Şimdi Ara

Chipset mimarisinin batarya performansına etkisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İki cihaz arasında gidip geliyorum; ekran ve bataryaları farklı olsa da aynı fiyat aralığındalar. Birisi A9 pro, diğeri j7 pro. A9'da 28mn chipset varken j7 pro'da 14mn var. Bu bataryaya nasıl etki eder? 5000 mahlık bataryaya rağmen acaba A9 pro'da ciddi zaaf midir bu durum? Kısık ekran parlaklığında ve wirelessa bağlı internette çok yüksek bir ekran süresi almak istediğimden benim için önemli bu detay.Hangisini önerirsiniz iyi ekran ve daha iyi batarya icin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nm nekadar düşük olursa işlemcinin boyutu küçülür verimlilikte okadar artar boyut ve teknoloji farkından ısınma ve performanstada iyileşme olur örnek gerekirse s7 edge de 14nm 3600mah pil varken s8+ 10 nm 3500mah pil var pile etkisi burdan anlayabilirsiniz

buna ramde de kullanılan teknoloji önemli ddr3 eski ve verimliliği düşük orta seviye cihazlarda kullanilan ramler ddr4lp günümüz s7/edge gibi amiral gemilerinde kullanılan ramler ddr4lpx s8/+ modellerinse kullanılan ramler olarak pile ve performansa etkisi büyük

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak**

Nm nekadar düşük olursa işlemcinin boyutu küçülür verimlilikte okadar artar boyut ve teknoloji farkından ısınma ve performanstada iyileşme olur örnek gerekirse s7 edge de 14nm 3600mah pil varken s8+ 10 nm 3500mah pil var pile etkisi burdan anlayabilirsiniz

buna ramde de kullanılan teknoloji önemli ddr3 eski ve verimliliği düşük orta seviye cihazlarda kullanilan ramler ddr4lp günümüz s7/edge gibi amiral gemilerinde kullanılan ramler ddr4lpx s8/+ modellerinse kullanılan ramler olarak pile ve performansa etkisi büyük

Peki yukarıdaki iki modeli baz alırsanız j7 pro'nun daha iyi bir ekran süresi vereceğini düşünebilir miyiz? Hem ekranı daha ufak, hem de mimarisi daha yeni

• J7 daha iyi diyebiliriz tabi ama 5000mah ile 3600mah arasında baya fark var bu fark a9 j7 göre daha fazla ekran süresi almasını gösterir aynı değerlerse olsalardı bu dediğimiz mimari farkı kendini daha fazla ortaya koyar ama pil farkı çok bu yüzden a9 hocam

• Burce nekadar hocam sizin ona gorede tavsiyede bulunabilirim

• quote:

Burce nekadar hocam sizin ona gorede tavsiyede bulunabilirim

Allah razı olsun yardimci oldun; ben de A9 pro'nun daha akillica olacagina inaniyorum.

Benim durumum çok vahim. Kardeşimde emektarim s4 vardi ve bende E7. E7'yi ona verip; ki aldığım günkü gibi duruyordu 3 senelik e7 ve hatta şarjı ilk günkü gibi gidiyordu, ama geçen hafta elimden düştü ve ekranı içten kırıldı, görüntü gitti. Şimdi ise çok kararsızım; elimdeki s4'ü 300'e saydırıp 100 daha verip e7'nin ekranını yaptıracağım muhtemelen ve kendime bir telefon alacağım; kardeşimse e7'yi kullanacak tabi ekranı yapılınca başka sorunu çıkmazsa. Bu aşamada 1300-1400'lerde olan bütçemi iyi kullanmam gerekiyor. Ekran ve batarya anlamında e7'nin bana sunduğunun daha fazlasını bulmak istiyorum yeni cihazımda. Ben o telefonda kısık ekran parlaklığı ve wireless ile 8-11 saat ekran süresi alıyordum. Bu çerçevede kafamdaki mkdeller j7 pro ve a9 pro idi. Ama ikisi arasında da chipset mimarisi farklı; yoksa a9 açık ara önde olurdu kafamda. Ama dediginiz üzre de 3600mah ve 5000mah arasında da büyük fark var. Sizce ne yapmalıyım?

• Hocam e7 ye göre ikiside çok iyi cihazlar e7 ile 8lie 10 saat arası ekran süresi alıyorsanız bunlarla bu değerlerin çok üstünde alırsınız emin olun ben biraz baktım cihazlara a9 pro öneriyorum hocam size özellikleri daha iyi geldi bana ram olsun işlemci olsun batarya olsun günlük kullanımda çok anlaşılmaz zaten nm farkı ama batarya farkını koyar bu yüzden a9 pro diyorum

• quote:

Hocam e7 ye göre ikiside çok iyi cihazlar e7 ile 8lie 10 saat arası ekran süresi alıyorsanız bunlarla bu değerlerin çok üstünde alırsınız emin olun ben biraz baktım cihazlara a9 pro öneriyorum hocam size özellikleri daha iyi geldi bana ram olsun işlemci olsun batarya olsun günlük kullanımda çok anlaşılmaz zaten nm farkı ama batarya farkını koyar bu yüzden a9 pro diyorum

Ben de A9 pro düşünüyordum; J7 pro'ya göre saniyorum ithalatçı garantili alacağız ama ne yapalım umarim sorun yaşamayız. A9'un fiziki özellikleri de zaten daha önce gibi; kalite,ergonomi vs.

• Doğru secim a9 olucak hocam sizi 2 gün fazlasıyla götürür cihaz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.