Şimdi Ara

ci+ çift modüllü uydu alıcısı tavsiyesi...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
5.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tivibu ci+ modül ile aynı anda dsmart ci+ modülü sorunsuz çalıştıran yani çift ci+ modüllü uydu alıcısı ne tavsiye edersiniz. teşekkürler...

• @reyanahre,

Aradığın cihazı bulman zor

Neden?

1)Piyasadaki cihazların tamamına yakını CI+ sertifikası yok.
    2)CI+ olan cihazlar genelde tek modül girişli
    3)Bazı Avrupa menşeili cihazlar çift ci olmasına rağmen bazılarında bir slot CI+ diğeri normal CI
    4)Cihaz çift CI+ olsa bile aynı anda 2 adet CI+ modülü çalıştırmayabilir ki öyle.
    5)Yurtdışından çift CI+ cihaz alsanda test edip alma şansın olmayacağı için işin şansa kalabilir.

Ben daha once 2ci+ modülü aynı anda Lenuss L4 ile test etmiştim.Makinada farklı bir özllik var.
    Cihaz ile modülü her platform kanalı için ilgili slotta assignment yapabiliyorsun ve bu şekilde sorun olmuyor.

Şu an evimde cift ci+ olan bir cihaz var ama tivibu ile denemedim.Dsmart ve filbox aynı anda çalışıyor.

Yurtdışında fortis üretimi cihazlarda genelde her tür ci+ modül çalışıyor.Bir bak uygun bir cihaz çıkabilir.

• teşekkürler...
  • Gigablue quad plus olabilir. Ben almıştım gerçi tek filbox çalıştırdım ama.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Goldmaster 1050'nin CI+ yazılımları ile DT dahil CI+ modülleri kullanıyorum. Bu cihaz hem çift modüllü hem de uygun fiyatlı. Üstelik şifresiz kayıt yapan bir yazılım sürümü de var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacenet

Goldmaster 1050'nin CI+ yazılımları ile DT dahil CI+ modülleri kullanıyorum. Bu cihaz hem çift modüllü hem de uygun fiyatlı. Üstelik şifresiz kayıt yapan bir yazılım sürümü de var.

Merhaba,

Bu gm1050 aynı anda hem dsmart hemde filbox modulu çalıştırıyor.
    Sizden ricam hem DT modül hemde dsmart CI+ olan modülle deneyip resimli paylaşabilir misiniz?
    dsmart normal modül olmayacak ve modüller eş zamanlı takılı olacak.

Modül arayuzunde her 2 modülüde gösteren resim paylaşırsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 16 Mayıs 2016; 13:44:30 >
  • Gigablue markasının tüm modelleri CI PLUS resmi sertifikalıdır. Hatta linux enigma tabanlı cihazlar içinde resmi sertifikalı tek cihazdır. Gigablue ana sayfası artık her ürünü bu şekilde yayınlıyor. Çift modüllü cihaz sadece quad plus modeli var.
  • ekonomik olarak daha uygun çift modüllü CI+ uydu alıcısı var mıdır. GM 1050 dışında...?
  • atlanta hd box t tuşlu çift modüllü cihazda (CI+) özelliği yok diye biliyorum...
  • evet cı plus yok. ayrıca bu ürünler tükeneli yıllar oldu. Cı plus destekli vestel codebox uydu alıcısı ve gigablue modelleri var.
  • kamaxx K kullanıcısına yanıt
    Dsmartta da Filboxta da modül CI+ olsa bile gerçekte bu özellik aktif değil. Bu modüller CI+ olmayan cihazda da çalışıyorlar. Digiturk modülü ise CI+ destekli cihaz istiyor yoksa çalışmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacenet

Dsmartta da Filboxta da modül CI+ olsa bile gerçekte bu özellik aktif değil. Bu modüller CI+ olmayan cihazda da çalışıyorlar. Digiturk modülü ise CI+ destekli cihaz istiyor yoksa çalışmıyor.

Dsmart,filbox ve DT smit firmasının CAM modülünü kullanır ve ilk 2 firma yazılım ile CI+ protokolünü devre dışı bırakmıştır(çok kullanıcıya hitap etmek için)

Goldmaster 1050 de sizden eş zamanlı modülleri test etmenizi rica etmiştim.

*GM 1050 yazılımı CI+ değildir ve Octagon 1008 yazılımı yüklendiğinde 1CI+ olmaktadır.Aynı anda 2 adet cı+ modülle çalışmayacaktır.
    *GM1050 normal hali ile dsmart+filbox modülle çalışssada kanal geçişlerinde titreme meydana gelmektedir.Yani sağlıklı çalıştığı pek söylenemez.
    Ayrıca cihaz platfom yayınlarını geç açmaktadır.

• teşekkürler...
  • adam goldmastera pahalı diyor kardeş boşuna linux cihaz önermeyin
  • Gigablue markasina kıyasla gm ve benzeri ürünler içinde 2li ci+ plus modullu sorunsuz çalışan uydu alıcısını kastettim...

• Banada filbox icin oneriniz var mi ?
    En ucuzu olsun ozellik aramiyorum acikcasi sorunsuz sekilde calistirsin yeter :)

• Bende Goldmaster 1060 HD-PVR var Filbox ve D-Smart CI+ modülü ile birlikte kullanıyorum sıkıntı yok arkadaşımın Tivibu modülünüde çalıştırdı.İçinde Octagon V1.11.70 yazılımı var herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. ci+ çift modüllü uydu alıcısı tavsiyesi...
    Birinci sıradaki CI+modülü yazan D-Smart Sinema TV yazan ise Filbox modül
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

@reyanahre,

Aradığın cihazı bulman zor

Neden?

1)Piyasadaki cihazların tamamına yakını CI+ sertifikası yok.
    2)CI+ olan cihazlar genelde tek modül girişli
    3)Bazı Avrupa menşeili cihazlar çift ci olmasına rağmen bazılarında bir slot CI+ diğeri normal CI
    4)Cihaz çift CI+ olsa bile aynı anda 2 adet CI+ modülü çalıştırmayabilir ki öyle.
    5)Yurtdışından çift CI+ cihaz alsanda test edip alma şansın olmayacağı için işin şansa kalabilir.

Ben daha once 2ci+ modülü aynı anda Lenuss L4 ile test etmiştim.Makinada farklı bir özllik var.
    Cihaz ile modülü her platform kanalı için ilgili slotta assignment yapabiliyorsun ve bu şekilde sorun olmuyor.

Şu an evimde cift ci+ olan bir cihaz var ama tivibu ile denemedim.Dsmart ve filbox aynı anda çalışıyor.

Yurtdışında fortis üretimi cihazlarda genelde her tür ci+ modül çalışıyor.Bir bak uygun bir cihaz çıkabilir.

Hocam bahsettiğiniz cihaz xoro 9500ip mi?

• Belirtildiği gibi aslında bu modüllerin cı plus kısmı devre dışıdır. Yani ucuz çift modül girişli Goldmaster 1060 veya 1090 dahail tüm uydu alıcılarında kullanbilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.