Şimdi Ara

CIA, Ağrı Dağı'nda Nuh'un Gemisi'ni aradı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
3
Favori
7.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu haber görünümlü konumsu yazı neyin testi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EB772A469

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    İsrail'in varlığı ABD için önemli. Kudüs'ü kabul ettirmek İsrail'in varlığını sağlamlaştırır. Kudüs'ü başkent yapmak psikolojik bir oyun. Kitleleri yıldırmak için. Kudüs bir sembol ve aslında çok da önemli değil. Ama islami kitleler sanki bu bir din savaşıymış gibi yaklaşıyorlar konuya. O yüzden ABD ve İsrail hep kazanıyor. Çünkü ABD bunun bir din savaşı olmadığının farkında. ABD gibi devletler yeni çağın devletleridir. Senatörler falan aşırı dinci davranabilirler. Onlar da onları seçenlere şirin görünmek istiyor olabilirler. ABD'yi şu anda çok pratik çok pragmatik düşünceler yönetiyor. Amaç daha çok kazanmak daha çok büyümek ve daha çok kontrol. Din falan kimsenin umrunda değil. Kudüs bu anlamda önemli. Bölgede ABD'nin belki de tek güvendiği varlık İsrail. Onu sağlamlaştırmak için her şeyi yaparlar.
  • Nuh muh hikaye.. Kimbilir ne peşindeler..

• Bulsalar da bulduk demezler herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mersindeki evin altında ne buldularda çıkardılar.
    çok merak ediyorum.
    altın falan olduğunu düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 20 Ekim 2018; 9:50:28 >
  • Belgenin sadece secret yazan bölümde C harfi gizlenmiş kime gittiği ve geldiği gizlenmiş ama başlık konusu hiç gizlenmemiş çünkü Secret yazındaki C harfi önemli Allah muafaza onu öğrenmiş olsak gizli bir dosya olduğunu öğrene bilirdik çocuk kandırmaya yönelik bir hareket olmuş tebrikler

• fthkn F kullanıcısına yanıt
    Ateist dediğin hesapta akılcı olur, bizim ateistler de oda yok. Tufan azteklerden Çin'e İskandinav lardan misirlilara Yunanlar dan akadlara babillililere vs vs. Tüm kadim medeniyetlerde geçen inkar edilmesi imkansız bir vaka dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: radical

Ateist dediğin hesapta akılcı olur, bizim ateistler de oda yok. Tufan azteklerden Çin'e İskandinav lardan misirlilara Yunanlar dan akadlara babillililere vs vs. Tüm kadim medeniyetlerde geçen inkar edilmesi imkansız bir vaka dir.
    La yürü git. :D İnsanlık tarihi bile bilinenden çok farklı olabileceği tahmin ediliyorken seni bir tane sığ hikayeden nasıl bir temel yaratıyorsun öyle? Kaç bin farklı tufan felaket yaşanmış olabilir kimse bilemez. İspatlanması ve bilinmesi için kalıntı ve bulgu gerekir. Bizim insanlık tarihi hakkında bildiklerimiz bile kaba taslaktan ibaret. Sen kalkmış bana mutlakiyetten söz ediyorsan. Saçam sapan sığ çocuklarsınız. Böyle dedim diye de alınıyorsunuz.
  • quote:

Akdeniz havzası dışında hangi millet ve kültürlerde Nuh tufanı geçiyor ? Kaynak koyarmısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirkadyen

Akdeniz havzası dışında hangi millet ve kültürlerde Nuh tufanı geçiyor ? Kaynak koyarmısın.

Alıntıları Göster
    "Tufan" dedikleri olay nihayetinde bir sel hadisesi. Her mitolojide gördükleri doğal afeti kendilerine çekiyorlar işte. Masal kısmı nerede peki? Tık yok.
  • Cudi yide arasalarmış sonuçta bu hikaye mezopotamya temelli

Cudi ise mezopotamyaya daha yakın

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

La yürü git. :D İnsanlık tarihi bile bilinenden çok farklı olabileceği tahmin ediliyorken seni bir tane sığ hikayeden nasıl bir temel yaratıyorsun öyle? Kaç bin farklı tufan felaket yaşanmış olabilir kimse bilemez. İspatlanması ve bilinmesi için kalıntı ve bulgu gerekir. Bizim insanlık tarihi hakkında bildiklerimiz bile kaba taslaktan ibaret. Sen kalkmış bana mutlakiyetten söz ediyorsan. Saçam sapan sığ çocuklarsınız. Böyle dedim diye de alınıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    9000 küsur yıl önceki denizdeki ani tuz değişiminden dolayı bilimsel olarak kabul ediliyor Tufan (sel değil) bu inkar edilebilecek bir sey degil.

Kaynaklarda Tufan değil nuhun gemisi geçiyor sen neden bahsediyorsun

https://saklitarih.wordpress.com/2011/04/24/hz-nuh-ve-tufan/

• MeraklıMann M kullanıcısına yanıt
    1960-1971 den bahsediyoruz. hangi devlet?

• quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

İlk iki cümle haricinde gerisine katılıyorum.

Sümerler'de bile olması onu mitolojik değil aksine daha gerçeğe dayanır kılıyor. Sümerler'de "bile" demek de abes biraz, Sümerler konudaki en eski kaynak zaten.

youtube linki ölmüş, mecburen buradan veriyorum:https://forum.donanimhaber.com/cia-agri-dagi-nda-nuh-un-gemisi-ni-aradi--135431554

edit: 22 rep gelmiş, bir kişi de yanlış link verdin dememiş ahahahah. okumadan mı artılıyorsunuz arkadaş

link:https://www.edepsizdergi.com/celal-sengor-nuh-tufani-_-belgesel-ve-bilimsel-1_7e73acef4.html

Alıntıları Göster
    SAna hiç cevap vermemişim. İnancının mıncıklanması seni rahatsız ediyor olabilir. Çok tanrılı bir kültürden bile dayanak arıyorsunuz çünkü. Bir bilginin bir kültürde olması onu gerçek yapmaz sadece vardır denebilir. Böyle bir inanç Sümerler'de de varmış diyebilirsiniz. Sümerler'de bile var demek onlar dışında bir çok kültürde de var demektir. Eski kıta dinleri bu mit üzerine kurulmuştur bile denebilir. Musa'nın hikayesiyle Hint tanrısı Krishna'nın hikayesi tümüyle aynıdır. Tarihlendirmede iyi değilim yeniden bakmam lazım ama Hintliler'in bu hikayeyi Mısır kültüründen değil Sümer'den aldıkları açıktır. Sümer Mısır'dan daha eskidir.

Adamlar Nuh ile ilgili milyon dolarlık film çekiyor filmi izleyip tadını çıkarıyorlar. Gidip bakalım gerçekten bir gemi var mı demiyor kimse. Siz olsanız adamlar milyon dolarlık filmi boşuna mı çekmiş mutlaka Nuh gerçek olmalı diye kafa açarsınız sadece. :D

CIA gemi aramış cümlesindeki absürtlüğü bile görmek istemiyorsunuz. Dünyada faili meçhul cinayetlerde, uyuşturucu çeteleriyle yaptığı ortaklıklarla ve bir çok ülkede kanlı darbeler yapmakla nam salmış karanlık bir kurumun gemi aramak için Türkiye'ye geldiğine inanıyorsunuz. Sanki akademik bir konumu varmış gibi. Büyük ihtimal 80 darbesini yaptırmalarından önce hazırlık çalışmaları için Türkiye'de konuşlanma çalışmalarından biriydi bu gemi dümeni. İyi uydu ha. Gemi ve dümeni. :D
  • quote:

9000 küsur yıl önceki denizdeki ani tuz değişiminden dolayı bilimsel olarak kabul ediliyor Tufan (sel değil) bu inkar edilebilecek bir sey degil.

Kaynaklarda Tufan değil nuhun gemisi geçiyor sen neden bahsediyorsun

https://saklitarih.wordpress.com/2011/04/24/hz-nuh-ve-tufan/

Alıntıları Göster
    Nuh olayı tarihin bilinen hiçbir kısmında kalıntılarda ya da belgelerde doğrulanmış bir olay değildir. Bütün dünya kabul eder ki bu bir mitolojik öyküdür. Aynen Zeus'la ilgili mitler gibi. Ya da Thor ile ilgili anlatılanlar gibi. Dinsel kültürün bir parçasıdır. Komik oluyor böyle savunmanız. Çünkü tabansız bir konu. Çocuk masalları bile daha gerçektir. Bunu hafif görmek için söylemiyorum. Gerçek ve masal arasındaki farklarla ilgili sıkıntılarınız var. Sırf senin inancın öyle diye bütün dünya veya evren buna ayak uydurmak zorunda değil.

Bunu aşamıyorsunuz. İnancınız gerçek değil. Gerçek başka bir şey. İnançlar gerçekler çok az biliniyorken insanların kendilerini rahatlatmak ve korkularına bir açıklama getirmek için uydurdukları ürünlerdir. Din kültürü bu yüzden edebi miras içerisinde yer alır. Çünkü binlerce yılın birikimi olan hikayeler. İnsanların acıları korkuları birikti binlerce yılda bu öyküler içinde. Nuh Tufanı da insanlığın geçmişini yansıtır. İnsanların iç dünyalarını temsil eder. Bilinmezlerin çok olduğu çağlarda insanlara rehberlik etmişlerdir ama insan bilmeye başladıktan sonra bunların gerçek olmadığını ve bu hikayelerinin yansımalarını dış dünyada aramanın anlamsız olduğunu anladılar. Ama bizim gibi geri kalmış ülkelerde insanlar hala Nuh'u gerçek sanıyor ya da dünyayı hala düz sanıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.