Şimdi Ara

Chiptuning yaptıranlar - Ne-Nerede-Nasıl? Tecrübeleri paylaşalım.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
219
Cevap
11
Favori
37.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Source

Arkadaslar bende remap yaptirmayi dusunuyorum sizce saglikli birsey mi? Kullanan arkadaslar tavsiye eder mi? Birde ecu sokulmeden mi yapiliyor bu islem? Yardimci olursaniz sevinirim :)

Aracı sürekli zorlamıyorsan gayet sağlıklı. Yaptıralı 50 bini geçti sıkıntı yok. Tavsiye ederim. Beynin sökülmesi araçtan araca değişiyor, Astra'da durum nedir tam bilgim yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 23 Eylül 2012; 19:12:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

quote:

Orijinalden alıntı: Source

Arkadaslar bende remap yaptirmayi dusunuyorum sizce saglikli birsey mi? Kullanan arkadaslar tavsiye eder mi? Birde ecu sokulmeden mi yapiliyor bu islem? Yardimci olursaniz sevinirim :)

Aracı sürekli zorlamıyorsan gayet sağlıklı. Yaptıralı 50 bini geçti sıkıntı yok. Tavsiye ederim. Beynin sökülmesi araçtan araca değişiyor, Astra'da durum nedir tam bilgim yok..

Uçuk bir güç isteğim yok 165HP / 255NM gibi bir değer öneriliyor tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum kaç km'dir sorunsuz kullanıyorlar?
  • ağzı olan konuşmuş...daha doğrusu klavyeyi bulan yazmış....

memlekette ne çok einsteinlar var mış yaaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal arslan

ağzı olan konuşmuş...daha doğrusu klavyeyi bulan yazmış....

ne olması gerekiyordu? klavye başına geçmeden önce insanları teste mi tutmak gerekiyor? Forum adı üstünde, herkez bir şeyler ifade eder, okuyucu işine gelenden istifade eder. işinize gelmeyen yorumlar olunca ağzı olan konuşuyor çok gereksiz bir ifade olmuş...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

ne olması gerekiyordu? klavye başına geçmeden önce insanları teste mi tutmak gerekiyor? Forum adı üstünde, herkez bir şeyler ifade eder, okuyucu işine gelenden istifade eder. işinize gelmeyen yorumlar olunca ağzı olan konuşuyor çok gereksiz bir ifade olmuş...

Oğuz bey

12 günlük şehir dışı seyahatim sonrasında garaja döndüm..

müsait bi zamanda arayıp gelebilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal arslan

ağzı olan konuşmuş...daha doğrusu klavyeyi bulan yazmış....

Siz yeterince fail olmadınız mı yahu ? Bu forumda konunuz açılmıştı sizinle ilgili sıkıntılar yaşayan bir bayinizin görüşleri ile ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

quote:

Orijinalden alıntı: bekozim123

quote:

Orijinalden alıntı: baboker

bence 50 hp'dir.. ben kendimi kandırıyorum ya arabayı orjinalinden hızlı sanıyorum...

kendisinin yaptığı iyi, başkasının yaptığı kötü.. ne güzel dünya..

Şu mesajı yazarken azıcık düşünseydiniz keşke, karşınızda kim var, modifiye hakkında neler biliyor, nasıl tecrübeleri var. Bu adamın hangi araçları var, kaç beygirlik arabalar kullanıyor. Böyle komik duruma düşmezdiniz.

Sizin sözde 150bg'lik arabanızın 6, 7 katı gücündeki araçları kullanabilen bir sürücü. Yanlış hatırlamıyorsam da eski bir pilot.Siz 200 ile giderken kıçınızdan terler akarken adam yeni açılıyor. Kaç kere piste çıkmış bir adam. Türkeyinin en hızlı araçlarından birine sahip, ve buna hükmedebilecek kadar iyi bir sürücü.

Sizin içinizden sayarak yaptığınız 0-100 ölçümlerinize karşılık o adam GPS ile çalışan aletlerle veri ölçüyor. Modifiye dünyasıyla haşır neşir olan bir insan yani. Yılların getirdiği tecrübe, birikim var.

Peki siz ? Kendinizden bahsedebilir misiniz biraz ? Ne gibi tecrübeleriniz oldu ?

Not: ATTRACTION ile bire bir tanışmışlığım yoktur, bir kaç defa özel mesaj ile görüştük. Bu bilgileri kendisini severek takip ettiğim için biliyorum.

senden iyi yancı olur.. "sözde 150 hp" ymiş.. "kıçınızdan terler akarken" vs.. benzetmelerini daha düzgün yapamaz mısın?
    bir insanın bazı şeyleri yapmış olması, onun yanlış hatalı konuşmayacağının garantisi değildir..

bmv 318 i 1999 mod 118 beygir arabama tunin cip yaptırmak istiyorum nasıl olur kime yaptırayım acil cvp
  • Bende orjinali 100hp olan astrami 120 ye cikartmak istiyorum.1.7 l motor.kilometresi 125bin.tavsiye edermisiniz yok kilometresi baya var kardes risk almami dersiniz?yada sadece 110 yap idare edermi dersiniz,bende derim 10hp icin degermi yani?hic bilmiyorum ya nasil bi fark oluyor 10hp de oyle bariz bi fark oluyormu.degermi?millet 40-50 hp fazla atiriyor ben şahsen oyle bi risk almam.ama bi yandanda diyom millet o kadar artiriyor ben 10-20 hp arttirtsam ne olcak sanki diye .işi bilen uygulayan birinin yardimina fikirlerine ihtiyacim var.şimdiden tessekurler.

• taipedjie T kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla 1.7 lerden çok daha üst beygirlere çıkılabiliyor sorunsuz olarak. Araç bakımlıysa KM sıkıntı olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VipLife

Bildiğim kadarıyla 1.7 lerden çok daha üst beygirlere çıkılabiliyor sorunsuz olarak. Araç bakımlıysa KM sıkıntı olmaz.

Tskuler cevabin için.ben en fazla 100 u 120 hp ye cikarmak istiyorum daha ustune çok tirsiyorum.hatta 10 yetermiki diye dusuncem var ama onda degmez galiba.acikcasi cok bi bilgimde yok.illaki risklidir ama fazla riskde almamaliyim.cunku fr de yasiyorum bi turbo gitse 1500 euro minimum(çiktisiyla falan).burda pek tamir olayida yok hep bozulani yeni parcayla degistirme var.mesela onceki aracimim volant zinciri problemi var,kucuk bi turk tamirci indirimli fiyati 1200 euro demisti.dusun artik servisi ne kadar isteyecek.ama bu konuda bilgiliysen 20 hp iyi gider dersen en kisa zamanda işi bilen birisine yaptiracam.araba gayet temiz bakimli hatta benden onceki kullanan adam o kadar nizamiymiski sanki hiz sinirini bi kez bile gecmemis motor hic acilmamis oyle bi sorunda var

• Ayrica bu islemden once bi sey onerirmisiniz.turbo egr temizligi gibi mesela.yada baska bisey.
  • Benim tecrübem kullanıcı deneyimimle kısıtlı.. Eğer ki çok fazla soru işareti varsa kafanızda, 100 beygir de gayet güzel bir değer, hiç bulaşmayın ve aracınızın sağlıklı durumunun keyfini çıkarın :)
  • Konuyu hortlatalım

Bmw f10 , yazılımla 170 hp den 240 hp e çıkıyor, 0-100 ise 8.5 s den 5.9 s düşüyor , inanılmaz bir iyileştirme ama gerçek.. Şimdi bu motor n20b20 ile ayni oldugu soyleniyor be n20b20 kerde 240 hp ve 0-100 ise 5.8 s, yoksa 1.6 diye gucu sinirlandirilmis 2.0 motor mu satiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinozkan

Konuyu hortlatalım

Bmw f10 , yazılımla 170 hp den 240 hp e çıkıyor, 0-100 ise 8.5 s den 5.9 s düşüyor , inanılmaz bir iyileştirme ama gerçek.. Şimdi bu motor n20b20 ile ayni oldugu soyleniyor be n20b20 kerde 240 hp ve 0-100 ise 5.8 s, yoksa 1.6 diye gucu sinirlandirilmis 2.0 motor mu satiyor?

boşuna hortlatmışsın çıkmıyor. tr ye gelen 170 lik 1.6 lar N20B16B revizyon bunların 240'a çıkma imkanı yok. Çıkanlar N20B20 2 lt likler onların da hepsi değil bazı revizyonları.... 180 ve 215 hp likler tr ye ne kadar getirildi bilmiyorum. 525i ler çok çok az var. N20B20B-a revizyonları genelde bloğun en üst kw seçeneği olan 240 lıklara çıkarılma deneniyor. 160 kw lıkların çıkarılması kolay.
    http://www.kelleners-sport.de/en/News/kelleners_sport_power_20-28i.php
    http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=611674
    http://www.racechip-usa.com/chiptuning/BMW/5-Series/5er-%28F10,-F11%29/520i-135kw/
    bunları yaptırıp da ilk birkaç haftada turboyu eline alan çok da insan var yurt dışı populer bmw forumları takip eden görür. F10 2 lt likler arasında turbo ve enjeksiyon farkları var F10'lara çok da uğraşan yok fiyat ve müdahale cazip gelmediğinden genelde F20 F30 lara uğraşıyorlar. O adamlar oralarda sertifikasyon dolayısıyla uğraşınca garanti alabiliyor siz alabiliyor musunuz yok.
    Yani B16 farklı B20 farklı motor gücü sınırlandırma diye birşey yok.
  • http://www.bmwpassion.net/forum/showthread.php?t=18712&page=14

Bir bak, cikiyormu cikmiyormu öğren

• yasinozkan Y kullanıcısına yanıt
    http://www.realoem.com/bmw/en/showparts?id=XG11-EUR-02-2013-F10-BMW-520i&diagId=11_4787

bunun gibi sitelerden bakar araştırırsın artık hep aynı şeylerle uğraşamayacam. Bu konuda kaç defa yazdığımız şeyler.
  • Aracim 2012 11.ay Volvo C30 d2 motor (1.6 dizel). 50 binde. 115 beygirden 145 beygire cikarabiliyorlar. Aracimdan cok memnunum. Ortalama 5.0 lt yakıt sarfiyatı var. Sizce bu chip işine girmelimiyim.Dertsiz başıma dert alir miyim? Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: IS8

Aracim 2012 11.ay Volvo C30 d2 motor (1.6 dizel). 50 binde. 115 beygirden 145 beygire cikarabiliyorlar. Aracimdan cok memnunum. Ortalama 5.0 lt yakıt sarfiyatı var. Sizce bu chip işine girmelimiyim.Dertsiz başıma dert alir miyim? Tesekkurler

Motorunuz yanılmıyorsam PSA grubunun kullandığı motor. 135 Beygirde bırakmanız sağlıklı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VipLife

quote:

Aracim 2012 11.ay Volvo C30 d2 motor (1.6 dizel). 50 binde. 115 beygirden 145 beygire cikarabiliyorlar. Aracimdan cok memnunum. Ortalama 5.0 lt yakıt sarfiyatı var. Sizce bu chip işine girmelimiyim.Dertsiz başıma dert alir miyim? Tesekkurler

Motorunuz yanılmıyorsam PSA grubunun kullandığı motor. 135 Beygirde bırakmanız sağlıklı olacaktır.

çok teşekkürler.
  • quote:

Bende aynı motor 115 lik focus var.Şuan 145 hp de kullanıyorum 4 aydır maşaallahı var.Tavsiye ederim.Soft yüklenme zaten bu sorun cıkartacak kadar oynanmıyor motorla.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.