Şimdi Ara

CİMER'E UPLOAD HIZLARINI HER GÜN ŞİKAYET EDİYORUZ! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
3
Favori
1.123.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
255 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: marmarafb

hazmedemeyen değil güzel kardeşim. eğer aynı şartlar ile kalksa kimse ses etmezdi. ama sizin gibi profesyonel anlamda internet kullanan 1-2 milyon fazla para vermesin diye 25 milyon ev kullanıcısı daha fazla para verip mağdur oluyorsa burada durup bir düşünmek lazım!!!

bu işten para kazanıyorsan vereceksin adam akıllı paranı alacaksın çatır çatır hizmetini. sizin mantığınız bencillik oluyor
    Fiyatların downloadla uploadla akk ile alakası yokki?
    Ben dolar bazında 16 mbps ile aldıgım hızmeti şuan 100 mbps ve sınsırsız olarak alıyorum.
    İss yurtdışı ile bağlantılı olduğu için dolar üzerinden çalısıyorlar
    Aynı şekilde upload dada fiyat değişmeyecek hizmet kalitesi artacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı yazım hataları var. Örneğin "malesef".
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efcyln

Hollanda ev interneti
    Aldığınız hizmetin ücreti ne kadar?
    Ve daha fazla uploadlı paketin ücreti ne kadar?

• Yazdık bakalım. Hayırlısı olsun. İnşallah bir sonuç çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Fiyatların downloadla uploadla akk ile alakası yokki?
    Ben dolar bazında 16 mbps ile aldıgım hızmeti şuan 100 mbps ve sınsırsız olarak alıyorum.
    İss yurtdışı ile bağlantılı olduğu için dolar üzerinden çalısıyorlar
    Aynı şekilde upload dada fiyat değişmeyecek hizmet kalitesi artacak.

Alıntıları Göster
    Aslında var, şöyle var, akk olduğu zaman mesela 50 mbit kullanıyorsan, sonra bu 16 mbit'e düşüyordu. Bir çok insanın yaptıkları şeyler için yeterli bir hızdı. Ama sınırsız tarifeye göre çok daha az fatura ödeniyordu. Şimdi sürekli 50 mbit için istenen fiyat çok fahiş geliyor.

Mesela insanlara sorun, Akk geri gelsin, kota bitince hızınız yarıya düşsün, ama eskisi gibi az ödeyin diye, çoğu kişi kabul eder, ben dahil

• quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Aslında var, şöyle var, akk olduğu zaman mesela 50 mbit kullanıyorsan, sonra bu 16 mbit'e düşüyordu. Bir çok insanın yaptıkları şeyler için yeterli bir hızdı. Ama sınırsız tarifeye göre çok daha az fatura ödeniyordu. Şimdi sürekli 50 mbit için istenen fiyat çok fahiş geliyor.

Mesela insanlara sorun, Akk geri gelsin, kota bitince hızınız yarıya düşsün, ama eskisi gibi az ödeyin diye, çoğu kişi kabul eder, ben dahil

Alıntıları Göster
    Niye anlamamak için zorluyorsunuz?

O paketler 40 50 lira olduğu zaman dolar 2 2.5 lira arası idi.
    Simdi 6 lira...

20 dolar civarı ücret suan 120 liraya denk geliyor. 120den fazla ödüyorsan haklısın. Ben 100mbpse 86 ödüyorum. Daha uygun. Demekki artmamış aksine düşmüş.. 14 15 dolar civarına..

• Süperonline fiber kullanıyorum bende. arıyorlar şu paket bu paket diyorum ki bana hızım aynı kalsın 10 upload verin diyorum mal gibi kalıyorlar. çalışanlar bile bilgisiz bekletip geri dönüyorlar öyle bir paketimiz yok diyorlar. talep oluşturuyorum yok olmuyor.
  • marmarafb M kullanıcısına yanıt
    ya ben anlatmaktan yoruldum gerçekten. fiyatlara zam gelmesinin sebebi adil kullanım kotası kalkması değil. piyasada her şeye zam geliyor o yüzden mantıklı olarak internete zam geldi. yani adil kullanım kotası kalkmasaydı yine zam gelecekti. çünkü senin kullandığın data tamamen yurtdışına bağlı yani sen hizmetini dolar üzerinden alıyorsun. bu olayı çarpıtmayın. adil kullanım kotası kalktı bu yüzden zam geldi demeyin. elektriğe suya doğalgaza sigaraya ekmeğe her şeye zam geliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2005'e kadar Türk Telekom halka aitti ve o dönemde her yıl bağlantı hızları artar fiyatlar düşerdi. Ne zaman ki Telekom bir gecede bir Arap ailesine kasasında 2 milyar dolar ile, 5,5Milyar dolara, bedavaya satıldı o geceden sonra Türk insanının Internet teknolojisi hariç dünyanın her tarafındaki insanların Interneti hızlandı, Türk insanının Interneti yerinde saydı. Yerli yabancı Türk Telekom sofrasına çöreklenen yüzlerce firma milyonlarca dolar kaldırdı. Ne de olsa eski teknoloji eski altyapı üzerine kuruş yatırım yapılmadan kazıklaştırılmış faturaları ödeyen Türk Halkı var. Oluk oluk akan milyarlarca doları aklamak için yıllarca gereksiz, talepsiz kampanyalar düzenlendi, Cem Yılmaz vs ile milyonlarca dolarlık reklam anlaşmaları yapıldı.

Bulgaristan, Ukrayna gibi Türkiye'den fakir denilen ülkelerin fakir kullanıcıların bilgisayarlarından dosya indiriyorum, upload hızı 8Mbps ki o da benim download hızım 8Mbps olduğu için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Zamaninda cimere fiyatlarin fahis seviyede oldugu icin basvuru yapmistim cimerden gelen cevap

CİMER'E UPLOAD HIZLARINI HER GÜN ŞİKAYET EDİYORUZ!

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

Niye anlamamak için zorluyorsunuz?

O paketler 40 50 lira olduğu zaman dolar 2 2.5 lira arası idi.
    Simdi 6 lira...

20 dolar civarı ücret suan 120 liraya denk geliyor. 120den fazla ödüyorsan haklısın. Ben 100mbpse 86 ödüyorum. Daha uygun. Demekki artmamış aksine düşmüş.. 14 15 dolar civarına..

Alıntıları Göster
    Alakası yok, kullandığımız paketlerde 1 gecede bu kadar fiyat artışı mümkün olmazdı. 80 TL veriyorsan 87 TL olurdu, 127 TL değil. Sınırsız olduktan sonra fahiş fiyatlar çıktı. Gördüğümüze mi inanalım size mi inanalım?

• çok iyi olmuş bu konu,
    inanılmaz komik upload hızlarımız var,

nedir milli güvenlik meselesi midir bu diye bile düşünmüştüm,
    nedenini anlayamayıp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 16 Ocak 2020; 12:49:49 >
  • Ben biraz değiştirdim ve ekleme yaptım düzenlemek ve eklemek isterseniz de iyi olur.

Sayın Cumhurbaşkanım;
    Malesef UBAK (Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı)'na ve (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu)'na bu tarz şikayetlerimizi ve sıkıntılarımızı bildirmemize rağmen tüketici lehine hiç bir aksiyon alınmayıp , açıklama yapılmamaktadır.
    Tüketici olarak isteklerimi size iletmek istiyorum.İSS tarafından fahiş yüksek fiyat politikası sonucunda tüketici olarak mağdurum , Bu fahiş yüksek fiyatlar ile düşük indirme ve düşük yükleme hızları sağlayıp üstelik sabit hız garantisi verilmiyor.
    Tüketici olarak beklentim 2020 yılında İndirme ve yükleme hızlarında DÜNYA'ya ayak uydurmamız gerekir.Günümüzde bütün fotoğraflarımızı ve kendi videolarımızı yedeklememiz gerektiğinden dolayı malesef bu hızlar ile yükleyemiyoruz.

Ek olarak telekom sektörün de 2018'in ilk 3 çeyreğinde net satış gelirleri, 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 17.6 artarak 44.2 milyar TL seviyesine çıktı.Buna rağmen gerken yatırımlar yapılmamaktadır.Fiber Altyapı'ya önem verilmesini ve İSS'na Yıllık asgari fiber çekme kotası (Omurga Hariç) en az 30 BİN KM konulmasını istiyorum.Yıllık Asgari oranda (Omurga Hariç) çekmeyen İSS uyarılmasını ve sonrasında ceza verilmesini istemekteyim.
    Gerek BTK Başkanı , Kurul üyeleri ve Çalışanları tüketici tarafında durmayarak , tüketicilerin mağduriyetini göz yumarak tüketicilerin sorunlarını malesef çözemeyip oyalıyorlar.
    Bir çok şikayetimizde kesinlikle Tüketici'nin lehine işlem yapılmayarak hiç bir açıklama yapılmamaktadır.

Saygılarımla gereğinin yapılmasını arz ederim

@NitroNos

Kaynak :https://assets.kpmg/content/dam/kpmg/tr/pdf/2019/05/kpmg-gundem-34.pdf
    Ctrl f ile arattığınız da Telekom kısmında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Steelo -- 16 Ocak 2020; 12:54:10 >

• 2008'de RUSYA Aleksandrov'a çalışmaya gittim,
    2011de döndüm.

giderken 1mbit download hızlı adsllerimiz vardı,
    Aleksandrov çok gelişmemiş bir şehirdi ve hız 128kpss idi!
    hemen mehteri verdim kendime.

2011 dönüş;
    bizde 8 Mbite "kadar" diye adsl merkezine uzaklığa göre değişen hızlar ile "gelişmiştik"
    ama adamlar.. ALeksandrovda 50mbit hız uygun fiyataydı. dönerken.. 3 yılda gelişmemiş bir ilçede geldikleri nokta..

Counter strike 6-7 milissaniye ping time ile Rusyadan Almanyaya bağlanıyordum..

Bu arada moskovada 2009da 4G vardı ceplerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 16 Ocak 2020; 13:1:43 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Evet var hocam. Bazen lazım oluyor satın alıyorum ama kotalı. 20 liraya 100 gb gibi bir kota veriyordu en son
  • Adamlar 16mbit hız veriyor ama upload hızı 1 mb.... Yıl 2020 alooooo?

• fiyatları geçirdiler zenginlere koymadı tabi ama zenginler şimdi upload dan şikayetçi demek..

önceki AKK ye destek verdim fiyatlar artınca verdiğime pişman oldum

ben 69tl ye 24 mbit sınırsız kullanırken şimdi 100 tl istiyorlar.

upload artsa herhalde kimbilir ne kadar daha geçirirler.

en iyisi Upload seçenekleri olsun. upload çok isteyen daha çok ödesin sorun kalmaz.

ama bize giren girmesin artık.

yok kardeşim fiyatlar şişecek ise destek mestek yok
  • Cimer e şikayetimi bildirdim. Etsek ne olur gibi cahil ortadoğu halklarının yaptığını yapmayalım talebimizi iletelim.
  • Upload hızları en az 20 Mbps olmalı. Gerek bulut hizmetlerinden doğru düzgün yararlanmak için gerekse sesli ve görüntülü görüşmeyi internete kaydırmak için.
    İşte bu 2. neden yüzünden bence bilinçli olarak upload hızları yavaş veya hızlı olsa bile stabil değil. Böylece mobil operatör üstünden konuşun diye.
    Aslında 5mbps stabil upload hızı bir çok sesli ve görüntülü görüşme için yeter ama yurt dışında ben 50mbps stabil hızların keyfini sürdükten sonra geri dönmek istemiyorum açıkcası.
  • YesimCirakli Y kullanıcısına yanıt
    Dönme.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.