Şimdi Ara

(Ciddi) Her Sabah Hapşırmak ve Burun Akıntısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
45.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu konuyu sağlıklı yaşam bölümüne açtım ama çok fazla rağbet görmediği için buraya açıyorum.

Tam 2 aydır aralıksız her sabah uyandığımda burnum akıyor ve ard arda hapşırıyorum. Burun akıntısı defalarca temizlememe rağmen sabah saatlerinde sürekli akıyor ama öğlenden gece yatana kadar akıntı ve hapşırık yok. Bazen gece yatmadan önce de akıyor. Böyle bir olay başıma ilk defa geliyor. İş yoğunluğundan doktora da gidemiyorum. Problemin ne olduğunu bilen var mı acaba?

• Benim her sabah olmuyor.Eğer gün içinde fazla şekerli gıda tüketirsem ertesi gün 15-20 defa peş peşe hapşırıyorum ve burnum akıyor.Eğer az veya hiç şekerli gıda tüketmezsem bir problem olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-05471E679

Benim her sabah olmuyor.Eğer gün içinde fazla şekerli gıda tüketirsem ertesi gün 15-20 defa peş peşe hapşırıyorum ve burnum akıyor.Eğer az veya hiç şekerli gıda tüketmezsem bir problem olmuyor.
    Kendi tahminime göre yatay pozisyona geçtiğimde (gece uyurken) burnum akıyor ama gün içerisinde ayaktayken hiç akmıyor. Acaba ciddi bir hastalık olabilir mi diye korkmaya başladım. Yaklaşık 50 gün oldu ve her gün istisnasız oluyor.
  • ben de her sabah burnum tikali uyaniyorum. su an nefes bile zor aliyorum. alerjik demisti doktor bana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynısı var bende de. Alerjiden kaynaklı. Bazen dışardan gelince de aynısı oluyor.

• Doktora gitmen gerek alerjim var büyük ihtimal bir şeye. Sadece senin söylediğn bu iki cümle ile bilemeyiz ki tam olarak neyin var

• Teşekkür ederim, zahmet olmazsa isimlerini verirseniz çok makbule geçer
  • Bir çözüm bulabildiniz mi peki? İlaç takviyesi veya dikkat edilmesi gerekenler gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

Doktora gitmen gerek alerjim var büyük ihtimal bir şeye. Sadece senin söylediğn bu iki cümle ile bilemeyiz ki tam olarak neyin var
    İş yoğunluğundan dolayı maalesef şu anlık gidemiyorum hocam.
  • Deloday hap(receteli) , nazoster veya muadili sprey recetesiz alabilirsin, hapi aksam tok 1 adet, spreyi sabah aksam 2 ser, saglik ocagindan yazdirabilirsin alerjim var deyip, mevsimsel alerji, 3 gun icersinde tamamen kesilir, ilaclarini bitir ama.

• ben kendimi bildim bileli var bende de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultio41

Deloday hap(receteli) , nazoster veya muadili sprey recetesiz alabilirsin, hapi aksam tok 1 adet, spreyi sabah aksam 2 ser, saglik ocagindan yazdirabilirsin alerjim var deyip, mevsimsel alerji, 3 gun icersinde tamamen kesilir, ilaclarini bitir ama.
    Bakacağım teşekkür ederim.
  • benimki biraz farklı genellikle kahvaltı ettiğim sıralarda (saat 10 gibi) 3 defa hapşuruyorum.bazen ağzımda yemek varken hapşırıyorum etraf batıyor.bunun sebebi yumurta olabilir mi? sabahleyin 4 tane sarısıyla birlikte yiyorum.akciğerlerimi yoruyor olabilir
  • Bahar polen alerjisidir o ... Eczaneden basit bir sprey basit bir hapla geçecektir.
    Aynı sorun bende de var akşamları yatarken hap ve sprey kullanıyorum 3 güne geçiyor.
    Fakat ortalama 1 ay sonra yine başlıyor yine kullanıyorum. sürekli bu şekil kesin çözümü yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szgnsr -- 26 Mayıs 2018; 11:44:53 >
  • hapşururken önde dikilme oluyormu?
  • bahar alerjisidir buyuk ihtimalle. doktora gidersen burun spreyi+ antihistamin yazar. ben anthix ve nazoster kullaniyorum, recetesiz ilac.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim. Birçok yorum bahar alerjisi olduğu yönünde. Dediklerinizi dikkate alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jarvi -- 26 Mayıs 2018; 14:0:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.