Şimdi Ara

Cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretmenin faydası yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için hazırlanan müfredat taslağında 9. sınıf öğrencileri için ‘cihat’ konusuna yer verilmesini değerlendiren TBMM Eğitim Komisyonu’nun AKP'li üyesi Ahmet Hamdi Çamlı “Namaz dinin direğiyse, cihat çadırdır. Direksiz çadır bir işe yaramaz. Cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretmenin faydası yok” dedi.

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ise “Milis yetiştirip bu milislerle dünyaya savaş açmak mı istiyorlar?” diye duruma tepki gösterdi.

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal da şunları söyledi: “Peygamber Efendi'mizin hadisine göre, cihat 5 temel ibadet arasında değildir. Bu yanlış anlaşılabilir. Müfredattaki bu değişiklik çok isabetli bir karar olmamış. Cihat ayrı değerlendirilmesi gereken bir konudur.”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BA761BEEF -- 22 Temmuz 2017; 15:58:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tabi olum. Hatta kafa, kol kesmeyi bilmeyen çocuğu okula göndermemek lazım.

• Cihat ı kim ilan eder? halife. ortada bir halife var mı? yok.
    olsa bile cihat'ın bir işe yaramadığını 1.dünya savaşında gördük. Osmanlı halifesi cihat ilan etmişti,peki sonuç ne oldu o bizim çok sevdiğimiz Araplar bizi sırtımızdan vurdu İngilizlerle işbirliği yaptılar.
    bazı çağ dışı kalmış zihniyetler hala 500 yıl önceki yaşam tarzının 21.yüzyılda da uygulanabileceğini sanıyor.
    elin gavuru yapayzeka robotlar yapılacak,sen cihat düşüncesine sahip 1 milyar insana sahip olsan ne yazar. senin 1 milyar nufusa sahip militanını o beğenmedikleri matematik sayesinde 1 düşmeye basıp yokedebilirler.
  • Türkiye'nin ayağa kalkıp yürümesi, tepki vermesi, bu müfredatı ve bu skandal açıklamaları yapanları yok etmesi gerekiyor.Ne lan bu? Yeter!
  • quote:

Orijinalden alıntı: heyula07

Tabi olum. Hatta kafa, kol kesmeyi bilmeyen çocuğu okula göndermemek lazım.

Gencler din adina baskalari tarafindan kandirilmasin diye, cihadin kafa kol kesmemek oldugunu ogretecekler belki.

Konulari, icerigi gordunuz mu?

Birakin insanlar, dini, cemaatlerden, tarikatlardan degil; devletten ogrensin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TTBMM Eğitim Komisyonu’nun AKP'li üyesi Ahmet Hamdi Çamlı
    TBMM Eğitim Komisyonu’nun AKP'li üyesi Ahmet Hamdi Çamlı

Hiç bir vasfı yok ve üstelik EĞİTİM gibi önenli bir bölümde komisyon üyesi

• quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

Gencler din adina baskalari tarafindan kandirilmasin diye, cihadin kafa kol kesmemek oldugunu ogretecekler belki.

Dinin en tehlikelisi siyasetin güdümünde olandır zaten. Tarihte bunun çok örnekleri var. Bir tane örnek vereyim. Muhammed'in ölümünden hemen sonra olanlar.

Dini öğrenmenin en güzel yolu kimsenin güdümüne girmeden kendin araştırmak.

• Alan Turing, John Nash ve niceleri cihat biliyor muydu acaba ?

• Dini okulda öğrenen 1 tane adam var mı ki? Ben 12 yıl hiç dinlemedim arkadaşlarımda öyle her senede din dersi neden zorunlu diye tartışmaya girmişimdir. hayır bana bir zararı yok zaten sorduklari sorular bizle dalga gecer gibi basit. ama bu ülke müslüman bir ülke değil. bende müslüman değil. bu derste din değil islam dersi. ortada bi bokluk var. kalksın.

• Cahilce bir yorum. Nasıl böyle yetkileri böyle insanlara veriyorlar. Matematiğin fiziğin daha doğrusu eğitimle dinin ne alakası var ? Din farklı bir konu bunlar farklı.
  • quote:

quote:

quote:

Dinin en tehlikelisi siyasetin güdümünde olandır zaten. Tarihte bunun çok örnekleri var. Bir tane örnek vereyim. Muhammed'in ölümünden hemen sonra olanlar.

Burada elestirilen sey, konunun icerigi degil, konunun islenmesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Burada elestirilen sey, konunun icerigi degil, konunun islenmesi.

Yahu bırakansana. Devletin öğrettiği dini bilmiyor muyuz. Sunni Müslümanlık işte. Başka bir şey değil. Sunni Müslümanlığında ne halt olduğu belli.

Aç bak. Ebubekir sifile. Sunni Müslüman işte. Üniversite hocası bir de. Adam mürtedin öldürülmesini göğsümü gere gere savunurum diyor. İstemiyorum kardeşim benim çocuğuma devlet zorla din öğretmesin. Dininiz sizin olsun.

• Adam haklı

Ölecek adam lazım üretecek adam değil. Sonuçta arz talep meselesi ülkeyi satarak girdi sağlıyoruz zaten birde ülkeyi koruyacak yada katar gibi yerlerde ölecek asker bulduk mu tamam. Adamların ihtiyaçları bunlar

Sizce ölen askerlerimiz adamın sallananında mı sanıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayakgoz -- 22 Temmuz 2017; 18:5:24 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geranimo486 -- 24 Temmuz 2017; 14:42:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

TTBMM Eğitim Komisyonu’nun AKP'li üyesi Ahmet Hamdi Çamlı

Hiç bir vasfı yok ve üstelik EĞİTİM gibi önenli bir bölümde komisyon üyesi

Çomarlar kendine layık olanı seçmiş, saygı duymak lazım

• Şaka gibi gerçekten. Yaranacağım diye atmadıkları takla kalmadı !

• Eskiden hep derdim; "bir çocuğa yapılabilecek en büyük kötülük, onu okula göndermektir." diye. Şimdi ise resmen delilik. Çocukları tornadan geçirip, birbirinin aynı, yeteneksiz, sistemin istediği bireyler haline getiriyorlardı. Şimdi yetmemiş, bir tarafına bomba sokup, insanların içinde patlatan sapıklar haline getirmeyede kararlılar. Adamlar sapık. Her türlü çocuklarla uğraşıyorlar. Direkt ilk anlamında çocukların ırzına geçmek yetmiyor, beyinlerininde ırzına geçmek istiyorlar.
  • Dini öğreteceklerin dini bilmemesi ne kadar üzücü. ...

Çalmayacaksin

Haksizlik yapmayacaksin

Kibirli olmayacaksin

.......

.....

...

• Doğru bi yerde.

Matematik bilene zaten cihad öğretemezsiniz.
  • Sen istiyor is, ogreneceksin cihat

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.