Şimdi Ara

Chevrolet LACETTİ kullanıcıları (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.849
Cevap
32
Favori
584.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lacetti kullanıcısı arkadaşlar genel olarak araçlardan memnun olduğunuz kanaati oluştu bende.
    Allah kaza bela vermesin keyifli sürüşler diliyorum.
    Lacetti sedan almayı düşünüyordum ama hb modelini de yakıt tüketimi daha az olur diye düşünmeye başladım.
    LPG li modellerde sizce 1.4 mü 1,6 mı tercih etmeliyim. Hız benim için çok önemli değil 100-110 km bana yeter. Yardimcı olursanız sevinirim.

1,4 mü 1,6 mı?
    Sedan mı hb mi?
  • Sayın kasseria2 öncelikle çok teşekkürler

Sedan lacetti yerine Cruzu çıkardı Chevrolet, yurt dışında Cruzu, yeni kasa lacetti diye satıyor, forumlarda görmüştüm. O yüzden, hb veya sw modelleri var şu an. Chevrolet Türkiye sitesini incelemişsinizdir.

Chevrolet şu an sadece lacetti ile birlikte lpg kitini hediye veriyor, bunu sonradan taktırmaya kalkınca en az 2000tl civarıdır diye düşünüyorum. kitin maliyeti, ruhsata işletmesi vs.

Benzinde nasıl bilmiyorum ama lpg ile epey ekonomik bir araç, burada daha önce ölçümlerimizi paylaşmıştık. Aynı şekilde 1.4 veya 1.6 mı diyorsanız, ben 1.4 motordan memnunum, şehir içinde güzel kaçıyor :) fakat rampaya devirsiz girersem zorlanıyor, ya vites küçültmeliyim, yada devirli kullanmalıyım.

Aslında bu tamamen sizin sürüş sitilinize bağlı.
  • sedanların bagajı kullanıslı bende 1.4 sedan var gayet memnunum. bagajıda geniş... 1300 kilo bir araba için sehiriçinde atik... cok agır degil... enson1'in dedigi gibi sadece rampa tırmanmaya basladıgınızda dusuk devirle girerseniz cabuk hız kaybediyor bir alt vitese gecip devam etmek daha mantıklı.

ben tercihimi sedandan yana kullanırdım...
  • merhaba
    daha önce de birçok kez sıfır yada 2.el araç aldım sattım ilk kez lacettide bazı sorunlarla ve cevaplarla karşılaştım.sıfır aldığım aracı ilk kez yıkattığımda kapı fitillerinin ıslandığını gördüm ayrıca bagaj kapağı açılırken sarsılayor ve ses çıkarıyordu. servise başvurdum ilk servis şefi sorunu kabul etti ilgieneceklerini söylediler.bölge müdürü normal olduğunu dizayndan kaynaklandığını söyledi.servisden de yağmurun bu şiddetde yağmayacağı ve basınçlı suyla yıkamamamın gerektiği bagajın da bu parayla bu kadar kapanacağı söylendi.
    1-sıfır alınan aracın içine su alması normal midir
    2-çok kaliteli olmasa da normal kapanan amortisör ne kadar maaliyetlidir
    3-servis şefinin ve diğer başka servis sorumlusunun kabul ettiği sorun neden bölge müdürü tarafından görmezlikten gelinir
    4-yağmurun hangi şiddette yağacağını bilen teknik servisi kutluyorum
    5-arabamı basınçlı suyla yıkamamam gerektiği çözümünü üreten servis desteğini de takdir ediyorum.

3-4 bin tl fazla verip de kalitesi ıspatlanmış markaları tercih etmeyip bu komediyi yaşadığıma mı;
    karşılarındaki herkesi zekası kıt sanıp bu şekilde davrananlara mı üzüleyim

• quote:

Orijinalden alıntı: ondericek

merhaba
    daha önce de birçok kez sıfır yada 2.el araç aldım sattım ilk kez lacettide bazı sorunlarla ve cevaplarla karşılaştım.sıfır aldığım aracı ilk kez yıkattığımda kapı fitillerinin ıslandığını gördüm ayrıca bagaj kapağı açılırken sarsılayor ve ses çıkarıyordu. servise başvurdum ilk servis şefi sorunu kabul etti ilgieneceklerini söylediler.bölge müdürü normal olduğunu dizayndan kaynaklandığını söyledi.servisden de yağmurun bu şiddetde yağmayacağı ve basınçlı suyla yıkamamamın gerektiği bagajın da bu parayla bu kadar kapanacağı söylendi.
    3-servis şefinin ve diğer başka servis sorumlusunun kabul ettiği sorun neden bölge müdürü tarafından görmezlikten gelinir
    5-arabamı basınçlı suyla yıkamamam gerektiği çözümünü üreten servis desteğini de takdir ediyorum.

3-4 bin tl fazla verip de kalitesi ıspatlanmış markaları tercih etmeyip bu komediyi yaşadığıma mı;

Merhaba, bizde 84binkm de lacetti hb 1.6 var. Dediğiniz sorunlardan biz yaşamadık. Fitillerden su falan sızmadı, bagaj kapağı normal açılıp kapanıyor ve içeri su girme sorunu yok. Üretim hatasıdır bence ama bunu servisin de kabul etmesi lazım. Görevli işgüzarlık yapıyor. 3-4 milyar verseydim diyorsunuz ama sıfır arabayı boyalı veren Peugeot bayisi de gördük. Sonuçta her firmada böyle saçma sapan hatalar oluyor. Teşekkürler

• Sevgili forumdaşlarım. Yaklaşık 20 gün kadar önce aracımın yakıtının şehiriçi tüketim değerlerini paylaşmıştım. Tatil dönüşü de şehirdışı yakıt tüketimi ile ilgili elde ettiğim sonuçları paylaşırım demiştim. Allah nasip etti; tatilimiz yaptık döndük. 3000 km yol yaptım. 472 liralık yakıt tüketimim oldu. Bunun 50 lirası benzindi. Hesaplandığında 0,157 kuruş yakmış oluyorum km.başına. Yolculuk esnasında bagaj dolu, dört kişi idik ve klima yolculuğun yaklaşık yarısında açıktı. Yolculuk sırasında en düşük süratim 110 en yüksek 150 km idi. Ortalama 130 km sürat . Nazar almasın tık demedi. Opetten aldım gaz 360 km yaptı. Petrol ofisinden aldım. 444 km bir 453 km bir gittim. Totaldan aldım 445 km Mogaz aldım 440 onunla gittim. Diğer sayfalarda bu araca aygazın iyi geldiği söyleniyordu. Bana gelmedi ne yalan söyleyeyim. Durum bu . Fikirleriniz paylaşırsanız sevinirim.
  • 10.07.2004 tarihinde bir lacetti 1.6 sx HB sahibi oldum.2007 ye kadar garantisi olan bir araç.
    2005 te çeşitli ufak tefek sensör problemleri ile karşılaştım fakat garantiden izmir servisinde çözdüler.
    diğer en önemli problem sol far su alıyordu. İzmir gene tüm farı değiştirerek çözdü.

ŞİMDİ DİKKAT! :
    2006 da sağ far su almaya başladı...
    mecburen 2006 senesinde antalyada ikametimden dolayı araçı antalya servisine götürdüm..
    farı sadece silikonladılar ve tabiiki geçici bir çözüm oldu.. arıza 2009 da tekerrür etti ve araç tabiiki garantiden çıktı.. ve artık farı değiştirmiyorlar.. veya ücretsiz işlem yapmıyorlar.. servis olayı geçiştirecek garanti dışına taşıyan ucuz yollu bir çözümle müşterisini mağdur etmeyi şeçmiştir..
    General motors chevrolet izmir ise çözüme yanaşmamaktadır.
    sonunda sağ farı içi tozlanan ve su alan bir çözümsüzlükle karşı karşıyayım...

CHEVROLET FENA BİR ARAÇ DEĞİL GENEL OLARAK MEMNUNUM

BU YÜZDEN TAVSİYEM LACETTİ OK! AMA SERVİSLERE DİKKAT..

FAKAT SERVİSLERİ HELE ANTALYA ÇOK KÖTÜ..

ANTALYADAKİ SERVİS UYGULAMALARI TÜKETİCİ DOSTU HİÇ DEĞİL...

ARABA ALIRKEN EN ÖNEMLİSİ SERVİS SERVİS SERVİS...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem1961 -- 8 Ağustos 2009; 12:51:00 >

• Evet size sonsuz hak veriyorum.. chevrolet servisleri rezalet.. uygulamaları tüketici dostu değil. tavsiyem tüketici derneğine konuyu aktarmanız..

quote:

Orijinalden alıntı: Alpi_Turk

quote:

Orijinalden alıntı: ondericek

merhaba

Merhaba, bizde 84binkm de lacetti hb 1.6 var. Dediğiniz sorunlardan biz yaşamadık. Fitillerden su falan sızmadı, bagaj kapağı normal açılıp kapanıyor ve içeri su girme sorunu yok. Üretim hatasıdır bence ama bunu servisin de kabul etmesi lazım. Görevli işgüzarlık yapıyor. 3-4 milyar verseydim diyorsunuz ama sıfır arabayı boyalı veren Peugeot bayisi de gördük. Sonuçta her firmada böyle saçma sapan hatalar oluyor. Teşekkürler

• Arkadaşlar bugün arabamızı 90bin bakımını yaptırdık. Bizim araç 85binde ama biz 75bin bakımına da erken girdiğimizden 5binkm erken girdik servise. Araç lacetti Hb 1.6 SX 2005 model, LPG yok. Samsun Chevrolet yetkili servisi Reis otoda bakımı yapıldı. Faturayı yazıyorum;

-arka fren balata değişimi ---- 34,80
    -ecoservis diye bişe var, ne için olduğunu anlamadım ---- 84,10
    -yağ filtresi ----7,38
    -arka silecek lastiği değişimi ----9,00
    -polen filtresi ----30,43
    -ampul dipsiz büyük 12V 5W ----2,03
    -yakıt filtresi ----17,40
    -balata arka fren(disk) değişimi ----71,00
    -hava filtresi ----21,19
    -hidrolik yağı shell 0,5lt. DOT-3 ----10,59
    -buji 4 adet ----19,36
    -motor yağı 10/40 ----33,92
    -enjektör temizliği. benzinli carbon clean ----42,37
    -klima bakımı ve dezenfeksiyon işlemi ----46,61

-işçilik toplamı = 118,90
    -parça toplamı = 321,07
    -yekün = 430,00 TL

Evet arkadaşlar birkaç ıvır zıvır daha vardı ama onları yazmadım. 2-3 TL lik tıpa falan. Servise gitmeden klimanın performans düşüklüğü vardı ve koku yapıyordu. Onun temizliği yapıldı. Taktırmış olduğumuz karter muhafazasını ben çok engebeli bir yolda kırmıştım. Yani sabitleyen vidalar kırılmıştı. Karter muhafazı yerine takıldı. Direksiyon bana ağırlaşmış gibi geliyordu ama direksiyonda sorun olmadığını söylediler. Gerçi hidrolik yağı eklenmiş, direksiyon hidroliği mi bilmiyorum. Bizim rutin bakım dışındaki taleplerimiz bunlar oldu. Ayrıca arka fren disk ve balatanın bittiği ve değiştirilmesi uygun olur denilerek bizden onay alındı. Onlar da 100 TL tuttu. Umarım yardımcı olur, teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: kasseria2

Lacetti kullanıcısı arkadaşlar genel olarak araçlardan memnun olduğunuz kanaati oluştu bende.
    Lacetti sedan almayı düşünüyordum ama hb modelini de yakıt tüketimi daha az olur diye düşünmeye başladım.
    LPG li modellerde sizce 1.4 mü 1,6 mı tercih etmeliyim. Hız benim için çok önemli değil 100-110 km bana yeter. Yardimcı olursanız sevinirim.

1,4 mü 1,6 mı?
    Sedan mı hb mi?

Hocam bende 2005 Model Chevrolet Lacetti 1.6 SX HB kullanmaktayım. Aracı sıfır almıştık, bazı pürüzlü sorunlar yaşamamız dışında(Şanssızlık diye düşünüyorum) gayet memnunuz. Araçta bakım zamanlarında şamandıra 2 kere değişti.(Hatalı benzin göstergesi sorunuyla) Fakat hala benzin göstergesindeki hata devam ediyor. 2 kere şamandıra değişince servis elemanlarının dikkatsizliğinden ötürü; 2 kere aracın benzin hortumu çıktı, araç da doğal olarak yolda kaldı.(Bir tanesini kırmızı ışıkta, diğerini de otoparkta yaşadık ne yazıkki ) Servis, kendi hatasını kabullendi. Diğer bir önemli hata ise, direksiyon hidroliği hortumunun patlaması. Direksiyon kutusundaki problemlerden ötürü(Direksiyondan gelen sesler doğrultusunda değiştirildi) 2008'de direksiyon kutusu değişti. Ve yaklaşık 1.5 yıl sonra(yaklaşık 2 ay kadar önce) direksiyon hidroliği hortumu patladı. Servis'te bu arızadan dolayı 700 lira civarında para istedi. Verdik tabi bizde.(Garanti bittiğinden ötürü) Bu arıza giderilirken ön amortisörleri de değiştirdik. Bizim yaşadığımız sorunlar bunlar. Fakat aracımızdan yine de memnunuz. Performansı da gayet yeterli.

Benim size tavsiyem 1.6 almanız. 1.6 bile çoğu zaman vites küçültmeyi gerektirirken; 1.4'le durum nasıl olur bilemiyorum. Benim de yakındığım konu vites aralıklarının kısa olması. Biraz daha uzun olsaydı(Özellikle 2. ve 3. vites) sollamalarda rahat edilirdi. 2. Vitesle 80 km süratle yokuş yukarı yapılan sollamada aracın hemen 90 km civarına gelip sollamanın yarısında gaz kesmesi hoş olmuyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: kizirnoslu

Sevgili forumdaşlarım. Yaklaşık 20 gün kadar önce aracımın yakıtının şehiriçi tüketim değerlerini paylaşmıştım. Tatil dönüşü de şehirdışı yakıt tüketimi ile ilgili elde ettiğim sonuçları paylaşırım demiştim. Allah nasip etti; tatilimiz yaptık döndük. 3000 km yol yaptım. 472 liralık yakıt tüketimim oldu. Bunun 50 lirası benzindi. Hesaplandığında 0,157 kuruş yakmış oluyorum km.başına. Yolculuk esnasında bagaj dolu, dört kişi idik ve klima yolculuğun yaklaşık yarısında açıktı. Yolculuk sırasında en düşük süratim 110 en yüksek 150 km idi. Ortalama 130 km sürat . Nazar almasın tık demedi. Opetten aldım gaz 360 km yaptı. Petrol ofisinden aldım. 444 km bir 453 km bir gittim. Totaldan aldım 445 km Mogaz aldım 440 onunla gittim. Diğer sayfalarda bu araca aygazın iyi geldiği söyleniyordu. Bana gelmedi ne yalan söyleyeyim. Durum bu . Fikirleriniz paylaşırsanız sevinirim.

Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.

1 depo gaz ile 453 km çok iyi bir değer değil mi ? Deponun 50 tl ile dolduğunu farz edersek 110 kuruşa denk geliyor km başına.

Ben henüz 1 depoyla 350 km yi geçemedim. Devamlı opetten gaz alıyorum.

Araç : 2008 Lacetti wtcc

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Lacetti kullanıcısı arkadaşlar genel olarak araçlardan memnun olduğunuz kanaati oluştu bende.

1,4 mü 1,6 mı?
    Sedan mı hb mi?

Hocam bende 2005 Model Chevrolet Lacetti 1.6 SX HB kullanmaktayım. Aracı sıfır almıştık, bazı pürüzlü sorunlar yaşamamız dışında(Şanssızlık diye düşünüyorum) gayet memnunuz. Araçta bakım zamanlarında şamandıra 2 kere değişti.(Hatalı benzin göstergesi sorunuyla) Fakat hala benzin göstergesindeki hata devam ediyor. 2 kere şamandıra değişince servis elemanlarının dikkatsizliğinden ötürü; 2 kere aracın benzin hortumu çıktı, araç da doğal olarak yolda kaldı.(Bir tanesini kırmızı ışıkta, diğerini de otoparkta yaşadık ne yazıkki ) Servis, kendi hatasını kabullendi. Diğer bir önemli hata ise, direksiyon hidroliği hortumunun patlaması. Direksiyon kutusundaki problemlerden ötürü(Direksiyondan gelen sesler doğrultusunda değiştirildi) 2008'de direksiyon kutusu değişti. Ve yaklaşık 1.5 yıl sonra(yaklaşık 2 ay kadar önce) direksiyon hidroliği hortumu patladı. Servis'te bu arızadan dolayı 700 lira civarında para istedi. Verdik tabi bizde.(Garanti bittiğinden ötürü) Bu arıza giderilirken ön amortisörleri de değiştirdik. Bizim yaşadığımız sorunlar bunlar. Fakat aracımızdan yine de memnunuz. Performansı da gayet yeterli.

Benim size tavsiyem 1.6 almanız. 1.6 bile çoğu zaman vites küçültmeyi gerektirirken; 1.4'le durum nasıl olur bilemiyorum. Benim de yakındığım konu vites aralıklarının kısa olması. Biraz daha uzun olsaydı(Özellikle 2. ve 3. vites) sollamalarda rahat edilirdi. 2. Vitesle 80 km süratle yokuş yukarı yapılan sollamada aracın hemen 90 km civarına gelip sollamanın yarısında gaz kesmesi hoş olmuyor .

Bizim de şamandıra değişmişti. Kronik bir sorun olabilir. 1.4-1.6 derseniz ben de 1.6 derim. 1.4 daha hantal kalır ayrıca yakıt tüketimi özellikle LPG de çok fark etmez bence.

• bende lacetti otomatik var 46.5 lt ile otoban şehir içi karışık klima açık 360 km felan gidiyor.
  • Bu da bizim lacettimiz. 2 aydır kullanmaktayım ve gayet memnunum. Düşündüğümden,beklediğimden çok daha memnun kaldım kullandığım 2 ay zarfında. Umarım bundan sonrada herhangi bir sorun yaşamadan uzun süre kullanarım bu aracı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qpqpqp -- 2 Mart 2013; 20:39:23 >
  • tek açıklamam şu olacak lacetti kullanıcılarına..
    başlangıçta fiyat araç kalite oranı iyi...
    ama servisler işi mahvediyor...
    allah sizi "garanti kapsamı" - "servis" - "cehvrolet izmir" üçgenine düşürmesin..
    o zaman anlarsınız ne demek istediğimi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizirnoslu

Sevgili forumdaşlarım. Yaklaşık 20 gün kadar önce aracımın yakıtının şehiriçi tüketim değerlerini paylaşmıştım. Tatil dönüşü de şehirdışı yakıt tüketimi ile ilgili elde ettiğim sonuçları paylaşırım demiştim. Allah nasip etti; tatilimiz yaptık döndük. 3000 km yol yaptım. 472 liralık yakıt tüketimim oldu. Bunun 50 lirası benzindi. Hesaplandığında 0,157 kuruş yakmış oluyorum km.başına. Yolculuk esnasında bagaj dolu, dört kişi idik ve klima yolculuğun yaklaşık yarısında açıktı. Yolculuk sırasında en düşük süratim 110 en yüksek 150 km idi. Ortalama 130 km sürat . Nazar almasın tık demedi. Opetten aldım gaz 360 km yaptı. Petrol ofisinden aldım. 444 km bir 453 km bir gittim. Totaldan aldım 445 km Mogaz aldım 440 onunla gittim. Diğer sayfalarda bu araca aygazın iyi geldiği söyleniyordu. Bana gelmedi ne yalan söyleyeyim. Durum bu . Fikirleriniz paylaşırsanız sevinirim.

Sevgili kizirnoslu, aynı anda aynı şeyleri düşünmüşüz ve yapmışız. :)

Umarım tatiliniz iyi geçmiştir, biz hala bitiremedik şu tatili ;) ben yakıt tüketimimi hala ölçüyorum, yakında paylaşıcağım İnşallah, enson ölçümüm karışık olarak 33lt Aygaz lpg ile (56tl) 350km yol gittik. Diğer forumları bende okudum, hep aygaz ile daha az yol gittiklerini söylüyorlar, bu sefer gidip milan gaz dolurdum, bakalım ne olacak daha depoyu bitiremedim. Hep aygaz kullandım aldığımızdan beri. Şu an için çok büyük bir fark görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpi_Turk

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

1,4 mü 1,6 mı?
    Sedan mı hb mi?

Bizim de şamandıra değişmişti. Kronik bir sorun olabilir. 1.4-1.6 derseniz ben de 1.6 derim. 1.4 daha hantal kalır ayrıca yakıt tüketimi özellikle LPG de çok fark etmez bence.

Bende sizinle aynı değeri ölçtüm, benim fikrim araçtan kaynaklanmıyor. "Hep opetten alıyoruz" belki de bu yüzden farklı bir yerden alıp ölçüm yapmaya çalışıyorum ben şu an.

• quote:

Orijinalden alıntı: qpqpqp

Bu da bizim lacettimiz. 2 aydır kullanmaktayım ve gayet memnunum. Düşündüğümden,beklediğimden çok daha memnun kaldım kullandığım 2 ay zarfında. Umarım bundan sonrada herhangi bir sorun yaşamadan uzun süre kullanarım bu aracı.

Allah hayırlı yolculuklar nasıp etsin.
    Çok güzel duruyor, hala pencerenin önüne çekip, pencereden ara sıra araca bakmaktan kendinizi alamıyorsunuz değil mi? Bizim hala yapıyoruz bunu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Enson1

quote:

Bu da bizim lacettimiz. 2 aydır kullanmaktayım ve gayet memnunum. Düşündüğümden,beklediğimden çok daha memnun kaldım kullandığım 2 ay zarfında. Umarım bundan sonrada herhangi bir sorun yaşamadan uzun süre kullanarım bu aracı.

Çok güzel duruyor, hala pencerenin önüne çekip, pencereden ara sıra araca bakmaktan kendinizi alamıyorsunuz değil mi? Bizim hala yapıyoruz bunu :)

Çok teşekkür ederim sağolun sizlere de hayırlı yolcuklar nasip olması dileğiyle.

Evet aynen öyle yapmaya devam ediyorum, baktıkça bakasım geliyor :)

Bu arada sormak istediğim bir soru var. Lpg ikaz sesi depodoki gazın tamamen bittiğini mi belirtiyor ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Enson1

quote:

Çok teşekkür ederim sağolun sizlere de hayırlı yolcuklar nasip olması dileğiyle.

Evet aynen öyle yapmaya devam ediyorum, baktıkça bakasım geliyor :)

Bu arada sormak istediğim bir soru var. Lpg ikaz sesi depodoki gazın tamamen bittiğini mi belirtiyor ?

Ben öğle biliyorum, tüp azaldığı zaman son işık yanıp sönmeye başlıyor ya, Çorumda böyle oldu, ışık tam Çorum'un çıkışında yanıp sönmeye başladı, bu şekilde bizi Amasya ya getirdi yaklaşık 90 km yol yaptı. Tahminim ışık yanıp sönmeye başladıktan sonra 100km yapıyor sonra zaten tüp bitiyor ve sesli uyarı geliyor ve ışık kırmızıya yani benzine geçiyor.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.