Şimdi Ara

CHEVROLET YENİ AVEO TAKIMI (74. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
24
Favori
127.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aveo sedan 95 liklerin süspansiyonu nasıl sert mi. Çukuru tümseği hissettiriyor mu? Birde triger mi zincir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serisonu101

Arkadaşlar aveo sedan 95 liklerin süspansiyonu nasıl sert mi. Çukuru tümseği hissettiriyor mu? Birde triger mi zincir mi?

hocam aveo sahibi değilim ama

süspansiyonlar aynı ancak LTZ de lastik ebatları değişik olduğundan LT ve LS modeline göre daha sert
    zincir
  • Teşekkür ederim

• Arkadaşlar birde ltz 95 lik olanlar 2000 devir 6. Viteste kaç yapıyor

• Arkadaşlar 2012 Ls paket 70 bin km 2000 hasar kaydı olan araca ne kadar vermemi önerirsiniz? Motor 1.3 Mj

• Merhaba arkadaşlar Chavrolet Aveo 1.4 ltz aracımda landirenzo yağlı sistem lpg mevcut. aracımda bir kaç gündür rolantide sarsıntılı çalışıyordu. Dün araç teklemeye başladı çekişte zorlandı ve kaygan zemin işareti ve motor arıza ışığı yandı bir süre ayağımı gazdan kestim. ışıklar söndü. biraz daha ilerleyince tekrarladı aracı benzine aldım bir süre gittim bir sıkıntı olmadı sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. teşekkürler.
  • Üstadlar, aslında mitsubishi colt arıyorum bir süredir ama bir türlü olmadı anlaşamadık vs vs.
    Alternatif olarak aveo 1.3 d ltz hb ekledim listeme.
    Piyasası nedir bu araçların? 60-70 bin km lerde en fazla. Boyasız değişensiz tercihen ama bir iki parça boya da olabilir. Ortalama ne kadar verilmeli?
    Dizel ltz hb için nedir yorumlarınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GingerBread

Üstadlar, aslında mitsubishi colt arıyorum bir süredir ama bir türlü olmadı anlaşamadık vs vs.
    Alternatif olarak aveo 1.3 d ltz hb ekledim listeme.
    Piyasası nedir bu araçların? 60-70 bin km lerde en fazla. Boyasız değişensiz tercihen ama bir iki parça boya da olabilir. Ortalama ne kadar verilmeli?
    Dizel ltz hb için nedir yorumlarınız?

Aynı şekilde bende 1.3 dizel Sedan LT versiyonuna bakıyorum. Çoğu kişi alma elinde kalır bidaha asla satamazsın sana ömür boyu kardeş olur falan diyo. Ama ben aracın şeklini ve içini sevdim donanımlı olması ve ucuz olması ayrı bi avantaj. Sizce 5-10 yıl kullanabilir miyim alsam? veya gerçekten almamak piyasası olan bi araç almak daha mı mantıklı? Parçaları falan çok aşırı pahalı olur mu?

• Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var dün bir araç almaya karar verdim ailemle kullanmak için araç hakkındaki bilgi şu şekildedir

Araç

AVEO 1.4

HB

2011 MODEL

OTOMATİK

44.500 KM

DEĞİŞEN olarak sadece sol 2 kapı görünüyor ama oda tamamen kapı değişimi değil sadece saç kısmı değişmiş

Full expere sokturdum araç sorunsuz çıktı ve trimer kaydı 2.113 tl görünüyor.

Araç 31.000 tl den satıştaydı 29.500 el sıkıştık kısmetse salı günü alacağım aracı.

Sizden ricam çok yer aradım ve net bilgi sahibi olamadım araçta chevrolet aveo Ls yazıyor arkasında ama aracın ruhsatında

Chevrolet aveo hb 1.4 16 ve SE 2ab

Yazıyor araç üzeri LS Ruhsat SE

Bu durumu exper yapanlara sordum olabiliyor böyle söyler türkiye ye giriş yaparken yada burada ki memurlar yanlış yapabilir yor dedi ve iyice kafam karıştı.

1= Benim alacağım araç şimdi LS mi yoksa SE midir ?

2= LS ve SE arasındaki farklar nelerdir ?

3= Yukarıdaki araç bilgilerine göre fiyat sizce nasıl normalmidir ?

4= İlk kez araç sahibi olacağız ve eşimle acemiyiz birde çocuğumuz var çokmu dayanıksız araçtır

5= kapora verilmedi sadece full exper ücreti cebimizden çıktı önerilerinizi ve sorularımın yanıtlarını sizlerden çok rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BURHANERCAN

Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var dün bir araç almaya karar verdim ailemle kullanmak için araç hakkındaki bilgi şu şekildedir

Araç

AVEO 1.4

HB

2011 MODEL

OTOMATİK

44.500 KM

DEĞİŞEN olarak sadece sol 2 kapı görünüyor ama oda tamamen kapı değişimi değil sadece saç kısmı değişmiş

Full expere sokturdum araç sorunsuz çıktı ve trimer kaydı 2.113 tl görünüyor.

Araç 31.000 tl den satıştaydı 29.500 el sıkıştık kısmetse salı günü alacağım aracı.

Sizden ricam çok yer aradım ve net bilgi sahibi olamadım araçta chevrolet aveo Ls yazıyor arkasında ama aracın ruhsatında

Chevrolet aveo hb 1.4 16 ve SE 2ab

Yazıyor araç üzeri LS Ruhsat SE

Bu durumu exper yapanlara sordum olabiliyor böyle söyler türkiye ye giriş yaparken yada burada ki memurlar yanlış yapabilir yor dedi ve iyice kafam karıştı.

1= Benim alacağım araç şimdi LS mi yoksa SE midir ?

2= LS ve SE arasındaki farklar nelerdir ?

3= Yukarıdaki araç bilgilerine göre fiyat sizce nasıl normalmidir ?

4= İlk kez araç sahibi olacağız ve eşimle acemiyiz birde çocuğumuz var çokmu dayanıksız araçtır

5= kapora verilmedi sadece full exper ücreti cebimizden çıktı önerilerinizi ve sorularımın yanıtlarını sizlerden çok rica ediyorum.

1-2 ) chevrolet zaten türkiyeden çıkalı epey oldu. 2parça değişenli almanı önermiyorum kesinlikle hocam. daha ilk aracın olduda sıkıntı cıkardı şanzumanı veya başka bi zımbırtısı. başına dert olursa satmak isteyeceksin hop birde eski kasa olduğu için daha da zor olucak. bence daha sıkıntısız bir marka/model bakmalısın.

3) 417445194 ilan numaralı araç. sahibinin söylediğine göre kazasız/değişensiz. 33bin tl. bence bunda pazarlık yapıp almak senin 2kapı değişenliye göre çok daha mantıklı.
    4) ilk araba için biraz uğraştırabilir. tanıdığım sorunsuz olan insanlar da var ama sorun çıkarsa biraz uğraştırıyor. parçalar çok pahalı değil ancak otomatik olduğundan şanzumanına iyice baktırmanızı öneririm

5) hocam kapora işine emin olmadan karar vermeyin zaten piyasası çok hareketli bir araç değil

umarım aradığın aracı bulursun

• Yanıtınız için teşekkür ederim ancak belirtmiş olduğunuz hususların farkındayım sadece bütçe meselesi sizin belirtmiş olduğunuz araç 33 bin den ve 70bin km satılıyor benim baktığım aracın kapıları komple değişimi söz konusu değil sadece saç değişimi olmuş

Ls ve se arasındaki fark nedir yada se neden ruhsata yazarken ls araçta yazar onu çözemedim

• 1.3d ltz hb sahibiyim. Eşime aldık ancak birlikte kullanıyoruz. Öncelikle @GingerBread 60-70 bin km diyenleri çok iyi araştır derim. Eğer galeriden alacaksan bu tarz araçları ben o kmlere şüphe ile bakarım. İlk sahibinden bulabilirsin o km lere inan derim. Bu sadece benim fiktrim. Boya değişen durumu şehire göre değişebilir. Alırken sana baktırmanı tavsiye edeceğim Alt takıma baktır ( askı rot - z rotları çok çabuk bozulabiliyor lokur lokur ses geldiğinde boş şeylere masraf etme sesi kesmek için ). Onun dışında gayet problemsiz araçlar temiz binilip bakıldıysa. Fiyat olarak malum sitede , 34000 gibi rakamlardan başlıyor. Geçen sene bende 1.3d ltz 31500 tl ye aldım acele ve sıkışıklığı vardı satanın. Bu senede minimum 34000 den rahatça satabilirim uğraşmadan çünkü ltz düzgün temiz olanlar benimki gibi 37000 den başlıyor zaten. lt leri ltz diye satmaya çalışıyorlar dikkat edin.

1.3 LTZ
    6 İleri vites + 95 hp
    İç Kapı Kolları Krom Kaplı
    Jantlar 5 bijon 16"

1.3 LT
    5 İleri 75 hp
    İç Kapı Kolları krom değil mat plastik

hb tasarımı bana sedandan daha şık ve alımlı geliyor ayrıca. Bizim araçtan görüntüler aşağıda
     CHEVROLET YENİ AVEO  TAKIMI

• Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle hepinizin kandili mübarek olsun.

Bir konuda bilginize ihtiyacım var ;

Aracım 2012 Aveo II 1.3 cdti LT.

Debriyaj bitmeye yakın gibi, ancak bu motor ünitesi corsa d ve astra h ile aynı, aveo 2 dizel debriyaj set 485 lira Luk marka en düşük fiyat. Ancak astra h 1.3 dizel debriyaj set 320 lira. Astra h ile aveonun mekanik çok ortak parçası var, debriyaj seti de ortak mıdır acaba? Bilen varsa, yazabilir mi?

Çok teşekkürler.

• Selamlar,

Kendi sorumu kendim cevaplayayım, benim gibi merak edenler olabilir, onlara faydamız olsun

Corsa-D debriyaj seti birebir uyumluymuş arkadaşlar.

Ürün kodunu da paylaşıyorum ;

55572384-383

Birebir uyumlu parça, stok olarak Luk kullanılıyor bilginiz olsun.

Sevgiler, saygılar.

• azizerkan07 A kullanıcısına yanıt
    Hortlatmış olacagim ama 110

Ltz 95 hp 5. Vites 2000 devir 90

6. Vites 2000 devir 110 yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MCRB -- 8 Mayıs 2017; 11:59:26 >
  • Kaptanin seyir defteri. 2011 aralık ayında aldığım 2012 model beyaz guvercinim sedan LTZ dizel sunrooflu aracimla 110000 km yi bitirdim. Aslında son 10 aydir, sirket aracina gecmemle birlikte artik garaj arabasi oldu pakizem benim. Çocuğumu bu araçta buyuttum dersem yanlış olmaz. Istanbul un pislik trafiğinide Mahmut Bey in efsanevi gise trafiğinide karıda yagmuruda çamuru da herşeyi gördü pakizem. Ben alırken astra h kasa ile aynı fiyatti bu araçlar 39.500 verip madem aynı parayı vercem bari donanımlı alayim demiştim. Hayatın cilvesi o gün astra alsaydım şimdi herhalde 50 den aşağıya gitmezdi, bizim pakizede elimizde pul oldu. Ne diyelim kismet böyleymiş . Ama Allahi var bir kere yılda bırakmadı, bir kere uzmedi caanavar gibi araba, evladiyelik arabaymis harbiden. 110000 yaptım hala aynı debriyaj, 2 kere balata degistirmisimdir, birde geçen sene silecek mekanizması değişti o kadar. Ne şanzıman sorunum oldu ne hidrolik sorunum oldu ne de başka birşey hee yalan olmasın bir kerede rulman boşluk mu ne yapmış onu yaptirdim. Sonuç olarak ailece guvenle benebileceginiz, size masraf cikartmyacak, bircok parcasi corsa ve astrayla ortak olan güzel araçlardır bunlar. Eğer alıp satmak icin bakmiyorsaniz, alırım en az 5 sene binerim diyorsanız ben hala oneririm.

Saygılar sevgiler efendim

• MCRB M kullanıcısına yanıt
    Malesef chevroletin çekilmesi böyle güzel bir aracı rezil etti. Ben 2013 mayısta alıp 2014 mayısta satmıştım. Ederine göre ucuza gitmişti. Eğer otomatik vitesi olsa satmaz hala kullanırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ontwerper

1.3d ltz hb sahibiyim. Eşime aldık ancak birlikte kullanıyoruz. Öncelikle @GingerBread 60-70 bin km diyenleri çok iyi araştır derim. Eğer galeriden alacaksan bu tarz araçları ben o kmlere şüphe ile bakarım. İlk sahibinden bulabilirsin o km lere inan derim. Bu sadece benim fiktrim. Boya değişen durumu şehire göre değişebilir. Alırken sana baktırmanı tavsiye edeceğim Alt takıma baktır ( askı rot - z rotları çok çabuk bozulabiliyor lokur lokur ses geldiğinde boş şeylere masraf etme sesi kesmek için ). Onun dışında gayet problemsiz araçlar temiz binilip bakıldıysa. Fiyat olarak malum sitede , 34000 gibi rakamlardan başlıyor. Geçen sene bende 1.3d ltz 31500 tl ye aldım acele ve sıkışıklığı vardı satanın. Bu senede minimum 34000 den rahatça satabilirim uğraşmadan çünkü ltz düzgün temiz olanlar benimki gibi 37000 den başlıyor zaten. lt leri ltz diye satmaya çalışıyorlar dikkat edin.

1.3 LTZ
    6 İleri vites + 95 hp
    İç Kapı Kolları Krom Kaplı
    Jantlar 5 bijon 16"

1.3 LT
    5 İleri 75 hp
    İç Kapı Kolları krom değil mat plastik

hb tasarımı bana sedandan daha şık ve alımlı geliyor ayrıca. Bizim araçtan görüntüler aşağıda

Merhaba geçenlerde ben de LTZ sedan aldım. Aracın alt takımlardan özellikle bozuk yollardan giderken bariz homurtu gibi lokur lokur sesler geliyor acaba bunun için bir çözüm yolu var mıdır?

Senin ifadenden anladığım kadarıyla bunun bir çözümü yok. Var diyen ustaya boşuna para harcamayın diyorsunuz galiba.

• kelikuputis K kullanıcısına yanıt
    Aracın motoru seslidir nacizane tavsiyem, önce lokurtu için z-rot ları değişin. Ucuzdur fazla tutmaz. Birde motor altına koruma takın ve korumanın motora bakan tarafını taş yünü ile kaplayın. Ses bariz azalacaktır.

• kelikuputis K kullanıcısına yanıt
    hocam genelde çukurlardan geçerken ve direksiyonu sağ sol hızlıca ufak manevralarda lokurtu tukurtu artık nasıl tanımlarsanız sesleri duyuyorsanız muhtemelen z rotlarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Aracınızın şase numarasına göre alabilirsiniz. Ben bostancı sanayinin köprüden sonraki hemen girişinde üçel otomotiv var onlardan aldım. Nipar var bide chevrolet yedek parçası satan ancak praksis marka vardı ustam praksisi önermedi. Ben ayd marka aldım değiştirttim ses kesildi. Sizde öncesinde yine sanayinin orada ertaş sokak var ekmek fırının karşısında alt takımı kontrol ediyorlar 10 tl ücretle. Alt takımınızı kontrol ettirin. Hangi parçanın değişmesi gerektiğini söylüyorlar. Ardından ustanın söylediği parçaları alırsınız ve değiştirirsiniz. Kendisi sadece alt takım kontrolü yapıyor değişimi mekanik ustalarında yaptırabilirsiniz. Ben yağ filtre bakımıyla beraber değiştirdim. Yağ filtre değişimi ve askı rot(z rot) değişimine işçilik 100 tl verdim.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.