim yapmam gerek.
  • guncel

ayni soruyu bende soruyorum bilen varsa cevaplasin lutfen

eski kullanmadigim telefonumun imei sini bircihaza kopyalamak istiyorum
    istanbul icinde imei mi caldirmadan yapabilicegim biryer varmı??
  • quote:

Orjinalden alıntı: Standart Kullanıcı

Valla aldık bir kere. Şimdi nedeni nasılı değilde hazır elimde bizzat kendime ait iki tane ölü telefon varken bunların imeilerini nasıl bu telefona atarım onu öğrenmek gerekiyor. Bu telefonları bir daha hiç aktif hale getirmeyeceğimden kayıtsız hat sorunum olmayacaktır. Zaten her ikisi de arızalı. Ama sorun şu dışarda imei klonlatsam benim söylediğim imeiyi adam başkasına da kullanabilir. O yüzden kendim yapmam gerek.

Güvendiğin bir telefoncu bulup anca ona yaptırabilirsin.İnsanlar ekmek yedikleri işin sırrını kolay kolay anlatmak istemez haklı olarak.Bir şekilde bu işin nasıl yapıldığını öğrenme şansın olursa forum sakinleri olarak bizimle de paylaşırsan mutlu oluruz.
  • vallaha kimsenin paylaşacağını sanmıyorum bu olayı..ancak ö.m atanlara belki yardımım dokunabilir..
  • Yasal olmayan bir işlem için sana kim yardım eder ?

Bu şekilde kullan veya tanıdığın telefoncu varsa ondan yardım al... Çoğu bu işlemi bilir.. Hepsi inkar eder !?
  • SpiderMan Box +z3x ed‎ıtor 450Ytl

SpiderMan Box sadece 3??usd ı‎st‎ıyene tekde alı‎r

Z3x editor Özellikler 120usd

1.6 ÇIKTI
    MTK6205 desteği eklendi
    - MTK6225, MTK6226 daki problemler giderildi
    - Arama sistemi yenilendi
    - DEgği‏tir, exele kay‎t exelden yukle seçeneği eklendi
    - Sözlük geçmi‏i ve yükl‏me eyönetici eklendi
    - Sözlük editörü eklendi (split, edit, load/save from/to XLS/DIC)
    - Font editor deği‏tirildi
    - Bir çok yeni dil eklendi (türkçe dahil)

http://balakci.com/satis/index.php http://www.gsmdevleri.com/wbb2/hmportal.php
    Bu sitede box var bu boklar yardımı ile çin mallarının içinde ve sisteminde gerekli düzenlemeler yapılabiliniyor.Hatta menü isimlerini kendine göre değiştirebiliyorsun.İstersen bir bak yararlı olur herhalde
    Ekdeki fotoğrafları incele orada çeşitli bokslar var MTK 6225-6227-6226 bunlar bütün çin mallarına uyarlar

ALINTIDIR.(www.balakci.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FKRKN -- 30 Haziran 2008; 0:31:22 >
  • telefonu alır almaz bakıcam farklıysa yanimdaki eski telefonun imei sini kopyalatmak icin servis isteyecem.

internette kopyalamanin
    300ytl ye satilan bir makina ve yaninda verilen software sayesinde hicbir parca degismeden sadece kablo ile baglanarak mumkun oldugu yazıyor

makinelerin adlari da yazıyor
    eski makinelerin belirli modelleri yaptıgı
    yeni versiyon makinelerin ise hepsine uyum sagladigi.. bu modal olmaz diyen olursa inanmamak gerektigi baska biryer aranması gerektigi google da arayınca cikiyor..
  • Yapılabilliyor.Dikkat et imei in başka bir yerlere gitmesin internettede imei yi alabilirler...dikkatli ol
  • Arkadaşlar yukarıdaki mesajda verdiğim boxlar sayesinde telefonun her şeyini değiştirebilirsiniz.İsterseniz menü adlarını siz belirlersiniz.Bu aletleri telefon tamircileri kullanıyorlar...Kendim yapacağım dersen 3-5 arkadaş toplanıp bu box dan alıp ortak kullanıcaksın. Yada tamircilere 20ytl imei için bayılacaksın.
  • peki madem oyle degistiriyorum, yazdıklarımı sildim, alttaki arkadasin uyarisiyla.

hatta
    gittim telefonu geri iade ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klinik_Psikolog -- 22 Temmuz 2008; 19:29:59 >
  • her türlü imei yazma,patchleme,klonlama işlemi yasaktır...
    Yeni yasada yapan ve yaptıranlara 30.000 ytl ye kadar para ve 2555 güne kadar(7 yıl) hapis cezası belirtilmiş!

Yaptınız yaptırdınız barı forumlarda alenen yazmayında savcılık bunu suc duyurusu kabul edıp gelecegınızı karartmasın...
  • McOrco iyi açıklamış... Ben bu işlemin yasa dışı olduğunu defalarca yazdım.. Kimse umarsamadı.. McOrco, ceza sınılarını yazınca iş ciddiyete bindi.. Bakın görün, bir daha kimse 'imei' klonlaması ile ilgili mesaj yazacak mı ?

Bu model telefonların KAÇAK olduğunu defelarca yazdık.. Kaçak = vergisiz demek..Vergisiz = ceza demek.. Almak ve satmak suçtur !

Bunları çoğu kişinin bildiğine eminim.. Satmayacak ve almayacaksın !

Forumda, bu model telefonların sahte ve kaçak olduğu yazılıyor.. Satmayacak ve almayacaksın !

'Sahte Çin ürünleri dünya ekonomisini ele geçirmiş' diye yazılıyor.. Satmayacak, almayacak bu işlere ortak olmayacaksın...

Bunları çoğu kişinin bildiğine eminim...
  • evet cogu kısı bılıyor. ama bu konun sıkı takıpcılerınden bırı olan ben bıle cezası nedırkı
    telefonu kapatırlar en fazla dıye dusunurken

cezasının ne oldugunu ogrendıgımde sok oldum ve derhal suc unsurunu (telefonum n100u) :)
    elden cıkarttım...

çalıntı otomabılın şase numarasının degısımıyle
    cep telefonunun imei (turk hukukundaki adıyla esn - elektronık seri numarası) degısımı acısından artık bır fark yok.

dıyeceksınızkı ama bu tel calıntı degıl kacak :)
    daha kotu ya
    hem esn/imei degisi icin yukarıda suc + hemde kacakcılıktan yargılanma ıle karsı karsıya kalacaksınız.

=

7 yıl imei değişiminden + 4-5 yıl kaçakcılıktan = 11 12 yıl huzur dolu bir tatıl ısteyenler
    imei işi yapsın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McOrco -- 22 Temmuz 2008; 23:14:37 >
  • bi mesaj yukarıya bakman yeterlı tuccar kardes.
  • İŞTE ARKADAŞLAR HERKES GÖREVE BU İŞİ YAPANLARI TESPİT EDİP HEMEN POLİSE VE MALİYEYE BİLDİRİN........KAÇAK MAL ALMAYA KARŞI DURULIM ARKADAŞLAR LÜTFEN....SEVGİLER
    quote:

Orjinalden alıntı: McOrco

evet cogu kısı bılıyor. ama bu konun sıkı takıpcılerınden bırı olan ben bıle cezası nedırkı
    telefonu kapatırlar en fazla dıye dusunurken

cezasının ne oldugunu ogrendıgımde sok oldum ve derhal suc unsurunu (telefonum n100u) :)
    elden cıkarttım...

çalıntı otomabılın şase numarasının degısımıyle
    cep telefonunun imei (turk hukukundaki adıyla esn - elektronık seri numarası) degısımı acısından artık bır fark yok.

dıyeceksınızkı ama bu tel calıntı degıl kacak :)
    daha kotu ya
    hem esn/imei degisi icin yukarıda suc + hemde kacakcılıktan yargılanma ıle karsı karsıya kalacaksınız.

=

7 yıl imei değişiminden + 4-5 yıl kaçakcılıktan = 11 12 yıl huzur dolu bir tatıl ısteyenler
    imei işi yapsın :) ÖZELLİKLE YUKARIDA MSN SİNİ VEREN VE TELEFONUNU VERENDEN BAŞLAYALIM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FKRKN -- 26 Eylül 2008; 14:51:57 >
  • Geregi yapılmıstır ;) Tskler yonetim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McOrco -- 26 Eylül 2008; 18:43:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.