Şimdi Ara

Çift işletim sistemi kullanma(RemixOS)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncellikle merhabalar forumda yeniyim , bu tip şeylerle uğraşmaklada yeniyim umarım yardımcı olusunuz.

Bilgisayarım da yeni olan Remix OS işletim sistemini kullanmak istedim ve yükledim.Buraya kadar her şey çok güzel çalıştı ama ufak bir çakışma meydana geldi. Remix OS için harddiskten bir bölüm ayırdım ama aynı Android de olduğu gibi yerel disk c ve d yede bir kaç dosya yükledi ve hatta bunları sildiğim de çalışmama başladı.Ben istiyorum ki Remix OS Windows da kullanmak da olduğum bölümleri görmesin sadece kendine ayırdığım bölümü görsün böylelikle windowsda bozma ihtimalini olmasın. Umarım anlatabilmişimdir.

Birde ilk defa böyle şeyler deniyorum ve Remix OS den kapattım tekrar Windows da açmaya çalıştığımda Remix OS in yüklü olan j kısmını tarıyor ve ondan sonra açıyor.Bu bir sorun mu değil mi anlamadım

• hala neden cevap yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • qkhnsmsk Q kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/remix-os-anakonu--113635391
    Burada konusu var, kuranlar, kullananlar yardımcı olurlar...
  • aslında cevabı çok basit, installer bilgisayarına yüklediği remix os dosyalarını o klasöre kopyaladıktan sonra, grub üzerinden remix os entrysini "setroot(hdx,xx)" komutuyla kopyaladığın bölümün konumunu root olarak gösterirsen boot eder ama yaşın küçük olduğu ve tecrübenin olmadığını varsayarsak bunu başaramama ihtimalin başarma ihtimalinden fazla olarak gözüküyor. Boot dosyasını çökertmen benim için sorun değil dersen, teamviewer üzerinden uğraşabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cryptocavern -- 24 Mayıs 2017; 23:55:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Remix OS kurmaktan vazgeçtim. Androidin bilgisayarımı hızlandıracağını düşünmüştüm. Aksine yavaşlattı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qkhnsmsk

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Remix OS kurmaktan vazgeçtim. Androidin bilgisayarımı hızlandıracağını düşünmüştüm. Aksine yavaşlattı.

PhoenixOSInstaller-v2.0.6 (Based on Android7.1) Türkçe
    Hızlı kolay

https://forum.donanimhaber.com/phoenix-os-turkce-android-pc--124795014

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • agah07 A kullanıcısına yanıt
    Remix OS yükledim ama nedense bunu yüklerken sıkıntılar çektim. Hatta windows az daha bozuyodum internetten de tr video bulamadım. Başka videolar buldum ama bişey eksik yapıyorum galiba. Tam anlayamadım bir video varsa yada en iyi anlatım yapan site atarsan sevirim. Bide bu işlere yeni yeni girdim korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qkhnsmsk

Remix OS yükledim ama nedense bunu yüklerken sıkıntılar çektim. Hatta windows az daha bozuyodum internetten de tr video bulamadım. Başka videolar buldum ama bişey eksik yapıyorum galiba. Tam anlayamadım bir video varsa yada en iyi anlatım yapan site atarsan sevirim. Bide bu işlere yeni yeni girdim korkuyorum.

İso olarak yüklerken live olanı ilk dene düzgün ise Windows üzerinden kuruluşlu alanı yüklersin
    Bu linkde yüklenmiş resimleri var
    https://forum.donanimhaber.com/phoenix-os-turkce-android-pc--124795014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agah07 -- 10 Haziran 2017; 22:32:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.