Şimdi Ara

Çiğ Köfte işine giriyoruz yardım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
2
Favori
24.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kisi basi 3.5 tl cok fazla. Ayran dahil 2.5 olmali fiyati size maliyeti ne oluyor ki bi durumun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okisht -- 12 Mart 2012; 13:14:21 >
  • Nargile tavla felan yazmışsın bir çiğköftecide nargile ve tavla ne alaka kulağa saçma geliyor. Çiğköftecilere bakıyorum geneli ufacık dükkanlarda iş yapıyor bir tezgah ve 2 kişinin anca girip sığabildiği kadar küçük. Çiğköfte yiyen müşteri kesiminin geneli zaten ya evde yemek için paket yaptırıp alıyor yada orda lavaşa sardırıp dışarda yiyor. Büyük bir dükkan sandalye masa cafe tarzına sokmak boş masraf bence, tabi benim görüşüm. Bu arada bayilik fiyatlarınıda araştırın derim mesela tatlıses çiğköfteciler vızır vızır deli iş yapıyor marka değeri yükseldi iyice verdikleri lavaş ve çiğköftesi 10 numara.
  • pişmiş köftede olsun daha iyi olur soğukta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Nargile tavla felan yazmışsın bir çiğköftecide nargile ve tavla ne alaka kulağa saçma geliyor. Çiğköftecilere bakıyorum geneli ufacık dükkanlarda iş yapıyor bir tezgah ve 2 kişinin anca girip sığabildiği kadar küçük. Çiğköfte yiyen müşteri kesiminin geneli zaten ya evde yemek için paket yaptırıp alıyor yada orda lavaşa sardırıp dışarda yiyor. Büyük bir dükkan sandalye masa cafe tarzına sokmak boş masraf bence, tabi benim görüşüm. Bu arada bayilik fiyatlarınıda araştırın derim mesela tatlıses çiğköfteciler vızır vızır deli iş yapıyor marka değeri yükseldi iyice verdikleri lavaş ve çiğköftesi 10 numara.

Dostum okul karsisinda. Bu yuzden kucuk bir sey bize is yaptirmaz. Millet ayakta giderken mi yiyecek :) oturacak. Boz nargile uc birsey tavla diyoruz o da hani aksam 8 9 yer cay ikram iki el atar gider. Oturulacak alan is yapacak kucuk yer degil :)

• bizim evin altında var eskişehirde merkezi bi yer.. hem civardada yok başka. ama gel görki ne zaman önünden geçsem boş
  • Yazdıklarını okudum ben 18 yaşındayım öğrenciyim.Çiğ köfteye bayılırım fakat gerek ben,gerekse arkadaş çevrem yukarıdaki arkadaşın dediği gibi klasik küçük çiğköfte dükkanlarından bıktık yani oturup 2-3 tane dürüm yiyoruz bir tek televizyon var sıkış sıkış zevki çıkmıyor.Fakat dediğin gibi Pizza,Çiğ Köfte ve yanlarında 1-2 menü,tavla,nargile falan olursa mükemmel bir mekan olur kesinlikle.Yerleri sunii çim,çift lavabo ve lcd koydun mu 1 sene de kendini amorti eder zaten isim hakkına para da vermeyeceksiniz.biraz da tasarruflu davranırsanız hem malzemede(malzeme derken malzemeden çalma anlamında değil yeteri kadar alma ve çöp etmeme) elektrikte vs.daha az masraf olur.hayırlısı olsun bence çok güzel düşünmüşsünüz.ben öğrenci olduğum için 15-18 yaş grubunun fikirlerini üç aşağı beş yukarı biliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeoMessi1037

Yazdıklarını okudum ben 18 yaşındayım öğrenciyim.Çiğ köfteye bayılırım fakat gerek ben,gerekse arkadaş çevrem yukarıdaki arkadaşın dediği gibi klasik küçük çiğköfte dükkanlarından bıktık yani oturup 2-3 tane dürüm yiyoruz bir tek televizyon var sıkış sıkış zevki çıkmıyor.Fakat dediğin gibi Pizza,Çiğ Köfte ve yanlarında 1-2 menü,tavla,nargile falan olursa mükemmel bir mekan olur kesinlikle.Yerleri sunii çim,çift lavabo ve lcd koydun mu 1 sene de kendini amorti eder zaten isim hakkına para da vermeyeceksiniz.biraz da tasarruflu davranırsanız hem malzemede(malzeme derken malzemeden çalma anlamında değil yeteri kadar alma ve çöp etmeme) elektrikte vs.daha az masraf olur.hayırlısı olsun bence çok güzel düşünmüşsünüz.ben öğrenci olduğum için 15-18 yaş grubunun fikirlerini üç aşağı beş yukarı biliyorum :)

işte biz de o yüzden cafe tarzı düşünüyoruz kardeşim insanlar gelecek oturacak yiyecek ve gidecek. Küçük olmaz olamaz. Binlerce öğrenci elinde çiğ köfte yiye yiye gitmez yani. Oturur adam gibi yer eder sohbetini atar kahkahasını byyyyyy

quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

bizim evin altında var eskişehirde merkezi bi yer.. hem civardada yok başka. ama gel görki ne zaman önünden geçsem boş

kaç aydır var hocam ?

düşünceleriniz önemli arkadaşlar

• bu gece de güncel olsun bakalım farklı fikirler lazım
  • Çay olsa da iyi olur bence oturup çiğ köfte yedikten sonra bi çay sigara güzel gider
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferisbb

Çay olsa da iyi olur bence oturup çiğ köfte yedikten sonra bi çay sigara güzel gider

çay ikram hocam ayıp ettin :)
  • Çiğköftenin yanı sıra tost , tatlı , midye , meze , taze sıkılmış meyve suyu falan koyabilirsiniz.

Çiğköfteyi hazırlarken bekleyen müşteriye bir sıkım tadımlık verin , çiğköfteyi , malzemeyi bol ve kaliteli tutun , hoş sohbet olun malum öğrenci adamların makarasıda güzel olur , kanka olun gelenlerle ama araya mesafeyide koyun ki veresiye tarzı şeyler isteyemesinler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Çiğköftenin yanı sıra tost , tatlı , midye , meze , taze sıkılmış meyve suyu falan koyabilirsiniz.

Çiğköfteyi hazırlarken bekleyen müşteriye bir sıkım tadımlık verin , çiğköfteyi , malzemeyi bol ve kaliteli tutun , hoş sohbet olun malum öğrenci adamların makarasıda güzel olur , kanka olun gelenlerle ama araya mesafeyide koyun ki veresiye tarzı şeyler isteyemesinler.

taze skılmış meyve suyu güzel fikir aslında. Sabahları yapılabilir yani. Öğrenciler sevebilir ama kaçı alacaktır. Bardağı 4 liraya falan mal olacak sonuçta :)
  • Her yer çiğköftenin çakmasını üreten dükkanlarla doldu Bu kadar para kazanıyorlar mı bu işletmeler. Ayrıca bulguru 25-30 liraya satmaları da ayrı bir insafsızlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

quote:

Çiğköftenin yanı sıra tost , tatlı , midye , meze , taze sıkılmış meyve suyu falan koyabilirsiniz.

taze skılmış meyve suyu güzel fikir aslında. Sabahları yapılabilir yani. Öğrenciler sevebilir ama kaçı alacaktır. Bardağı 4 liraya falan mal olacak sonuçta :)

Bardağı 4 liradan 1 tane adam almaz. Bardağı 1 lira yapman lazım hocam. Mısırda koyabilirsin ama çok çeşit olursa karışır , biri kötü olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Arnold Cıvardagezer

Her yer çiğköftenin çakmasını üreten dükkanlarla doldu Bu kadar para kazanıyorlar mı bu işletmeler. Ayrıca bulguru 25-30 liraya satmaları da ayrı bir insafsızlık.

dostum bulgur falan olmayacak bizimkisi. İsim yapmış bir firma getirecek. Zaten biz anlamayız biz işletmeciliğini yapacağız. İsim olmayan yerden yemiyorum ben mesela. Ama beğenirsem 2 dürüm rahat yerim
  • duvarları normal bırakmayın , poster , kaplama artık aklınıza ne geliyorsa o şekilde yapın . Karikatür dergileri veya ilgi çekebilecek dergilerden olsun masalarda . Üni'ye yakın dedin , üninin haftalık - aylık dergisini de bulundurun .
    Mekanda sürekli müzik çalmalı veyahut izlenebilecek bir şeyler olmalı . Öyle kral tv falan açıp demet akalın dinlettirmeyin millete .
    Böyle bi mekana seve seve giderim ben .
  • quote:

dostum bulgur falan olmayacak bizimkisi. İsim yapmış bir firma getirecek. Zaten biz anlamayız biz işletmeciliğini yapacağız. İsim olmayan yerden yemiyorum ben mesela. Ama beğenirsem 2 dürüm rahat yerim

İsim yapmış firma da bulgur koymayacak mı,hani orijinal halis mulis çiğköfte satacaksanız diğerlerine de örnek olur ama bulgur köfte satacaksanız bilemem.
  • quote:

quote:

quote:

Bardağı 4 liradan 1 tane adam almaz. Bardağı 1 lira yapman lazım hocam. Mısırda koyabilirsin ama çok çeşit olursa karışır , biri kötü olur.

hocam mısır olmaz :) çok uğraştırır ettirir zor yani. Bardağı 1 liradan da o kadar meyvenin gelişi ne kadar olacak ki hocam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: wheaston

duvarları normal bırakmayın , poster , kaplama artık aklınıza ne geliyorsa o şekilde yapın . Karikatür dergileri veya ilgi çekebilecek dergilerden olsun masalarda . Üni'ye yakın dedin , üninin haftalık - aylık dergisini de bulundurun .
    Mekanda sürekli müzik çalmalı veyahut izlenebilecek bir şeyler olmalı . Öyle kral tv falan açıp demet akalın dinlettirmeyin millete .
    Böyle bi mekana seve seve giderim ben .

dostum duvarlara güzel sanatlardan bir arkadaşa bir kaç çizim yaptırmayı planlıyoruz yalan yok. Biraz böyle insanların sadece çiğ köfte için değil oturup kafa dinleyecek bir yerde yapmayı planlıyoruz. Yanlış olmasın kafe mantığı değil yani. Adam yemek yerken kafası rahat şöyle bi hmmm iki muhabbet tamam kalk git hesabı. Oturur yakar sigarasını getiririz çayını. Bu yüzden küçük dükkan olmasın diyoruz. İtiş kakış küçücük yer. Oturacak alan yok insanlar koyun gibi.

Masaları marangoz tanıdıklardan uygun güzel bir şeyler yapabiliriz Dergi dediğin gibi olabilir de yani. Müzikte açarız yerli yabancı bir kanal :) ne bileyim siyaset açacak halimiz yok ya :)

• Bence sen bu kafandakilerle kafe falan aç direkt, böyle çiğ köfteci görmedim hiç
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.