Şimdi Ara

CILKI ÇIKTI ARTIK - Hız yok - İnternet Yok - Zonguldak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 haftadır internet komple kesiliyor. Arıza kaydı bırakıyorum, 5 saattir internetinizde bir kesinti görülmüyor deniliyor.
    Apartmanımda yine turknet kullanan bir arkadaş var, ikimizin interneti de aynı anda gidiyor. Geçen 2 saat boyunca internet gelmedi.

Buradaki arkadaşa son bir defa hız güncellemesi için yazdım. Ancak bu cidden on artık. Bu kadar sıkıntılı süreç TTnet'de yaşamadım resmen.
    Ya millenicom ya da Kablonet'e geçeceğim, bu son uğraşım olacak Turknet için.

Zonguldak çevresinde yaşayıp da Turknet düşünen varsa, gelsin evimde misafir edeyim. Kendisi görsün hali.

Sözleşmeyi yaparken alabileceğim en yüksek hız verilecekti güya, onu zaten veremiyorlar, bir de internete giremiyoruz artık.
    CILKI ÇIKTI ARTIK - Hız yok - İnternet Yok - Zonguldak
    100 Mbit rahat almam gerekirsen 30 üstünü alamıyorum çünkü Zonguldak şehrini sallamışlar resmen.
    Artık internet gidiyor baya, bırak hız düşüklüğünü.

Sadece bende olsa anlayacağım aynı apartmanda iki kişiyiz ikimiz de illallah ettik artık.
    Cidiyim Zonguldak çevresinde olan varsa gelip kendisi deneyip rezilliği görebilir.
    Müşteri hizmetleri yok zaten. İnternet gitmiş 4g üzerinden yazıyorum adamlara, adamlar internette bir şey yok diyor.
    Kapım açık herkesi beklerim. Bu da son Turknet'e hız veya internet gitmesi için başvurum olacak yetti artık.

• netspeed al
  • Aynısı bende var kesinti olmuyor ama hattım 100 mbit üstü rahat alıyor bana 88 tanımlı benim alabildiğim 10-20 mbit arası çözümde bulamıyorlar iptal ettireceğim.
  • Merhaba,
    Türk telekom sanırım Zonguldakta hızlarla oynamaya başladı. Temmuzun ikisinde bağlantım rahat 50 mbps kaldırdığı halde hızım 3-12 mbps'ye düşürüldü. Uzun uğraşlar sonucunda telekomun gelmesini sağladım. Telekom görevlisi bir sorun olmadığını söyleyerek hiçbir şey yapmadığını idia ederek hızımı 38 mbps'ye yükseltti. Tekrar uğraşarak çalışanın tekrar gelmesini sağladığımda hızımı normal değerlerine getirdi. Tekrardan hiçbir şey yapmadığını söyledi. Demekki Türk Telekom Zonguldakta maliyet tasarufu yapmak için kendi müşterisi olmayan kişilerin hat değerlerini kısıyor.
    Ayrıca geçen hafta 1.5 saat kadar akşam internet kesildi. Görevlide bunun yağmurdan olduğunu söyledi.
  • Merhaba,
    Siz değerli internet kullanıcılarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: millenicom

Merhaba,
    Siz değerli internet kullanıcılarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.
    Turknet'e sorunumu yazıyorum, adamlar cevap bile vermiyor. Başka firmalar ilgileniyor.
    Tamam müşteri hizmetleri yok biliyoruz da, cevap vermek de bu kadar zor olmasa gerek.
    İlla bırakın gidin diyorsunuz yani.

@millenicom

Dostum özelden bazı sorular sordum size cevaplasanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost_68

Merhaba,
    Türk telekom sanırım Zonguldakta hızlarla oynamaya başladı. Temmuzun ikisinde bağlantım rahat 50 mbps kaldırdığı halde hızım 3-12 mbps'ye düşürüldü. Uzun uğraşlar sonucunda telekomun gelmesini sağladım. Telekom görevlisi bir sorun olmadığını söyleyerek hiçbir şey yapmadığını idia ederek hızımı 38 mbps'ye yükseltti. Tekrar uğraşarak çalışanın tekrar gelmesini sağladığımda hızımı normal değerlerine getirdi. Tekrardan hiçbir şey yapmadığını söyledi. Demekki Türk Telekom Zonguldakta maliyet tasarufu yapmak için kendi müşterisi olmayan kişilerin hat değerlerini kısıyor.
    Ayrıca geçen hafta 1.5 saat kadar akşam internet kesildi. Görevlide bunun yağmurdan olduğunu söyledi.
    Bana göre turknet yeterli gelmiyor. Sabah hız çok yüksek olurken akşam saatlerinde artık komple kopuyor.
    Sadece bende değil tuknetli başka arkadaşlarım da var onlara soruyorum, onlar da aynı şeyi söylüyorlar.
    Zonguldak'da 3 adet turknet üyeliğim var, benimle beraber 3 tane daha arkadaş var. Millenicom veya netspeed için araştırmaya başladık.

Mesaj geldi yeni altyapı çalışması yapacaklarmış Zonguldak'da, bakalım iyileşecek mi.
  • Merhabalar, size tüm hizmetleriniz için PM üzerinden elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım ve çalışacağım. Siz değerli kullanıcılarımız için buradayım.

Hizmetinizi iptal etmenizi hiç istemeyiz. İsterseniz bana PM üzerinden sorun yaşadığınız hizmetiniz için müşteri numarası iletin. Ben tekrar kontrol edeyim. Sorunun neden kaynaklandığını kontrol edip size tekrar yardımcı olmaya çalışayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkNetDestek -- 16 Temmuz 2019; 16:59:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhabalar, size tüm hizmetleriniz için PM üzerinden elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım ve çalışacağım. Siz değerli kullanıcılarımız için buradayım.

Hizmetinizi iptal etmenizi hiç istemeyiz. İsterseniz bana PM üzerinden sorun yaşadığınız hizmetiniz için müşteri numarası iletin. Ben tekrar kontrol edeyim. Sorunun neden kaynaklandığını kontrol edip size tekrar yardımcı olmaya çalışayım.
    Dostum ben sana özel mesaj 2 adet attım ikisine de cevap vermedim.
    Yukarıda screenshot koydum hattım 115 Mbit destekliyor, 100'e sabitleyin dedim, cevap yok.

İnternette sıkıntı var, ggenel olarak var, apartmandaki başka kullanıcıda da var dedim, yine cevap yok.

Özel mesajlarda zaten yazdım hattın numarasını, başına adsl ekleyince müşteri numarası oluyor.
    Eskiden anında hallederdi donanım haber destek ekibi. Şu an mesajlara bile bakılmıyor.

O değil beni aradılar hızımı yükseltecektiler, arayan da bir şey yapmadı.

Zonguldak'da turknet bitik vaziyette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _CHARLOTTE_ -- 16 Temmuz 2019; 17:5:22 >
  • merhaba,
    Muhtemelen bulunduğunuz santralda yoğunluk oluyordur. Geçen sene özellikle Temmuz ve Eylül aylarında bu sorundan çok etkileniyordum. Ancak TurkNetDestek altyapı çalışması yapılmasını sağlayarak sorunumu çözdü. Az önce yaptığım hız testinde, 64 mbps'de buluşan hattımdan aşağıdaki sonucu aldım.https://www.speedtest.net/result/8422064789
  • _CHARLOTTE_ kullanıcısına yanıt
    Destek ekibi değil, destek personeli. 1 kişi bu arkadaş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Merhabalar, size tüm hizmetleriniz için PM üzerinden elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım ve çalışacağım. Siz değerli kullanıcılarımız için buradayım.

Dostum buraya yazıyorsun ancak hala özel mesajlara cevap vermedin. İlgilenin söylediklerimle artık.
    Merhabalar, hizmetlerinizi detaylı olarak kontrol ettirdim. Son zamanlarda bölgenizde genel bir arıza yaşanmış. Bu arıza çözüme ulaşmış ancak akşam yaşanılan sorununuz tekrarlamaya başlamış.
    Akşam belirli saatlerde hızınızın düşmesi muhtemelen satürasyon kaynaklı bir sorun... Akşam saatlerinde internet hizmetinin yoğun olarak kullanıldığı zamanlarda bağlı olduğunuz santral dolabınız bu yoğunluğu kaldırmıyor ve bu sebepten dolayı hızlar düşüyor. Bu durumu kontrol ettik.
    Sizden bir ricam olacak. Sorun yaşadığınız zaman aralıklarında bize performans sorunu kategorili bir destek kaydı açıp kaydınızın içerisine sorun yaşadığınız saatlerde yapacağınız kablolu hız testlerini ekleyin. Yerel operatör tarafına durumu aciliyetli bir şekilde iletelim. Yapılması gereken bir işlem varsa ortak planlı çalışmayla çözüme ulaştırmaya çalışalım.
  • quote:

Merhabalar, hizmetlerinizi detaylı olarak kontrol ettirdim. Son zamanlarda bölgenizde genel bir arıza yaşanmış. Bu arıza çözüme ulaşmış ancak akşam yaşanılan sorununuz tekrarlamaya başlamış.
    Akşam belirli saatlerde hızınızın düşmesi muhtemelen satürasyon kaynaklı bir sorun... Akşam saatlerinde internet hizmetinin yoğun olarak kullanıldığı zamanlarda bağlı olduğunuz santral dolabınız bu yoğunluğu kaldırmıyor ve bu sebepten dolayı hızlar düşüyor. Bu durumu kontrol ettik.
    Sizden bir ricam olacak. Sorun yaşadığınız zaman aralıklarında bize performans sorunu kategorili bir destek kaydı açıp kaydınızın içerisine sorun yaşadığınız saatlerde yapacağınız kablolu hız testlerini ekleyin. Yerel operatör tarafına durumu aciliyetli bir şekilde iletelim. Yapılması gereken bir işlem varsa ortak planlı çalışmayla çözüme ulaştırmaya çalışalım.
    Arkadaşla konuştum, dediklerini yapıp göndereceğim.
    Ayrıca modemime tanınmış olan 70 mbit hızı 100 mbite çekmelerini söyledim zira 115 mbit kaldırıyor gözüküyor hattım.

Bununla ilgili size bilgi vereceğim eğer merak eden varsa.
  • Tam düzeldi dedik ve şu an internet yine yok. Zonguldak'ta yaşayan arkadaşlar kesinlikle önermiyorum turknet.
    Modem arayüzünde 100 mbit bile gözükse, internet sürekli kesiliyor. Kopma demiyorum bakın şu an 20 dakikadır yok internet.

• Apartmanda sadece turknet gidiyor ve turk telrkom kullanicilar nete girmeye devam ediyor mu acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

Apartmanda sadece turknet gidiyor ve turk telrkom kullanicilar nete girmeye devam ediyor mu acaba ?
    İki kişi kullanıyoruz turknet dostum sadece bizimkiler gidiyor. Şu an 4g'den bağlanarak yazıyorum.
    İptal ettireceğim karar verdim. Netspeed düşünüyorum. Millenicom'da aktivasyon ücreti varmış.

turknetın ekibinin verdigi cevaba bakarsanız santral sorunu var tt ıle alakalı demısler ama sadece turknet gıdıyor nedense. Bence turknetın kapasiteler yetersiz e cöküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYLAS

turknetın ekibinin verdigi cevaba bakarsanız santral sorunu var tt ıle alakalı demısler ama sadece turknet gıdıyor nedense. Bence turknetın kapasiteler yetersiz e cöküyor
    Aynen öyle. Zonguldak ufak şehir diye sallamış olabilirler. Pek de yatırım yapılacak gibi durmuyor açıkçası.
    3-4 defa telefonda da yetersiz, yatırım lazım diye dedim ama pek sallayan olmadı.
    Akşamları internetin gitmediği zamanlar 115mbit alabileceğim hatta 25 zor alıyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.