Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ciddi bir soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
42
Cevap
1
Favori
388
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    339 Mesaj
    Çok şiddetli bir yağmur yağıyor. Gideceğimiz yere ıslanmadan ulaşmak için koşmak iyi bir fikir mi, Yoksa yürümeli miyiz? Süre ve mesafe, ıslanmayı nasıl etkiler?

|
    |
  • Yüzbaşı
    837 Mesaj
    fizik kurallarına ve yağmurun akış yönüne bağlı. Yağmur arkandan öne doğru yağıyorsa koşmak iyi bir fikir olabilir ama önden veya dik yağıyorsa koştuğunda damlalar yüzüne tokak gibi çarpmaya başlar. Ama sonuçta herhalükarda ıslanacaksın, fazla düşünmeye değmez.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    923 Mesaj
    bunu bi değişik versiyonu vardı bi kova hareketsizkenmi yoksa bi aracın üstünde giderkenmi daha çok yağmur suyu dolar diye walla en son bilim adamları üzerinde çalışıyodu :))
    |
    |
  • Binbaşı
    1260 Mesaj
    evet değişir şartlara göre
    |
    |
  • Yarbay
    2641 Mesaj
    bildigim kadari ile bir yerlerde okumustum sanirim kosarsan daha cok islanirsin diye geciyordum ama düşününce pek de mantikli gelmiyuor dogrusu
    |
    |
  • Yüzbaşı
    735 Mesaj
    Taksiye bin, ıslanmazsın.
    |
    |
  • Çavuş
    66 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by ibra</i>
    <br />Çok şiddetli bir yağmur yağıyor. Gideceğimiz yere ıslanmadan ulaşmak için koşmak iyi bir fikir mi, Yoksa yürümeli miyiz? Süre ve mesafe, ıslanmayı nasıl etkiler?

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

bu soru icin, kac bilinmeyenli denklem kurabiliriz? [bandt]
    |
    |
  • Teğmen
    132 Mesaj
    Bu soru yıllardır bilim adamlarınca tartışıldı. Açık olmak gerekirse sonucu bilmiyorum.

Fakat yürürken sadece başınız ve kısmen kaval kemikleri, koşarkense hemen hemen bedenin ön tarafı tamammen ıslanır.

Bence sen yürü [^]
    |
    |
  • Çavuş
    78 Mesaj
    gereksiz bilgiler ansiklopedisi diye bir kitap vardı. yanlış hatırlamıyorsam orada yazdığına göre her ikiside eşit oluyordu.
    kitabı bulursam ayrıntılı bir şekilde yazarım.
    |
    |
  • Çavuş
    78 Mesaj
    topik sahibi kusura bakmasın bende bir soru sormak istiyorum.

süreyya ayhan gündemde olduğu için bunu soruyorum.

atletler neden saat yönünün aksine koşuyor?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    528 Mesaj
    koşarak daha az ıslanırsın.araba olsa farklı olurdu.
    |
    |
  • Yarbay
    44889 Mesaj
    bence ciddi değil siyasi bir soru.
    |
    |
  • Binbaşı
    1260 Mesaj
    ama bi gerçek varki koşarsan daha çabuk kurulanırsın
    |
    |
  • Teğmen
    154 Mesaj
    cok kolay yurume hızını sıfıra yaklastır ne kadar ıslanacagını dusun ve yurume hızını sonsuza dogru arttır yine ne kadar ıslanabilecegini dusun sonra kosmazsan ne demeliyim bilmiyorum?
    |
    |
  • Teğmen
    145 Mesaj
    Çok basit parextde!

Yürüme hızını sonsuza yaklaştır ve sonsuz sayıda damlacık sana çarpsın. Henüz lise birdesin di mi?
    |
    |
  • Teğmen
    145 Mesaj
    Yok yok şöyle:

Yürüme hızını sıfıra yaklaştır böylece evden hiç çıkmazsın.
    |
    |
  • Binbaşı
    1908 Mesaj
    koşman demek mantıken birim zamanda sana çarpan damlacık sayısını arttırman demektir bu da daha fazla ıslanmana tekabul eder
    |
    |
  • Yüzbaşı
    528 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Phenix</i>
    <br />koşman demek mantıken birim zamanda sana çarpan damlacık sayısını arttırman demektir bu da daha fazla ıslanmana tekabul eder
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    birde kaçtıgın damla sayısını cıkart ondan :)
    |
    |
  • Binbaşı
    1908 Mesaj
    kaçamazsın ki hele önden felan yağıyosa sonuçta yağmur her yerde aynı yağıyor senin arkadan yğmıyo ki meret
    |
    |
  • Yüzbaşı
    931 Mesaj
    şemsiye
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
üniversite
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,361
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.