Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (953. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 951952953954955
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baba ben geliyorum şubatta çok büyük ihtimal sizede uygun olursa görüşebiliriz
  • ben en son bu hafta Avrupa otodan ls plus + deisain edition+ sunnruff + manuel+ beyaz için 37.000 bin fiyat aldım...
    diğer bayilerde 38000 bin civarı fiyat veriyor...bana göre avrupa oto çok iyi geldi ama daha almadığım için birşey diyemiyorum...
    daha önce avrupa otodan araç alan arkadaşım varsa görüşlerini yazabilir;)
    iyi akşamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: can cin

eyv. bnde serviste yapılıyor zannetmiştim birşey daha var kafama takılan önceki sayfalarda bazı arkadaşlar direksiyondaki soyulmadan şikayet etmişler ve değiştirdiklerini yazmışlar bnmde direksiyonumda aşnmalar var acaba ankara opan yardımcı olurmu???

NOT:önmli bir bilgi buarada ankarada oturuorum ve bu ilk chevroletim deil
    nekadar dikkate alırsınız bilmem ama sakın reise gitmeyin 3000 bakımını yaptırdım 450 lira fiyat verdiler eskişehir yolunda opanda 278 liraya yaptırdım bakımımı ayrıca cokdaha ilgili ve güler yüzlü insanlar var

servise girip direksiyonumda soyulma meydana geldi derseniz, parça siparişi yapılır yenisi ile değiştirilir.

3000km bakımı nedir anlayamadım.
    bakımlar 15.000km yada 1 yıl, fiyatıda 230 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 17 Ocak 2011; 0:40:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paanther

quote:

Orijinalden alıntı: can cin

eyv. bnde serviste yapılıyor zannetmiştim birşey daha var kafama takılan önceki sayfalarda bazı arkadaşlar direksiyondaki soyulmadan şikayet etmişler ve değiştirdiklerini yazmışlar bnmde direksiyonumda aşnmalar var acaba ankara opan yardımcı olurmu???

NOT:önmli bir bilgi buarada ankarada oturuorum ve bu ilk chevroletim deil
    nekadar dikkate alırsınız bilmem ama sakın reise gitmeyin 3000 bakımını yaptırdım 450 lira fiyat verdiler eskişehir yolunda opanda 278 liraya yaptırdım bakımımı ayrıca cokdaha ilgili ve güler yüzlü insanlar var

servise girip direksiyonumda soyulma medana geldi derseniz, parça siparişi yapılır yenisi ile değiştirilir.

3000km bakımı nedir anlayamadım.
    bakımlar 15.000km yada 1 yıl, fiyatıda 230 tl.

30bin demek istemiş olabilir.
    fiestası olan arkadaşım da 15bin bakımı için bir yerden fiyat almıştı 500tl fiyat vermişlerdi. araştırdı başka bir yer buldu 350tlye hem cam filmi taktırdı hem bakımını...
  • aralıkta en düşük 34.500 e alınabilen yada bu forumda alındığına şahit olduğumuz beyaz Cruze LS PLUS (SUNROOF YOK-DESİGN EDİTİON YOK) İÇİN OCAK-ŞUBAT 2011 DE MAKUL MANTIKLI FİYAT SADECE 1000 TL lık bir bindirimle enfazla 35.500 lira olmalıdır... Yani almayı planlayan düşünen arkadaşlar iiçin 35.500 üzeri fiyatlar da pazarlık masasından kader-kısmet buymuş hayırlısı neyse o olsun diyerek el sıkışıp masadan kalkmayınız
  • herhalde 30.000

ayrıca geçmiş olsun dileklerinde bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.
    benim için biraz sıkıntılı bir dönem oldu ama şimdi iyiyim.
    ünsalı merak edenler için, siğarayı bırakma aşamasında birazcık durgun bu sıralar.

oguz merhaba, şu kapı kilit mandalları çekincemi çıkıyor yoksa başka bir sistemimi var.
    biraz tıngırdıyor, çıkarıp biraz bantlasam geçer sanırım diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paanther

oguz merhaba, şu kapı kilit mandalları çekincemi çıkıyor yoksa başka bir sistemimi var.
    biraz tıngırdıyor, çıkarıp biraz bantlasam geçer sanırım diye düşünüyorum.

kapı kilitleri çevirerek çıkıyor, yuvarlak plastik kısım biraz kolay değil ama o da çekince çıkıyor.
    kilitlerin etrafını bantlarsanız sesi büyük ölçüde gideriyor fakat ben ondan vazgeçtim çıkardım bantları, daha kalıcı bir çözüm olarak yuvarlak kısımların iç tarafına tampon yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzgursel

kapı kilitleri çevirerek çıkıyor, yuvarlak plastik kısım biraz kolay değil ama o da çekince çıkıyor.
    kilitlerin etrafını bantlarsanız sesi büyük ölçüde gideriyor fakat ben ondan vazgeçtim çıkardım bantları, daha kalıcı bir çözüm olarak yuvarlak kısımların iç tarafına tampon yapacağım.

teşekkürler, yuvarlak plastik kısmın içine birazcık şeffaf silikon sıkıp uygun bir çubukla incecik sıvasak iş görür sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 17 Ocak 2011; 1:29:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet baba

quote:

Orijinalden alıntı: /Y.EMRE\

quote:

Orijinalden alıntı: oguzgursel

chiptuning yaptırdıktan sonra motor 4000 devire geldiğinde araç bazen stop etmeye başlamıştı (4000 devire geldiğim her 5 kerede 1 kez). sarı ikaz lambası yanıyordu. problemi bugün halletim enjeksiyon boğazı kurum yapmış, onu temizlettim + brc lpg kalibrasyonu tekrar yapıldı. problem halloldu, fiziksel bir arızadan olmadığını öğrenince çok mutlu oldum, rahatladım.

lpg veya chiptuningden bağımsız, gaza basarken stop etme yaşayan olursa enjeksiyon boğazını kontrol ettirin ve temizlettirin. ne olduğunu bilmiyorum ama o boruya bir sprey sıktılar serviste, sonra marşa bastım gaza basmadan kendi haline bıraktım, susunca tekrar marş... bu şekilde 3 dakika titredi araba sonra kendine geldi.

tabi lpgli aracına chiptuning yaptıranlar mutlaka lpg montajı yapan yere sorun, kalibrasyon için gidilmesi gerekebilir. bilginize.

arkadaşlar sizlere sorabilirmiyim chip tuningden sonra aracın düşük devirlerde çekişi nasıl değişti farkedilir bir güç artışı varmı? hızlanması farkedilir değiştimi? meak ediyorum ona göre ecu'yu söküp istanbula yollamayı düşünüyorum devirli kullanmayınca araç bayılıyor bu hiç hoşuma gitmiyor buralardan ecu'yu yollamaya değermi merak ediyorum...

Değer, chiptuning esas dusuk devirlerde fark ediyor, arac 1000 deviden itibaren yurumeye başlıyor.
    4000rpm de 120hp vermiş onemli değil, 1000-2000 devirde verdiği tork ve guc artışı fark ediliyor.
    ankarada da vardı yapan yer, hem dinamometre ile olcturmus olursun.
    Istanbul da nereye gondermeyi dusunuyordun?

sametbaba istanbul'da oto erol veya mehmet gazihan'a yollamayı düşünüyordum oğuz'un söylediklerini görünce ertelesemmi diye bir düşünce oluştu yaza doğru ankaraya gidecem fakat istanbul'a uğrayabilirmiyim bilmiyorum...ankarada bulunan yerinde adresini ismini cismini verirsen sevinirim...
  • pm attım,

ankara daki elemanı forumlarda gormustum , hatta mehmet gazihan la iddialaşmıştı.
    ancak inan hatırlamıyorum ismini cismini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet baba
    pm attım,

ankara daki elemanı forumlarda gormustum , hatta mehmet gazihan la iddialaşmıştı.
    ancak inan hatırlamıyorum ismini cismini.

cemal aslan mi ? bende msni var eve gidince veririm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazprens32

ben en son bu hafta Avrupa otodan ls plus + deisain edition+ sunnruff + manuel+ beyaz için 37.000 bin fiyat aldım...
    diğer bayilerde 38000 bin civarı fiyat veriyor...bana göre avrupa oto çok iyi geldi ama daha almadığım için birşey diyemiyorum...
    daha önce avrupa otodan araç alan arkadaşım varsa görüşlerini yazabilir;)
    iyi akşamlar...

3 ay önce 2010 ls/at aldım
    orada ebru hnm var baya ilgileniyor
    ama çok katılar verdikleri fiyattan aşağı inmiyorlar ve hediye hiçbişey vermiyorlar
    bence iyice araştır.
  • kusuruma bakmayın 3000 yazmışım 30.000 olacaktı
  • Arkadaşlar deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Cruze LS Plus SR 2011 124 BG (tüplü) araç sahibiyim. Aracım 2100 km ye ulaştı, ilk zamanlarda hızlanmada problem yaşıyor gibiydim ve hatta pişmanlık dahi duymaya başlamıştım ancak araba km ilerleyince tamamen değişti ve hızlanmadaki hantallık kalmadı. 1700kilometre civarında tüple 195km/s uzunyolda , benzinle 200km/s hızı vurdu. Tüple 90 TL lik yakıtla, 314 km yaptım buda 0,286 krş/km yapar. Bu değerlerin dahada düşmesini bekliyorum. Benzinle henüz ölçüm yapmadım.

Saygılarımla,
  • soğuktandır soğuktan,
    havalar ısınsın bekle 20-25 derece olsun, biraz trafikte sur ve
    ardından yol acılınca gazla,
    aracın yurumediğini goreceksin. ;)
    tecrube ile sabittir.

sen aldığında muhtemelen havalar duzgundu,
    bu sene kış biraz gec geldi, havalar sıcaktı
    arac yurumedi,
    şimdi havalar soğuk ve butun cruze lar sorunsuz şekilde uzayacaktır.

Lütfen sataşmalar başlamasın, bu yaşanmış test edilmiş bir tecrube,
    inanmayanlar, bahara , havalar ısınana kadar sabretsin ve dediğimi bir denesin,
    hak verecektir.
  • samet baba bir bakıma haklı arab hava soğukken çok daha seri aslında bu çok keyfli ama sze bir tavsiye arabanızın motoru ısınmadan yeni ilk çalıştıındaki performansı ısındıkdan sonrakinden daha iidir fakat bu cok doğru bişey deil motora özelliklede pistonlara ve yataklara çok zarar veriyor bilginize...
  • @Samet baba, resimlerde hava filtresinin borusunun radyatörün oraya kadar uzandığını görmüştük.Bununla ilgili bi çalışma yapmayı planlamıştınız (bende sökmeyi düşünüyordum). İnceleyebildinizmi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _FlaMe_ -- 18 Ocak 2011; 10:02:12 >
  • @can cin
    Bu durum motorun emdiği hava sıcaklığını olcerken yaptığı hatadan kaynaklanıyor.
    motor soğukken normal hava sıcaklığını olcuyor, ancak motor ısındıkca ,emdiğini hava sıcaklığınıda yuksek olcuyor.Bu durumda motor rotarlı calışmaya geciyor ve depara kalkamıyor.

@flame
    Ctsi serviste vakit kalmadı boruyu sokturmeye, ama incelediğim kadarı ile boru one kadar gidiyor.
    Camurluk davlunbazını sokup boruyu hemen oradan kesmek faydalı olur diye dusunuyorum,
    emiş radyatorden uzaklaşınca daha soğuk ve kısalınca daha rahat hava gelecektir.
    Ancak her nekadar davlunbaz da olsa biraz daha fazla tozlu hava emme ihtimali olduğundan,
    hava emişinde bulunan hava debimetresi daha kısa surede kirlenip hata verebilir diye dusunuyorum.
  • C.tesi günü Odak'ta aracıma senelik bakım yaptırdım. İlgi, alaka, yakınlık ve "Bülent Denk" faktörü, 10 tam puan. Ayrıca Master usta Murat hocamada +teşekkür, bir insan kendi aracı olsa bu kadar ilgilenirdi. Bu arada Sacit hocam ile de tanıştık bazı deneyimlerini/bilgilerini paylaştı. Teşekkürler herkese.
  • şubatta istanbulda chip tuning yaptırmaya benle kim geliyor
  • 
Sayfa: önceki 951952953954955
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.