Şimdi Ara

CHPli Yıldırım Kaya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a sordu: VIPyi kimler kaçakçılık için kullanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıldırım Kaya, havalimanında 200 adet kaçak iPhone XS Max telefonla yakalanan kişiler hakkında işlem yapılmadığını öne sürdü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’nın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması için TBMM’ye verdiği soru önergesi şöyle:

"Dubai’ye sık sık ziyarette bulunan AKP’ye yakınlığıyla bilinen iki Türk vatandaşının bu seyahatlerinin birinde, İstanbul Atatürk Hava Limanından Türkiye’ye girerken valizlerinin şut altına alındığı; İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelinin takibe aldığı valizlerden 200 adet kaçak iPhone XS Max telefon çıkması üzerine valizlere el koyulduğu iddia edilmektedir.

Valizlere el koyulduktan sonra, hakları olmadığı halde VIP’ten geçtikleri iddia edilen iki vatandaşın yetkililerle görüştükten sonra, herhangi bir işlem yapılmadan, 200 adet kaçak iPhone XS Max telefonun bulunduğu valizleriyle birlikte tekrar Dubai’ye döndüğü iddia edilmektedir.

Diğer bir iddia da ilgili kişilerin VIP’ten geçtiği, ancak valizlerinin yanlışlıkla normal yolcu bölümünde şut altına alınması nedeniyle İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personeli tarafından takibe alındığı yönündedir.

Bu bilgiler kapsamında;

1- İddia edildiği gibi iki Türk vatandaşının Dubai dönüşü İstanbul Hava Limanından Türkiye’ye girişlerinde valizlerinde 200 adet kaçak iPhone XS Max ele geçirilmiş midir?

2- İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personeli, bu kişiler hakkında bir işlem yapmış mıdır?

3- Bu kişilerin ilgililerle görüştükten sonra herhangi bir işlem yapılmadan, 200 adet kaçak iPhone XS Max telefonunun bulunduğu valizleriyle birlikte tekrar Dubai’ye gönderildiği iddiası doğru mudur?

4- Bu vatandaşlar hakkında hiçbir işlem yapılmadan Dubai’ye valizleriyle birlikte gönderilmesi talimatını kim vermiştir?

5- Valizlerinde 200 adet kaçak iPhone XS Max ele geçirilen bu vatandaşlar neden yargıya teslim edilmemiştir?

6- Valizlerinin yanlışlıkla normal yolcu bölümünde şut altına alınmasından dolayı kaçak telefonların bulunduğu, VIP’ten geçmiş olmaları halinde kaçak telefonların tespit edilemeyeceği bilgisi doğru mudur?

7- Bu iki vatandaşın isimlerini ve son iki yılda Dubai’ye yaptıkları seyahatlerin sayısını açıklar mısınız?

8- Bu iki vatandaşın yurt dışı seyahatlerinde, hakları olmadığı halde sürekli VIP’ten geçtiği doğru mudur?

https://t24.com.tr/haber/chp-genel-baskan-yardimcisi-kaya-cumhurbaskani-yardimcisi-oktay-a-sordu-vip-yi-kimler-kacakcilik-icin-kullaniyor,826815

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GasiOr -- 20 Haziran 2019; 1:51:15 >

• Hala niye şikayetçi olmadın diyen var yahu. Aktroll olunca utanma duygusu sıfırın altına iniyor heralde. Hangi ülkede yaşıyoruz ya? Vipden geçip her işini telefonla halledebilen adamdan şikayetçi olanı bile 10 yıl içeri atarlar. Suri'ler bile artık bizim adaleti biliyor, bu şekilde algı yapamazsınız, kimse yemez.
  • Madem elinde belge var, neden savcılığa suç duyurusunda bulunmadin?

Sorumluların ceza alması için suç duyurusunda bulunman gerekmiyor mu?

Belge yoksa ne diye boş ötüyorsun!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vollkan59 kullanıcısına yanıt
    Bana mı diyorsun hocam anlamadım ki

TBMM'ye soru önergesi vermiş işte.

Büyük ihtimalle cevaplanmayan milyonuncu soru önergesi olacak.

Soru önergesi verdiği bölümü yazmamışım, şimdi ekledim o bölümü de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GasiOr -- 20 Haziran 2019; 1:51:44 >
  • GasiOr kullanıcısına yanıt
    :)) Yahu sana neden diyeyim, habere istinaden yazdım, ama sanki sana imiş gibi oldu.

Meclis e gene soru önergesi versin, bunu dediğine göre elinde belge ve bilgi olması lazım.

O zaman da yapılması gereken ilk iş meclis değil, Cumhuriyet Başsavcılığı na suç duyurusunda bulunup, sorumluların cezalandırılmasını sağlamak olur.

Yoksa belge ve bilgi bilmem kaçıncı boş soru önergesinde n öteye gitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 20 Haziran 2019; 1:52:59 >
  • Hala niye şikayetçi olmadın diyen var yahu. Aktroll olunca utanma duygusu sıfırın altına iniyor heralde. Hangi ülkede yaşıyoruz ya? Vipden geçip her işini telefonla halledebilen adamdan şikayetçi olanı bile 10 yıl içeri atarlar. Suri'ler bile artık bizim adaleti biliyor, bu şekilde algı yapamazsınız, kimse yemez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Madem elinde belge var, neden savcılığa suç duyurusunda bulunmadin?

Sorumluların ceza alması için suç duyurusunda bulunman gerekmiyor mu?

Belge yoksa ne diye boş ötüyorsun!
    Klasik muhalefet taktiği. Amaç ortalığı bulandırmak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu da yeni çıktı, gel bakalım.

Sen onu geç birincisi. Neden? Ortada bir isnat var, bu suçlamayı yapabildiğine göre, ortada bir delil ve ispat var demektir. Bu durumda da ilgili yargı merciine ihbarda bulunmak, her VATANDAŞ'In görevidir.

Senin dediğin durumda , yanıtsız bırakılan soru önergeleri ne oluyor dersin?
  • Tabi canım, hatta son günlerin moda deyimi, ''bir duyum aldım'' da olmuş olabilir?

Her telefona gelen mesajı ciddiye alıyor musun?
  • arsızlara cevap vermeyin bloklayın geçin... ben blokladım...
  • Olabilir, gelebilir, uçabilir. Ayakların yere bassın biraz. Devlet ciddiyetinden bi habersin.

Elinde belge , bilgi var ise konuşursun, yoksa susarsın, ya da varmış gibi yapıp çamur siyaseti yaparsın. Tıpkı sizin yaptığınız gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 20 Haziran 2019; 18:30:31 >
  • Bırak bu işleri.

Ondan sonra bizim soru onergelerimiz cevapsız kalıyor huloggggggggg melogggggg diye yaygara koparirsiniz :)

Bir duyum aldım diye söze başlarsan elbette avucunu yalarsin. Git o kişi hakkında da suç duyurusunda bulun.

Madem kanunsuz bir iş var çıkar ortaya. Bunun da yolu belli. Geç bana önerge falan göz boyama ...

Devlet 112 si, 110 u, 155 i bunun gibi binlerce asılsız ihbar ile meşgul

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.