Şimdi Ara

Cimere yazdım: Ankaradaki dolmuşlar kaldırılsın otobuse çevrilsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Antalyada benzer uygulama mevcut dolmuş yok. Ankaradaki dolmus hısselerını otobuse yarım hisse olarak verirlerse trafik bir miktar daha rahatlar arkadaslar . Belirteyım antalyada metro bile yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adrisanam -- 3 Eylül 2019; 12:35:47 >

• Dolmuşların kaldırılıp hepsinin EGO’ya dönüşmesi çok güzel olur ama bunun kolay olacağını sanmam. Taksi-Uber olayındaki gibi oy kaygısı var bir defa. Çoğu dolmuşçu hanzo, yolcuya saygı sıfır. Mecbur kalmadıkça dolmuşa binmem, 17 kişilik dolmuşa 40 kişiyi sıkıştırıyorlar, tepki gösterince de “zorla mı bindirdik kardeşim, beğenmiyorsan in” gibi saygısızlık yapıyorlar.
  • Ankara’nın bitki örtüsü dolmuştur hocam o dediğin zor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ankara'da ki dolmuşları bilemem ama ülke genelindeki dolmuş şoförlerini düzenli olarak kontrol etmek lazım.
    Çok büyük kısmı afedersiniz ama ağır Hanzo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolmuşlar kalsın şoförleri kaldırılsın. O zaman rahatlar trafik..

• Ankara'da ki dolmuşlar kaldırılsa pavyon nüfusu yarı yarıya düşer.

Aynı şekilde şahin, doğan, E30, E36, civic gibi araçların popülasyonunda azalma yaşanır.
  • Dolmuşların kalkması için toplu taşımanın daha da yaygınlaşması lazım.

Ayrıca o ekosistemi başka yere evrilmesini sağlamak oy kaybettirir. Sanmıyorum bunun olabileceğini yakın zamanda.
  • ankaranın bence en büyük sorunu bu.
    dolmuşlar değil DOLMUŞÇULAR.
  • Dolmuşların kaldırılıp hepsinin EGO’ya dönüşmesi çok güzel olur ama bunun kolay olacağını sanmam. Taksi-Uber olayındaki gibi oy kaygısı var bir defa. Çoğu dolmuşçu hanzo, yolcuya saygı sıfır. Mecbur kalmadıkça dolmuşa binmem, 17 kişilik dolmuşa 40 kişiyi sıkıştırıyorlar, tepki gösterince de “zorla mı bindirdik kardeşim, beğenmiyorsan in” gibi saygısızlık yapıyorlar.

• Sadece Ankara’da değil, İstanbul’da da kaldırılsın. Adamlar elleri kornada sürüyorlar minibüsü resmen. Belediyeye, emniyete şikayet ettim bana mısın demedi. Sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar gereksiz korna çalarak, hastası, yaşlısı, bebeği , uyuyanı vardır diye düşünmeden korna çala çala gidiyor hanzolar. Trafikte kural tanımazlıklarını saymıyorum bile. Bu çağ dışı toplu taşıma şekli tez zamanda kaldırılır umarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helal olsun sizdeki özgüvene hayranım valla. Bir ara eliniz değerse şu dolar kurunun düşürülmesi için de cimere yazıverin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DburakKoc -- 4 Eylül 2019; 15:32:51 >
  • Dolmuşların komple yasaklanması lazım. Durak murak tanımıyorlar terörist gibi yolları işgal ediyorlar.
  • Şimdi en azından seçim şansımız var istediğimizi tercih edebiliyoruz. Kayseri'de üniversite okuduğum zamanlarda dolmuşları kaldırıp otobüslere çevirmişlerdi, şoförlerini de halk otobüslerine geçmişti, bu sefer de o uzun araçlarla trafiği katlediyorlardı. Bence böylesi daha güzel, henüz buna hazır değiliz.
  • Çoğu gelişmiş ülkede devlet teşebbüslerinin özel teşebbüsleri kalite ve hizmet bakımından geçtiği görünmez zaten bu yüzden özel toplu taşıma yoluna gidilir, ama bizde devlet teşebüsleri özelden çok daha kaliteli. Ankaradaki yeni turkuaz özel otobüslerin daha ayı dolmadan sincan hattında 1 kaç tanesi sıfır otobüsün egzos unu açmıştı şikayet ettik ne oldu bilmiyorum ama gözüme çarpmadı henüz. Gelişen toplumları devlet değil toplumlar kendi kendini geliştirerek devleti geliştirir, bizde devlet zoruyla gelişim bekleniyor, sarı taksiler oldu turuncu, mavi dolmuşlar oldu lacivert ama en ufak olayda kendine bakmadan hede hödö, istanbulda taksiciler bilmemne başkanı devleti tehdit etme cüretini gösterdi uber meselesinde, hemde kendi dolandırıcı, sabıkalı, turuncu taksilerini 1 kere bile denetlemeden! Adam kendini sendika sanıyor. Devlet fiyatı yüksek kaçar diye elektrikli toplu taşımayı şart koşmuyor ama magrus dolmuş hattıyla beraber 2 milyonu buluyor alanda alıyor, yasakla devir işlemini yenilerde böyle olacak de alırlar merak etmesin kimse, yeterki sopa görünsün biraz.

• Trafiğin teroristleri onlar ya onlarsız olmaz en sol şeritte giderler müşteri görünce anında en sağa kırarlar böylede delikanlıdırlar.
  • Arz talep binmezseniz zaten kalkar

• Kayseride yapılmıştı ve trafik gayet rahatladı. Ancak sadece dolmuş yerine onlara otobus vermek yetmez. ilk zamanda aynı hanzoluklara devam ettiler. Belediye paso ceza kesip artık iliklerini kurutunca biraz adam oldular. Kısaca mesele denetim.
  • Dolmuş dışında ulaşımın olmadığı yerler var , o nedenle binmezsen kalkar mantığı yok Ankarada.

Ayrıca toplu taşımada herkes yaşlı. Oturamıyoruz. Çok fazla yaşlı ve ücretsiz biniş var. Adamlar 1 durak için otobüse biniyor. Sırf gezmek için toplu taşımada yer işgal ediyorlar.

• Bence arabalari cok eski bi yonetmelikle su yasa kadar arabalar dolmus olabilir deseler iyi olur(dolmustan yaziyorum simdi)

• sonuna kadar katılıyorum belediyeye de yazmak lazım. en kısa sürede bir çözüm düşünürler umarım
  • Dolmuş sorunu Ankara'ya özgü değil, her ilde var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.