Şimdi Ara

Çift Portlu Adsl ? Resimli...

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
17
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Çift Portlu Adsl ? Resimli...
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    269 Mesaj
    Arkadaşlar adls de usb ve ethernet çıkışları var...Bir bılgısayar usb ile bir bilgisayarı ethernet ile baglıcam...Bir arkadasıma sordum çift ethernet gerekli dedi..Bu resimdeki adsl iki bilgisayar ile nete baglanırmı.Teşekkürler

|
    |

• Yüzbaşı
    703 Mesaj
    Swicth almalısınız.
    |
    |
    Asus M2 Crosshair--Amd x2 6000+--Ocz value ram 1gb x3 667 mhz--Seagate hdd 80+320--Feel Hurricane Mio--Logitech G15 Keyboard+G7 Mouse--AG-Neovo F-419--Asus WL-600G Modem--Creative İnspire 6+1--Msi 8800 gts oc edition....
  • Yarbay
    2115 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: berkowich

...Bir bılgısayar usb ile bir bilgisayarı ethernet ile baglıcam... Bu resimdeki adsl iki bilgisayar ile nete baglanırmı.Teşekkürler

Evet dediğiniz gibi bir bilgisayarı usb ile diğerini de ethernet ile bağlamanız mümkün.
    Ancak USB ile bağlıyacağınız bilgisayara modeminizin sürücülerini kurmanız gerekecektir.
    |
    |
  • Yarbay
    5179 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: BeWBeWC!BeWBeW

Swicth almalısınız.

gerek yok ; atakan84 ün dediği gibi usb den bağlanıcak birgisayara cdyi kurmalısınız ama usb den bağlananda yavaşlama olucaktır
    |
    |
    |
    |
    O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 81 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193?]
    T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı / Veteriner Hekimi
  • Binbaşı
    1297 Mesaj
    Yorumlar değişik.

1- Bu modemle 2 pc'yi internete bağlarsınız. ( 1 giriş usb'den diğeri ethernet den)
    2- Bu modemi bir hub'a bağlarsınız 7 kullanıcı internet kullanır.
    3- Bu modemi router tarzı bir rack'a bağlarsanız 64 kullanıcı olur.

Amaç nedir? Yazın doğru yolu tavsiye edelim.
    |
    |
    |
    |
    Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...
  • Yarbay
    20566 Mesaj
    Aynı şekilde işyerinde kullanıyoruz. rahatlıkla hiçbir sorun olmadan kullanılabilir. (Switch v.s. gerektirmez)
    |
    |

Ölçülü davranmayı, yanlıştan korkmayı, belgeye dayanmayı, aklını kullanmayı, duyguculuğa kapılmamayı ve gerçekçi, düzenli, dengeli, tutarlı olmayı MUHASEBE öğretti bana. (Asım BEZİRCİ)

• Binbaşı
    1734 Mesaj
    Neden internet verimi dussun. USB 1.1 bile 12Mbit e kadar transfere imkan tanir. Kullanabilecegi max ADSL hizi 4mbit.
    |
    |
  • Yarbay
    11179 Mesaj
    iki port elbette aynı anda farklı bilgisayarda kullanılabilir ancak ethernet çıkışı alan bilgisayarın performansı usb nin performansından belirli ölçüde yüksek olacaktır bu bilgi teoriyle deği pratikle sabittir.
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    12664 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: alimakkaya

varsa bir test, sonuclari gorelim, yoksa ben de kullandim USB modem, ve ikisi arasinda hiz konusunda bir fark gormedim.

Hız düşmez ama ping artar.
    |
    |
    Eğer bunu okuyorsan, bu uyarı senin için. Bu anlamsız forum imzasından okuduğun her kelime hayatından harcanan diğer bir saniye demek. Yapacak başka işlerin yok mu? Hayatın gerçekten bu kadar boş mu da bu anları daha iyi geçirebileceğin bir yol düşünemiyorsun? Yoksa saygı duyduğun ve inandığın bu otoriteyi ortaya koyanlardan çok mu etkilendin? Okuman gereken her şeyi okur musun? Düşünmen gereken her şeyi düşünür müsün? Sana alman gerektiği söylenen her şeyi satın alır mısın? Evinden çık, karşı cinsten biriyle tanış, gereksiz alışverişleri ve mastürbasyonu bırak. İşinden ayrıl, bir kavga başlat, yaşadığını kanıtla. Eğer insanlığını ispat edemezsen, bir istatistik olarak kalacaksın. Artık uyarıldın...
  • Yarbay
    4220 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

quote:

Orjinalden alıntı: BeWBeWC!BeWBeW

Swicth almalısınız.

gerek yok ; atakan84 ün dediği gibi usb den bağlanıcak birgisayara cdyi kurmalısınız ama usb den bağlananda yavaşlama olucaktır

Yavaşlama olmaz...
    |
    |
    çoğu bilgisayarcı yavaşlama olur diyor
    |
    |
    Arkadaş doğru söylüyo usb den bağlanan bilgisayarda ne kadar hız aynı göstersede sayfaların gelme hızı ve indirme hızı bayağı düşüyor. Şahsen ben bir usb den bi ethernetten kullandığım için iki bilgisayarda da denedim ve gerçekten farklılık var.
    |
    |

Emeğe Saygı!!!
  • Yüzbaşı
    269 Mesaj
    Teşekkürler arkdaşlar..
    |
    |
    Şuan elindeki modemi hem usbden hem ethernetden kullanıyorum.(aynı pc) ama iki farkı pc arasında bağlantı sorasında bi yavaşlık söz konusu. modem usb de sadece usb 1.1 desteklediğinden dosya aktarımları tam bi işkence oluyo.
    ama net için problem yok her iki çıkıştanda net farketmiyo. zaten net namına kullanabildiğimiz 150 160 kb/s yi geçemiyo.
    |
    |

ÖZGÜRLÜK İÇİN...
    İnsanlar başaklara benzer, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.
    Montaigne

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.