Şimdi Ara

Çin aşısını olduk! Covid-19 aşı denemelerine katılan Gün Oksay anlatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
0
Favori
12.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çin'in geliştirdiği Covid-19 aşısının Türkiye 3. faz denemelerine katılan Gün Oksay, süreci ve etkilerini anlatıyor. Neden aşı oldu? Nasıl bir süreç işledi ve ne hissediyor?

• Bu haberi buraya koyuyorum.

"ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Türkiye'deki devlet hastanelerinin Amerikan ilaç şirketlerine olan borçları ödenmezse, bu şirketlerin Türkiye piyasasından çıkabileceğini söyledi."

Düşünün ki firma sağlık bakanlığından parasını alamıyor, devletler arası diplomasi ile çözmeye çalışıyor o da olmuyor ! en sonunda abd büyükelçisi konuyu basına açarak ülkenin içinde bulunduğu durumu herkesle paylaşıyor.

Şimdi pfizer'den aşı beklemeli miyiz?

Hayaller, gerçekler....
    Günümüz Türkiye’sinde dinden kurufasülyeye kadar her şey siyasettir. Evde tuvalete girip suyu açsanız aklınıza siyasiler gelir. Her şeye hükmetme, her şeyde parmağın olmasını ben değil siyasiler istedi.
    Bu kadar nefret etmemi sağlayacak düşünceleri ben değil onlar oluşturdu.
    Sağlık bakanlığının parti üyeliğini yada oy verdiğimiz partiyi sormasına gerek yok.
    Çünkü hepimiz fişlendik, açılımının akil adamları gibi sizlerde aşı reklamının bir parçasısınız.
    Yanlış anlaşılmasın ben siz reklam yapmasanız bile aşı olma sırası en son bana geldiğinde aşımı olacağım.
    Sizin göreviniz kendi kitlenizi ikna etmek olduğu için video çekip haber yapıyorsunuz.
    Aksi halde “aşı olmak cici, ben oldum sizde olun” videosu çekmezdiniz.

Hayırlı olsun ama bir tane gelişmiş bir ülkenin dahi almadığı bir aşıyı nasıl gözünüz kapalı olabiliyorsunuz bilmiyorum. Bana bir tane yan etkileri yüksek görülen bir antibiyotik yazıldı diye ikinci günümde(ikinci hapta) kulağım çınlamaya başladı ve 4 yıldır kulağım çınlıyor.

Benim hayatımı mahveden herkesin reçeteli kullandığı bir antibiyotik iken, hiçbir gelişen ülkenin almadığı Çin aşısına denek nasıl olurdum bilemiyorum. Cesaretinizi takdir ediyorum ama ben kişisel olarak kaygılıyım.

ülkenin şu b.k çukurundaki haline bakmadan pfizer aşı olmayı bekleyenlere şaşıp kalıyorum.

paran yok pulun yok ekonomin batık ama en iyi aşıyı istiyorsun he mi?

ulan ol işte mis gibi ne idüğü belirsiz çin aşısını otur aşağıya.

çünkü üçüncü dünya ülkesi vatandaşı olmak bunu gerektirir.

• Geçmiş olsun gün beye. O aşıyı olacağız başka çaresi yok. Yarar-zarar dengesini gözetmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Geçmiş olsun gün beye. O aşıyı olacağız başka çaresi yok. Yarar-zarar dengesini gözetmek gerek.

Alman aşısını beklemek lazım çin aşısına güven olmaz hocam .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Hayırdır alaman arabası mı sandın bu aşıyı da kaliteli diyorsun?

• Bu haberi buraya koyuyorum.

"ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, Türkiye'deki devlet hastanelerinin Amerikan ilaç şirketlerine olan borçları ödenmezse, bu şirketlerin Türkiye piyasasından çıkabileceğini söyledi."

Düşünün ki firma sağlık bakanlığından parasını alamıyor, devletler arası diplomasi ile çözmeye çalışıyor o da olmuyor ! en sonunda abd büyükelçisi konuyu basına açarak ülkenin içinde bulunduğu durumu herkesle paylaşıyor.

Şimdi pfizer'den aşı beklemeli miyiz?

Hayaller, gerçekler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProfXavier -- 18 Aralık 2020; 15:19:30 >
  • Bir tane de gazeteci çıkıp bakana, neden bütün gelişmiş ülkeler, hatta nerdeyse bütün dünya Alman veya İngiliz aşısı için sipariş verip sıraya girerken biz birkaç tane geri kalmış ülke ile birlikte bu Çin aşısına mecbur bırakılıyoruz diye soramıyor. Vay halimize vay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C869BD667 -- 16 Aralık 2020; 13:45:39 >
  • Paylaşım için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Hayırdır alaman arabası mı sandın bu aşıyı da kaliteli diyorsun?

Almanlara Çinlilerden daha çok güveniyorum hocam . Sonuçta virüsü yayanlarda Çinlilerdi . Yarasa muhabbetine hiç inanmadıgımı da belirteyim .

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C869BD667

Bir tane de gazeteci çıkıp bakana, neden bütün gelişmiş ülkeler, hatta nerdeyse bütün dünya Alman veya İngiliz aşısı için sipariş verip sıraya girerken biz birkaç tane geri kalmış ülke ile birlikte bu Çin aşısına mecbur bırakılıyoruz diye soramıyor. Vay halimize vay.

Çünkü çin aşısı daha ucuz hocam .

Çin aşısı daha pahalı düzeltelim.

Çipçi tayfadansın galiba. Uzatmaya gerek yok.

• mRNA aşısını mı siz övüyorsunuz? Çin aşısı eski usüle göre yapılan bir aşıdır. Hiç bir şeyi araştırmadan boş boş yorumlar yapıyorsunuz.
    Neyse gerçi ben hiç bir ülkenin hiç bir aşısına güvenmiyorum ve hiç bir aşıyı da olmayacağım sizde olmayın.

• Düne kadar Mesut Çevik'ten korona oldum videosu şimdi bu içerik. Burası teknoloji sitesi. Güzellemeler güzellemeler.

• Sebebi sürekli dile getiriliyor zaten ama biz yine de tekrar edelim. Biontech aşısına daha geliştirme aşamasındayken abd ve avrupa devletleri büyük miktarda para yatırdılar ve önceden yüklü miktarda sipariş geçtiler. Biz sipariş etsek bile en erken nisan ayında bu aşıya ulaşacaktık. Nisanda zaten kendi aşımız da çıkacağı için bu aşıyı almamız mantıksız olurdu. Çin aşısına ise niye bu kadar önyargılısınız anlamadım. Nisana kadar aşısız beklemeyi mi tercih ederdiniz?

• Bugüne kadar hastalanmayan kişiye bu saatten sonra hiçbir şey olmaz.O aşıyı üreten ülke kendi olmuyor bunlarda peşinde koşuyor neyine güveniyor bunlar yahuu :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 16 Aralık 2020; 15:20:4 >
  • Bütün dünyadaki büyük ülkelerin hemen hemen aynı anda aşıyı bulması bana abes geliyor. Hadi bu tesadüf değil diyelim, 6 aylık koruyucu bir aşı bulacaklarına biz 6 ay daha maske takalım, ömür boyu koruyan bir aşı bulsalar daha iyi olmaz mı? Yani bir aşı normalde 2 yılda hazır oluyor. Tıp bu kadar gelişip 6 ayda bir aşı hazırlayabildiyse, bir 6 ay daha bekleyip ömür boyu koruyuculuk sağlayan aşı bulamaz mı?
  • Gun un cekik gozlu bir photoshop unu alalim arkadaslar, evet..

• Geçmiş olsun. Bize de aliexpress kuponu versinlerde forum olarak topluca katılalım banka promosyonlarıyla birleştirelecek şekilde  

• Geçmiş olsun Gün beey :)

• Kendi ülkelerinin aşısını kendi vatandaşlarını aşılamadan vermeleri garip olur zaten ki veriyorlar oda deneme çalışmalarına katıldığımız için kısıtlı miktarda.

Katılabilmemizinde yegane nedeni geliştirenin Türkler olması.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.