Şimdi Ara

Çift kanallı psu larda ekran kartına kaç watt veriyor naısıl hesaplarız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar psu alacağım ancak bazıları çift kanal oluyormuş.Şimdi ben ekran kartını taktığım zaman bu iki kanalın toplam watt değeri kadar mı güç verecek.Yoksa kanalların birinin en fazla kaç watt verebileceği kadar mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Üstünde yazar hangi kanaldan kaç amper güç verebildiği, örneğin 12V1 yazar altında da 25A bu iki rakamı çarparsanız 12x25=300W o kanaldan kaç watt güç alabileceğinizi bulursunuz
  • Bugia B kullanıcısına yanıt
    Hocam onu bende biliyorum.Diyorum ki ben sadece bir kanalı kullansam iki kanalın toplamı kadar güç kullanır mıyım.

• Çift kanal güç kaynaklarında kullanılan malzemeler tek kanal psulara göre kalitesiz oluyor çift kanal yapıyolar ki tek kanala yüklenip yanmasın diye yani sanmıyorum tek kanalda kaldırabileceğini.

Bir de yanlışım varsa düzeltin ama şu kanalı kullanayım bu kanalı kullanayım diyebileceğiniz bir psu ben görmedim. Genelde biri ekran kartına diğeri işlemciye gidiyor, corsairin bir iki modelinde tek kanal çift kanal arası geçiş yapabiliyosunuz ama onda bile ben 1. veya 2.ci kanalı kullanacağım dıyebileceğiniz bir seçenek yok.
  • Bugia B kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun.

• quote:

Çift kanal güç kaynaklarında kullanılan malzemeler tek kanal psulara göre kalitesiz oluyor

Yanlış bir genelleme! Birden fazla kanallı fakat yüksek kaliteli PSU'lar var. Kanal sayısı ile kalite arasında bir bağ yok.
  • ehhalil kullanıcısına yanıt
    Hocam peki ben bu iki kanalın toplamı kadar gücü kullanabiliyor muyum?

• Atıyorum
    12V1>>>25a (300watt)
    12V2>>>25a (300watt)
    12V3>>>25a (300watt)
    verebiliyordur ama bu toplamda 900 watt gücü aynı anda kullanabileceğiniz anlamına gelmez. "12 Volt"tan verilebilecek toplam güç değeri bu kanalların altında belirtilir. Örneğin, yukarıda verdiğim tabloya sahip bir PSU'dan 600-650 watt civarı toplam güç alabilirsiniz muhtemelen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.