Şimdi Ara

Ciddi ciddi peder egea sedan aldıracak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
3
Favori
7.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zotacing

Abartı ve saçma bir eleştiri olmuş.

Egea kötü bir araba değil, Linea'ya göre çok daha kaliteli. Araba fiyatları zaten pahalı. Ne alırsan al sıfır km dizel alırsan 75.000TL altı fiyat yok.

301 ve C-elysee'i saymıyorum. Onların yalıtımı ve malzemesi gerçek anlamda kötü.

Sıfır km araba alan bir baban var, neden dert ediyorsun anlamadım. Gidip çakal işi 150.000km'yi aşmış, alt takımları mahvolmuş E36 veya E46 mı alsın 50-60.000TL verip?

Hayır ? Ben onumu alsın dedim ?

2010-2011 a4 alabilir

2011-2012 mini cooper s otomatik alabilir

2013-2014 model 125 beygir dsg li golf 7 olabilir.

Herşeyi söyledim ama yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

quote:

Orijinalden alıntı: hfguler

Parayı kim verecek siz mi? Alacağım en son araç egea. Ama evde küçük çocuk yoksa bütçe düşükse dizel araca ihtiyaç varsa alınabilir

Hayır ben vermeyeceğim ama 80 bin liraya sizce mantıklı alınası bi araçmı ? ben böylesine bilinçliyken göz göre göre cahil cüheylaca 80 bin liraya egea almasına nasıl müsade ederim ki ?

Burda herkese araç önerip kendini otomobilden alanlayan gurme görüp 3 yıldızlı teneke alan bir şahıs çelişkilerle dolu bir insan çok takmamak lazım gardaş .Egeadan uzak dur aman deyim

Bakalım nasıl ikna edicem artık. Sağolun hocam görüşleriniz için

• quote:

quote:

quote:

Egea kötü bir araba değil, Linea'ya göre çok daha kaliteli. Araba fiyatları zaten pahalı. Ne alırsan al sıfır km dizel alırsan 75.000TL altı fiyat yok.

301 ve C-elysee'i saymıyorum. Onların yalıtımı ve malzemesi gerçek anlamda kötü.

Sıfır km araba alan bir baban var, neden dert ediyorsun anlamadım. Gidip çakal işi 150.000km'yi aşmış, alt takımları mahvolmuş E36 veya E46 mı alsın 50-60.000TL verip?

2010-2011 a4 alabilir

Herşeyi söyledim ama yok

Tamam işte, mantıklı değil bakış için. Tabi bu bana göre. Sen kendince mantıklısın, ben kendimce.

İnsanlar zor para kazanıyor ve Türkiye'de ikinci el araba alıp her gün ağlamaktansa, sıfır araba alıp bir gün ağlamayı tercih ediyorlar.

2010-2011 A4 dediğin arabanın yıllık masrafını biliyor musun mesela?

2011-2012 Cooper zaten amaç dışı bir taşıt, genelde alanlar ikinci araba olarak alır.

İkinci el DSG'li Golf almak sayısal loto gibi şans işi, 1 ay sonra DSG patlasa araba kadar tamir parası ödeyeceksin.

Babanı dinlemeni tavsiye ederim.

Kaldı ki Egea'nın üzerinde biraz fazla yaksa ve gürültülü çalışsa da en dayanıklı dizel motorlardan birisi var.

Burdada sizin görüşünüz aynı babam gibi. Arabaları sırf motorları iyi olsun az yaksın diyemi alalım yani ? O zaman 1.5 edc alalım bi tane reno tamam yakıtı kokluyor geri kalan herşeyde kullandığım mareadan ahım şahım farkı yok.. Bunu kabul edemem

yoksa konforlu olsun yol tutuşu iyi olsun güven versin orasından burasından yarın bi gün ses çıkarmasın e biraz da cezbedici donanım olsun içi güzel olsun gülerken yüzümü güldürsün diye mi ?

A4 için yıllık masraf vs demişsiniz. Hadi ona eyvallah

Miniye neden amaç dışı taşıt olsun ? Sadece ben kullanıyorum diyorum hocam arabayı ki banada gider yani gördüğüm bi kusur yok turbo motor go kart hissi veren sürüş ve donanımlarıda bana göre

Golf şans meselesi demişsiniz ama servis bakımlı bide temiz kullanılmış olduktan sonra neden alınmasın ? Ki yığınla golf var ülkede illaki bulunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 25 Aralık 2017; 19:14:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Şunu şuraya bıraktım o zaman, araç b8 passat, ben söyleyeyim tanınmıyor çünkü. Egea'nın güvenliğini en çok eleştirenlerden biri benimdir ama kaç km hızla, nasıl olduğu bilinmeyen bir kazadan yola çıkıp genelleme yapılamaz. Ben de o egea kaza konusunda sağlam eleştiri yapmıştım, hatta büyük konuşmuştum almam diye ama kazanın oluş şekli aslolan

Ciddi ciddi peder egea sedan aldıracak

her araç bölünebilir egea diğer araçlara göre daha çok hasar aldığını düşünüyorum testler ortada zaten

Yetişkin koruması yeni kriter testlere göre %82, benim için yeterli. Çocuk koruması vasat. Ailede çocuk olsaydı almazdım tabii ki...

• geçmiş olsun, para kimde ise o karar verir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B4ris

hangi peder? alfonzo mu? lorenzo mu? 2.papa mı?
    hangisi?

Benim babama hitap etme biçimimi niye bu kadar sorun ettin ? Sırf mesaj yazmak için yazmanıza hastayım

• Valla parayı Pederiniz ödediği için, ihtiyaç arabası olarak görüyor. Bence makul bir seçim. Dizel alsın bitsin gitsin.

Sen kendine göre araba istiyorsun baban ailenizin ihtiyacına göre araba istiyor.
  • Baban mantıklı adammış, yeni her zaman yenidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Valla parayı Pederiniz ödediği için, ihtiyaç arabası olarak görüyor. Bence makul bir seçim. Dizel alsın bitsin gitsin.

Sen kendine göre araba istiyorsun baban ailenizin ihtiyacına göre araba istiyor.

Da sorun orda aileye göre bi araba falan almıyoruz siz mesajı neden doğru düzgün okumuyorsunuz ? Babamın şirket arabasını 7/24 kullanma hakkına sahip bakın Tatile, haftasonu gezmelerine, şehir dışına akraba ziyaretlerine bile şirket arabasıyla gidiyoruz. Aileye yönelik aldığımız falan yok arabayı Sadece ve sadece ben kullanıyorum

E garajda yatan arabanın yerine alınacak araba doğal olarak bana göre olmasın mı ? Ben bakmayımmı arabaya onla ilgilenmeyim mi ? Kendisi arabanın daha kontağına bile basmıyor diyorum senelerce hep ben kullandım sorunlarını ben dile getirdim araba dökülüyor tutuyor bi daha fiat aldıracak annem zaten araba kullanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 25 Aralık 2017; 19:22:42 >

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Olmasın.

yarın emekli olduğunda işler taklaya geldiğinde kafası bozuk patronu dövüp işten çıktığında o yaşında senin miniye mi binsin.

Biriktir para al kendi kafana göre bak bakalım ozaman egea nasıl bir arabaymış...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2010-2011 a4 alabilir

Herşeyi söyledim ama yok

Tamam işte, mantıklı değil bakış için. Tabi bu bana göre. Sen kendince mantıklısın, ben kendimce.

İnsanlar zor para kazanıyor ve Türkiye'de ikinci el araba alıp her gün ağlamaktansa, sıfır araba alıp bir gün ağlamayı tercih ediyorlar.

2010-2011 A4 dediğin arabanın yıllık masrafını biliyor musun mesela?

2011-2012 Cooper zaten amaç dışı bir taşıt, genelde alanlar ikinci araba olarak alır.

İkinci el DSG'li Golf almak sayısal loto gibi şans işi, 1 ay sonra DSG patlasa araba kadar tamir parası ödeyeceksin.

Babanı dinlemeni tavsiye ederim.

Kaldı ki Egea'nın üzerinde biraz fazla yaksa ve gürültülü çalışsa da en dayanıklı dizel motorlardan birisi var.

Burdada sizin görüşünüz aynı babam gibi. Arabaları sırf motorları iyi olsun az yaksın diyemi alalım yani ? O zaman 1.5 edc alalım bi tane reno tamam yakıtı kokluyor geri kalan herşeyde kullandığım mareadan ahım şahım farkı yok.. Bunu kabul edemem

yoksa konforlu olsun yol tutuşu iyi olsun güven versin orasından burasından yarın bi gün ses çıkarmasın e biraz da cezbedici donanım olsun içi güzel olsun gülerken yüzümü güldürsün diye mi ?

A4 için yıllık masraf vs demişsiniz. Hadi ona eyvallah

Miniye neden amaç dışı taşıt olsun ? Sadece ben kullanıyorum diyorum hocam arabayı ki banada gider yani gördüğüm bi kusur yok turbo motor go kart hissi veren sürüş ve donanımlarıda bana göre

Golf şans meselesi demişsiniz ama servis bakımlı bide temiz kullanılmış olduktan sonra neden alınmasın ? Ki yığınla golf var ülkede illaki bulunur

Yaşın oldukça küçük şu mesajından onu anladım.

Demek Megane 4 ile Marea arasında bir fark yok.

''renööö ne yaaa teneke'' tarzı yorumlardan bir farkını göremedim mesajının.

Sadece sıfır km araba almak isteyen bir baban var, kıymetini bil demek istedim. Sen kalite ve amaçtan çok, marka, görsel ve mahalle baskısını düşünüyorsun. A4 veya Mini alınca arkadaşların; ''aaaa ahmet a4 almış ne karizma çocuk, aaa ahmet mini almış ne kızlar gezer şimdi'' vs.... yorumlar beklemek isterken; ''aaaa ahmet egea almış o ne la öyle tofaşın yenisi, aaaa ahmet megane almış renööö la torosun yenisi enayiler'' demelerinden korkuyor gibisin. Ama unutma ki, bu tarz yorumları yapanların altında genelde İstanbul Kart veya Ankara kart vardır, kısaca arabaları bile yoktur.

Saygı duyarım görüşüne, para sizin tercih sizin, yorum yok bir daha...

Bende senin yorumlarından hiçbir şey bilmediğini anladım

Bana 80 bin lira altı boyasız değişensiz otomatik dizel bi megane sedan göster bende bir daha yorum yapmayacağım.

Yaşım falan küçük değil ben kafamı kullanıyorum ailenin hiçbir üyesi evde yatan arabayı kullanmıyorken ben neden şu genç yaşımda gidip bi egea alıyım bana mantıklı bi açıklama yapar mısın ? Şu dünyaya 1 kere geliyoruz hani

Şu 75 bine kadar olan arabaların hepsine bi bak bakalım

-Sel hasarlı
    -4-5 parça boyalı
    -Hasar kayıtlı

Burdakilere bakıyorum burdakilerdede hasar kaydı var. 85 bin liraya zaten çıkmamız imkansız.

Güle güle diyorum sadece sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 25 Aralık 2017; 19:31:52 >

• Delifisek.Tux kullanıcısına yanıt
    Emekli olmasına daha kaç sene var senin haberin var mı ?

Emekli olduğunda araba kullanmak isteyeceğini nerden biliyorsun ? Haftanın 7 günü şehir dışı şehir içi zaten sürekli araba direksiyon başında olabildiğince araba kullanmaktan bıkmış bazen dışarı çıktığımızda şirket arabasını bile bana kullandırtan birisi ben kullanmıycam diyip yan koltuğa oturuyor

2 kez işten ayrılmak istedi patronu ikna etti kalması için ?

Başka söyleyeceğin bişey kalmamıştır herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 25 Aralık 2017; 19:47:9 >
  • Yaş kaç? Babayı bu kadar uzmeyin, size mantıklı gelmeyen ona mantıklı gelebilir. Evet ben de 80 lirayı egeaya vermem, ama babam verse de verme demem. Ben de 20 yaşında babama 307 alması için adeta yalvarmistim, sonuç Doblo oldu. Ben bunu aldım, inşaallah sen daha iyisini alırsın demişti. İstemeye istemeye bindim yıllarca. 4 sene önce evlendim ve 2007 focus aldım, geçen sene focusu sattim, sıfır Leon aldım.

Paranızı kendiniz kazanmaya başladığınız zaman istediğinizi alın.

• Alan baban saran baban . Sen keyfine bak

• quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz88

Yaş kaç? Babayı bu kadar uzmeyin, size mantıklı gelmeyen ona mantıklı gelebilir. Evet ben de 80 lirayı egeaya vermem, ama babam verse de verme demem. Ben de 20 yaşında babama 307 alması için adeta yalvarmistim, sonuç Doblo oldu. Ben bunu aldım, inşaallah sen daha iyisini alırsın demişti. İstemeye istemeye bindim yıllarca. 4 sene önce evlendim ve 2007 focus aldım, geçen sene focusu sattim, sıfır Leon aldım.

Paranızı kendiniz kazanmaya başladığınız zaman istediğinizi alın.

Dostum ben anlatamıyorum arabayı hiç kullanmıyor kullanmıyor. Mantıklı gelmesi için onunda kullanması o malı tüketmesi ve parasının karşılığını kullanması lazım değil mi ? Ben sana diyorum ki gel seni her gün karides yemeye götürücem ben sana karides yediriyorum sen beğenmiyorsun verdiğim parayı et dönere verip doyurmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyosun ama bende diyorumki bana göre mantıklı olan karides yemen. ben tüketmiyorum ama sen ye diyorum.

Mesele bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 25 Aralık 2017; 19:40:17 >

Parayı kim verecek? Mühim olan bu, sizin düşüncenizle babanızın aynı olmadığı belli, olamaz da zaten. Evet, hiç surmedigi araba ona mantıklı gelebilir, gayet doğal.

Sen böylesine bilinçlisin de yukarıda 10 yaşında BMW alırım muhabbetin falan var. Yurtdışında 2.el araçlar buradaki gibi şişik olmamasına rağmen, çoğu ülkede insanların 10-15 yaşında BMW'lere neredeyse beleşe binmelerine rağmen sıfır araca yönelen bir sürü insan var. Sen belli ki o eski premium araçların nasıl bela açabileceğinden bihabersin. Sanayiler E60 BMW dolu, şanzımanı bitiyor diferansiyeli başlıyor, o bitiyor elektirik aksamı başlıyor, gergi zinciri bitiyor, idrive ünite arıza veriyor. Binlerce lirayı resmen sokağa saçma ihtimalin var, biz yaşımız gereği geçtik bu yollardan. Yaşını veya deneyimini bilmiyorum ama bu işlere bir hayli uzak olduğun belli.

Ayrıca Egea gayet iyi bir otomobil, 3 yıldızı da çarpışma uyarı sistemi, şerit takip sistemi gibi güvenlik yardımcılarının eksikliğinden alıyor, kasası şasesi genel güvenliği zayıf olduğu için falan değil. Şuan Golf 2017 de teste girse alacağı 3 yıldız, milletin haberi yok.

Egea'nın 1.3 dizelini izmirde kiralayıp 2-3 gün kullanmıştım, gayet derli toplu, sürüş konforu rahatlığı, kullanışlılığı vs çok düzgün bir alet, hiç Linea ile falan alakası yok. Başka alternatiflere bakabilirsin, daha iyi otomobiller tabiki var. Fakat sıfır egea isteyen adamcağıza gidip de turşusu çıkmış premium araba aldırmaya kalkmak iyi cesaret.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

Orijinalden alıntı: somet 16

işyerinde arkadaş, geçen yıl sıfır aldığı 1.4 egea sedan 12500km de hararetten conta yaktı ,garantiden yaptırdı hemen aracı sattı,

problemlimi?

problemlidir diyemem ama sonuçta 1 yaşındaki araçta bu olayda yaşanmış, üstelik masraflarıda araç sahibinden talep etmişler kavga gürültü derken garanti kapsamına girmiş herhangi bir ücret ödememiş,
  • madem şirket aracı da var neden dizel almak istiyor ki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Ben örnek verdim onu aldırmak istiyorum demedim yukarda egea sahibi olan arkadaşa.

Zaten hangi araba olursa olsun sıfır araba almasını istemem bu bir ikincisi hadi alıcak parasıda var neden fiat egea ? Eminimki istenilse o fiyatın altında temiz az kmli bi araç illaki bulunur

Siz arabada gördüklerinizi yazmışsınız ama size makul olumlu şeyler belki bana olumlu gelmeyecek.

Ayrıca dizel almamız şart değil senelik 8 bin km civarı yol yapıyorum. Benzinli alınmasında bi sakınca yok yani şehir içi sayılmayacak %70 trafiksiz uzun yolda gidip geliyorum okuluma

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.