Şimdi Ara

Chevrolet LACETTİ kullanıcıları (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.849
Cevap
32
Favori
584.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Orjinalden alıntı: nitrocay

arkadaslar 1.6 wtcc modelinde 6 adet olduğu soylenen hoparlorler nerdedir? kapılarda 4 adet buyuk 4 adet tweeter var. 2 hoparloru goremedim ben?

Tweeterlar hoparlörden sayılıyopr, 6 hoparlör 4+2 demek sizinkinde 8 adet hoparlör var o zaman

adamlar 2009 model chevrolet lacetti 1.6 hb wtcc model arabada 6 adet hoparlor oldugunu soylemiş web sitelerinde ve kılavuzda. nasıl 8 tane olabilir:S
    herhangi bir ozelligi reklam acısından fazla fazla vermeleri gerekirken. dediğim gibi arabada 4 adet kapılarda hoparlor ve üstlerinde 4 adet tweeter var. 2 hoparlor eksik bence ya da ben goremedim.
  • bizde lacetti 1.4 se 16v almayı düşünüyoruz.arac 2006 model 49600 kmde.sizce nasıl.ayrıca 1.4 se 16v hakkındaki fikirlerinizide merak ediyorum.
  • Yaklaşık 1000 km lik uzun bir yolculuk sonrasında Lacetti den son derece memnun kalmakla birlikte tek yakınabiliceğim noktası biraz fazla yakıyor sanki. LPG kademeleri birbiri ardına söndü. Lacetti Sedan wtcc nin ideal olarak yakması gereken değer nedir ? teşekkürler
  • O kademelerin sonmesi birbiriyle orantısız oluyor....
    orneğin son işik yanıp sonerken yaklasık 100 km daha gidebiliyorsunuz...
    Yada ilk ışık cok cabuk sonuyor
    Bizdeki 150-160 kuruş arası km başı yakıyor LPG 1.6 HP WTCC şehiriçi değer LPG 1.55 ten
  • quote:

Orjinalden alıntı: polatbilal

bizde lacetti 1.4 se 16v almayı düşünüyoruz.arac 2006 model 49600 kmde.sizce nasıl.ayrıca 1.4 se 16v hakkındaki fikirlerinizide merak ediyorum.

Bende de 1.4lt'lik model var... eger "herkes tozumu yutacak" demiyorsanız gayet makul bir model. 1.4 motor 1300kg'dan biraz agır olan bir araba için "acaba" sorusunu aklına getiriyor insanın. Fakat ben gayet memnum, düz yolda gaz tepkilerine çabuk cevap veriyor. Yoku tırmanırken performansı haliyle düsük diyebilirim. İnat ederseniz Ankara'da Cinnah Caddesini 70-80km/h arası cıkabiliyorsunuz.

Lpg'de Km'de 13-15 kurus arası yakıyor yakıyor benim hesabıma gore karma kullanımda... Uzun yolda 110km/h sınırını aşarsanız biraz fazla tükettigini soyleyebilirim. Hafta içi Ankara'dan Kırıkkale'ye gidip geliyorum, üniversite nedeniyle. Arada 12,5 kuruş da gördüğüm oldu. Şahsen çok sağlıklı bir bilgi olduğunu düşünmüyorum. Yaz aylarında klimanın daha çok devreye girmesiyle, yakıt sarfiyatında bir artış olması muhtemel.

Nisan ayından beri üstündeyim arabanın 11.000km yi gectim bile bir gün olsunda "offf ya" demedim. Babam bile uzun yola giderken kendi arabasını bana verip Lacetti'yi elimden alıyor.

Tabiiki almayı düşündüğünüz arabanın sahibi arabayı ne kadar yıprattı onu da bilmek lazım

Memnun kalacağınıza inanıyorum.

• Sevgili arkadaşlar herkese merhabalar. Donanım Haber birinci Ankara buluşmasını 7 Şubat'ta yapmıştık. Şimdi ikincisini düzenlemeye geldi sıra. Sizlerinde desteğiyle düzenleyelim diyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

7 Şubat'taki Ankara buluşmasının konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_29459192/mpage_1/key_/tm.htm

Yeni yapmayı düşündüğüm buluşmanın konusu.
    http://forum.donanimhaber.com/m_32341909/mpage_1/key_//tm.htm#32341909

Gelmek isteyen tüm arkadaşlara kapımız açık.

Selamlar.

• Yaklaşık 14 aydır kullanıyorum, 1.4 se 16v LPG li lacettiyi 0 almıştık, yakıt olarak aydı değerleri yakıyor bizim araçta. Şehir içinde, -1.4 motor bu araç gitmez- diyen bir-iki arkadaşada gittiğini gösterdim, fakat devirsiz girdiğiniz bir rampada vites küçültmek zorunda kalıyorsunuz, bir de araba doluysa. Bizim aile arabamız ve çok şükür bir problem yaşatmadı. Hatta şehir içi hızlanması ve yakıtı beni tatmin ediyor.

Bir arkadaş sordu galiba; bizim araçta,
    Tüp göstergesinin 4 ışığı var, depoyu doldurduktan sonra, uzun yolda 50km sonra ilk ışık sönüyor, 50km sonra ikinci ışık sönüyor, 70km sonra üçüncü işık. bir 70km sonrada 4. ışık yanıp sönmeye başlıyor, ondan sonra 100km daha gide biliyor, hız yapılmaz sakin kullanılırsa... yaklaşık 380km-400km gidiyor bir depo ile.

quote:

Orjinalden alıntı: bramor

quote:

Orjinalden alıntı: polatbilal

bizde lacetti 1.4 se 16v almayı düşünüyoruz.arac 2006 model 49600 kmde.sizce nasıl.ayrıca 1.4 se 16v hakkındaki fikirlerinizide merak ediyorum.

Bende de 1.4lt'lik model var... eger "herkes tozumu yutacak" demiyorsanız gayet makul bir model. 1.4 motor 1300kg'dan biraz agır olan bir araba için "acaba" sorusunu aklına getiriyor insanın. Fakat ben gayet memnum, düz yolda gaz tepkilerine çabuk cevap veriyor. Yoku tırmanırken performansı haliyle düsük diyebilirim. İnat ederseniz Ankara'da Cinnah Caddesini 70-80km/h arası cıkabiliyorsunuz.

Lpg'de Km'de 13-15 kurus arası yakıyor yakıyor benim hesabıma gore karma kullanımda... Uzun yolda 110km/h sınırını aşarsanız biraz fazla tükettigini soyleyebilirim. Hafta içi Ankara'dan Kırıkkale'ye gidip geliyorum, üniversite nedeniyle. Arada 12,5 kuruş da gördüğüm oldu. Şahsen çok sağlıklı bir bilgi olduğunu düşünmüyorum. Yaz aylarında klimanın daha çok devreye girmesiyle, yakıt sarfiyatında bir artış olması muhtemel.

Nisan ayından beri üstündeyim arabanın 11.000km yi gectim bile bir gün olsunda "offf ya" demedim. Babam bile uzun yola giderken kendi arabasını bana verip Lacetti'yi elimden alıyor.

Tabiiki almayı düşündüğünüz arabanın sahibi arabayı ne kadar yıprattı onu da bilmek lazım

Memnun kalacağınıza inanıyorum.

• en son doldurdugum bir depo lpg, bugun 389 km yaptı. Daha doldurmadım depoyu. ama hala yanıp sönüyor son kademe ne zaman dıııt derse ozaman gidecegim lpg istasyonuna...

Bu arada benim aklıma bir soru geldi; ben arabayı aldığımdan beri Lpg'yi Opet yada Aygaz'dan alıyorum. Doğru bir seçim midir?

Bir de eklemeden edemeyeceğim:

quote:

Yaklaşık 14 aydır kullanıyorum, 1.4 se 16v LPG li lacettiyi 0 almıştık, yakıt olarak aydı değerleri yakıyor bizim araçta. Şehir içinde, -1.4 motor bu araç gitmez- diyen bir-iki arkadaşada gittiğini gösterdim

Arabanın kendi standart lastiklerinden mi bilmiyorum ama arabayı biraz zorladığınızda 1. vitesden 2'ye; 2'den 3'e gecerken on tarafın birazcık sag sol yapması hoşuma gitmiyor değil...

• Lacetti aracımı yetkili servise 60.00 bakımına götürdüm, triger seti + kanallı kayış (ben verdim), su pompası, krank keçesi, 60.000 bakım, 2 far ampulü, 1 plakalık ampulü, antifiriz, işçilik vesaire + 25% indirim 560 tl verdim. Disklerde sorun var ama serviste haddinden pahalı birde taşlama yapmıyorlar. Dışarıda taşlattıracağım artık.
    Servisin normal fiyatı kayışlar da dahil, krank keçesi hariç bu işlemler için 890 lira. ampulleri ve standard dışı şeyleride eklersek normalde 1000 tl bu yapılan işlem.
  • Bende geçenlerde Lacetti Station aldım.2.el 20.000 TL LPG'li..Full ..Ne'de olsa KORE arabası.İyidir dedim.Çnceki arabam Hyundai Accent GLS 1,5 idi.11 sene kullandım tık demedi..Şimdilik Lacettim'den çok memnunum.35.000 Km'de garantisi yeni bitti.Gayet sessiz bir motoru var.Ancak devirli kullanmak lazım.Yani Ford Focus'un ZETEC motoru gibi değil.Ama aradaki fiyat farkı dusunulurse orta halli'ler icin en iyi secimlerden birisi bence Lacetti.
    Lastik değiştirecekler dikkat: 1.95-55-15 Jant'a en uygun secenek 1.85-60-15 tir.Aman arabanızın stabilitesini bozmayın.
  • quote:

en son doldurdugum bir depo lpg, bugun 389 km yaptı. Daha doldurmadım depoyu. ama hala yanıp sönüyor son kademe ne zaman dıııt derse ozaman gidecegim lpg istasyonuna...

404.5 km oldu ve "dııt" sesi geldi sonunda... 54 liralık (kusuratı da var ) lpg aldı depo. 0,135 Tl civarında bir harcamam olmus km başına.
  • Allah nazar değdirmesin. Çok güzel.
    bizimkininde 285 km de son işık yanıp sönmeye başladı. şimdi 320 km oldu yaklaşık fakat 400 km olmaz tahminim. Bu ay şehirde 12 haziran festivali vardı trafik çok sıkıştı (Amasya).

54 küsür lira iyi fiyata dolmuş depo kaç litre aldı?. Depo 45 litrelik mi?, bizim ki 45 lik yaklaşık 38lt civarı alıyor sanırım.

Birde geçen ay (Mayıs 09) aracın yıllık bakımını Samsun reis te yaptıdık, 280 tl ödedik, faturaya bakayımda neler değişti tam olarak buraya yazayım...

quote:

Orjinalden alıntı: bramor

quote:

en son doldurdugum bir depo lpg, bugun 389 km yaptı. Daha doldurmadım depoyu. ama hala yanıp sönüyor son kademe ne zaman dıııt derse ozaman gidecegim lpg istasyonuna...

404.5 km oldu ve "dııt" sesi geldi sonunda... 54 liralık (kusuratı da var ) lpg aldı depo. 0,135 Tl civarında bir harcamam olmus km başına.

• Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin, güzel günlerde binin aracınıza İnşallah... Burada da bir tene SW lacetti var, arabaya gözü gibi bakıyor sahipleri. :) neredeyse kapalı garajının önüne nöbet tutacakalar...

Fiyat - performans oranı en uygun arabalardan biri, benim fikrim. Devirli kullanan bir sürüşünüzdede varsa tam size göre, ben genelde 3000 devir kullanıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: teosoy

Bende geçenlerde Lacetti Station aldım.2.el 20.000 TL LPG'li..Full ..Ne'de olsa KORE arabası.İyidir dedim.Çnceki arabam Hyundai Accent GLS 1,5 idi.11 sene kullandım tık demedi..Şimdilik Lacettim'den çok memnunum.35.000 Km'de garantisi yeni bitti.Gayet sessiz bir motoru var.Ancak devirli kullanmak lazım.Yani Ford Focus'un ZETEC motoru gibi değil.Ama aradaki fiyat farkı dusunulurse orta halli'ler icin en iyi secimlerden birisi bence Lacetti.
    Lastik değiştirecekler dikkat: 1.95-55-15 Jant'a en uygun secenek 1.85-60-15 tir.Aman arabanızın stabilitesini bozmayın.

• quote:

Orjinalden alıntı: oguzcuk

LACETTİ KULLANICI DEİLİM AMA ALMAYI DÜŞNÜYODUK Bİ ARA ASLINDA GÜZEL ARABA AMA TÜRKİYEDE PAZAR YAPAMADI DAHA PARÇA SIKINTISI VAR FİYAT DONANIM GÖRÜNÜM İLİŞKİSİ İYİ

Bizde Lacetti var 2004 model parça sıkıntısı çekmedik hiç kesinLikLe aLmanı öneririm biz çok memnunuz
  • quote:

Allah nazar değdirmesin. Çok güzel.
    bizimkininde 285 km de son işık yanıp sönmeye başladı. şimdi 320 km oldu yaklaşık fakat 400 km olmaz tahminim. Bu ay şehirde 12 haziran festivali vardı trafik çok sıkıştı (Amasya).

54 küsür lira iyi fiyata dolmuş depo kaç litre aldı?. Depo 45 litrelik mi?, bizim ki 45 lik yaklaşık 38lt civarı alıyor sanırım.

Birde geçen ay (Mayıs 09) aracın yıllık bakımını Samsun reis te yaptıdık, 280 tl ödedik, faturaya bakayımda neler değişti tam olarak buraya yazayım...

45 lt'lik olması lazım stepneye takılanlardan.

Halâ öğrenci olmamdan dolayı haftada 4 gün kadar Ankara - Kırıkkale -Ankara yaptığım için Nisan 2009'dan bu yana 12.000 km'yi geçtim. Annem dalga geçiyor "bir battaniye vereyim arabanda uyu" diye Bakımda neler değişti, yazarsanız çok mutlu olurum. En azından bir fikir sahibi olayım

• bu modeli kullananlar tek kelimeyle özetlenirse memnunlarmı?
  • quote:

bu modeli kullananlar tek kelimeyle özetlenirse memnunlarmı?

Bende 2009 model Lacetti 1.4 SE var.

Ben arabayı ilk teslim aldıgımda "acaba memnun kalacak mıyım" diye cok dusundum. Ne yalan söyleyim kalitesinden çok emin degildim. Torpido gozune koyduğunuz eşyalar bozuk yollarda biraz tıkırdıyor.

1300 kiloluk bir araba için 1.4 Lt motor iyi bir performans sergiliyor. daha 170km/h görebildim. Daha fazlasını da beklemiyorum açıkcası. 100-110 km/h arası ortalama yakıt tüketimi iyi (Lpg için soyleyebilirim bunu.) Şehir içinde de fazla zorlamazsanız az yakıyor.

2004 Model Laguna II Privilege'e göre daha atik. Arada motorun yıpranma payı da var ama ben babamın arabasına bindigimde tat alamıyorum.

Arabanın suspansiyonları fiyatına göre konforlu. Koltuklar rahat sayılır. Kilo almam lazım, tek problem bu :)) Minik kalıyorum koltuk içinde :)

Müzik seti bekledigimden iyi çıktı. (muzik seti ile ilgili olarak yapabilecegim modifikasyonlarla ilgili tecrubeli biri özelden ulaşırsa sevinirim)

Günlük 150-200km arası biniyorum arabama. Şaka bir yana, ben daha beni üzen bir yönünü görmedim. Sadece sürücü koltuğunda bek desteği olmaması uzun kullanışlarda rahatsız ediyor. Fiyatına göre uygun bir araba diyebilirim.

• Merhaba,
    30bin bakımını gecenlerde yaptırdım. Aracım 2005 model garanti kapsamı dışında oldugundan ve de gır bakımı olmadıgından orjınal parcaları tedarik edip özel opel servisinde yaptırdım. 170 lıra malzeme + 30 lira işçilik, 200 lira ödedim. yag polen hava filtreleri (40 lira), arka balatalar (80 lıra) , 4lt yağ (40 lıra) ve bujiler (40 lira) değişti. (Tanıdıktan aldıgım için 30 lıra ındırım yaptı)
    ANlamadıgım 3 ay önce aldıgım aracımın trigerinin neden değiştirilmiş olabileceği. Bu arada bilmeyenler olabilir, trigeri illaki 60bin km bakımında degıscek dıye kural yokmus.4 yıl yada 60bın km kuralı gecerli. Aracın 4 yıllıksa değişmesi gerekiyormus. Belki de bu yüzden trigeri değişmiştir.
    60bin km bakımını yaptıran ve bılgılerını bızımle paylaşan arkadasa sormak isterim. Acaba triger ve kanallı kayısı kendiniz mi tedarik ettiniz anlamadım?
    Aslında bakım yaptıran baska arkadaslar varsa tam olarak hangı parcanın kac lıraya degıstıgını paylaşırlarsa çok ıyı olur. Boylelıkle bızı bakımda bekleyen tahmını hasardan haberımız olmus olur. Diğer kullanıcılara iyilik yapmış olurlar...

• Arkadaşlar,2008 1.4 lacettim var,Trabzon başar Brc yetkili servisinde 1 hafta önce Brc taktırdım.Aracımın deposunu doldurdum 280 km yol yapmışım şu an tek ışık kaldı ve o ışıkta yanıp sönmeye başladı,ve bitene kadar lpg almayıp kaç km yaptığımı göreceğim ama km yaptığımda yeryer kilmayı kullanmıştım pek sağlık ölçüm olmadı.Lpg bitsin depoyu fulleyip tekrar ölçmeyi düşünüyorm..
    sizlerde yakıt tüketimi yazarsanız karşılaştırmış olurum.
  • bizim lacettide 2008 ve 1.4 lpgli, bir depo lpg ile geçen sefer 344km yaptı şehir içi, şimdi de 222km oldu tek işık kaldı. yeni aygaz plus+ kullandım ilk defa.
    genelde 385km civarı yapıyor. tabi bu arada motor 50 derece ısınana kadar kullandığı benzin de dahil edilmeli...
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.