Şimdi Ara

Çin Malı Ekran Kartı - Marka Colorful (HD 6850 30 Dolar) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
2
Favori
7.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam incelemede fiyat olarak 369 $ göstermiş nasıl olurda 30-40 dolara biz alalım ?
  • yok ya 30 dolara işte 6850 getirt şuan için bir çok oyunu açıyor eğer aynı performansı verebiliyorsa müthiş olur :)
  • sadece aklınızı kullanırsanız bile cevabı bulabilirsiniz.kart sahte! elde kalmış 9600 gt gibi gpu ları takıyorlar.resimdeki gibi değil, dandik soğutucular takıyorlar.kartın bios unu değiştirip gtx 660 ti yazıyorlar vs.google da bir sürü örneği var araştırırsanız.neyse ben uyardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abazzers

sadece aklınızı kullanırsanız bile cevabı bulabilirsiniz.kart sahte! elde kalmış 9600 gt gibi gpu ları takıyorlar.resimdeki gibi değil, dandik soğutucular takıyorlar.kartın bios unu değiştirip gtx 660 ti yazıyorlar vs.google da bir sürü örneği var araştırırsanız.neyse ben uyardım

Uzman geldi ama mantikli bende nvidia7300 le yi gtx titan modlayip satsam mi? :-) ustune kaliteli sogutucu taksam 1990tl ye satarim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam markanin her seyini arastirdim gerek aliexpres, ali baba olsun gerekse bu çinlilerin kendi siteleri olsun fiyat asla 300-450 dolarin altina dusmuyor bende direk dagitim sirketinin fiyatlarina baktim 160 dolar en az

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yıl önce 64 GB kingston usb bellekler gittigidiyorda 50 TL ydi. Ne günlerdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abazzers

sadece aklınızı kullanırsanız bile cevabı bulabilirsiniz.kart sahte! elde kalmış 9600 gt gibi gpu ları takıyorlar.resimdeki gibi değil, dandik soğutucular takıyorlar.kartın bios unu değiştirip gtx 660 ti yazıyorlar vs.google da bir sürü örneği var araştırırsanız.neyse ben uyardım

Hocam konuştuğum firmada itiraf ediyor. Fake çakma kart üretiyoruz. Chipseti orjinal gerisi kopya diyor zaten firmanın doğruluğunu araştırmaya çalışıyorum. Belki öyle bir firma da olmayabilir. Adam hiç ekran kartı satmayan biri de olabilir.
    firmadan vergi levhalarını, vergi beyannamelerinin olup olmadığını, ürün sertifikalarının olup olmadığını soruyorum. Mail attım. Cevap bekliyorum. Bu arada başka firmalardan fiyat teklifleri almaya çalışıyorum. Eğer başka firmalar çok büyük fiyat varkı olacak şekilde bir fiyat verirse HD 6850ye atıyorum 100 dolar derlerse bu adam bırakın 9600tl gpuları takmayı ekran kartı ile alakası olmayan sahtekar-dolandırıcı olduğu ortaya çıkacak.
    Dananın kuyruğu o zaman kopacak
  • Eskiden 6850 GPU'sunu kabaca 40$'a satıyorlardı. Kart 30$ ilginç tabi, biraz daha kabul edilebilir fiyatı olsa belki daha az şüphelenir insan. klon / kopya cihazlara ddr3 ram koyup ucuza sattıkları da oluyor, dolandırmak için bu tarz iş kurmuş olanlar da. Herkes aynı şeyi diyor ya zaten, annaşırsın küçük bi parti getirirsin 1-3-5 tane en fazla elinde kalır. düzgün çalışırsa test eder ikinci elden satarsın, daha büyük bi parti getrtirsin. Fiyatı uygun olduktan sonra ve sorun çıkartacaksa da yeteri kadar dayandıktan sonra illaki alıcısı çıkar.
  • ürünleri getirirsin yanlız yüklü miktarda getirteceğin için arızalı çıkması içten bile değil elektronik sektörde %50 şansın var bi bakmışsın alayı elinde patlamış büyük risk bu işin içindeysen neden olmasın ama dediğim gibi büyük sayılardan uzakdur ne olur ne olmaz
  • 30 doların vergisi olmaz dostum gümrükte takılmaz yani.

sana 100 liraya bile patlamaz o kart ne olursa olsun biraz daha araştırıp 1 tane getirttir bir dene 100 liralik piyango bileti ama şansın çoook yüksek.
  • O kart ancak Çin malı oyun oynatır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURK-ŞAD

Yahu bizim ejdadımız orhun abidelerinde bile 1400 sene önce taşlara kazımışlar..

Köl Tigin ve Bilge Kağan Yazıtlarında o döneme ait Çinlilerle ilgili şu bilgiler vardır: “…Altını, gümüşü, ipeği ipekliyi sıkıntısız öylece veriyor. Çin milletinin sözü tatlı, ipek kumaşı yumuşak imiş. Tatlı sözle, yumuşak ipek kumaşla aldatıp uzak milleti öylece yaklaştırırmış. Yaklaştırıp, konduktan sonra, kötü şeyleri o zaman düşünürmüş. İyi bilgili insanı, iyi cesur insanı yürütmezmiş. Bir insan yanılsa, kabilesi, milleti, akrabasına kadar barındırmazmış. Tatlı sözüne, yumuşak ipek kumaşına aldanıp çok çok, Türk milleti, öldün; Türk milleti, öleceksin! Güneyde Çogay ormanına, Tögültün ovasına konayım dersen, Türk milleti, öleceksin! Orda kötü kişi şöyle öğretiyormuş: Uzak ise kötü mal verir, yakın ise iyi mal verir diyip öyle öğretiyormuş. Bilgi bilmez kişi o sözü alıp, yakına gidip, çok insan, öldün! O yere doğru gidersen, Türk milleti öleceksin! Ötüken yerinde oturup kervan, kafile gönderirsen hiç bir sıkıntın yoktur.”

Köl Tigin değil Kül Tigin
  • quote:

Orijinalden alıntı: watkenaydu

quote:

Orijinalden alıntı: TURK-ŞAD

Yahu bizim ejdadımız orhun abidelerinde bile 1400 sene önce taşlara kazımışlar..

Köl Tigin ve Bilge Kağan Yazıtlarında o döneme ait Çinlilerle ilgili şu bilgiler vardır: “…Altını, gümüşü, ipeği ipekliyi sıkıntısız öylece veriyor. Çin milletinin sözü tatlı, ipek kumaşı yumuşak imiş. Tatlı sözle, yumuşak ipek kumaşla aldatıp uzak milleti öylece yaklaştırırmış. Yaklaştırıp, konduktan sonra, kötü şeyleri o zaman düşünürmüş. İyi bilgili insanı, iyi cesur insanı yürütmezmiş. Bir insan yanılsa, kabilesi, milleti, akrabasına kadar barındırmazmış. Tatlı sözüne, yumuşak ipek kumaşına aldanıp çok çok, Türk milleti, öldün; Türk milleti, öleceksin! Güneyde Çogay ormanına, Tögültün ovasına konayım dersen, Türk milleti, öleceksin! Orda kötü kişi şöyle öğretiyormuş: Uzak ise kötü mal verir, yakın ise iyi mal verir diyip öyle öğretiyormuş. Bilgi bilmez kişi o sözü alıp, yakına gidip, çok insan, öldün! O yere doğru gidersen, Türk milleti öleceksin! Ötüken yerinde oturup kervan, kafile gönderirsen hiç bir sıkıntın yoktur.”

Köl Tigin değil Kül Tigin

onu alıntıladığım siteye yazarız... o kısım bana ait değil... ona bakarsan Göktürk de değil KÖK TÜRK kitabelerde geçtiği şekliyle...
  • kardeş bir tane getirt tak bench vb. ne varsa yap eğer değerler orjinalinen çok düşük çıkarsa yani kart fake ise bana yollarsın kartı modlar mahalle bilgisayarcılarına kazıklardım daha 2 ay önce 6990'ı 1200 tl ye kazıkladım sonra da başka eve çıktım şu anda elimde 230m li bir laptop,7970 lightning ve 1200 tl em var bu parayı büyütüp 670sli yapacam sen kartları yolla bilgisayarcıya satarım yine 200-250
  • quote:

Orijinalden alıntı: arycanda66

Arkadaşlar Çin'den ucuza Ekran kartı getirtsem acaba burada online alışveriş sitelerinde tutulur mu?
    Bu markayı daha önce hiç dumadım. Acaba performansı orjinalleri gibi aynı olur mu?
    Çinde'ki üretici bir firma orjinallerinin chipsetlerini alıp diğer parçalarını kendilerinin ürettiğini söylüyorlar. Chipset orjinal gerisi kopya diyor.
    Hatta size birkaç fiyat bilgisi de vereyim.

Örneğin : HD 6850 (fabrika satış fiyatı: 30 dolar + Kargo ve %18 gümrük vergisi binecek)
    2 GB GTX 660Ti ise 68 dolar olduğunu söylüyorlar. Eklediğim resim GTX 660ti ye ait bir resim BEYAZ olan.

Sizce 1 adet getirtip burada test etsem nasıl olur? Buna değer mi?
    Sonrasında gerçekten aynı performansı veriyor ise veya çk az aşağısında bir performans verse bile oradan 50-100 adet getirtsem satabilir miyim?
    (Satış fiyatını da çok düşük tutsam)

Bu işe ciddi bakıyorum ve Yorumlarınızı bekliyorum.

Çin Malı Ekran Kartı - Marka Colorful (HD 6850 30 Dolar)

bence getirt otur performansina bak. iyiyse satarsin. iyi para kaldirirsin.
  • düşünsenize adamlar 300 dolarlık kartı neden 50 dolara satsın? kerizmi bunlar alma derim böyle şeyleri satsan bile sana diyebileceğim tek şey "dolandırıcı" olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lighting2

düşünsenize adamlar 300 dolarlık kartı neden 50 dolara satsın? kerizmi bunlar alma derim böyle şeyleri satsan bile sana diyebileceğim tek şey "dolandırıcı" olur

Hocam adamlar zaten itiraf edio kendileri, Çakma kart diyorlar. Chipseti orjinal diyorlar. Eğer olurda ben getirirsem tutupta burada satılan orjinal fiyatları ile aynı fiyata satacak halim yok. ki kimse almaz. Bende ucuz fiyata satarım satarkende açık açık söylerim durumu çin malı çakma vs. diye. sonuçta alıcısı da bunlarıgöz önüne alarak benden alırsa kimse kimseyi dolandırmamış olur. Alan memnun, satan memnun olur. bu kadar basit.
  • Buna benzer Çin den gtx 560 Ti kart getirecek bir arkadaş vardı forumda,hatta kart ucuza geleceği için oradan alacağını söylemişti fakat kardın spesifikasyonlarına baktığında gtx 560 Ti ile alakası olmayan bir kart vardı. Hatta linki ve gpu-z değerlerini şöyle ekleyeyim.

http://www.aliexpress.com/item/The-top-seven-high-end-GTX560TI-independent-real-1-g-graphics-384-bit/767964617.html

Her Çin malı aynı değildir,her Alman, malı da aynı değildir,görüyoruz Almanya dan gelen güneş pillerinin hallerini,Çin yapımı olanlardan çok da iyi değiller.Bu tür donanımları kaliteli hale getirenler,onları özelleştiren firmalardır.Asus nasıl kendi kartı içerisinde daha kaliteli MOSFET,PWM veya VRM kullanıyorsa ve Zotac biraz daha maaliyeti düşüp bunları kalitesiz yapıyorsa,buradaki Colorful kartlarında hikayesi ondan çok farklı değil.

Sizin bu getireceğiniz kartların fiyatları ucuz olmasına olurda,orjinal örnekleriyle boy ölçüşemez,bunu fark edenler elbette çıkacaktır ve sizin kâr amacı güttüğünüz şey bir süre sonra size zarar olarak geri dönecektir.Çin yapımı birçok elektronik komponent mevcut Türkiye de %90 dan fazlası öyle geliyor,en basit blower fanlar için kullanılan A.C motorları da Çin den alıyoruz,ama kaliteli ürünler oluyor.
  • dostum bir tane getirt. hem kendi , hem de bu kadar insanın merakını gider . sahteyse yapacak bir şey yok. Değilse burada ki başlığı kapatıp satmaya başla
  • quote:

Orijinalden alıntı: carter

Çin malı deyince kaçacaksın arkadaş. Paranıza yazık olabilir.

Çinde 5 kalite mal çeşidi var arkadaşın alacağı 1.kalite yani en kötüsü oluyor
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.