Şimdi Ara

CHOYANG masaj yatagi ??!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
61.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni gordum, bi mucizevi masaj yatagi. Yatinca tum dertlere deva oluyormus, asrin icadi imis. Kampanyasi da varmis 25 kasim son gun, yaninda portatif sauna da hediyesi. Ama 4,500.- YTL deniyor, cok degil mi? Gercekten faydali midir, yoksa yurdum insanini kandirmaya yonelik bir goz kandirmaca mi? Istanbul da 40 kusur showroom da ucretsiz demo yapiyorlar. Millet sabah erken saatlerde siraya giriyor deneme seanslari icin. Babamlarda girmisler ve simdi bir tane almak istiyorlar. Pek bir sonuca ulasamadim netten, ne dersiniz fiyata deger mi yoksa mesafeli mi kalayim? Bu choyang yataklarin saglik bakanligi vs bir otoriteden musaade ruhsat ve uygunlugu var midir? Yardimci olabileceklere simdiden tesekkurler.

• (up)
    hiç bilen duyan gören yok mudur?!
  • Eveet bu firmanın Bursada da 3 showroomu var.Yatakları deneyip de faydasını görmedim diyeni duymadım.Tanıdıklarımdan bahsedeyim.Babam, namazda oturmakta zorlanıyodu,geçti,hafifi kamburumsu duruşu vardı düzeldi.Ayrıca sol gözünde hafifi bi görme kaybı bulanıklık falan vardı.Görmesinde bi düzelme de oldu.Ayrıca genel bir dinçlik seviyesi artışından söz edilebilir.Annem;bel ağrısı vardı şimdi hiç yok,dizini kıvıramıyodu şimdi kolayca kıvırabiliyo.Eşim; doğumdan sonra ciddi bel problemi yaşadı,fizik tedavi gördü iyi sonuç alamadı.İlaç da kullanamıyordu çocuğa süt verdiğinden 3-4 gündür gidiyor aylardır bu kadar iyi hissetmediğini söylüyor.Başta ben de herkes gibi şüpheci yaklaştım ama örnek vakaların durumu enteresan.Bir de bence asıl önemli nokta şu bu sıradan bir masaj yapmıyo sadece dinlendirme nin yanında tansiyondan şekere kadar birçok hastanın durumunda düzelme sözkonusu.Masaj tedavisi ülkemizde çok basit görülmekle birlikte Amerika 70000 dr. tarafından yapıldığını duydum.Yatağı almaya gelince önce ben de evdekilere araba parası almak saçma dedim.çAma şimdi sokğa bile atçak olsam bu parayı verip almaya karar verdim.Psikolojik bile olsa insanların bu kadar kendilerini iyi hisstemesi için bence değer.Sevdiklerimin mutlu olması için ... Bu arada fiyat 5000 Tl civarı şu anda ayrıca 1-2 extra hediye de var.Alanları duyuyorum bizimkilerden çoğu emekli ve gelir seviyesi düşük demek ki gerçekten faydasını görüyorlar.Hatta felçli olup da günde 1 saat yürümeye başlayanlar varmış annemlerin dediğine göre.Her akşam annemlerden bugün showroomda olanalrı dinliyorum.En az yarım saat anlatıyorlar.Son söz; şu an param olsa hemen alacağım...
  • selam ben usak choyang masaj yataklarında çalışıyorum ve sana tavsiye ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ascentarium

yeni gordum, bi mucizevi masaj yatagi. Yatinca tum dertlere deva oluyormus, asrin icadi imis. Kampanyasi da varmis 25 kasim son gun, yaninda portatif sauna da hediyesi. Ama 4,500.- YTL deniyor, cok degil mi? Gercekten faydali midir, yoksa yurdum insanini kandirmaya yonelik bir goz kandirmaca mi? Istanbul da 40 kusur showroom da ucretsiz demo yapiyorlar. Millet sabah erken saatlerde siraya giriyor deneme seanslari icin. Babamlarda girmisler ve simdi bir tane almak istiyorlar. Pek bir sonuca ulasamadim netten, ne dersiniz fiyata deger mi yoksa mesafeli mi kalayim? Bu choyang yataklarin saglik bakanligi vs bir otoriteden musaade ruhsat ve uygunlugu var midir? Yardimci olabileceklere simdiden tesekkurler.

kardeşim seni tanımıyorum ama ben sana öneriyorum çünkü ben kendim her gün kullanıyorum
  • biz de almayı düşünüyoruz, gerçekten faydalı mı ? uzun süre kullananlar varsa buraya yazabilirler mi ?
  • Bizde de var bir tane. Adı MIGUN. Kore malı. Gerçekten çok faydalı vücudun her yeri için programları var. Bel, boyun, sırt, karın, diz... Ayrıca içinde bulunan yeşim taşları mıymış neymiş onlar da insana iyi geliyormuş.
  • Teyzem Afyon Choyang da çalışıyor.Gerçekten mucizevi bir yatak.Tavsiye ederim.
  • benimde ebeveynlerim baya memnunlar, ama şunu belirteyim sağlık bakanlığıyla alakalı bir durum değil, sanayi bakanlığının izniyle ithal ediliyor.
  • Bizim burada da showroom var insanlar her gün 40 dk beleş masaj olabiliyorlar fakat o yatak belli bir süreden sonra bağımlılık yapıyor...(1.5 sene oldfu açılalı)
  • bağımlılık yapıyo diyolar bulaşmayın

bizim alt katta bi komşu vardı bi kere gitti bi daha çıkamadı şimdi hep orda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel The Difference -- 25 Mayıs 2009; 16:11:53 >
  • bende yün yatak var
  • Placebo etkisinden para kazanan bişey daha. Bide konforlu ya.... (:
  • konuyu hortlatıyorum :( ama yeni mesaj açmak istemedim, şimdi bu yataklara gitmek faydalı galiba ki her gün sıra oluyor ve Türkiye'nin her yerine yayılıyorlar. Birde Migun diye de yataklar var, onunla choyang'ın farkını bilen, deneyen var mı acaba? çünkü ikiside her kesimden insan için bir 'şifa deposu' olarak görülüyor ve sabahtan sıra alarak saatlerce orda kalıp 40 dklık masaj yaptırılıyor.

ben her ikisini de gittim fark olarak migun tüm vucudu yapıyor choyang ise sadece kuyruk sokumuna kadar yapıyor ama migundan daha iyi yapıyor sanırım.. eğer bu yataklar hakkında bilgisi olan, tanıdığı giden, fayda / zararını gören varsa, buyrun paylaşalım..

edit: şöyle de bir haber buldum...http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=824368

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freeagle -- 24 Haziran 2010; 22:48:45 >
  • Halen ordamı çalışıyorsunuz ibrahim kardeşim ?
  • Şuna bir hort da bizden olsun

Yazan arkadaşlardan alan ve deneyen oldu mu? Faydaları ve zararları nelerdir?
  • bir hort da benden olsun. merak ettim.
  • benim rahatsız olduğum bir nokta var bu yataklarla alakalı.
    yatak tanıtımı sırasında verilen seminerlerde artık her ne anlatıyorlarsa,
    hastalar şeker ve kolesterol ilaçlarını kullanmak istemiyor.
    annem çok şiddetli diz ağrısı çekmesine rağmen ağrı kesici ilaç içmek istemiyor.
    yani sattıkları yatak ve su her derde deva gibi anlatıp, insanların ilaç içmelerini yanlışmış gibi lanse ediyorlar.
    bunu açık açık söylemiyorlar ama altttan alttan böyle mesaj veriyorlar.
    yaşlı ve umutsuz hastaları yanlış etkiliyorlar.
    şikayet edecek bir merci bulursam şikayet etmeyi düşünüyorum.
    bir ilacın faydalı olup olmadığını gösteren bilimsel testler ve istatistiki veriler vardır.
    bu testsler yapılmamış bir ilaca güven duyulmaz.
    bu yatak ve su bu kadar faydalı olsa,i doktorlar ve ilaç firmaları bu testleri yapar, yayınlar, profesörler değerlendirirdi.
    arkadaşlar bilimsellik budur.
    bilimsel olmayan şeylere inanmayın.
    masaj etkisi ile bel-sırt ağrılarına faydası olur.
    ama her derde deva diye satmak çok büyük bir aldatmacadır.
    bu testler yapılmadan bunların söylenmesi sahtekarlıktır.
    3-5 kişinin kolesterolünü ve şekerini ölçerek bak gördünüz mü, şekeri kolesterolü düşütüyor denilemez.
    o bahsettiğim testler-deneyler yapılmalı, faydası bilimsel olarak ispat edilmelidir.
    seminerlerde anlatılanlar her ne ise, başta annem olmak üzere, diğer yaşlı ve umutsuz hastaları yanlış etkiliyor.
  • hort! :D verilen linklerde bu yorumu buldum gidipte bi araba dolusu parayı bu yataklara yatırmak gerçekten saçma ;)

bahsettiğiniz ürün ; sıcaklık tesiri veren akupressur masaj yapan bir yataktır.
    esasen sıcaklık tesiri ve masaj İnsanların günlük hayattaki stres, sıkıntı vb. etkenlerden sıyrılıp daha mutlu, sağlıklı ve zinde bir hayat sürmesine olanak sağlar.
    bu yatağın özelliğide budur.
    lakin fahiş fiyata ( yaklaşık 5 bin TL ) satılan ve ticari hedef amaçlayan bir üründür..

sanayi bakanlığı tarafından ithal izini vardır ama sağlık bakanlığı ruhsatı yoktur.
    güney korede sadece 100 dolar ( yani 150 TL ) olan bu ürünü uyanık girişimci ithalatçılar ülkemizede getirerek satış yapıyor.

bir ingiliz atasözü vardır.
    " ahmaklar olmazsa , akıllılar aç kalır "

bunun yerine belinize sıcak su torbası koyup , evde bulunan birisine bel ve sırtınıza elle masaj yapılması aynı etkiyi verir.
    özetle zenginseniz , paranız size çok fazla geliyorsa bu ürünü alın..
    sağlıklı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilom -- 19 Şubat 2011; 18:04:57 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.