Şimdi Ara

Çin, 9 milyar dolar yatırımla kendi küresel konumlama sistemini geliştiriyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesele sadece ekonomik değil aynı zamanda teknoloji lazım haberin okusanız adamlar 1990 yılından beri sistemin üzerinde calışıyor...elon musk skylink projesinide iyi takip etmek lazım...

• iquique kullanıcısına yanıt
    Çok boş muhaliflersiniz. Eleştiri yapmaktan aciz bir güruhsunuz. Ondan sonra bu adamlar nasıl iktidar oluyor ?

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Vardı daaa, Suriyelilere harcadık. Para bol nasıl olsa...

• ceo-tr kullanıcısına yanıt
    dışa bağımlı olduğumuz o kadar şey var ki. en başında türkiye "cumhuriyet" merkez bankası bak bakim hisseleri kiminmiş? ilk kurulduğundan itibaren başla araştırmaya ancak her taraftan internet sitesinden araştır. çünkü esas noktaları bazı siteler ya hiç yazmıyor yada 1-2 kelime ile geçiştiriveriyor. yani sıra gps e gelene kadar o kadar çok şey varki para harcayacak...
  • OverClocK1ng kullanıcısına yanıt
    suriyeliler geldiğindeki bu hassasiyet neden 1990larda saddamdan kaçıp türkiyeye gelen kürtler için gösterilmedi onu merak ediyorum. tek seferde 500,000 geldi diye haberler vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adminia

Çok boş muhaliflersiniz. Eleştiri yapmaktan aciz bir güruhsunuz. Ondan sonra bu adamlar nasıl iktidar oluyor ?
    sen çok dolu yandaşsın. her yeri betonla doldurdunuz. yandaşları zengin etmekten başka ne yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

dışa bağımlı olduğumuz o kadar şey var ki. en başında türkiye "cumhuriyet" merkez bankası bak bakim hisseleri kiminmiş? ilk kurulduğundan itibaren başla araştırmaya ancak her taraftan internet sitesinden araştır. çünkü esas noktaları bazı siteler ya hiç yazmıyor yada 1-2 kelime ile geçiştiriveriyor. yani sıra gps e gelene kadar o kadar çok şey varki para harcayacak...
    iyide onlar ayrı bu ayrı. bu konuyla ne ilgisi var. ben bu haber hakkında yorum yapıyorum. öyle her konuda siyasi, politik vs. şeylere girersek her haber forumu tıkanır kalır. bahsettiğin konuda forumda konu aç istediğin gibi bilgi paylaş. ama bu konuyla ilgisi yok.
  • İyi de bu haberin kaynağı neresi merak ettim. Beidou zaten Qualcomm yongasetli telefonlar dahil pekçok telefonda kullanılıyordu. Qualcomm S801 yongalı Galaxy S5'imde vardı bu Beidou GNSS desteği. Diğer GNSS sistemleri kadar uydusu yok tabii ki. Şuan en çok GPS ve Glonass uyduları var. Galileo ise sayıca az olmasına rağmen saatimin GPS performansını olumlu etkiliyor.

Bizim böyle bir sistem yapmamız kısa vadede kolay iş değil. Uyduları göndersen, kullanacak yer cihazlarına yonga lazım. Yongaları üretemezsen kullanamazsın. Diğer sistemlere yonga üreten firmaların ürünlerini kullandığında da bir savaş anında onları devre dışı bırakıp kendi sistemini kullanabilmen gerekli sadece ki bir anlamı olsun.
    2.15 - 3.20 arasını özellikle dinlemenizi tavsiye ederim. Konuya doğru yaklaşmak çokk önemli.
    Merhumun bahsettiği hava direnci düşük metalleri bilmeyi çok isterdim. Uçak ve otomobil teknolojisinde rüzgar direnci açısından müthiş olurdu.https://www.youtube.com/watch?v=AJeShV86GwA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etusch -- 30 Kasım 2018; 18:48:18 >

• Böyle kafir işi icatlara para dökeceğimize, diyanete 5milyar dolar bütçe ayırıp, her cuma imamlara "allahım bizi doğru yoldan ayırma" diye dua ettirmek çok daha mantıklı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 1 Aralık 2018; 7:47:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iquique

sen çok dolu yandaşsın. her yeri betonla doldurdunuz. yandaşları zengin etmekten başka ne yaptınız?

Alıntıları Göster
    Yandaş senin gibi zevattır. 20 senedir bu beceriksizlerden iktidarı alamayacak kadar boş muhalefetsiniz. Aynaya bakmak yerine herkese etiket yapıştırma sevdanız yüzünden bu halde ülke. Etkin muhalefet olsa iktidar kendini zorda hissederdi. Ama adamlar o kadar rahat ki. Nasıl olsa muhalefet yok arkalarından gelebilecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adminia

Yandaş senin gibi zevattır. 20 senedir bu beceriksizlerden iktidarı alamayacak kadar boş muhalefetsiniz. Aynaya bakmak yerine herkese etiket yapıştırma sevdanız yüzünden bu halde ülke. Etkin muhalefet olsa iktidar kendini zorda hissederdi. Ama adamlar o kadar rahat ki. Nasıl olsa muhalefet yok arkalarından gelebilecek.

Alıntıları Göster
    Muhalefetin olmamasının suçlusu ben miyim avel? Ama sen iktidar yalakasısın. Belki sen de onlardan hampanı alıyosundur.

• Çin yargı dağıtıyor

bu konu parayı ilgilendiren bir konu. bilgi beceri olarak türkiyenin diğer ülkelerden eksik yanı yok. araba üretemiyoruz diyoruz ya. türkiyenin en büyük ihracatı araba... biliyor musunuz? tekstil gıda inşaat değil. ama toyota chr üretiyor, fiat doblo üretiyor. kendi markamız yok. neden? buda arge=para isteyen bir konu yoksa türkiye zaten potansiyeli olan bir ülke. kendi gps sistemimizide kurarız ama işte ne kadar para harcamamız gerektiği haberde yazıyor 9 milyar. seçimden önce dolar 3,5ten 4,5 e nasıl çıktı biliyor musunuz? çin ve japon firmalar türkiyeden para çekti. ne kadar 20 milyar dolar. yani türkiye daha 20 milyar dolar ile sarsılırken kendi gps imizi istiyorum demek don kişot gibi değirmen dövmeye benzer. daha gerçekçi daha olabilir şeyler istemeliyiz. ki benim dediğim daha asker tüfeğini yeni ürettik. yani 9 milyar harcanacak daha öncelikli şeyler çok. yoksa olsun gps te olsun ay a da gidelim mars ta su arayalım kuyrulu yıldıza uzay aracı indirelim bende isterim. ancak önce bi tüfek üretelim. biri saldırsa savunacak sopamız yok. 90 yıldır bi tüfek üretememişiz. nükleer gücümüz sıfır. gelişmiş ülkeler gelişirken hangi sırada gelişmişler. yani bir oyunda nasıl başlanır önce basit şeyler yapılır sonra gelişmiş üst düzey şeylere geçilir daha biz 1955e kadar abd nin deneme olarak attığı 600 adet nükleer bombalardan birine yada nükleer teknolojiye sahip değiliz. nükleer santral e sahip oldunmu artık nükleer teknolojin var olmuş oluyor. onu gemiye koy denizaltı na koy bombaya koy. yani neyse konu fazla dağıldı. umarım yazdıklarımın faydası olmuştur.

• Kendi yer bulma sistemimizin yaninda tepemizdeki casus uydulari dahi berteraf eden bir uydu gelistirmemiz cok faydali olur.

Mevcut durum bunu imkansiz kiliyor. Bop buna izin vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

bu konu parayı ilgilendiren bir konu. bilgi beceri olarak türkiyenin diğer ülkelerden eksik yanı yok. araba üretemiyoruz diyoruz ya. türkiyenin en büyük ihracatı araba... biliyor musunuz? tekstil gıda inşaat değil. ama toyota chr üretiyor, fiat doblo üretiyor. kendi markamız yok. neden? buda arge=para isteyen bir konu yoksa türkiye zaten potansiyeli olan bir ülke. kendi gps sistemimizide kurarız ama işte ne kadar para harcamamız gerektiği haberde yazıyor 9 milyar. seçimden önce dolar 3,5ten 4,5 e nasıl çıktı biliyor musunuz? çin ve japon firmalar türkiyeden para çekti. ne kadar 20 milyar dolar. yani türkiye daha 20 milyar dolar ile sarsılırken kendi gps imizi istiyorum demek don kişot gibi değirmen dövmeye benzer. daha gerçekçi daha olabilir şeyler istemeliyiz. ki benim dediğim daha asker tüfeğini yeni ürettik. yani 9 milyar harcanacak daha öncelikli şeyler çok. yoksa olsun gps te olsun ay a da gidelim mars ta su arayalım kuyrulu yıldıza uzay aracı indirelim bende isterim. ancak önce bi tüfek üretelim. biri saldırsa savunacak sopamız yok. 90 yıldır bi tüfek üretememişiz. nükleer gücümüz sıfır. gelişmiş ülkeler gelişirken hangi sırada gelişmişler. yani bir oyunda nasıl başlanır önce basit şeyler yapılır sonra gelişmiş üst düzey şeylere geçilir daha biz 1955e kadar abd nin deneme olarak attığı 600 adet nükleer bombalardan birine yada nükleer teknolojiye sahip değiliz. nükleer santral e sahip oldunmu artık nükleer teknolojin var olmuş oluyor. onu gemiye koy denizaltı na koy bombaya koy. yani neyse konu fazla dağıldı. umarım yazdıklarımın faydası olmuştur.
    yorumun üstünden 2 hafta geçmiş hocam neyse konuya gelirsek konu gps. konu dışı ele alırsak söylediklerinde haklısın, o konuda hemfikiriz zaten. güzel anlatmışsın da. 9 milyar harcayacak daha öncelikli şeyler var demişsin. ok katılıyorum bu konuda sana. fakat.

1 - çin 9 milyar dolar ile tüm dünyayı kapsayan yapıyor. benim bahsettiğim sadece Türkiye çevresi. yani belki 1 milyar dolar bile değil.
    2 - 1 milyar dolarda fazla diyorsan ki evet fazla, fakat boşa giden o kadar çok milyar dolar varki. Örn: Suriyeliler, Diyanet, mecliste affedilen vergi borçları, kamuya alınan maybach, mercedes vs... daha da eklenir yani.

yani demek istediğim birkaçyüz milyon dolara sadece kendi coğrafyamızı kapsayan bir şey yapılabilir. tüm dünya şu an için bize gerekli değil.

ayrıca dip not olarak madem konu bu kadar dağıldı bende dağıtayım. 90 yıldır tüfek üretememişiz diyorsun ya. yivli olarak g3 ler mke de 1974 yılından beri üretiliyor. yabancı lisansla tabi. yerli olanı bizim tasarım yeni üretiliyor ama çok daha önce de üretebilecek firmalarımız var. yivsiz olarak dersen de Türkiye yivsiz av tüfeği üretimi ve ihracatında dünya lideri. abd ye en çok yivsiz tüfek satan ülkeyiz. winchester bile bazı modelleri istanbul silahta ürettiriyor. ayrıca tabancada Canik TP9SFx yılın tabancası seçildi abd de. sarsılmazın sar arms adıyla abd ye sattığı silahlarda glockların en büyük rakibi. bizde silah karşıtları çok olduğu için bunlar medyada çıkmaz tabi. güzel bir sözle mesajımı bitireyim. "Barış zamanı iphone alanlar, savaş zamanı düşmanın resmini çeker"

bitireyim dedim ama Nükleeri unutmuşum anti nükleer karşıtı biri olarak kesinlikle nükleer santral yapmalıyız hatta 2 - 3 değil en az 10 - 15 tane. şimdi beni topa tutarlar nükleer tehlikeli derler ama ermenistanda (1 adet var) bulgaristanda (2 adet var) 70 yıllık sovyet kalıntısı nükleer santraller sınırımızın dibinde daha tehlikeli. ama turist gelmez derler paris in etrafı (fransada toplamı 58 adet) nükleer santral dolu inanmazsanız yazın nette var. çevreci abd de 100 ün üzerinde var. yani nükleer konusunda hemfikiriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceo-tr -- 14 Aralık 2018; 11:13:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ceo-tr

yorumun üstünden 2 hafta geçmiş hocam neyse konuya gelirsek konu gps. konu dışı ele alırsak söylediklerinde haklısın, o konuda hemfikiriz zaten. güzel anlatmışsın da. 9 milyar harcayacak daha öncelikli şeyler var demişsin. ok katılıyorum bu konuda sana. fakat.

1 - çin 9 milyar dolar ile tüm dünyayı kapsayan yapıyor. benim bahsettiğim sadece Türkiye çevresi. yani belki 1 milyar dolar bile değil.
    2 - 1 milyar dolarda fazla diyorsan ki evet fazla, fakat boşa giden o kadar çok milyar dolar varki. Örn: Suriyeliler, Diyanet, mecliste affedilen vergi borçları, kamuya alınan maybach, mercedes vs... daha da eklenir yani.

yani demek istediğim birkaçyüz milyon dolara sadece kendi coğrafyamızı kapsayan bir şey yapılabilir. tüm dünya şu an için bize gerekli değil.

ayrıca dip not olarak madem konu bu kadar dağıldı bende dağıtayım. 90 yıldır tüfek üretememişiz diyorsun ya. yivli olarak g3 ler mke de 1974 yılından beri üretiliyor. yabancı lisansla tabi. yerli olanı bizim tasarım yeni üretiliyor ama çok daha önce de üretebilecek firmalarımız var. yivsiz olarak dersen de Türkiye yivsiz av tüfeği üretimi ve ihracatında dünya lideri. abd ye en çok yivsiz tüfek satan ülkeyiz. winchester bile bazı modelleri istanbul silahta ürettiriyor. ayrıca tabancada Canik TP9SFx yılın tabancası seçildi abd de. sarsılmazın sar arms adıyla abd ye sattığı silahlarda glockların en büyük rakibi. bizde silah karşıtları çok olduğu için bunlar medyada çıkmaz tabi. güzel bir sözle mesajımı bitireyim. "Barış zamanı iphone alanlar, savaş zamanı düşmanın resmini çeker"

bitireyim dedim ama Nükleeri unutmuşum anti nükleer karşıtı biri olarak kesinlikle nükleer santral yapmalıyız hatta 2 - 3 değil en az 10 - 15 tane. şimdi beni topa tutarlar nükleer tehlikeli derler ama ermenistanda (1 adet var) bulgaristanda (2 adet var) 70 yıllık sovyet kalıntısı nükleer santraller sınırımızın dibinde daha tehlikeli. ama turist gelmez derler paris in etrafı (fransada toplamı 58 adet) nükleer santral dolu inanmazsanız yazın nette var. çevreci abd de 100 ün üzerinde var. yani nükleer konusunda hemfikiriz.

Alıntıları Göster
    bende normalde nükleer yapılmasın isterim ama aha ukraynada 4 adet var biri patladı o toksit bulutun gidişini izledim olduğu gibi 1 hafta sonra türkiyenin üstüne geldi. yani dışarıdan elektrik alıyorsak ve yıllık elektrik tüketimi her yıl %4 artıyorsa artık barajla hes le güneş enerjisi ile falan bu ihtiyaç karşılanmaz.

ha nükleer santralin mersine samsuna yapılması bence hata. ben olsam datça bodruma yapardım patlarsa yunanistanda zarar görsün. tüm akdeniz etkilenir italya fransa ispanya vs ayağını denk alsınlar diye. yukarıyada rusyaya yakın yere yapardım patlarsa ruslarda zarar görsün diye. hele mersine yapılması büyük hata bir sorun olsa türkiye tarım ülkesi olmaktan çıkar antalya adana yalan olur. en azından git hataya yap patlarsa oradaki süryanilerle, yakındaki israil düşünsün. onlarda zarar görür.

hafif silah satışında türkiye 8. sırada idi. ancak ben ordudan bahsediyorum yoksa tüfek dediğin tornada üretilir. ben ak47 ile askerliğimi yaptım. savaş çıksa ordunun elindekiler belli. ak47 ile savaşa gideceğiz.

kamuya alınan arabalar ayrı bir facia. diyanete alınsın hadi belli başlı 20 kişiye al tamam. gerisi ne iş yapar? 50 milletvekili artırıldı sayı 600 s320 600 villa. ne yapar 600 kişi başkanlık gibi dışarıdan bakan atanabilen bir sistemde. ihtiyaç kalmadı eskisi gibi azalacağına arttı sayı nedense.

emekliye her bayram 1000 lira ikramiye son seçimde açıklandı veriliyor. neden? borç içinde bu çalışmayan adamlara neden 2000 lira veriyorsun? abd de hamile kadına bile iş izni yok. izin alırsa ücretsiz alıyor. bizde babaya bile doğum izni var çalışmıyor ama para alıyor. yani milletvekillerinin yanına halkıda koy. halkta almasın emekli ikramiyesi. bir taraftan emklilik yaşını 65 yapacaksın diğer taraftan emekliye para dağıtacaksın. bu nasıl bir paradoks. emeklide anca soğan patates fiyatı arttımı elektrik gaz ötv arttımı neden arttı diyor.

asgari ücret inşallah fazla artmaz yoksa arabalara ötv mtv kdv %30 daha artar. ondan korkuyorum. millet devletten istiyor sanki gökten yağıyor devlete para. yahu devlet demek sen ben şu yapılsın bu yapılsın şunu bunu istiyorum denildimi iyi düşünülmeli senin benim cebimden fazladan para çıkacak demek.

gps yapılsın tamam ama her ay cebinden fazladan 70 milyonda 1 payına düşen miktar çıkacak. buna razı ise insan istemeli milli araba milli gemi.... sonra elektrik gaz ötv neden arttı dememeli.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.