Şimdi Ara

CHP İstanbul'u kaybetmeye çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
2.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah işe gitmek için metrobüs durağına girecekken bu manzara ile karşılaştım. Hem 2 yönlü metrobüs geçişlerini baya bir yavaşlatmışlar hem de e-5 yolunu kapatıp sadece yanyolu kullandırıyorlardı. Bu yüzden iş, okul, hastane vs. için avcılar yönüne gitmeye çalışanlar mağdur durumda şu an, twittera girip avcılar, sefaköy, yenibosna vs. yazıp aratın millet kafayı yemiş durumda. Zaten koca yaz yatıp okulların açıldığı hafta üst geçit yenilemeye çalışan belediye bir de yılın son iş günü insanları mağdur ediyor. CHP İstanbul'u kaybetmeye çalışıyor CHP İstanbul'u kaybetmeye çalışıyor CHP İstanbul'u kaybetmeye çalışıyor CHP İstanbul'u kaybetmeye çalışıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Mağduriyet sırasında İBB çok gerilerde. Önce diğer mağduriyetlerini dile getir.

Mesela mağduriyet yaşadığın metrobüste Suriyeli ve Afgan gençler koltukta otururken kendi halkından olan yaşlı amcalar ve teyzelerin kapı önünde ayakta gitmesi hiç dikkatini çekmedi mi mesela.

Bunu görünce bu mültecileri bu ülkeye dolduran parti ye bir söz yaz bakalım yazabiliyor musun. Haydi yaz bakalım.

AKp gelse trafik su gibi akacak dimi. Ne oldugu belirsiz 7-8 milyon insan İstanbul'a doldu, heryer mekanlar restoranlar avmler bile tıklım tıklım... Boş yapıyorsun.. YOLSUZLUK YOK, PEŞKEŞ YOK, BELEDİYE 10 NUMARA ÇALIŞIYOR.. SİZİN DÖNEMLERİNİZİ DE GÖRDÜKK SONUNA KADAR İMAMOĞLU'NU DESTEKLEYECEĞİZ.

Kadir Topbaş zamanında İstanbul'daki selde 31 kişi hayatını kaybederken Üsküdar sahilinde kara ile deniz birleşiyordu. 20 senede devlet desteğiyle yapılamayanları kendi bütçesi ile yapmaya çalışan İmamoğlu'na taş atıyorlar akıllarınca.

Bu adamı ekonominin başına getirenlere çemkirin maçanız yiyorsa.

Gerçek TVyoutube
    #BeratAlbayrak #Dolar Doların 10 liraya çıkmasının ardından eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sözleri tekrar gündeme geldi. Doların 10 liraya çıkmasının ardından sosyal medyada Berat Albayrak'ın sözleri geldi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı olan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019'da 31 Mart yerel seçimleri öncesinde dolar kuruna ilişkin şunları söylemişti: "Ağustos, eylül, ekim aylarında bol bol döviz alıp, 6 liradan 7 liradan, niye? Dolar 10 lira olacak, 15 lira olacak ya, 6-7 liradan toplayalım dolarları, 10-15'ten satarız. Dolar düştü 5 liraya. Bunlar kara kara düşünüyor. Eyvah eyvah. Ee ne yapacağız? Şöyle bir kriz çıksa da füze yağsada şu olsa da bu olsa da dolar yükselse de bir kar etsek. Çok beklersiniz, hele de seçimden sonra daha çok beklersiniz."
    https://www.youtube.com/watch?v=hI22SLfUpmY
    chpnin varoluş amacı halkı kendinden nefret ettirip sağ muhafazakar partilerin kucağına atmak. her seçimde hiç şaşmaz. chp olmasa akp iktidar olamazdı. birbirini dengeliyorlar. mübalağa falan yapmıyorum. gerçekler bunlar.
    müslüman gibi gözüken proje partilerin yerini sağlamlaştırma görevini üstlendi yıllardır.

Bunlar ders almaz hocam. Her seçim milliyetçi seçmene değil, PKK'lılara oynamaya çalışıyorlar. Hiç akıllanmadılar. Türkiye'nin gündemi ekonomi, sığınmacı sorunu. Bunların ise ağızlarından çıkan laf Demirtaş'a selam olsun. Demirtaş yıllardır haksız yere içerde yatıyordu diyip duruyorlar. Birde Can Atalay'ın yargı süreci uygulanmıyor diye zırvalayıp duruyorlar.

• Mesajın başına akpartili değilim ama yazmayı unutmuşsun CHP İstanbul'u kaybetmeye çalışıyor 

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    mağduriyet yaşadığımızı belirtmemiz için bir partili mi olmamız gerekiyor? sizin gibiler yüzünden adam akıllı eleştiri yapanlar yerine köpek bokunu tramvay koltuğuna silenler konuşuluyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Otobanın ortasından metrobüs geçirme fikri yanlış zaten.
    Yanlışa ne yaparsan yap doğru olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmamoğlu seçimi zaten kaybetti. Toplu taşımanın hali rezalet durumda. Bir çok hat kaldırıldı veya sefer sayısı azaltıldı. Bu durumdan İstanbul'da yaşayan pek çok kişi şikayetçi.

• Geçen seçimden bu yana, 2 milyondan fazla kişi İstanbul'u terk etmiş. Terk edenlerin çoğu muhalif kesimden. Gelenlerin ise çoğu yabancı. İmamoğlu şimdiden chp'nin başına geçme planlarını yapsın bence. Çunkü bu seçimi kazanma ihtimali yok.

• geçen metrobüse bineyim dedim, napmış olm bu adam yolu beton sıvadın bari jilet gibi yapsana şunu. midem ağzıma geldi takırtıdan. metrobüsün amörtisörlerini içimde hissettim. bi işi anca bu kadar sıçar sıvarsın

• Türkçü Kayı kullanıcısına yanıt

AKp gelse trafik su gibi akacak dimi. Ne oldugu belirsiz 7-8 milyon insan İstanbul'a doldu, heryer mekanlar restoranlar avmler bile tıklım tıklım... Boş yapıyorsun.. YOLSUZLUK YOK, PEŞKEŞ YOK, BELEDİYE 10 NUMARA ÇALIŞIYOR.. SİZİN DÖNEMLERİNİZİ DE GÖRDÜKK SONUNA KADAR İMAMOĞLU'NU DESTEKLEYECEĞİZ.

• Büyükşehirlerde seçimin kaderini ekonomi ve sığınmacı sorunları belirleyecektir.2019'da da bu etkenler belirlemişti.İstanbullular ve Ankaralılar özellikle İstanbullular ekonomik var olma mücadelesi verirken belediye hizmetlerini pek öncelik yapacaklarını düşünmüyorum.İmamoğlu seçim sürecinde DEM'e mesafe koyar ve milliyetçi söylemlerde bulunursa tekrar seçimi alır gibi düşünüyorum...

• Zaten kaybetti

Milliyetci oylar yani iyip zafer olmadan bi halt yenmeyecegini gecen seçim anlamadilar bu secim tekrar bi ders alırlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • chpnin varoluş amacı halkı kendinden nefret ettirip sağ muhafazakar partilerin kucağına atmak. her seçimde hiç şaşmaz. chp olmasa akp iktidar olamazdı. birbirini dengeliyorlar. mübalağa falan yapmıyorum. gerçekler bunlar.
    müslüman gibi gözüken proje partilerin yerini sağlamlaştırma görevini üstlendi yıllardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D9C65EA5 -- 29 Aralık 2023; 13:6:20 >
  • Mağduriyet sırasında İBB çok gerilerde. Önce diğer mağduriyetlerini dile getir.

Mesela mağduriyet yaşadığın metrobüste Suriyeli ve Afgan gençler koltukta otururken kendi halkından olan yaşlı amcalar ve teyzelerin kapı önünde ayakta gitmesi hiç dikkatini çekmedi mi mesela.

Bunu görünce bu mültecileri bu ülkeye dolduran parti ye bir söz yaz bakalım yazabiliyor musun. Haydi yaz bakalım.

• MysticDesign kullanıcısına yanıt

İlk defa bindiğin çok belli eski AKP den kalma metrobüse binmişsin ben her gün biniyorum yok kaymak gibi nasıl gittiğini anlamıyorsun ve benle birlikte her gün milyonlarca insan biniyor senin dediğin gibi jilet olsa o yolda ilk yağmur çamurda o metrobüsle anca kayak yapardı sen birde kâdir Topbaş zamanı yolların köstebek olduğunu zamanı görsen tangur gunfdur dağ yolunda seyahat ediyor gibiydik köy yollarına rahmet okutuyordu o kadar yaniii

• Türkçü Kayı kullanıcısına yanıt

Herkesin 2-3 tane arabası var. Toplu taşıma kullanmasınlar o zaman.

• Kadir Topbaş zamanında İstanbul'daki selde 31 kişi hayatını kaybederken Üsküdar sahilinde kara ile deniz birleşiyordu. 20 senede devlet desteğiyle yapılamayanları kendi bütçesi ile yapmaya çalışan İmamoğlu'na taş atıyorlar akıllarınca.

Bu adamı ekonominin başına getirenlere çemkirin maçanız yiyorsa.

CHP İstanbul'u kaybetmeye çalışıyorGerçek TVyoutube
    #BeratAlbayrak #Dolar Doların 10 liraya çıkmasının ardından eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sözleri tekrar gündeme geldi. Doların 10 liraya çıkmasının ardından sosyal medyada Berat Albayrak'ın sözleri geldi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı olan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019'da 31 Mart yerel seçimleri öncesinde dolar kuruna ilişkin şunları söylemişti: "Ağustos, eylül, ekim aylarında bol bol döviz alıp, 6 liradan 7 liradan, niye? Dolar 10 lira olacak, 15 lira olacak ya, 6-7 liradan toplayalım dolarları, 10-15'ten satarız. Dolar düştü 5 liraya. Bunlar kara kara düşünüyor. Eyvah eyvah. Ee ne yapacağız? Şöyle bir kriz çıksa da füze yağsada şu olsa da bu olsa da dolar yükselse de bir kar etsek. Çok beklersiniz, hele de seçimden sonra daha çok beklersiniz."
    https://www.youtube.com/watch?v=hI22SLfUpmY

Ne alakası var ben imamoğlu'na oy verdim aynı şekilde düşünüyorum. Ben cennet mahallesinde oturuyorum, yenibosnaya 35 dk da gidiyorum zar zor. 4 Durak düşünün, araba ile 15 dk sürede gidebiliyorsunuz. Seçim sonrası youtube canlı yayınlarını izliyordum metro yapacaz dediler 5 senedir ortada bir şey yok. Özellikle beylikdüzünde oturanlar eziyet çekiyor.

Ortada bir mağduriyet varsa bunu konuşmak ayıp mıdır veya suçmudur yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derlemeler -- 29 Aralık 2023; 15:2:23 >

hocam yol bozuk olursa yol bozuk diye konu açacak

o yolu yaparsa allah kahretsin trafiği yavaşlattı diye konu açacaklarCHP İstanbul'u kaybetmeye çalışıyor 

• Kusura bakmayın da İstanbulda ulaşım rezil hale getirilmiş sorduğumda önceden böyle olmadığı söylendi. Geçen aylarda eşimle gezmeye gittik. Toplu taşıma ile ulaşım sağlayalım dedik. Metropol bir şehirde 23ten sonra gideceğimiz yere otobüs yok. Eminönünden sarıyere gitmek için rezillik çektik. Taksi desen durmuyor. Vapur desen anlamıyorum böyle bir büyükşehirde neden geceleri de belli saatlerde çalışmıyor. Anladım ki İstanbulda arabasız gezilmez.

• Hocam Eminönü rezalet durumda mahvettiler. Önceden Eminönü meydanından alt geçiyle karşıya geçtiğin an otobüs duraklarına ulaşıyordun. Yeni otobüs duraklarını 1-2 kilometre ileriye yaptılar insanlar Eminönü meydandan oraya kadar yürümek zorunda kalıyorlar. Vardığında da çile bitmiyor. Önceden bineceğin otobüs 10-15 dakikada geliyorken şimdi 30 dakikadan aşağı gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 29 Aralık 2023; 15:32:10 >
  • İstanbulda yaşamıyorum yaşamadığım şehrin belediye başkanının yapıp yapmadıkları hakkında yorum yapma hakkımı kendimde bulamam ama chpliler chpden daha fazla İstanbulu kaybetmekle uğraşıyor gibi en ufak bir eleştiride hemen akpli ilan etmişler bile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.