Şimdi Ara

Chrome'a web sitelerinin sesini kalıcı olarak kapatabileceğiniz özellik geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Chrome'a web sitelerinin sesini kalıcı olarak kapatabileceğiniz özellik geliyor

Hiç kuşku yok ki internette sörf yaparken hoşumuza gitmeyen birçok olumsuzlukla karşılaşabiliyoruz. Bunlardan birisi de otomatik olarak oynatılan videolar. Görüntünün yanında ses kirliliği de yapan bu içeriğin hangi web sayfasından geldiğini bulmak ve videoyu durdurmak için sarfettiğimiz sinir bozucu çaba bundan böyle son bulacak.

Ayrıca Bkz.Apple CEO'su Tim Cook'un cebindeki telefon iPhone 8 mi?
    Şimdiye kadar, sekmenin sesini kısarak çözüme kavuşturduğumuz bu can sıkıcı durum artık kökten çözüme kavuşuyor. Google Chrome yakında kullanıcılarına sunacağı seçenek ile, istenen web sayfasının sesinin kalıcı olarak kısılabilmesini sağlayacak. Bu sayede sık ziyaret ettiğimiz ve ses kirliliği yaratan siteleri sessiz ve huzurlu bir şekilde gezebileceğiz.

Bu seçenek, adres çubuğunun sol kısmında yer alan, JavaScript, çerezler, bildirimler, popup pencereler gibi seçeneklere erişebildiğimiz bilgi kutusuna eklenerek pratik bir şekilde kullanılabilecek.

• DonanımHaber'e ince bir dokunuş. Kaç kere kalp krizi geçirecektim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok faydalı bir özellik.Sayfalardan ne zaman ne çıkacağı belli olmuyor çünkü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yandexte bu özellik bir kaç senedir var herhalde

• dandik maxthon tarayıcısında bile var bi zahmet gelsin bu özellik.

• Vivaldi'de bu özelliği 1 seneye yakındır kullanıyorum. Hangi tab ses çıkışı veriyor ise hoparlör sembolu tabın içinde beliriyor. Üzerine tıklarsanız mute edebiliyorsunuz.

• Chrome de sekme sesi kapatma özelliği var zaten bir kaç ayarla yapabilirsiniz.
  • Şimdi Kızlar Soruyor düşünsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanerd

Vivaldi'de bu özelliği 1 seneye yakındır kullanıyorum. Hangi tab ses çıkışı veriyor ise hoparlör sembolu tabın içinde beliriyor. Üzerine tıklarsanız mute edebiliyorsunuz.

Chrome'da da 1 senedir bahsettiğiniz özellik mevcut. Burada bahsedilen artık tarayıcıyı kapatıp açtığınızda ya da bilgisayarı kapatıp açtığınızda bile ilgili web sitesine girdiğinizde hafızada sesi kapalı olarak tutup otomatik sessiz açılabileceği. Yani sürekli taciz eden sitelerde, sürekli sekmeden kapat demek zorunda kalmayacaksınız. Mesela haber sitelerinde kullanılabilir, autoplayli videoları doldurdular bir süredir. Gerçi onlara hiç girip hit kazandırmamalı. Direk kotalara tecavüz etme stratejisine geçtiler sormadan etmeden. Sanki haber sitesi yok.
  • High Sierra'nın Safari'sinde vardı Chroma gelmesi güzel olmuş

• Güncelleme gelince ilk DH'yi bloklayacam
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    :D :D oralarda çok takılıyorsun anlaşılan :)

• kadirirdem kullanıcısına yanıt
    Merak ettiğim şeyleri Google'da aratınca sık çıkan sitelerden biri olduğu için bakarım arada. Her sayfada açılan o videolar illallah dedirtiyor bana. Bu arada oradan üyelik almayı hiç ama hiç düşünmemişimdir.
  • chrome ve opera kullanıyorum rahatım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Safari'de vardı.

• milliyet hürriyet birbirleriyle sidik yarıştırıyorlar sürekli kendinden açılan videolar var sayfalarında. ceza olarak bu sitelere girmeyelimde akıllansınlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.