Şimdi Ara

chevrolet cruze hakkında....ÖNEMLİ !!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
59.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: siryea

quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

Geçen güngören ziraat bankasının yanında gördüm dıştan bakınca bile çok boş kof duruyor..Ama tasarım olarak güzel..Benim hoşuma gitti..Ama güvenliği nasıl olacak görelim.Geçen arkadaşım aveo ile elektirik direğine girdi tam ortaladı iananın araba arkaya kadar uzandı aracın tipi bir garip oldu güvenlik sıfır aveoda...

Encapta güvenlikte 5/1 vermiş
    http://www.euroncap.com/tests/chevrolet_aveo_2006/250.aspx

Zannetmiyorum o fiyata bundan farklı bir araç olsun...

ALLAH aşkına bu aracı arabadan anlamayan küçük 3 yaşında çocuğa göstersem gözü kapalı 5 yıldız alacağını söyler aveo da esp yok 8 hava yastığı yok ayrıca avrupa sitelerine bakarsan görürsün cruze civic ten ve focus tanda pahalı hangi c sınıfı araçta esp standart tek bi marka gösterin

Allah aşkına öyle bakmayla anlaşılacak şey mi bu.sac kalınlığı,Lazerle birleşim yerleri ve birleşim yerlerinin dikiş kalitesi bunlar öyle dıştan bakınca 3 yaşındaki bebenin anlayacağı şeyler olmadığını anlarsın..Bir esp'mi aracın bu hale gelmesini saglayan...Esp senin çakmanı baştan engellemeye çalışır çaktıktan sonra işte anlarsın aracın şasi kalitesini..Tüm sutunlar koyuvermiş 1.5 yıldız almış esp olsaydı birşey değişmeyecekti sonuçta bu testler çarpıştığı andan itibaren ki kalite testleri..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 17 Ağustos 2009; 16:07:43 >

• @shadow99tr

verdiğiniz örnek alakaya maydanoz diyeceğimiz tabirde olmuş iyi o zaman yeri gelir bizde passatı tartırşırız sonra buraya polonun çarpışma testlerini koyarız yanlış anlamayın bunu sadece sizin anlayış biçimize örnek olarak gösterdim.. burda cruze yi tartışıyoruz ve onunla ilgili resim koymak daha doğru olmaz mı sizce. bilmiyorum testi yapıldımı ancak daha önce bu aracın güvenlik olarak başarılı olduğunu okumuştum. hemde bu forumda.. eğer o yazıyı bulabilirsem eklerim..
  • Cruze'nin Aveo vs. gibi araçlarla ilgisi yok. Ortak platform olarak geliştiriliyor ( Opel'de kullanacak ), eski Daewoo'ların logoları değiştirilerek satışa sunulanları değil bu yeni Chevrolet'ler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvalancHe_86

@shadow99tr

verdiğiniz örnek alakaya maydanoz diyeceğimiz tabirde olmuş iyi o zaman yeri gelir bizde passatı tartırşırız sonra buraya polonun çarpışma testlerini koyarız yanlış anlamayın bunu sadece sizin anlayış biçimize örnek olarak gösterdim.. burda cruze yi tartışıyoruz ve onunla ilgili resim koymak daha doğru olmaz mı sizce. bilmiyorum testi yapıldımı ancak daha önce bu aracın güvenlik olarak başarılı olduğunu okumuştum. hemde bu forumda.. eğer o yazıyı bulabilirsem eklerim..

Arkadaşım chevrolet'in ucuz araçları hakkında bir tahminde bulundum dedim ki aveo gibi tipsiz bir arabanın sıfır anahtar teslim fiyatları 25 ila 28 arası Cruze gibi cok hoş tipli bir arabanın ise 31 ila 33 arası yani onlarda araçta dıştan görünen lüks kısmı olma ihtimali yüksek dedim.Bu fiyata güvenlikli bir aracı olabileceğine ihtimal vermiyorum sadece dedim.. ve bir önceki mesajıma bakalım ne yazmışım "güvenliği inşallah beni yanıldır" dedim ama bu fiyata mümkün görünmüyor...

• quote:

quote:

@shadow99tr

Arkadaşım chevrolet'in ucuz araçları hakkında bir tahminde bulundum dedim ki aveo gibi tipsiz bir arabanın sıfır anahtar teslim fiyatları 25 ila 28 arası Cruze gibi cok hoş tipli bir arabanın ise 31 ila 33 arası yani onlarda araçta dıştan görünen lüks kısmı olma ihtimali yüksek dedim.Bu fiyata güvenlikli bir aracı olabileceğine ihtimal vermiyorum sadece dedim.. ve bir önceki mesajıma bakalım ne yazmışım "güvenliği inşallah beni yanıldır" dedim ama bu fiyata mümkün görünmüyor...

umarım sizi yanıltır diyorum ama bu aracın biraz önce arkadaşımızın dediği gibi yeni bir platform üzerinde olduğu. artık cruze ile bir şeyleri aştıklarını düşünüyorum. belkide ben yanılırım ancak böyle önyargılı olmamak gerekli. bana göre çok yakması dışında eksi bir yön göremedim cruze de.. zamanla ne olduğu çıkar zaten

• quote:

quote:

quote:

@shadow99tr

umarım sizi yanıltır diyorum ama bu aracın biraz önce arkadaşımızın dediği gibi yeni bir platform üzerinde olduğu. artık cruze ile bir şeyleri aştıklarını düşünüyorum. belkide ben yanılırım ancak böyle önyargılı olmamak gerekli. bana göre çok yakması dışında eksi bir yön göremedim cruze de.. zamanla ne olduğu çıkar zaten

Umarım iyi olur kaliteside ben bile düşünürüm yani..Seat leon-altea arasında gidip geliyorum o fiyata sıfır araç almak daha iyi olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 17 Ağustos 2009; 16:34:11 >

• bu aracı kullanan arkadaşlar genel olarak herşeyinden memnunlar, ufak tefek sorunları var ama herkes yakıtından şikayetçi bu bir gerçek sonuçta 35.000TL sıfır bir araç alan arkadaş yakıtını daha çok düşünecektir. GM yada Chevrolet acilen LPG çözümü getirmesi lazım diye düşünüyorum hem bu şekilde satışları artar hemde cruze kullanıcılarını rahatlatır.
  • Bir arkadasım aldı aractan. Ben binmedim hic ancak kendisi bana herseyi cok guzel birde biraz gitse diyor.

Performans konusunda onun soyledigine gore biraz zayıfmıs arac.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YorumcuQ

Bir arkadasım aldı aractan. Ben binmedim hic ancak kendisi bana herseyi cok guzel birde biraz gitse diyor.

Bu aracı kullanıpta gerek ara hızlanma gerek 0-100 gerekse de max hız deneyimi olan var mı arkadaşlar ???

Üzerindeki motor 1.6 113 hp astra sedanın motoruyla aynı olması lazım ve genelde bi memnuniyetsizlik var bu motorlardan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

quote:

Orijinalden alıntı: YorumcuQ

Bir arkadasım aldı aractan. Ben binmedim hic ancak kendisi bana herseyi cok guzel birde biraz gitse diyor.

Bu aracı kullanıpta gerek ara hızlanma gerek 0-100 gerekse de max hız deneyimi olan var mı arkadaşlar ???

Üzerindeki motor 1.6 113 hp astra sedanın motoruyla aynı olması lazım ve genelde bi memnuniyetsizlik var bu motorlardan...

Opel'in ecotec motorları biraz ölüdür açıkcası.Kasada ağır olunca gitmiyor diye şikayet etmesi normal.Tabi birde insanın araçdan ne beklediği önemli.

• fiyatı malzeme kalitesi hakkında düşündürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .TaneR.

fiyatı malzeme kalitesi hakkında düşündürüyor.

Ayrıca şöyle birşey varki bakınca çok güzel duran bi malzeme kaliteli olmayabilir kalite öle sadece bakınca anlaşılcak bi durum değil bence.Yıllarca aynı kalması,deformasyona uğramamasıdır kalitesini gösteren.İşin diğer kısmı sadece albenili olması bence.Kalite ile albeniyi karıştırıyor gibiyiz.
  • bu aracın konsol kapı kısımındaki plastikler astradaki gibi yumuşak mı ?
  • bu kuruz güzel hoş görünüyor, ama şavrole öyle bir modelle türkiyedeki imajını yenileyemez kolay kolay. o yüzden bu araba bi yere kadar alınır, ondan sonra para etmez. bizim millet pek tutmayacaktır, suyu yakında çıkar.
  • Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti Premiere çarpışma testi. Puanı bulamadım ama Aveo gibi kötü değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan_i

Chevrolet Cruze/Daewoo Lacetti Premiere çarpışma testi. Puanı bulamadım ama Aveo gibi kötü değil.

cevabını ben söyleyeyim cruze bu çarpışma testinde 37 üzerinden 35.04 alarak 5 yıldızı kapmıştır aha buda linkihttp://www.ancap.com.au/results/317/

• güzel araç,ancak çizgiler biraz kaba,iç dizayn çok janjanlı,biraz kibarlık eksik gibi..
  • sert bakışlı ve oturaklı görünüyo malzeme kalitesini bilmomi.
  • Çok oturaklı ve alımlı görünüyor. Tasarım çok hoş. Motor da iyi diyebiliriz. 1.6 litre ecotec motor 113 ps. Fiyatlarda iyi sayılır. Çok iş yapar.
  • Sabah bi tanesiyle yanyana gittik. O benim Leona bakıyordu, ben de onun cruze'a... Araç çok güzel, ben de beğendim. Ama 113 hp güç o oturaklı kasada nasıl tepki verir bilemem. Seat Exeo'ya konulan 102 HP lik motor misali...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.