Şimdi Ara

Çin hükümeti, Xiaomi ve Tencent'i yasa dışı veri toplamakla suçluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Başta ABD olmak üzere birçok batı ülkesi zaman zaman Çinli şirketleri yasa dışı veri toplamak ve casusluk yapmak iddialarıyla suçluyordu. Ancak bu kez bizzat Çin hükümeti, ülkenin en büyük iki teknoloji şirketi olan Xiaomi ve Tencent'i hedef aldı.

Ayrıca Bkz.Uber, taksicilerin şikayeti üzerine Kolombiya'da da yasaklandı

Gizliliğe önem vermiyorlar

Çin hükümeti, Xiaomi ve Tencent'i, yasadışı bir şekilde kullanıcıların kişisel verilerini toplayan, ülkedeki en büyük şirketler listesine yerleştirdi. Gelen haberlere göre Sanayi, Bilgi ve Teknoloji Bakanlığı (MIIT), kişisel verilerin toplanması ve satışıyla ilgili ulusal yasaları ihlal eden 41 uygulamanın bir listesini hazırladı. Bu uygulamalar çok fazla izin istiyor ve bazı durumlarda abonelikten çıkma işlemini oldukça sorunlu hale getiriyorlar.

Bu listedeki uygulamalar arasında. Xiaomi Finance, Tencent QQ (anlık mesajlaşma servisi) ve QQ Reading'i (e-kitap platformu) yer alıyor. Aynı zamanda bir başka Çinli şirket Weibo'nun sahibi olduğu Sina Corp'un uygulamaları da şüpheliler listesinde mevcut. Çinli yasa düzenleyicilerin gizlilik kavramını göz ardı eden uygulamalarla mücadeleyi iki katına çıkardığı açıklanırken, uygulamaları bu listeye giren dev şirketlerin ise nasıl bir yol izleyecekleri merak konusu.

• kendi uygulamasına reklam gömen adam tabi ki veri toplayacak. yoksa nasıl ucuz satsın

• Xiaomi moruqq

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elbette elinde koz tutuyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çin hükümeti, Xiaomi ve Tencent'i yasa dışı veri toplamakla suçluyor

• Oha bunlar neyin kafasını yaşıyor.. çin Xiaomi ye ambargo yapacak galiba..

Biz hazırız buyrun gelin firmayı bizde kurun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar demokraside görsün

• Yasal veri toplayanlarda varmis onu anladik :)

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Yasal veri toplayanlarda varmis onu anladik :)
    Okumadan, okudum kabul ediyorum, dediğin; başlangıçta çıkan uzun yazılarda izni veriyorsun. O yüzden de yasal oluyor

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Hbaerde dikkat edilirsie kisisel bilgilerin satisi! uzerine ....

Bahsettiklerin arasinda eminim kisisel bilgilerinizi birakin baskalarina paylasilmasini SATACAGIZ gibi uzun yazilar arasinda yoktur herhalde :) .
  • Eu rom forever

• quote:

Hbaerde dikkat edilirsie kisisel bilgilerin satisi! uzerine ....

Bahsettiklerin arasinda eminim kisisel bilgilerinizi birakin baskalarina paylasilmasini SATACAGIZ gibi uzun yazilar arasinda yoktur herhalde :) .
    Cidden söylüyorum çoğunda oluyor.

• Çin Hükümeti: Olm Ben şimdi sizi veri toplamayla, gizliliği ihlal ediyor diye suçlicam ama merak etmeyin sıkıntı yapmam.

Xiaomi ve Tencent: Sorun değil ağa

• Rachsuchtig kullanıcısına yanıt
    Bugune kadar saf Android li cihazini yillar once merak diye satin almistir Mi A1 daha da almadim. Aslinda almayi dusunuyotdum ama Android One li Turkiye resmi cihazi icin lakin tam bir hayal kirikligi oldu dusuk ekran cozunurlugu dusuk islemcili cikarttilar. Nokia gibi Andorid One da basarili da degiller ...

Nokia tavsiye ederim ...
  • quote:

Bugune kadar saf Android li cihazini yillar once merak diye satin almistir Mi A1 daha da almadim. Aslinda almayi dusunuyotdum ama Android One li Turkiye resmi cihazi icin lakin tam bir hayal kirikligi oldu dusuk ekran cozunurlugu dusuk islemcili cikarttilar. Nokia gibi Andorid One da basarili da degiller ...

Nokia tavsiye ederim ...
    Benle ne alakasi var bu konunun
  • Yurt dışından Çin devleti adına yeterince veri toplayıp casusluk faaliyetine katılmamıştır.

• Çin hükümeti suçluyorsa toplamıyordur. Demekki verileri bize ver demişler onlar da vermemiş, ondan suçluyorlar. Huawei'e hiç toz kondurmuyorlar bak. Tencent ile zaten Çin hükümetinin arası çok iyi değil.

• pcfk P kullanıcısına yanıt
    Mantıklı, şomiye devam.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.