Şimdi Ara

Chuwi Hi8 Pro [Ana Konu - İnceleme]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
4.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar , Forumdaki Chuwi Hi8 Pro Kullananlar Chuwi Hi8 Ana Konusuna
    Yazıyorlardı Bende Bizim Cihazımızada bir Ana Konu Açma ihtiyacı Duydum.
    Tableti 09.09.2016 tarihinde Banggood Yıldönümü indirimiyle 240 Tl'ye almıştım
    (Arada indirim yapılabiliyor indirim varsa kullanmak için ürün ayrıntısının en başına Kupon kodu yazıyorlar onu kontrol edin).
    Aldığımda stoklarda kalmamıştı ve bana sonuç olarak 13.10.2016 tarihinde ulaştı.
    Cihaz sapasağlam geldi ve bana gelen yeni nesil 64 bitlik model.

Cihazın Görselleri

Chuwi Hi8 Pro [Ana Konu - İnceleme] Chuwi Hi8 Pro [Ana Konu - İnceleme] Chuwi Hi8 Pro [Ana Konu - İnceleme]

Başlıca özellikleri
    - Çift İşletim sistemi (Android 5.1 ve Windows 10)
    - Intel Atom X5 Z8300 1.4 Ghz (Turbo Boost ile 1.8Ghz) 4 Çekirdek İşlemci
    - 2 GB RAM, 32 GB yaklaşık 230 mb/sn hızında hafıza
    - 1920x1200 8" IPS ekran
    - WiFi, Bluetooth, Intel WiDi kablosuz ekran
    - 4300 mAh batarya
    - 2 MegaPixel Ön ve Arka Kamera
    - Usb Type-C
    - Micro HDMI
    - 3.5mm Standart kulaklık çıkışı
    - 64 Gb'ye kadar arttırabilir MicroSD kart Slotu
    - Ekranın Altındaki "Dokunmatik" Windows Logolu Fiziksel Tuş

Kutu içeriği
    Kutunun içerisinden bir adet 5V/2A şarj aleti çıkıyor ve gayet kaliteli , bir tane Usb Type-C kablo ve tabletin kendisi çıkıyor.

Çift İşletim Sistemi
    Tablet DualBoot Android 5.1 ve Windows 10 ile Geliyor , Her açılışta Android - Windows Logosu çıkıyor ve istediğiniz işletim sistemine geçebiliyorsunuz, Windowsda Switch Now diye bir program geliyor ve bu programla direk android'e geçebiliyorsunuz, Androidde ise hem güç menüsünde hemde Bildirim çubuğunun hızlı ayarlarında aynı özellik geliyor.

Performans
    İşlemcisi gayet iyi ve Gücünü Chuwi'nin bir çok yeni tabletinde kullandığı Intel Atom X5 Z8300 İşlemci ve 2GB Ram'den alıyor , İşlemci hızı 1.4 - 1.8 Ghz gözünüze az gelebilir fakat şuana kadar uzun süreli kullandım ve gerek oyun performansı gerek internette dolaşma performansı (Chrome) gayet iyi ve nedense İşlemci ve Ram'i hiç %100 kullanamadım yani tablet zorlanmıyor bile.

Ekran - Dokunmatik
    Ekranın kalitesi yeterince güzel , çözünürlük ve renkler gayet iyi fakat dokunmatik paneli plastik malzeme ve arada nadiren sapıtıyor onun dışında bu fiyata göre gayet iyi tablet.

Pil Kullanımı
    Pil Konusunda şunu söyleyeyim , cihazın şarjı ilk başlarda hızlı biterdi ama sonradan ömrü uzamaya başladı ilk başlarda 3 saat kullanabiliyorken şimdi 8-9 saat kullanabiliyorum tableti. Buarada Pil kullanımına hep Windows'da baktım hiç Androidde Kullanmadım.

Oyun Performansı
    Açıkcası pek fazla oyun oynamayı sevmiyorum ve tablette sadece Windows Mağazadan Yüklediğim Asphalt 8, Alto's Adventure,Jetpack Joyride ve Cut the Rope 2 var ve bu oyunlarda herhangi bir performans sorunu yaşamadım şuana kadar.

Kamera
    Kamerayla ilgili pek birey söyleyemiyeceğim standart uyduruk 2 megapixel kamera ama Skype ile kullanmak için fena değil.

Mikrofon
    Tabletin Mikrofonu Gayet iyi ve kaliteli ses veriyor , Skype için filan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Malzeme - Donanım Kalitesi
    Arka kasa | Plastik malzemesi ince yapılmış işlemcisi ısındığı zaman dışarıya çok fazla sıcaklık veriyor.
    Açma / Kapama , Ses kısma / Açma tuşları | Fena değil sadece biraz ses çıkartıyor basılınca.
    Hoparlör | Tabletin en kalitesiz malzemesi denebilir, Hoparlör neredeyse tamamen tiz ses veriyor.
    Kulaklık - Bluetooth Ses Çıkışı | Ses çıkışını çok beğendim ve güzel kalite sunuyor.

Günlük Kullanımım
    Günlük Olarak genellikle Spotify ile müzik dinlerim , Netflix'den Dizi - Film İzlerim , Chrome ile internette gezinirim (Youtube - Facebook - Film siteleri vs.) , Yukarıda söylediğim oyunlar ve Okulumdaki Bölümümden dolayı Visual Studio 2015 ile Kodlama yaparım. Kısacası bir bilgisayarda yaptığım bir çoğu şeyi yapabiliyorum.

Satın Alım Linkleri
    Tablet :https://goo.gl/QqSfty
    OTG :https://goo.gl/UFkxtT
    Orjinal Kılıf :https://goo.gl/clGPdd

Not: OTG konusunda birşeyler söylemek istiyorum , Ben Otg ile 1 TB Harddiski bağladım ve gördü , Şuana kadar ne bağladıysam gördü ama Tabletin 32 bit Modeli internetteki bilgilere göre 64 Gb lik bir "Flash bellek" bile okuyamıyormuş. Tableti verdiğim linkden alırsanız %99 64 bit model gelecektir.

Not: Tablet ile birlikde kendi kılıfını alın , bu şekilde işlemcinin ısınmasını hissetmezsiniz ve tabletede pek bir sorun çıkaracağını sanmıyorum

Not: Tableti aldığım zaman Android kısmını silip boşalan 9 Gb hafızayla en son Windows 10 Sürümü yani Windows 10 Yıldönümü Güncellemesini yaptım ve şuan o şekilde tek windows ile kullanıyorum, isterseniz tekrardan Android kurabiliyorsunuz ama ben istemediğimden gerek duymadım :) ,Tableti ister androidi silip tek windowslu , ister windowsu silip tek android ile kullanın herhangi bir arıza çıkmıyor ve merak eden teknoloji severler için söyleyim Tabletin Biosu var :D .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechGenius -- 28 Aralık 2016; 22:53:56 >

• Windows hafıza uyarısı vermeye başlayınca disk biçimlendirme yaptım, meğer Android için bölünmüş partları silmişim, Android bir yazılım indirip yükledim bu seferde Windows gitti,şimdi sadece stabil olmayan bir Android yazılım var, öylece bekliyorum.

Yardım etmek isteyen olursa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkan

Windows hafıza uyarısı vermeye başlayınca disk biçimlendirme yaptım, meğer Android için bölünmüş partları silmişim, Android bir yazılım indirip yükledim bu seferde Windows gitti,şimdi sadece stabil olmayan bir Android yazılım var, öylece bekliyorum.

Yardım etmek isteyen olursa sevinirim.

Eğer otg ve çoklayıcınız yoksa orjinal windowsunu kuramazsiniz ama orjinal androidini kurabilirsiniz Chuwinin kendi sitesinde yazılımları mevcut ama kendi seri numaranıza uygun yazılımı kurun
    http://forum.chuwi.com/thread-1157-1-1.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Videolu anlatımı var mı?
  • Arkadaşlar hi 8 pro için ayrı bir başlık açılması güzel olmus. Ellerinize saglik. Benim tabletle ilgili sorunum sd kart. Kendi forum sitesinde de kullanıcıların chuwi ile yaşadığı en büyük sorun sd kartı görmeme sorunu. Bios güncellemesi bile yaptım ama nafile. Chuwi de Bu konuda sesiz.Bu sorunu yaşayan ve cozebien var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkan

Videolu anlatımı var mı?

Malesef.Ama verdiğim linkin az alt kısmında tutorial diye bir link var orda resimli anlatım vardı.

• hdhancom H kullanıcısına yanıt
    Konuyu açma için , Önemli değil.
    Anladığım üzere tabletiniz x32 bit model ama kaç gb sd card kullanıyorsunuz ?

• 32 de takdim 64 gb. Da. Degisen birsey olmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hdhancom

32 de takdim 64 gb. Da. Degisen birsey olmadi.

Hmm garip , ben arkadaşın 32 lik kartı takınca görmüştü ama şahsen 16 lık kullanıyorum , yetiyor

• arkadaşlar elimde 1 adet sıfır kutulu Chuwi Vi8 plus ablet varhttp://en.chuwi.com/product/items/Chuwi-Vi8-Plus.html fiyat 400Tl dir.
  • Arkadaşlar sd card okumama mevzusuna çözüm bulabilen

Windows 10 en son sürüme güncelleyen var mı ?

• bende kullanıyorum bu cihazı ama ilk açılışta Windows ve android seçim ekranında dokunmatik olarak seçemiyorum. ok tuşu bile basmıyor. problem ne olabilir
  • Arkadaşlar hi8pro tabletim var sistem geri yüklerken yarıda kaldı ve windows 10 silindi.
    Tekrar nasıl yükleyebilirim ? neyi indirip nasıl formatı başlatabilirim yardımcı olabilirmisiniz ?
  • windows kısmını silmek istiyorum nasıl silebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Chuwi Hi8 Pro satın almak isteyen varsa ilanıma göz atabilir:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-tablet-chuwi-hi8-pro-2-gb-ram-32-gb-android-5.1-ve-windows-10-tablet-642457141/detay
    Satilik mi? Araniyor

• walter13 kullanıcısına yanıt
    Çoktan satıldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sahibinden üzerinden get ilan ile satacak var mı?
  • Satan var mi urunden?

• .......................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalci -- 31 Mart 2021; 15:47:31 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.