Şimdi Ara

CHP, ‘enişte’ Ziya İlgen’in ‘Man Adası’ndaki şirketine ilişkin belgeyi açıkladı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Man adası yazan yer daksillenmiş, ayrıca yetkili imza kısmı da daksilli...

Açık açık bakın bana hiç inandırıcı gelmedi.

Fosforlu kalemle üstü çizilmiş.

Emin misin?

Orjinal belge üstüne neden böyle bir şey yapma gereği duyarlar?

Dekontla birlikte açıklamamış olmalarını neye bağlıyorsunuz?

Niye fosforlu kalem ihtiyacı duysunlar ki?

Sadece mantık arıyorum.

İsimler net olsun diye. Dekont ise şirket ile ilgisiz.

Belgeler gerçek bu arada şimdi kim olduğuna baktım trollün tekisin dolayısıyla son mesajım iyi yaşamlar dilerim.

Trollük neyimi gördün?

Mantıklı açıklama yapacağına kişisel saldırıya giriyorsun çünkü mantıklı açıklaman yok...

Dekontlar bu olayın gerçek olduğunu ispatlamak için basına verilmedi mi?

Neden bu belge ile birlikte verilmedi madem orijinal neden sıcağı sıcağına piyasaya sürülmedi? Bu karşı tarafı susturmaz mıydı?

Ve niye fosforlu kaleme gerek duysun? Kocaman yazıyor? Ayrıca dikkatini çekeceğim bir şey var, formu dolduran banka ile forma imza attığı iddia edilen Ziya İlgenin el yazısı aynı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Muhalefetin iyi bir muhalefet yaptığını kimse söylemiyor zaten.

Niye o zaman verilmedi basına?

Belki taksit taksit vererek uzun süre bu olayın konuşulması için böyle yapmışlardır,
    bunu yapmış olmaları daha mantıklı,
    zira ilk defa belgeleri açıklarken de aynı taktiği kullandılar. Tabii beceriksiz olduklarından da
    yapmış olabilirler.

Gerçi bizim halk sürekli Ahaber, ATV gibi onlarca çamur medya yüzünden beyinleri yakmış durumda,
    o sebeple bunlara ne versen de ya o medya yüzünden haberleri olmaz, ya da haberleri olsa da umursamazlar.

Şu an memleket o filmlerde gördüğümüz gelecek distopyaları gibi. Farkı yok. Toplumun geneli devleti tarafından
    aşağılanmayı, hakarete uğramayı, haksızlığa uğramayı, paralarının ellerinden çalınmasını, milli değerlerinin aşağılanmasını
    umursamaz hale getirilmiş robotlara dönüştü.

2002 yapımı Equilibrium filminde hükumet halka ilaç dağıtıyordu, beyinleri uyuşsun, duyguları olmasın,
    umursamaz olsunlar diye zorla bu ilacı içiriyordu onlara. Sanat, müzik, kültürel şeyler yasaklanmıştı. Herkesin aynı olması
    bekleniyordu. Bu ilacı içmeyenleri cezalandırıyorlardı. O ilaç bizde çamur medyası işte, çok büyük farklar yok.
    Karşı çıkanların sesleri zorla susturuluyor, göz altına alınıyor, ölenler bile oldu... vs...

• quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavisi

Muhalefetin iyi bir muhalefet yaptığını kimse söylemiyor zaten.

Niye o zaman verilmedi basına?

Belki taksit taksit vererek uzun süre bu olayın konuşulması için böyle yapmışlardır,
    bunu yapmış olmaları daha mantıklı,
    zira ilk defa belgeleri açıklarken de aynı taktiği kullandılar. Tabii beceriksiz olduklarından da
    yapmış olabilirler.

Gerçi bizim halk sürekli Ahaber, ATV gibi onlarca çamur medya yüzünden beyinleri yakmış durumda,
    o sebeple bunlara ne versen de ya o medya yüzünden haberleri olmaz, ya da haberleri olsa da umursamazlar.

Şu an memleket o filmlerde gördüğümüz gelecek distopyaları gibi. Farkı yok. Toplumun geneli devleti tarafından
    aşağılanmayı, hakarete uğramayı, haksızlığa uğramayı, paralarının ellerinden çalınmasını, milli değerlerinin aşağılanmasını
    umursamaz hale getirilmiş robotlara dönüştü.

2002 yapımı Equilibrium filminde hükumet halka ilaç dağıtıyordu, beyinleri uyuşsun, duyguları olmasın,
    umursamaz olsunlar diye zorla bu ilacı içiriyordu onlara. Sanat, müzik, kültürel şeyler yasaklanmıştı. Herkesin aynı olması
    bekleniyordu. Bu ilacı içmeyenleri cezalandırıyorlardı. O ilaç bizde çamur medyası işte, çok büyük farklar yok.
    Karşı çıkanların sesleri zorla susturuluyor, göz altına alınıyor, ölenler bile oldu... vs...

Katılıyorum söylediklerine.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Önce Emekli Öğretmen Enişte ye MAN adasında Naylon şirketten (5 TL ye kurulmuş) milyonlarca dolar para geldi...
    şimdi de kendisinin MAN adasında kurmuş olduğu başka bir şirketi ortaya çıktı:))

Belgeleriyle...
    dekontlarıyla....

fotoşop yok, iftira yok, yalan yok.. herşey ortada..

asgari ücretle geçinmeye çalışanlar da hala savunuyorlar:))

Allah kimseyi el etek öpecek biri olmadan yaşayamayacak duruma getirmesin..
    sonları böyle oluyor demek ki.. Vah vah..
  • quote:

Orijinalden alıntı: haydarali34

quote:

Orijinalden alıntı: KemGozluSevket

quote:

Orijinalden alıntı: ldr1907

Sahte. Hala Man Adası mı kaldı bırakınn bu işleri. Zarrab gibi tırt çıkacak. Bunlar doğru olsa bile inanan yok(!).

gecen sigirin biri, tika filistinlilere ev vermis konusunda kaynak gosterin diye aniriyordu bende senin gibiler kaynak olsa bile sahte diyor dedim.Yanıltmadin beni ayni kafa ayni ruh.

O sığır dediğin adam hepinizi rezil etti o kunuda.
    Konu başlığı TOKİ FİLİSTİNLİLERE EV VERDİ
    Adam kaynak sordu veremediniz sonra TOKİ yi TİKA yaptınız alayınız sahtekarsınız

ampul kafa ben olayla o ilgili bisey mi dedim adama ? Genelde olan seyi soyledim, israrla o konu icin cekecek kadar kit kafali misin ? Ben genelden bahsediyorum kaynak gosterilse de sahte dersiniz diye bu herifin kafa basmiyor hala.Basmasi icin bi kafa olmasida lazim tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sahte. Hala Man Adası mı kaldı bırakınn bu işleri. Zarrab gibi tırt çıkacak. Bunlar doğru olsa bile inanan yok(!).

gecen sigirin biri, tika filistinlilere ev vermis konusunda kaynak gosterin diye aniriyordu bende senin gibiler kaynak olsa bile sahte diyor dedim.Yanıltmadin beni ayni kafa ayni ruh.

Adam kaynak sordu veremediniz sonra TOKİ yi TİKA yaptınız alayınız sahtekarsınız

ampul kafa ben olayla o ilgili bisey mi dedim adama ? Genelde olan seyi soyledim, israrla o konu icin cekecek kadar kit kafali misin ? Ben genelden bahsediyorum kaynak gosterilse de sahte dersiniz diye bu herifin kafa basmiyor hala.Basmasi icin bi kafa olmasida lazim tabi

Yalanı örnek gösteriyorsun utanmadan da üste çıkmaya çalışıyorsun

Hayatınız yalan lan sizin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yalanı örnek gösteriyorsun utanmadan da üste çıkmaya çalışıyorsun

Hayatınız yalan lan sizin

haci kafan basmiyor mu yoksa trollugune mi yapiyorsun ?

• omurgasızlar bunu da savunmaya devam mı?
  •  CHP, ‘enişte’ Ziya İlgen’in ‘Man Adası’ndaki şirketine ilişkin belgeyi açıkladı!

https://www.gercekgundem.com/erdogan-ve-ailesinin-malta-hesaplari-dogrulandi-307922h.htm

quote:

'Erdoğan ve ailesinin Malta hesapları doğrulandı'Ana Sayfa» Siyaset22.12.2017 01:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kardeşi, oğlu ve kayınbiraderinin Malta’daki hesapları ve para trafiğinin doğrulandığı iddia edildi.Maltalı Hukuki Danışmanlık Firması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malta'daki off-shore hesaplarla ilişkisinin doğrulandığını iddia etti. Konuyla ilgili iddialar Malta Todays sitesinde yer aldı.Craig Shaw imzalı haberde, Erdoğan ailesinin yıllarca dikkatleri üzerine çekmeden para trafiğini nasıl yönettiklerine, Man Adası ve Malta'da hukuki işlemleri yürüten şirketlerin ailenin adını yasal otoritelerden nasıl gizlediklerine dikkat çekiliyor.

Artı TV'nin siteye dayandırdığı haber şöyle: "Avrupa Gazeteciler Konsorsiyumu'nun yayınladığı Malta Belgeleri'nde ticari ilişkiler gözler önüne serildi. Adına off-shore hesabı olan şirket Pal Shipping Trader One.Denizcilik sektöründeki şirketin 2013 yılındaki tek yöneticisi ve sahibi cumhurbaşkanının eniştesi Ziya İlgen. İlgen'in adı 2015'te Pal Shipping'in yönetim kurulu listesinde yer almadı. Ziya İlgen'in yerine geçen kişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çocukluk arkadaşı Sıtkı Ayan'ın oğlu Bahaddin Ayan.2013 yılında Pal Shipping Malta Bankaları'nda hesap açtırmak istedi. Bunun için Malta merkezli Credence Corporate Hukuki Danışmanlık Şirketi ile çalışmaya başladı. Credence Corporate, şirket adına hesap açmak için girişimlerde bulundu.Fakat, Malta Bankaları hesap açmak için gönderilen belgeleri yeterli görmedi. Pal Shipping'in hissedarlarının açıklanmasını, hesaba yatırılacak paranın kaynağının ve asıl kâr sahibinin kimliğinin bildirilmesini talep etti. Bu istek Credence Corporate'in portfolyo müdürü Georgina Kristic-Ficur'un Malta-İspanyol Ticaret Odası hesap uzmanlarından Andrew Cefai'ye gönderdiği bir e-postada ortaya çıktı. E-posta'da, bankaların ekstra talepleri yüzünden hesap açmanın zorlaştığını, müşterileri Pal Shipping'in ise zaman ve para kaybı yüzünden buna yanaşmadıklarını belirtti.Portfolyo Müdürü Kristic-Ficur e-postasında çözüm olarak ise Katma Değer Vergisi iadesinin Ziya İlgen'in onayıyla Credence Corporate hesabına yatırılabileceğini, buradan da otomatik olarak Pal Shipping'e transfer edilebileceğini ifade etti.Belgelerde, 25 milyon dolar değerindeki Agdash isimli yük gemisinin sahibi Pal Shipping. Pal Shipping ise Man Adası'nda kurulmuş bir şirket olan Bumerz Limited'e ait. Bumerz Limited'in Türkiye ayağı ise Bumerz Denizcilik. Bu üç şirketin kesiştiği şirket ise Man Adası'ndaki Bellway Limited.Bellway Limited'le ilişkili isimler de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesinden ve yakın arkadaşlarından oluşuyor. Erdoğan'ın kardeşi Mustafa Erdoğan, oğlu Ahmet Burak Erdoğan, kayınpederi Osman Ketenci, eski özel kalem müdürü Mustafa Ketenci ve eniştesi Ziya İlgen bu para trafiğinin içinde bulunuyor." Kaynak: 'Erdoğan ve ailesinin Malta hesapları doğrulandı'

• Chp bosuna cabaliyor. Meclise gelsinler maaslarini alsinlar bosuna tartismasinlar.

Bu halk uyanmayacak zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Chp bosuna cabaliyor. Meclise gelsinler maaslarini alsinlar bosuna tartismasinlar.

eee tamam %100 gerçek diyelim kanunen suç değilki en sıradan şirket bile vergiden tüymek için yapıyor artık bunu..haa etik ahlakimi tabiki değil... eniştesini ilgilendirir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Aralık 2017; 17:24:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Chp bosuna cabaliyor. Meclise gelsinler maaslarini alsinlar bosuna tartismasinlar.

eee tamam %100 gerçek diyelim kanunen suç değilki en sıradan şirket bile vergiden tüymek için yapıyor artık bunu..haa etik ahlakimi tabiki değil... eniştesini ilgilendirir..

Alinti yapma

• Sahte belge

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    gerçeksede neresi suç onu yazda anlayalım sende şirket kur tutanmı var = yok..
    haa etikmi değil...şu an bütün bitcoin e yatırım yapanlarıda içeri tıkman gerekiyor malum onlarda 5 kuruş vergi vermiyor...
    işine gelmiyince "alıntı yapma" senide anlıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Aralık 2017; 17:33:27 >
  • quote:

Şirket adı yani Bumerz

Man adası yazan yer

Ziya İlgenin yetkili el yazısı

Bunlar daksilli, bence bunlar safları kandırmak için ortaya atılmış belgeler göz göre göre kim balık kim değil ona bakıyorlar...

Zaten bu belge ellerinde olsaydı dekontla birlikte açıklamazlar mıydı?

Mantık arıyorum ama bulamıyorum...

AYNEN REİS ÜMMETİN LİDERİNİ CEHAPEYE ABDYE AVRUPAYA YEDİRMEYİZ.DÜNYA BİZİ KISKANIYOR.BU BELGELERİ CİA VERDİ KILIŞTAROĞLUNA.3. KÖPRÜYÜ 3. HAVAALANINI KISKANDIKLARI İÇİN YAPIYORLAR.DÜNYAYA HÜKMEDİYORUZ.YAŞASIN İSLAM, YAŞASIN ARAPLAR
  • quote:

gerçeksede neresi suç onu yazda anlayalım sende şirket kur tutanmı var = yok..
    haa etikmi değil...şu an bütün bitcoin e yatırım yapanlarıda içeri tıkman gerekiyor malum onlarda 5 kuruş vergi vermiyor...
    işine gelmiyince "alıntı yapma" senide anlıyorum

Bir sey anlayacak olsan su bolumde bugune kadar anlardin.

Sana daha 1 harf bile yok benden

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    yani basit bir biçimde şu yasa kanuna gore, yurt dışında şirket açıp, para trafiği yapmak kanunen suçtur diye bir maddeyi koyman bile yeterliydi...ne yapalım saygı duyalım görüşüne...iyiakşamlar..

• “HER TOPLUM, LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE YÖNETİLİR”
  • 2009-2010 Gemiciklerle başlıyor herşey ondan sonrada hep bir kötüye gidiş var , bu kafa ile daha kötü olacak.
  • quote:

yani basit bir biçimde şu yasa kanuna gore, yurt dışında şirket açıp, para trafiği yapmak kanunen suçtur diye bir maddeyi koyman bile yeterliydi...ne yapalım saygı duyalım görüşüne...iyiakşamlar..

Paranin kaynagini gosteremiyorsan suctur.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.