Şimdi Ara

Çiğ Köfte Lahmacun Kebap İçli Köfte Künefe + 30 Urfa Yemeği ( Tarif-Foto-Video ) (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.796
Cevap
168
Favori
161.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konunun adını sanal cennet gösterimi diye değiştirilmesini talep ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

Sağ olsun annem onun kralını yapıyor. Özelden ve youtube'dan da soran çok oldu.

Bir türlü fırsat bulup, video çekip & malzeme listesini yazamadım.

Bos bı zamanında yaz hocam gerçekten her yemeğin yanında iyi gidiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ramazan ramazan tam benlik konu şu içli köfteyi takıntı yaptım iyi yapan biri bulsam yaptırıcam 200 tane alıtam buzluğa

• efsane konu unutulmasın. şimdi çiğ köfte deniyorum
  • Bence de efsane konu, hep üstte kalsın.
  • *** ŞANLIURFA SAC BASMA ***

*** ŞANLIURFA TEPSİ KEBABI ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 28 Ağustos 2017; 14:4:8 >

• Hocam urfada nerde güzel urfa kebabı yenir, nereye gitsem sinirli, yağlı, bi değişik kokan et getiriyolar önüme, 2 senedir urfadayım urfa kebabı yiyemedim valla

• Lahmacun: Gülhan (http://www.gulhanrestaurant.com/ )

Kebap: Çulcuoğlu, Şıhın Yeri, Gülhan, Hacı Dayı Kebap Salonu (www.culcuoglurestaurant.com ) (www.sihinyeri.net/index.html ) (www.gulhanrestaurant.com ) (https://tr.foursquare.com/v/hac%C4%B1-day%C4%B1-kebap-salonu/4fc0ada0e4b05b8502cfc3d5 )

Ciger: Sevgi Ciğer Salonu (www.mekanist.net/sanliurfa/restoran/sevgi-ciger-salonu )

Çiğ Köfte: Urfalı Dışarıda Çiğ Köfte Yemez. Yorum Yok

Tatlı: Gökçin, Çulcuoğlu, Üstüneller. (www.gokcinbaklavalari.net ) (www.ustuneller.com ) (www.culcuoglurestaurant.com )

• Yusuf Miroğlu kullanıcısına yanıt
    Tavsiyelerinizi deniycem hocam çok teşekkürler
  • Rica Ederim.

Şimdiden Afiyet Olsun.

• *** KURBAN BAYRAMI 2017 ***

• urfalılar isotçu mudur
  • İstanbulda yaşayan ŞANLIURFALI olarak seni tebrik ediyorum yemekleri aynı bizde böyle yapıyoruz çok güzel hazırlamışsın antep urfa benzer damak lezetleri var aynı yemeklerde ufak tefek değişiklikler var antepli arkadaşlar alınganlık göstermesinler urfalı kadınlar bu yemekleri anteplilerden öğrenmediler.
  • Konuyu hortlatacağım.

Elinize sağlık tarifler çok işe yaradı.

Yalnız Ankara'da yaşayan biri olarak doğru dürüst isot bulmakta zorlanıyorum. Urfa'dan sipariş verebileceğimiz bir yer var mı? Nette birkaç site gördüm ama emin olamadım. Şöyle düzgün bir yer bulursam ev yapımı isottur, salçadır biraz alasım var. Buradakiler beş para etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thrashbringer -- 26 Aralık 2017; 0:7:6 >
  • Thrashbringer kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.

Vallahi hocam biz dışarıdan almadığımız için bir tavsiyede bulunamayacağım. Duyuyoruz, Görüyoruz İçine neler katıyorlar, neler.

Eskiden bizzat annem yapardı. Çuvallarda 400-500 kg taze kırmızı biberler gelir, dama çıkarılır, soyulur, yıkanır ve dam'a serilirdi. Doğrama, temizleme işi annede, yıkayıp dama serme işi biz çoçuklardaydı.

Sonra kurumaya bırakılır, torbalara konur, tam kuruyunca da çekim yapmak için biber çekenlere götürürdük. Al sana mis gibi hilesiz, hurdasız isot.

Ama çok uzun zamandır yapmıyor artık, yaşlandı. Bizde yapan eş, dost akrabamızdan alıyoruz. Onlar doğrayıp, evlerinde hazır kurumuş hale getiriyor, bizde torbaları alıp çekime götürüyoruz. Çekilince eve getirip havalandırdıktan sonra, büyük cam kavanozlara dolduruyoruz.

Geçen Yıla Ait Önce 1 Yılık İsotumuz. Havalandırırken çekmiştim fotoyu.

• *** ŞANLIURFA BORANI YEMEĞİ ***

*** ŞANLIURFA KATMER TATLISI ***

*** ŞANLIURFA EV YAPIMI KIYMALI (LAHMACUN) ***

*** ŞANLIURFA ŞILLIK TATLISI (PASTAHANE YAPIMI) ***

*** SOSLU TAVUK ***

• Hocam çoğu yemek için sadece fotoğraf paylaşıyorsun. Tarif olmadıktan sonra biz aha böyle bakar dururuz :)
  • Hocam valla bizim işimiz değil bu yemekler. Kadın işi, hepsi zor yemekler :)

Ben yapılırken bizzat görüyorum, izliyorum, not tutuyorum sonradan yapmak için ama olmuyor.

Her deneme sonunda ben değil de çöpün karnı doyuyor.
  • *** ŞANLIURFA CİGER KEBABI VE MASLUKA YEMEĞİ ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 18 Şubat 2018; 23:25:29 >
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.