Şimdi Ara

Çin aşısı olanlar avrupaya gidemiyormu ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 9
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 33 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mesut0058 (6 mesaj) Tuğkan-0153 (4 mesaj) power-pc (3 mesaj) Guest-18A056D29 (3 mesaj) 9600_G_T (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (2 mesaj) Mini (4 mesaj) (6 mesaj) (6 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

|
    |
  • vizen var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Yok

• salla ozaman nasil olsa gidemicez  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Benim gitme durumum var

• kabul eden ülkeler var

• schengen dışında ticari veya kalma izni tipinde vize alırsan, ülkeye giriş yapmadan 48 saat önce yapılmış covid testinde covid negatif belgesi ile aşısız olarak da gidebiliyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba Schengen vizem var kamuda sağlık personeliyim ve 2 doz sinovac 1 doz biontech aşısı oldum dijital aşı sertifikam mevcut.. ay sonu araba ile almanyaya gitmem gerekiyor. Bir çok vize firması ile görüştüm hepsi ayrı cevap verdi pcr negatif testi ile gidebilirsiniz diyende var yok 2 doz biontech yoksa almıyolar diyende var.. Bilgisi tecrübesi olan varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum. İstanbul Konsolosluğa ulaşamıyorum telden randevu alym dedm 2 ay sonraya veriyo kalakaldık.. Mail attım ama dönüş yaparlarmı mechul..Mail içeriğimde şöyle :
    Kamuda sağlık personeli olarak çalışmaktayım. Bilindiği üzere ilk iki doz aşılamamız ülkemizde tek tip mevcut olan ve ilk sağlık personellerine uygulanan sinovac aşısıydı. 3. Doz aşımı biontech oldum ve totalde 3 doz aşımı oldum. Dijital aşı kartım mevcut. Schengen vizem var ve turistik olarak ay sonu Almanyaya gitmek istiyorum giriş yapabilir miyim herhangi bir ek belge gerekirmi pcr ve ya antikor sonucu teşekkür ederim iyi çalışmalar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar merhaba Schengen vizem var kamuda sağlık personeliyim ve 2 doz sinovac 1 doz biontech aşısı oldum dijital aşı sertifikam mevcut.. ay sonu araba ile almanyaya gitmem gerekiyor. Bir çok vize firması ile görüştüm hepsi ayrı cevap verdi pcr negatif testi ile gidebilirsiniz diyende var yok 2 doz biontech yoksa almıyolar diyende var.. Bilgisi tecrübesi olan varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum. İstanbul Konsolosluğa ulaşamıyorum telden randevu alym dedm 2 ay sonraya veriyo kalakaldık.. Mail attım ama dönüş yaparlarmı mechul..Mail içeriğimde şöyle :
    Kamuda sağlık personeli olarak çalışmaktayım. Bilindiği üzere ilk iki doz aşılamamız ülkemizde tek tip mevcut olan ve ilk sağlık personellerine uygulanan sinovac aşısıydı. 3. Doz aşımı biontech oldum ve totalde 3 doz aşımı oldum. Dijital aşı kartım mevcut. Schengen vizem var ve turistik olarak ay sonu Almanyaya gitmek istiyorum giriş yapabilir miyim herhangi bir ek belge gerekirmi pcr ve ya antikor sonucu teşekkür ederim iyi çalışmalar

• mesut0058 kullanıcısına yanıt
    Pcr testi yeter

• Şimdi arabayla gideceğimiz için bütün yolu dönmeside var tereddütüm o yüzden kesin emin olmak istiyorum konsolosluğa ulaşmak imkansız gibi siz bi tecbüreniz mi var yoksa tahmin midir hocam

Kişisel tecrübem yok ama Fransaya giden bir yakınımdan biliyorum biontech ve sinovac arasında sadece saat farkı varmış mesela sinovac olduysan son 26saat içinde pcr testi biontech ise son 32 saatte pcr testi istiyorlarmış

Saatleri net hatırlamıyorum kontrol edersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 13 Ağustos 2021; 12:20:22 >
  • Aman öyleyse hiç sorun değil ben yine araştırmaya devam edicem keske o yakınınızla bi diyalog kurabilsem hocam özelden numaramı yollsamam yardmcı olma şansınız olurmu bilmiyorum absürt bişi mi istedim ama

Gerçi fransaymış ona dikkat etmemiştim teşekkürler hocam değerli yorumların için

• Sinovac, Avrupa Birliği'nde kabul edilmiyor. Biontec, Moderna, Johnson&Johnson veya AstraZeneca aşılarından birini yaptırmadıysan aşı sertifikan orada geçerli degil malesef.

Vizesi olanlar PCR testi ile ülkeye giriş yapabiliyorlar ama Türkiye kırmızı bölgede olduğundan 10 gün karantinada kalman gerekiyor.

• arkadaş nasıl muamele görürsen gör, bir terslik görürsen eğer bizim yöneticilere ve medyaya sana yaşatıldığını düşündüğün ayrıcalığı bildirerek, ülkemize giren her türlü yabancı için aynı muamelenin yapılmasını iste. bu nedir ya? dün akşam ibranice seslendirme yapayım dedim google çeviriden, yapamadım! Allah Allah dedim bu da neyin nesi. hiç farkı yok yani ben özelim diyorlar. göreceğiz sizin özelliğinizi. ırkçılık almış başını gitmiş, coşmuş adeta.

olası aynı ayrıcalığı, bizim uygulamamız lazım diyeceğim de para denince akan sular duruyor bizde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 13 Ağustos 2021; 16:4:8 >
  • Dün türkiye, abd ve israili yeniden yüksek riskli ülke statüsüne almış almanya malesef iptal ettim programımı :(

• Almanya gibi faşist ülkelere gidip onlara para kazandırmayın,tamamen siyasi karar....

• Almanya Sağlık Bakanlıgı websitesinde 1.Ağustos.2021 'den itibaren Almanya'ya girişte geçerli kurallar yayınlanmış:

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/service/gesetze-und-verordnungen/guv-19-lp/coronaeinreisev.html

örnek bir alıntı:

Ab dem 1. August 2021 sind alle Einreisenden – unabhängig davon, ob sie sich in einem Hochrisikogebiet oder Virusvariantengebiet aufgehalten haben oder nicht verpflichtet, bei Einreise über einen Nachweis des Nichtvorliegens einer Infektion mit dem Coronavirus SARS-CoV-2 (Impf-, Test-, Genesenennachweis) zu verfügen.

=> 1.Aug.2021'den itibaren yüksek risk veya varyant bölgesinden gelmesi fark etmeksizin herkes ülkeye girişte corona virüs hastalığından muafiyet belgesine (aşı, test, hasta olup iyileşmiş) sahip olmakla yükümlüdür.

Diger bi alıntı:

Bereits bevor Sie einreisen, müssen Sie eine digitale Einreiseanmeldung durchführen, wenn Sie sich innerhalb der zehn Tage vor der Einreise in einem Risikogebiet aufgehalten haben

=> Ülkeye girişten 10 gün öncesine kadar bir risiko bölgesinde kaldıysanız, ülkeye giriş yapmadan önce dijital ülke giriş kaydı yapmalısınız.

başka yönergeler var fakat bu ikisi sanırım en önemli ayrıntıları içeriyor. Sayfada aşının markası üzerine hiçbir bilgi yok dolayısıyla Sinovac Minovac Biyontek Aztek vs marka fark etmiyor.

Kaldı ki bu güncel bilgilere dayanarak, hiç aşı olmayan ve yüksek riks bölgesinden gelen kişiler antijen / PCR testi yaparak ülkeye giriş yapabilir sonucu da cıkıyor ki bu da aylar önce dediğim şeyi resmen doğruluyor: "aşı olmayanlara 100% engel çıkarmıyorlar"

Başka bir kaynaktan* edindiğim bilgiye göre, özel jet ile ülkeler arası seyahatte aşı ve teste dahi bakmıyorlar. Yani, tüm bu kurallar gerçek zengin ve elite için geçerli değil :) Geçmiş olsun :)

* belge gösterebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Almanya Sağlık Bakanlıgı websitesinde 1.Ağustos.2021 'den itibaren Almanya'ya girişte geçerli kurallar yayınlanmış:

https://www.bundesgesundheitsministerium.de/service/gesetze-und-verordnungen/guv-19-lp/coronaeinreisev.html

örnek bir alıntı:

Ab dem 1. August 2021 sind alle Einreisenden – unabhängig davon, ob sie sich in einem Hochrisikogebiet oder Virusvariantengebiet aufgehalten haben oder nicht verpflichtet, bei Einreise über einen Nachweis des Nichtvorliegens einer Infektion mit dem Coronavirus SARS-CoV-2 (Impf-, Test-, Genesenennachweis) zu verfügen.

=> 1.Aug.2021'den itibaren yüksek risk veya varyant bölgesinden gelmesi fark etmeksizin herkes ülkeye girişte corona virüs hastalığından muafiyet belgesine (aşı, test, hasta olup iyileşmiş) sahip olmakla yükümlüdür.

Diger bi alıntı:

Bereits bevor Sie einreisen, müssen Sie eine digitale Einreiseanmeldung durchführen, wenn Sie sich innerhalb der zehn Tage vor der Einreise in einem Risikogebiet aufgehalten haben

=> Ülkeye girişten 10 gün öncesine kadar bir risiko bölgesinde kaldıysanız, ülkeye giriş yapmadan önce dijital ülke giriş kaydı yapmalısınız.

başka yönergeler var fakat bu ikisi sanırım en önemli ayrıntıları içeriyor. Sayfada aşının markası üzerine hiçbir bilgi yok dolayısıyla Sinovac Minovac Biyontek Aztek vs marka fark etmiyor.

Kaldı ki bu güncel bilgilere dayanarak, hiç aşı olmayan ve yüksek riks bölgesinden gelen kişiler antijen / PCR testi yaparak ülkeye giriş yapabilir sonucu da cıkıyor ki bu da aylar önce dediğim şeyi resmen doğruluyor: "aşı olmayanlara 100% engel çıkarmıyorlar"

Başka bir kaynaktan* edindiğim bilgiye göre, özel jet ile ülkeler arası seyahatte aşı ve teste dahi bakmıyorlar. Yani, tüm bu kurallar gerçek zengin ve elite için geçerli değil :) Geçmiş olsun :)

* belge gösterebilirim.

özel jet sahiplerine hiç bir zaman kontrol uygulanmaz. bu aşı/virüs palavrası sadece fakirler için geçerlidir. yani ortadan kaldırmak istedikleri çöplere uygulanır. aynı şekilde iklim krizi palavrası da sadece fakirler için geçerlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 14 Ağustos 2021; 19:9:26 >

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.