Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (952. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 950951952953954
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: troy

quote:

Orijinalden alıntı: samet baba

troy ,

ne yaptın?
    Ben, ihsan ve orkay ın gözü daha cok tuttu pschiptuning i.
    ve faruk ta orada yaptırdı. gideceğin zaman bize de haber verirsen belki oraya takılırız.

Barbaros Bayrak.
    Kışla Caddesi Sererağa Sanayi Sitesi A Blok No:87 Topcular / Eyup / Istanbul - TURKIYE
    Tel: 00 90 536 216 81 64 - 00 90 554 616 96 43
    Tel: 00 90 212 576 00 73 - 74

şu diğer yeri mi diyorsunuz anladım ben su anda yurt dışındayım 28 ocakta gelince allah nasip ederse yalnız ben işte eskişehirde ikamet ediyorum 25 subata kadar türkiyede olucam eğer o arada boş zaman bulursa gelicem istanbula istanbulun içini bilmiyorum allahtan navigason var

ama yaptırıcam büyük ihtimalle fiyat olarak ne kadara yaptırdınız siz?

artı olarak benim aracım epica cruze değil ama cruzeda çok beğeniyorum o yuzden sürekli takipteyim bu topicte

Dostum merhaba.

Arac epicaysa dizel motorludur.Turbodur (: değil mi?
    O zamanda daha da iyi degerler alırsın.Dizel ve turbo araclar chipte dahada iyi değerler veriyor diye
    biliyorum.
    Özelden telefon numaramı vericem sana.Geldiğin zaman haberleşiriz.Seni köprüde karsılarız istersen.
    Bşımızın üstünde yerin var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: İHS@N

quote:

quote:

troy ,

ne yaptın?
    Ben, ihsan ve orkay ın gözü daha cok tuttu pschiptuning i.
    ve faruk ta orada yaptırdı. gideceğin zaman bize de haber verirsen belki oraya takılırız.

Barbaros Bayrak.
    Kışla Caddesi Sererağa Sanayi Sitesi A Blok No:87 Topcular / Eyup / Istanbul - TURKIYE
    Tel: 00 90 536 216 81 64 - 00 90 554 616 96 43
    Tel: 00 90 212 576 00 73 - 74

şu diğer yeri mi diyorsunuz anladım ben su anda yurt dışındayım 28 ocakta gelince allah nasip ederse yalnız ben işte eskişehirde ikamet ediyorum 25 subata kadar türkiyede olucam eğer o arada boş zaman bulursa gelicem istanbula istanbulun içini bilmiyorum allahtan navigason var

ama yaptırıcam büyük ihtimalle fiyat olarak ne kadara yaptırdınız siz?

artı olarak benim aracım epica cruze değil ama cruzeda çok beğeniyorum o yuzden sürekli takipteyim bu topicte

Dostum merhaba.

Arac epicaysa dizel motorludur.Turbodur (: değil mi?
    O zamanda daha da iyi degerler alırsın.Dizel ve turbo araclar chipte dahada iyi değerler veriyor diye
    biliyorum.
    Özelden telefon numaramı vericem sana.Geldiğin zaman haberleşiriz.Seni köprüde karsılarız istersen.
    Bşımızın üstünde yerin var...

Eyvallah çok teşşekür ederim navigasyonla ben orayı bulurum sorun olmaz.
    Araca gelince evet turbo dizel su anda 150 beygir 320 Nm torku var ucak gidi gidiyor eski 2004 model vectradan bindikten sonra ucak gibi geliyor allah var iyi gidiyor.
    Bende olmuşken tam olsun istedim herhalde bi 180 185 beygir olur tokruda 320 den 380 falan olur diye tahmin ediyorum of çok deli olur ya
  • epica dizel galiba,
    iyi guc alır makina(obd den programlanıyor)
    asıl chip işi dizellerde oluyor zaten.
    cruze gruptan onerdiler dersin, kk na 600 idi.
    ama nakitte indirim yapıyor....

prd. yazarken yukarıda acıklama yapılmış.
    180 lik epica fena olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet baba -- 16 Ocak 2011; 15:30:54 >
  • quote:

epica dizel galiba,

taksittemi yapıyorlar o zman büyk ithimal gelirim ya
  • bu arada msnim onur1990@hotmail.com isteyen eklyebilir
  • quote:

quote:

epica dizel galiba,

ı ıh, maalesef tek cekim galiba :)
    chip tuning yapanlar
    burunlarından kıl aldırmazlar pek...
  • quote:

quote:

quote:

epica dizel galiba,

chip tuning yapanlar
    hayırlıısı olsun ya olmadı burdan euro çeker öyle gelirim babamın başını ağrıtmıyım çok
  • Bu arada ihsan ,
    saol dün sattın bizi yine,
    cuma gunu de adamlar halı saha macına gideceklermiş
    esir etmişsin :)

saolsun dun odakta dunku yapılan işlemlerimde cok yardımcı oldular,
    ilgilendiler. Bulent bey ve Murat ustaya buradan tekrar teşekkur ediyorum...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

epica dizel galiba,

chip tuning yapanlar
    hayırlıısı olsun ya olmadı burdan euro çeker öyle gelirim babamın başını ağrıtmıyım çok

yanında 5 tane 50lik eu getirirsin ;)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

epica dizel galiba,

chip tuning yapanlar

yanında 5 tane 50lik eu getirirsin ;)

ha evet onu sorcaktım fiyatı ne kadar 500 tl mi 550 falan ozman 250 euro dediğne göre
  • quote:

Bu arada ihsan ,
    saol dün sattın bizi yine,
    cuma gunu de adamlar halı saha macına gideceklermiş
    esir etmişsin :)

saolsun dun odakta dunku yapılan işlemlerimde cok yardımcı oldular,
    ilgilendiler. Bulent bey ve Murat ustaya buradan tekrar teşekkur ediyorum...

ne yaptınız?

Hem onları ben esir falan etmedim.Adamlar Fatih Terim gibi kadro üzerinde saha dizilişleri falan boş islerle ugrasıyorlardı.
  • bildiğin onden gelen lokurtu vs uzerine calışıldı.
    bide sağ on patlamıştı , tamirden sonra balans vardı,
    balans yapıldı ve arka ile yer değiştirdik..
  • herkese iyi gnler bn aranıza yeni katıldım 2010 model ls paket at karbon siyah bi cruze'um var forumu okudum herkes bi yazılım gncellemesinden bahsediyorum bu söylennler serviste mi yapılıyor yoksa bildiimiz chiptunning mi yardımcı olursannız cok mutlu olurum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: can cin

herkese iyi gnler bn aranıza yeni katıldım 2010 model ls paket at karbon siyah bi cruze'um var forumu okudum herkes bi yazılım gncellemesinden bahsediyorum bu söylennler serviste mi yapılıyor yoksa bildiimiz chiptunning mi yardımcı olursannız cok mutlu olurum...

öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanında o yazılım dediğimiz chip tuning aracın motor gücünü arttırıyoruz yani yaptırabilirsiniz bakalım bende yaptırıcam hayırlısıyla
  • eyv. bnde serviste yapılıyor zannetmiştim birşey daha var kafama takılan önceki sayfalarda bazı arkadaşlar direksiyondaki soyulmadan şikayet etmişler ve değiştirdiklerini yazmışlar bnmde direksiyonumda aşnmalar var acaba ankara opan yardımcı olurmu???

NOT:önmli bir bilgi buarada ankarada oturuorum ve bu ilk chevroletim deil
    nekadar dikkate alırsınız bilmem ama sakın reise gitmeyin 3000 bakımını yaptırdım 450 lira fiyat verdiler eskişehir yolunda opanda 278 liraya yaptırdım bakımımı ayrıca cokdaha ilgili ve güler yüzlü insanlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: can cin

eyv. bnde serviste yapılıyor zannetmiştim birşey daha var kafama takılan önceki sayfalarda bazı arkadaşlar direksiyondaki soyulmadan şikayet etmişler ve değiştirdiklerini yazmışlar bnmde direksiyonumda aşnmalar var acaba ankara opan yardımcı olurmu???

NOT:önmli bir bilgi buarada ankarada oturuorum ve bu ilk chevroletim deil
    nekadar dikkate alırsınız bilmem ama sakın reise gitmeyin 3000 bakımını yaptırdım 450 lira fiyat verdiler eskişehir yolunda opanda 278 liraya yaptırdım bakımımı ayrıca cokdaha ilgili ve güler yüzlü insanlar var

direksiyon hakkında bir bilgim yok benim aracım cruze değil epica ama cruzeda çok seviyorum o yuzden takıpteyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzgursel

chiptuning yaptırdıktan sonra motor 4000 devire geldiğinde araç bazen stop etmeye başlamıştı (4000 devire geldiğim her 5 kerede 1 kez). sarı ikaz lambası yanıyordu. problemi bugün halletim enjeksiyon boğazı kurum yapmış, onu temizlettim + brc lpg kalibrasyonu tekrar yapıldı. problem halloldu, fiziksel bir arızadan olmadığını öğrenince çok mutlu oldum, rahatladım.

lpg veya chiptuningden bağımsız, gaza basarken stop etme yaşayan olursa enjeksiyon boğazını kontrol ettirin ve temizlettirin. ne olduğunu bilmiyorum ama o boruya bir sprey sıktılar serviste, sonra marşa bastım gaza basmadan kendi haline bıraktım, susunca tekrar marş... bu şekilde 3 dakika titredi araba sonra kendine geldi.

tabi lpgli aracına chiptuning yaptıranlar mutlaka lpg montajı yapan yere sorun, kalibrasyon için gidilmesi gerekebilir. bilginize.

arkadaşlar sizlere sorabilirmiyim chip tuningden sonra aracın düşük devirlerde çekişi nasıl değişti farkedilir bir güç artışı varmı? hızlanması farkedilir değiştimi? meak ediyorum ona göre ecu'yu söküp istanbula yollamayı düşünüyorum devirli kullanmayınca araç bayılıyor bu hiç hoşuma gitmiyor buralardan ecu'yu yollamaya değermi merak ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: /Y.EMRE\

quote:

chiptuning yaptırdıktan sonra motor 4000 devire geldiğinde araç bazen stop etmeye başlamıştı (4000 devire geldiğim her 5 kerede 1 kez). sarı ikaz lambası yanıyordu. problemi bugün halletim enjeksiyon boğazı kurum yapmış, onu temizlettim + brc lpg kalibrasyonu tekrar yapıldı. problem halloldu, fiziksel bir arızadan olmadığını öğrenince çok mutlu oldum, rahatladım.

lpg veya chiptuningden bağımsız, gaza basarken stop etme yaşayan olursa enjeksiyon boğazını kontrol ettirin ve temizlettirin. ne olduğunu bilmiyorum ama o boruya bir sprey sıktılar serviste, sonra marşa bastım gaza basmadan kendi haline bıraktım, susunca tekrar marş... bu şekilde 3 dakika titredi araba sonra kendine geldi.

tabi lpgli aracına chiptuning yaptıranlar mutlaka lpg montajı yapan yere sorun, kalibrasyon için gidilmesi gerekebilir. bilginize.

arkadaşlar sizlere sorabilirmiyim chip tuningden sonra aracın düşük devirlerde çekişi nasıl değişti farkedilir bir güç artışı varmı? hızlanması farkedilir değiştimi? meak ediyorum ona göre ecu'yu söküp istanbula yollamayı düşünüyorum devirli kullanmayınca araç bayılıyor bu hiç hoşuma gitmiyor buralardan ecu'yu yollamaya değermi merak ediyorum...

Değer, chiptuning esas dusuk devirlerde fark ediyor, arac 1000 deviden itibaren yurumeye başlıyor.
    4000rpm de 120hp vermiş onemli değil, 1000-2000 devirde verdiği tork ve guc artışı fark ediliyor.
    ankarada da vardı yapan yer, hem dinamometre ile olcturmus olursun.
    Istanbul da nereye gondermeyi dusunuyordun?
  • Arkadaşlar yakın zamanda Cruze Ls manuel için bayilerden fiyat alan oldu mu.?Paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: /Y.EMRE\

quote:

zaten yaptırdığım yerde usta asıl maksadın cruze ağır araç olduğu için alt devirlerdeki hantallığını almaya yönelik olduğunu söyledi. 1-2 vites geçişi yaptığım yokuşta artık 1e düşürmeden çıkıyorum. yokuş aşağı biraz kayarken 2 ile gaza basacağıma artık 3 ile basarak devam edebiliyorum. 0-100km 1 saniye hızlanmıştır tahminim.

yalnız beyni gönderip ezbere değer yükletmeyi tavsiye etmem. her aracın beygiri torku fark ediyor. optimum değerler için dinamometreye girmesi lazım. her araca özel yapılmalı.
  • 
Sayfa: önceki 950951952953954
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.