Şimdi Ara

Çift Çıkışlı Analog 5.1 Ses Sistemini Optik Çıkışa Çevirmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi çift analog çıkışlı 5.1 ses sistemim var ama dvd de sadece analog çıkış var ama tvde bunları bağlayabileceğim bir giriş yok. Aux çıkışına dönüştürüp bağladığımda da 5.1 kalitesinde ses alamıyorum bende optik girişten bağlamaya karar verdim ama uygun çevirici bulamadım. Bulduklarımda sadece stereo ses çıkışı veriyor buna uygun bir çevirici varmı?

Bahsettiğim çıkış:
     Çift Çıkışlı Analog 5.1 Ses Sistemini Optik Çıkışa Çevirmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eufrat -- 29 Şubat 2016; 23:56:37 >

• DVD'nizde sadece analog çıkış yok. Koaksiyal dijital çıkış var.
    Ses sisteminizde dijital koaksiyal giriş yok mu?

Eğer ses sisteminizde koaksiyal dijital giriş yok da sadece optik giriş varsa şöyle bir çevirici alabilirsiniz:
    http://www.hepsiburada.com/ttaf-koaksiyel-optik-toslink-cevirici-91126-pm-evttaf91126

Not: alırken dikkat edin, bunun tersi, yani optik girişi koaksiyale çeviren tipler de var.

Ancak bu saatten sonra dvd player'a masraf yapılır mı o sizin bileceğiniz konu...
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakma resme temsili demişim sadece analog var ve ses kalitesi gercekten cok iyi degistirme taraftari degilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben size değiştirin demedim.
    Dijital ses çıkışı olmayan bir dvd player şimdiye kadar ne gördüm, ne de duydum.

Analog iki kanal çıkışı optik sinyale çevirmek hiçbir kazanç sağlamaz. Analog bağlantı ile kullanmaya devam edin.
    Bulduklarınız elbette stereo sinyal verecek. Zira analog çıkışlarınız stereo...
    Bir taraftan stereo sinyal vereceksiniz diğer taraftan 5.1 çıkacak... Mümkün olacağına kafanız yatıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kursun_

Ben size değiştirin demedim.
    Dijital ses çıkışı olmayan bir dvd player şimdiye kadar ne gördüm, ne de duydum.

Analog iki kanal çıkışı optik sinyale çevirmek hiçbir kazanç sağlamaz. Analog bağlantı ile kullanmaya devam edin.
    Bulduklarınız elbette stereo sinyal verecek. Zira analog çıkışlarınız stereo...
    Bir taraftan stereo sinyal vereceksiniz diğer taraftan 5.1 çıkacak... Mümkün olacağına kafanız yatıyor mu?

Peki hocam TV nin HDMI ARC çıkışından amplinin (HDMI olmayan) optik girişine baglarsak TV nin ARC özelliği ni kullanabilirmiyiz ... Teşekkürler.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Çift Çıkışlı Analog 5.1 Ses Sistemini Optik Çıkışa Çevirmek Çift Çıkışlı Analog 5.1 Ses Sistemini Optik Çıkışa Çevirmek

• ensei kullanıcısına yanıt
    Hayır. Zira ARC özelliği için bağlantının tamamının HDMI olarak yapılması gerekir. HDMI pinlerinde bunun için gerekli bağlantılar var.

Neden ARC özelliğini kullanmak istiyorsunuz? Amaç nedir?
  • quote:

Hayır. Zira ARC özelliği için bağlantının tamamının HDMI olarak yapılması gerekir. HDMI pinlerinde bunun için gerekli bağlantılar var.

Neden ARC özelliğini kullanmak istiyorsunuz? Amaç nedir?

Cevabınız için teşekkürler hocam kullandığım TV Samsung 55 HU 8200 amplim ise Sony STR DB 1080 QS Şasi 6.1 destekli 11-12 yıllık cihaz hop setim Sony pascal 835 serisi cihazlar biraz uzun oldu kusuruma bakmayin[simage][/simage] hocam ben şimdi torrent ten down yaptığım 1080p filmlerin bazıları DOLBYD DİGİTAL bazıları ise DTS ses codecli film geçişlerinde sonraki film önceki filmden farklı ses codecine sahipse TV nin ses ayarlarına girip TV nin ses çıkış ayarını DD yada DTS olarak değiştirmek zorunda kalıyorum ARC bağlantı ile bunun önüne gecebilirmiyim diye size danıştım teşekkür ederim. İyi akşamlar... Saygıyla...

1080p dosyalarınızın bulunduğu alet herhalde ya bir media player ya da pc/laptop... Bunun optik çıkışı yok mu?
    Sorunun kökeninde AV amplinizin hdmi desteklememesi var galiba.
  • quote:

1080p dosyalarınızın bulunduğu alet herhalde ya bir media player ya da pc/laptop... Bunun optik çıkışı yok mu?
    Sorunun kökeninde AV amplinizin hdmi desteklememesi var galiba.

Wd live TV MP var da TV nin MP kullanmak istiyorum TV nin optik aut var zati ampli yede HDMI olmadığı için öyle bağlı ama ben size sorunumu tam aktaramadim TV ses ayarı DD ayarlı film DTS codecli play dediğim anda ampli filmi 2 kanal olarak açıyor ne zamanki ses setup a girip TV yı DD den DTS e çevirdiğim anda amplinin multi channel açıyor işin aslı TV de sesi pass through yapabilsem sorun çözülecek te olmuyo iste. Yardimlariniz içi tesekkur ler bende İzmir KSK kulüp te oturuyorum izleti ye beklerim hoşçakalın...

Anlaşılan yeni bir TV firmware'i sorunu çözecek.
    TV'nin pass-through yapamaması, DD ile DTS'yi otomatik seçememesi bence tüketici hakem heyetine şikayeti hak ediyor.
    Samsung'u oldum olası sevemedim, Güney Kore'lilerden LG'yi tercih ettim. Sevemediğim kadar varmış. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.