Şimdi Ara

****CHEVROLET KALOS?????? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.482
Cevap
23
Favori
367.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, ben 2004 mayıs'da chevrolet kalos 1.4 sx hb aldım. 20.600 ytl vermistim. 4 hava yastıklı, abs vs. akranlarına göre cok cok ucuzdu. acıkcası hiç pişman olmadım. yakıtı sehir icinde biraz fazla, sehir dısında da biraz az. 5.4 litre/ 10 litre. Ben arabayı üzmeden kullanırım. Sehir içi fazla yaktigi için sıralı sistem lpg takdırdım. lpg 1.80 ytl iken sehir içi 180 ykr yakiyor, sehir dışı 140 ykr yakıyor. Burada yazılanlar hakikaten cahilce olmuş. Daha doğrusu kullanmayanların yorumu olmuş. Dun Megane 1.5 dci (80 bg) kullandim, sahibine bu araba neden gitmiyor diye sormak zorunda kaldım. Buugnde carisma kullandim, kesinlikle benim arabamın yerini tutmuyor. Tabi bunlar sehir ici rahat kullanımlar. Pedallar ve direksiyon aşırı hafif. Elbette uzun yolda, uzun bir yokusta beni solluyorlar. Eger sürat, performans aramıyorsanız, bir de uygun vekonforlu olsun diyorsanız chevrolet kalos gayet iyidir derim. ikinci el de haklısınız, satmak zor oluyor. Galeriler 13.500'e sayarız diyorlar. Ben 14500 istedim, satamadim. Hepsi kabul ediyor arac cok iyi diye am nedense tutulmadı diyorlar. Aslinda karar vermeden once binilmesi gereken bir araba. Bir de LPG ile gercekten tam bir ekonomik aile arabası oluyor. Servis masrafları da aşırı ucuz bence. 45000 bakımı 200 ytl. zaten sadece yag 52 ytl. polen filtresi 50 ytl. Ayrıca şu anda 57 binde, tık bile demedi. Kore arabası eleştirilerine kesinlikle katılmıyorum. Ben ABD'ye gittim, ama Made in ABD olan tek bir şeye rastlamadim. Hersey yurtdışından hatta Turkiyeden. Bir arkadas tshirt almış bana getirdi, baktım osmanbey yaziyor. Made In Turkey. Cunku ABD'de işçilik çok pahalı. ARaba kendilerinin ama işçilik ucuz işçilerin. İşçi hakları vs. Boylelikle fiyat çok azalıyor. Tek problem bagaj çok küçük, bebeğin arabası ve beşiği sığmıyor. Ayrıca 4 yıl sonra insan değişiklik istiyor. Ben bu nedenle satmayı düşünüyorum. Aksi takdirde aşırı memnunum. Bugun yarın arabayı satıcam ama yigidi oldur hakkını yeme. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim. İyi gunler. hakantimur1907@hotmail.com
  • KALOS HAKKKINDA YAZCAK YOKMU
  • merhaba
    kalosu ilk arabası olarak kullanan biriyim ve bunun haricinde clio sürmüslügüm var 7 aydır kalosumla geziyorum sici sdısı 7 ayda 10 bin km yaptım ve hicbir sikayetim sıkıntım olmadı beni hic mahcup etmedi. gerek gorunusu gerek fiyat-donanım ozelligi herseyiyle paranızın karslıgını veriyor. bu yaz birlikte uzun bi yolculuga cıkacagz ege sahillerini ardından akdenizi turluyacagz yakıt konusunda biraz endise duysam da bir arkadasla birlikte karsılayacagz masrafı ben surerken cok keyif alıyorum hele 3 bin deviri gectikten sonra gelen motor sesi ve ivmelenmesi cok guzel. 2. el konusunda aslıana bakarsanız satın alırken guzel :)) yani piyasasının hak ettiinden dusuk olması ama satarken sanırım biraz icimiz acıyacak ben ucuza aldım ucuza satarım pek bi kaybım olmaz. ilk araba olarak kalosu sectigim icin pisman degilim dusunenlere de tavsiye ederim
  • SLM MİLLET KALOSUNA LPG TAKTIRANLAR VARSA DENEYİMLERİ VE MARKA TAVSİYELERİNE ACİLEN İHTİYACIM VAR BİRDE BENİM 2004 KALOS DA ÖN SOL KOLTUK HAVA YASTIĞI LAMBASI SORUNUM VAR EN AZ 7 KERE TAMİR EDİLDİ AMA YİNE EN UFAK NEDENDE YANIYOR ÇÖZÜM BİLEN VARSA SÖYLESİN EN SON SERVİS KONTAK AÇMADAN KOLTUK AYARLAYIN DEDİ İYİDE BAZEN ARKADAŞ BİNİYOR ÇART DİYE KOLTUĞU HAREKET ETTİRİYOR HADİ GEÇMİŞ OLSUN BİZİM LAMBA YANIYOR
  • SLM HERKESE OPEL 2001MODEL COSRA 1.2 16V AUTOMOTIC SAHIBIYIM AMA BUGUN BABAM A 2004MODEL CHEVROLET KALOS 1.2 HB ALDIK KLIMALI CD CALARLI NEYSE ALALI 1HAFTA OLDU VE BABAM COK SEVDI BABAMIN BUNDAN ONCEKI ARACI 2005MODEL HONDA HRV JEEP IDI ONU SATTIK BUNU ALDIK ATTAN INIP ESSEGE BINMIS DIYENLER OLABILIR AMA BABAM SUAN COK SEVIYO CHEVROLET KALOSUNU BENZIN I AZ YAKIYO VE PARCALARI COK UCUZ ARASTIRTIRDIK AKSARAY DA BERK OTO VAR CHEVROLET VE OPEL BAYI BEN OPEL CORSAMA HEP ORDAN ALIYORDUM PARCAYI FIKIR AMACLI OGRENDIK PARCA FIYALARINI ON FAR 80YTL ON TAMPON 95YTL YAN AYNASI 60YTL ORJINAL PARCA FIYATLARI INANIN OPEL CORSAMDAN DAHA UCUZ PARCALARI VE HERYERDE BOLCA PARCASI BULUNMAKTA INSANLARI YANLIS BILGIYE SAHIPLER BIZEDE ATIP TUTTULAR O ALINIR MI DIYE YOK DAEVOO ALMAYIN GIBI SONUCTA ARABANIN RUHSATINDA CHEVROLET YAZIYO KARDESIM AMBLEMLERIDE CHEVROLET EEE BITTI OZAMAN DAEVO DIYEMEZ KIMSE ONA BAKARSANIZ OPEL CORSALAR ISPANYADA URETILIYORMUS AMA ALMAN DIYE BINIYORUZ BUNUDA OPEL SERVISI SOYLEDI OPEL ISPANYA URETIYOR BUTUN PARCALARI ISPANYADAN GELIYOR DEDI ETIKETLERE BAKIN ANLARSINIZ DEDI KIM NE DERSE DESIN AMERIKAN SITESINDEDE CHEVROLET AVEO MAKYAJLI KALOS OLARAK YER ALIYOR BOS KONUSUP KOTULEYENLER BUNU OKUSUN ZEVKLE BINILECEK BIRCOK ARACTAN DAHA GUZEL TASARIM ODULUDE ALMIS EE DAHA NE:) BU ARADA ABIMDEDE 206 PEJO VAR 2001 MODEL ASIL 206 TENEKE VE BINILICEK ARAC DEGIL BEN BINEMEDIM SAHSEN AMA CHEVROLETTEN BABAM GIBI BENDE KEYIF ALDIM TORPIDOSU IC TASARIFI DIS TASARIMI FIYATINA GORE BIRCOK ARACTAN GUZEL KLIMASIDA 10NUMARA SOGUTUYO DAHA NE OLSUN BILINCSZI TUKETICIYIZ BIZ HALK OLARAK HEMEN ELESTIRIRIZ ONCE BININ ARASTIRIN SAYGILAR BENDEN BU KADAR
  • quote:

Orjinalden alıntı: arkatin

SLM MİLLET KALOSUNA LPG TAKTIRANLAR VARSA DENEYİMLERİ VE MARKA TAVSİYELERİNE ACİLEN İHTİYACIM VAR BİRDE BENİM 2004 KALOS DA ÖN SOL KOLTUK HAVA YASTIĞI LAMBASI SORUNUM VAR EN AZ 7 KERE TAMİR EDİLDİ AMA YİNE EN UFAK NEDENDE YANIYOR ÇÖZÜM BİLEN VARSA SÖYLESİN EN SON SERVİS KONTAK AÇMADAN KOLTUK AYARLAYIN DEDİ İYİDE BAZEN ARKADAŞ BİNİYOR ÇART DİYE KOLTUĞU HAREKET ETTİRİYOR HADİ GEÇMİŞ OLSUN BİZİM LAMBA YANIYOR

Evet kontak açıkken koltuğu ileri geri yapılmaması gerekiyor ayrıcas koltuk altındaki sensörlerin çıkartıp temizlenmesi ve kablolarının kontrol edilmesini öneririm servis ağrıza kodunu silip gönderiyor
  • BUGUN KOMPLE KULLANDIM DENEYİMLERİM CHEVROLET KALOS GERÇEKTEN GÜZELMİŞ ÖZELLİKLE ÖN GÖRÜŞ MESAFESİNE BAYILDIM ARABANIN İÇİNDE BÜYÜK BİR ARAÇ KULLANIYORMUŞ HİSSİ VERDİ BANA
  • quote:

Orjinalden alıntı: arkatin

SLM MİLLET KALOSUNA LPG TAKTIRANLAR VARSA DENEYİMLERİ VE MARKA TAVSİYELERİNE ACİLEN İHTİYACIM VAR

Ben yaklaşık 1 sene önce BRC marka lpg taktırdım.şimdiye kadar hiçbir sorun çıkarmadı.şu son zamlardan sonra ş.arası km de 17-18 Krş yakıyo...
  • merhaba arkadaşlar. ben de 3 günlük bir chevrolet aveo sedan kullanıcısıyım. artık kalos ismi aveo ile değişti. bu yüzden burada fikirlerimi yazmamın bir sakıncası olmadığını düşünüyorum.

kullanmış olduğumuz araçlar kesinlikle fiyatını hakeden, bir otomobilden beklediğiniz bir çok özelliği içerisinde barındıran araçlar. kimsenin boş sözlerine bakmamak gerekir.

şimdiye kadar bir çok sıfır araç kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki hiçbir araç sorunsuz değildir. buna 2002 yılında arkadaşımın "sıfır" aldığı bmw 3.20 dahil. bu araç yaklaşık 50.000 euro değerinde bir otomobil. ve kullanan kişi 3 ay dayanabildi. sebep motorun sürekli hararet yapması. servis çözüm bulamayınca aracı aldılar ve parayı iade ettiler. çünkü arkadaşım bir daha böyle bir arabaya binemeyeceğini söyledi.

yukarıdaki sadece bir örnek. tabiki insanlar bu kadar para verdikleri bir aletin bozulup durmasından çok rahatsız olurlar. ancak şunu kabul etmek lazım ki verdiğimiz para karşısında tatmin düzeyimiz de buna uygun olmalı.

yani gönül rahatlığıyla aveo/kalos larınızı kullanın. beğenmezseniz de satın başka araçların sorunlarıyla uğraşın. otomobil sahibi olmak böyle birşey sanırım.
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Aveo

yukarıdaki adresten aracın geçmişi ve diğer ince detaylarına ulaşabilirsiniz. detaylı bir çalışma (ancak ingilizce)

• yaklaşık 1 ay önce LPG taktırdım.LANDİ RENZO Taktırdım hala test aşamasındayım.Yani ayarlama için 2. defa gitme fırsatı bulmadaım.Ölçmlerimde 155-213 arasında oldu.burda benzin hariçtir.213 ölçümü ortalama 140 ile klima çıkkken 4 kişilik yük altında olmuştur.en son ölçmem ise 90-110 arası bir ortalama ile 169 dur.(benzin hariç).Ben gerçekten çok memnunum.Çekişte pek fark görmedim .Şehir içinde sıkıntı yok zaten .Uzun yoldada 160km/h kadarda rahatlıkla çıktık ve bu suratte epey seyrettik hiç bir sıkıntı yok şuanana kadar.Diyorumki keşke daha önce taktırsaymışız.Binlerce lira benzine boşuna vermişiz.
  • bu grubu güncellesem. kalosçular arabanızı nasıl bilirsiniz al dermisiniz
  • ben dispiratölüğünü yapmıyorum ama kesinlikle al derim araba benim değil babamın bende opel corsa var ama ben kalos a binmeyi tercih ediyorum:D tasarımı hoşuma gidiyo arka stop lambaları felan ve dış iç olarakta küçük sınıfa göre baya büyük mesela corsadan pejo 206 dan hundai gets ten oldukça büyük hem iç hemde dış olarak konforlu torpidosu şık tasarlanmış akşamları iç ışıklandırması oldukça pahalı bir arabaya biniyormuşsun hissi veriyor bide modelli olması en büyük avantajı parça fiyatlarıda bütün opel parcacılarında ucuz ve her parcası var ben al derim kendi adıma
  • peki şöyle bir sorun duydum. serviste parça sorunu var. serviste yeterli parça yok. yurtdısından geliyor ve bu da geç oluyor.

sikayetvar sitesinde çok gördüm bu sorunu
  • quote:

Orjinalden alıntı: ankarametinerr

peki şöyle bir sorun duydum. serviste parça sorunu var. serviste yeterli parça yok. yurtdısından geliyor ve bu da geç oluyor.

sikayetvar sitesinde çok gördüm bu sorunu

Parçaların bir çoğu İzmir'de var sipariş edliyor 3 gün içinde geliyor. Çok ciddi olan hasarlarda veya bundan önce hiç gerek duyulmamış bir parçanın ellerinde olmaması doğal bütün markalarda aynı bu durum. 1 hafta veya 10 gün içinde yurt dışından geliyor. Bence bekleme süreleri makul.
  • istanbul aksaray da aklına gelebilicek bütün parçaları var chevroletlerin ve maslak oto sanayi sitesinde opel chevrolet parçacıları var A dan Z ye bütün hepsi var kısa örnekler yan dikiz aynası aksarayda 65ytl far 90ytl tampon 110ytl maslak oto sanayi sitesindede çıkma çamurluk 30ytl çıkma tampon 70ytl aras çıkmacı ismi hepsini araştırdık yani her parçası bol bol satılıyor opel parcacılarında motoruda zaten kalos/aveo ların opel motoru ön takımıda
  • 2005 chevrolet kalos 1,4 94hb sedan ım var uzun araştırmalarım sonucu aldım .. 2008 nisanında aldım 12 000 ytl ye . herkes bangır bangır alma demesine rağmen . kalos a binmeyenler arabayı yorumlamış ..

sonuç olarak çok memnunum tık demedi daha. sınıfına göre iç işçilik en iyisi diyebilirim. benzin kullanımı sınıfındakilerlerle aynı . özellikleri bu fiata alınabilecekler içinde en donanımlı olanı . immobilazer , 2 hava yastığı, cd çalar , abs , klima , elektirikli yan aynalar , sis farı , far yükseklik ayarı gibi özellikleri 2005 model bir arabada bulup bunu 12 000 e alamassınız. bence herkes uyanmadan alın bu arabayı ..

arabayı alırken bu forumu okuyup öyle almıştım çok yardımı olmuştu . arabayı kullanan biri olarak almanınızı tavsiye ederim .
  • kalos malos tanımam.

orda kal fazla yaklaşma.
  • bende 97 vectradan sonra 2004 kalos 1.4 sx aldım. opelin masraflarından batıyodum az daha. şimdilik arabadan memnunum işallah sorun çıkarmaz..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.