Şimdi Ara

CHP'nin hep haklı çıkmış olması ve vefasız halk...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
3.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ülke ne zaman batacak gibi olsa CHP kurtarmıştır. Bu millet vefasızdır, aynı zamanda CHP aydın insanların partisidir.

CHP ne dediyse 3-5 yıl sonra o doğru çıkmıştır.

şöyle geçmişe bakıyorum.

CHP Fetöcülere destek vermeyin dedi haklı çıktı.

Yahu çözüm süreci bu şekilde ilerlemez, meclise gelin dedi haklı çıktı.

Ya inşaata para gömmeyin böyle batarız dedi haklı çıktı.

Din siyaseti yapmayın cumhuriyeti bitirmeyin dedi haklı çıktı.

Ya yargıyı bu kadar araç haline getirmeyin, ihtiyacınız olacak dedi haklı çıktı.

Faiz sebep, enflasyon sonuç olur mu ya ekonomi bilmiyor musunuz siz dedi haklı çıktı.

Laiklikten uzaklaşıyorsunuz dedi, en son Sezen Aksu'nun şarkısı ile ilgili konuşuluyordu camide.

Bugün de cumhuriyeti yeniden kurucu düzenine getirmesi için 6 partiyi bir arada bir zamk gibi tutuyor, güçlü altı oku ile yine yurdu baştan başa sardı. Tüm eleştiri ve zorluklara göğüs germese bugün ortada rakip bir ittifak bile yoktu.

Sırada 100.yılda yumruğunu vurması kaldı.

Cumhuriyetin ve Halkın Partisi yine halkını kurtaracak.

Bunu AKP'li bir ailenin çocuğu olarak söylüyorum. Ben buna gerçekten inanıyorum. Şiirsel bir durum gerçekleşsin ve yine 100.yılda Atatürk'ün partisi cumhuriyetin tüm düzenini tesis etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BEDFDEA03 -- 23 Ocak 2022; 2:48:47 >

• He aslan parçası he. Hadi ilk zamanlar gönül verirsin ailecek, hadi derim o zamanlar çocuk olabilirsin.

Reşit olduğunda heyecanlar verirsin de neredeyse son 7-8 yıldır hadi onu geçtim son 2-3 yıldır bu rezalete nasıl oy verdin?

Neden?

Hiç mi etrafında farklı düşünen yoktu? Hiç mi fikir alışverişinde bulunmadınız. Hiç mi "Acaba farklı neler var?" demedin.

Ben partili arkadaşlarıma bakıyorum, hepsinin tek bir nedeni var, sermayenin kendileri olması. Daha dün baş örtüsü için camilerde toplaşanlar, kanaat edip şükür namazı kılanlar, şatafatta sınır tanımıyorlar artık.

Kusura bakmayın ama bu ülkeyi sizin gibi sessiz partililer bu hale getirdi. Keşke kendi mahalleniz olarak birazcık sesiniz çıksaydı.

Bizlere atılan dayaklara içinizden oh dediğinizi biliyoruz.

ama yetmez diyorum. kusura bakma!

Maalesef AKP'ye oy verdim ve benim de payım var bugünkü düzende. Ama ben pişmanım.

Son 1 senedir CHP'ye sempati ile bakıyorum ama aile baskımdan açıklayamamıştım. Artık açık açık söylüyorum, bu ülkenin aydınları, "Beyaz Türkler" diye laf soktuğumuz insanlar genelde haklı çıkıyorlar.

Akla ve bilime saygılı olmak gerekiyor.

100.yılda bu ülkeyi yine kurtaracaksa Cumhuriyet Halk Partisi kurtarır. Başka da kimse kurtaramaz.

Ya Afganistan gibi olacağız ya da Almanya gibi.

Ben eski bir AKP seçmeni olarak gerçekten birinci seçenekten korkuyorum.

CHP 1999 İstanbul depremi ardından gelen 2001 kriziyle kaybetti.

Başörtüsü falan bahane...

Bu millet ekonomiye göre oy veriyor.Süleyman Demirel yıllar önce bu milleti çözmüş.

''Boş tencerenin götüremeyeceği iktidar yoktur''

Mesele bu kadar açık ve basittir.

İstanbul ve Ankara'yı da o nedenle kaybettiler.

2020'de Ayasofyayı açtılar ama ekonominin bitik olmasından dolayı bekledikleri etkiyi bile alamadılar.

Kısacası ekonomiyi iyiyse korkmana gerek yok ama ekonomiyi yönetemiyorsan işte o zaman endişe edeceksin.

Zira Süleyman Demirel'in işaret ettiği gibi boş tencerenin affı olmaz...

Bir NKVD emrine bakardı "Stalin'in dostu" olmayı tercih etmiş bir İnönü'nün muhaliflerinden kurtulması ama İnönü bunu tercih etmedi. Demokratik kampı ve demokratizasyon sürecini totaliter kampa tercih etti. Kimsenin yaptığını meşrulaştıracak değilim ama İnönü'nün demokratlığına takılıyorsanız I.Meşruiyeti bitiren istibdat (baskı) dönemi padişahı II.Abdülhamid'ten seçimlere alenen hile karıştırıp polise amansız yetkiler verip siyasi hakları kısarak totaliterleşen Adnan Menderes'e oradan partili tek adam rejimi kuran Erdoğan'a da laf etmeniz, yani bu saydığım kimselerin de demokratlığına eleştiri getirmeniz gerekir tabii ideolojik saikleri olmayan samimi bir gözlemciyseniz.
  • Maalesef AKP'ye oy verdim ve benim de payım var bugünkü düzende. Ama ben pişmanım.

Son 1 senedir CHP'ye sempati ile bakıyorum ama aile baskımdan açıklayamamıştım. Artık açık açık söylüyorum, bu ülkenin aydınları, "Beyaz Türkler" diye laf soktuğumuz insanlar genelde haklı çıkıyorlar.

Akla ve bilime saygılı olmak gerekiyor.

100.yılda bu ülkeyi yine kurtaracaksa Cumhuriyet Halk Partisi kurtarır. Başka da kimse kurtaramaz.

Ya Afganistan gibi olacağız ya da Almanya gibi.

Ben eski bir AKP seçmeni olarak gerçekten birinci seçenekten korkuyorum.

• He aslan parçası he. Hadi ilk zamanlar gönül verirsin ailecek, hadi derim o zamanlar çocuk olabilirsin.

Reşit olduğunda heyecanlar verirsin de neredeyse son 7-8 yıldır hadi onu geçtim son 2-3 yıldır bu rezalete nasıl oy verdin?

Neden?

Hiç mi etrafında farklı düşünen yoktu? Hiç mi fikir alışverişinde bulunmadınız. Hiç mi "Acaba farklı neler var?" demedin.

Ben partili arkadaşlarıma bakıyorum, hepsinin tek bir nedeni var, sermayenin kendileri olması. Daha dün baş örtüsü için camilerde toplaşanlar, kanaat edip şükür namazı kılanlar, şatafatta sınır tanımıyorlar artık.

Kusura bakmayın ama bu ülkeyi sizin gibi sessiz partililer bu hale getirdi. Keşke kendi mahalleniz olarak birazcık sesiniz çıksaydı.

Bizlere atılan dayaklara içinizden oh dediğinizi biliyoruz.

ama yetmez diyorum. kusura bakma!

• 'Akapeli değilim ama' diyenlere karşılık 'akapeye oy verdim ama CHP süpermiş' diyen fakeler başladı şimdi de  

• Chp seçilirse dinin elden gideceğini sanan milyonlar var bu ülkede

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • chp basortusu ve sgk dan kaybetti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Böyle diyenler insani en saf en temel duygularının sömürüldüğünün farkında değiller.Aynı şey milliyetçilik için de yapılıyor bu yüzden sağ partilere asla güvenmeyiniz.

Din elden nasıl gidecek? Otur evinde ibadetini yap kim ne diyecek sana ama tabii iş din inanç değil camide görüneyim de safım belli olsun işlerim kolaylaşsın vs

Edit ;
    Ayrıca dünyada tek din müslümanlık değil.Şuanki mevcut durumda kendi inançları hariç herşeye karşı çıkıyorlar.Başkasının inancı elden gidince bu kesimden ses çıkaran yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cokbaska -- 24 Ocak 2022; 0:19:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt

CHP 1999 İstanbul depremi ardından gelen 2001 kriziyle kaybetti.

Başörtüsü falan bahane...

Bu millet ekonomiye göre oy veriyor.Süleyman Demirel yıllar önce bu milleti çözmüş.

''Boş tencerenin götüremeyeceği iktidar yoktur''

Mesele bu kadar açık ve basittir.

İstanbul ve Ankara'yı da o nedenle kaybettiler.

2020'de Ayasofyayı açtılar ama ekonominin bitik olmasından dolayı bekledikleri etkiyi bile alamadılar.

Kısacası ekonomiyi iyiyse korkmana gerek yok ama ekonomiyi yönetemiyorsan işte o zaman endişe edeceksin.

Zira Süleyman Demirel'in işaret ettiği gibi boş tencerenin affı olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 24 Ocak 2022; 4:21:15 >
  • O kadar düz mantık gitmiyor maalesef olaylar. Önde tabelalar, arkada duruma göre değişen insanlar, arkada dönen nice fırıldaklar. Şu siyasetin içinde %1 doğru adam zor çıkar çünkü millet siyaseti, siyaset milleti besliyor. En doğrusu bile, kendi çıkarına göre doğru veya eğri konuşuyor, zaten bunun adı siyaset olmuş. Bakarsan her partide ya da her insanda bir sürü doğru ya da doğru gibi görünen şey de bulursun, yanlış ya da yanlış gibi görünen şey de bulursun. Ortam çok karışık, insanlarda bin tane maske, kaldı ki insanın yapısı bozulmaya çok müsait, insanlar anlık doğruyu göremiyorlar, inandıklarını her şartta savunmaya meyilliler vs vs. Dolayısıyla fırıldaklık için her zaman zemin müsait. İş zor kısaca.

• Sorunun o veya bu parti olmadığını, düşünme kabiliyeti dar kalıplar içine sıkıştırılıp kalmış insanımız anlamıyor maalesef. Birazcık "out of the box" düşününce büyük resmi görmeye başlıyorsunuz ve bu insan sürülerinin ne kadar kolay güdülebileceğini anlıyorsunuz. ABD'de her seçimde eşek partisiyle fil partisi yarışıyor; kim kazanırsa kazansın bir şey değişmiyor, hep zengin daha zengin fakir daha fakir oluyor. Türkiye de bundan pek de farklı değil.

• 2023 teki seçimle 2. Cumhuriyet İnşaAllah.

Rabbim utandırmasın.Chp nin yar ve yardımcısı olsun.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

yani demek istiyorsun kibrisi rumlar alsin mi diyorsun?

• Eylulde uye olmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-289234E80 -- 8 Mart 2024; 13:38:18 >
  • İnsanlar vefasız ve balık hafızalı, iki hafta öncesini unutuyorlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • %1 gelecek , %1 deva %1 saadet , %25 CHP , %8 iyi parti

Etmiyor trollcanlar 50 olmuyor bir türlü kılışdar HDPkk olmadan bize ekmek yok diyor açıkça.

• akıncı017 A kullanıcısına yanıt

chp %28 alacak

iyi %15 seviyelerinde

deva %4 şu an ama ben 7'leri zorlayacaklarını düşünüyorum aylar sonra

gelecek %3

hdp %12

TOPLAM: %62

akp %28

mhp %6

bbp %0,000001

TOPLAM %34-35

Şu an iktidar azınlıktır. Aslında halkın çoğu çoktan seçimini yaptı. Yolcudur abbas bağlasan durmaz.

• Gençliğimiz var diyerek kazanıcaz.

• 15 yıl önce fetönün kökünü kazıyın demişlerdi de malum zihniyet hunharca karşı çıkmıştı, hey gidi günler hey

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.