Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (951. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
45.103
Cevap
163
Favori
3.528.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 949950951952953
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

burada chip uygulaması yaptırmayı düşünüyorum daha önce giden varmı güvenilir bir yer mi ?
  • opel.com.tr sitesinde 1.6 enjoy plus paket dahil 42.186 liralık bir fiyat gözüküyor astra için... Bu plus paketin eklenmesiyle yılbaşından önce cosmo ile olan dağlar kadar fark bir miktar kapanmış gözüküyor astrada..... Çok kısa özetleyeyim.. Bugün bu bahsettiğim donanımlı astrayı pazarlıkla 40.000'e bırakıyorlarsa ne ala...!!!! (40 binden 1 kuruş aşağı düşerlerse F.B den daha beter olayım) ....Ocak ayı içinde 35.500 e ls plus cruze yazarsam çoğu kişi imkanı varmı diyebilir yıl sonu indirimileri bitti nerde o günler diye söylenebilir ...(Aralıkta 34.500 e alanları herkes biliyor)

Şimdi cebinde sadece 35.500 lirası olan ve bi dünyada kredi kartı borcu olan biri gidip CRUZE almalı,,, ama fluence almamalı!!!!!!!!!!

Ama cebinde 40.000 TL sı olan biride gidip te cruze almamalı ,,,, astrayı almalı....

Sonuçta bu işlerde sadece para konuşur...Biz ne kadar konuştuysakta ancak 380 sayfa yı doldurabildik ...... Son olarak cruze iyi bir araba değildir... Ama 35.500 'e ÇOK İYİ bir arabadır.... (Pardon arabada demiyelimde ,, JÜPİTER-MARS ARASI ÇALIŞAN 1350 KG LIK bir tür uzay gemisi desek daha doğru olur ) Alıp ilk 1 hafta bunu hissetmeyen cruze kullanıcısı yok gibi......................................
  • 3 gündür 2011 cruze ls kullanıyorummm şimdilik bi problemmm yokkk işallahta olmazz...kötüleyen arkadaşlarada şaşırıyorum.....samimiyetlerinede güvenmiyorum..

• tecrübe konuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: troy

http://www.performanschip.com/

burada chip uygulaması yaptırmayı düşünüyorum daha önce giden varmı güvenilir bir yer mi ?

http://pschiptuning.com/tr/

ikisinide ziyaret et arasındaki farkı anlayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet baba -- 15 Ocak 2011; 1:26:56 >
  • Oğuzgursel hocam ne güzel yazmışsınız ellerinize sağlık, aynı duyguları paylaşıyorum. Bakınca heyecanlandıran bir güzellik.. Olumlu yorumlar görmekten mutluluk duydum. Zaten derdim bir performans arabası almak veya yeşil ışık kalkışlarında yanımdakine tozumu yutturmak vs. değil başından beri.. Neyse o işte :-)

Bu arada Joliva hocam, bugün 2011 LS 124HP için bana söylenen rakam 34 bin TL bilgi ;-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iceflight -- 15 Ocak 2011; 2:30:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iceflight

Merhaba Arkadaşlar

Aranıza yeni katılmış bir Cruze hastasıyım. Uzun zamandır aklımda olan bu arabayı iş ciddiye binince araştırmaya başladığım da çevremden çok fazla tepki aldım. Hakkında olumlu yorum yapan çıkmadı diyebilirim. Yakıt tüketiminin fazlalığından çekişin düşüklüğüne, kasanın ağırlığına kadar olumsuz yorumlar duydum. Araçta önce dış görüntüye önem veren biri olarak ne kadar kulak asmamaya çalışsam da hevesimi kırdı bu durum. Başka araçlara bakmaya başladım. Aklınıza gelen muadili tüm araçlara baktım diyebilirim. Napalım Astra olsun diyip bugün Ataköy Opel'e gittim. Yanında Chevrolet olduğunu biliyordum gelip geçerken görüyodum ama meğer aynı mekanmış :-)
    Oturdum bayanla Astra üzerine konuştuk fiyatları artıları vs. Astra'yı soruyorum ama başımı çevirip çevirip Cruze'a bakıyorum. 124 beygirlik olanı vardı. O asi duruşu aklımı başımdan aldı adeta. Bayan da fark etti tabi. Astra muhabbetini kesip Cruze'dan devam ettik :-) Uzatmıyım konuştuk ettik Allah nasip ederse Şubat'ta canavarı alıcam. Kimin ne dediğine ne diyeceğine kulaklarımı tıkadım kararımı verdim. Böyle güzel insanların olduğu forumu görünce de sizlerle paylaşayım dedim. Fikirlerinizi almak isterim açıkçası. Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşım ilginç bir tesadüf...
    Ben ve eşim de Astra bakmak için girdik Opel'in kapısından 1,5 yıl önce... Cruze karşıladı o kapıda bizi... Eşim vuruldu. Ben çok pahalı sandım. Fiyatı görünce astrayı unuttuk. Çok araştırdım. Daewoo'nun chevrolet'si negatif unsurdu. Motoru gösterdiler, Insignia'nın içini gösterdiler, Opel platformundan çıkan ilk Chevy dediler... İnternete daldım, bu forumu buldum, tüm sayfaları okudum, satan kişileri ilanlarından aradım, niye satıyorsunuz diye sordum. Hepsi çok üzgündü, ihtiyaç meselesi malum, al dediler ve aldık...
    Bugün Astra ile sıradan bir araç sahibi olacakken, benim parkettiğimi görmeyen yanına gelip, işte canavar bu hocam diye başlıyor anlatmaya yanındakine... Kim kötülüyor biliyor musun? Cruze almamış olanlar ve Cruze dışı araç satışı içinde olanlar...

Olumlu tarafları daha çok o yüzden olumsuzu yazayım... Üreticisi GM ve bayileri... Forum olarak İstanbul ekibi bunu çözdük. Odak-Topkapı bayisi ile filo servis anlaşması yaptık, kafamız rahat. En ucuzu en kaliteli olarak elde edebiliyoruz...

Benim araç 1,5 yıllık. Ama görmen lazım, ilk binen yeni mi aldın diye soruyor. Ama onun öncesinde way bu ne güzel bir araba diyor. En önemli yorumu parasını verip kullanan yapar. Kullanıcılardan memnun olmayan inan %5'i bile bulmaz... Her araçta ufak tefek kusurlar olabilir. Ama teraziye doğru koymak lazım. Makam aracına benzerliği yarış otomobiline benzerliğinden daha fazla... Mesele de biraz bu zaten. Çok spor ve yakıcı görünümü insanlarda 3,20 performansı istetiyor. Ama bu araç 1,6 motor, 110-120 beygir, 1,5 ton... Aklı başında araç kullan yakıt sınıfının ortalamasında... Mesela benimki otomatik ve şu an İstanbul trafiğinde ortalamam 9,1lt/100km. (Kaynak yol bilg.)

Bugün bana 37,500TL verseler ne alırım? Hocam bunun cevabı hala değişmedi. Bilmem bu cümle sana ne ifade ediyor... Ben sıradan değilim... Floresan, Cıvık, Morolla vs zevk vermeyen aracı kullanmak istemiyorum... Üstelik de daha azına (donanım) yetinmek zorunda kalarak...
  • Arkadaşlar okadar güzel anlatmışlarki ben üstüne söyleyecek laf bulamadım.

Yinede cruze sahibi olmayan arkadaşlara şunuda eklemek istiyorum...

Skoda çok iyi bir araba değildi vaktince, tekerlerği kendisini geçen tek araba skodaydı

seat da öyle aman aman değildi... Sonra birgün bunlar wolksvagen bünyesine girince işler değişti. Motorlar wv kalite wv nin çok az altında ama yinede iyi oldu. Elektronik elektirik aksamlar wv oldu.

Daewoo da GM bünyesinde OPEL gibi SAAB Gibi ... Sanırım buda herşeyi açıklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ulas2004 -- 15 Ocak 2011; 9:49:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet baba

quote:

http://www.performanschip.com/

http://pschiptuning.com/tr/

ikisinide ziyaret et arasındaki farkı anlayacaksın.

ben şimdi başka şehirden gelicem istanbul içini çok bilmiyorum o yuzden söyleyinde direk oraya gidim zaten navigasyonla gidicem
  • arkdaşlar bi sorum daha olcaktı bu araçlarınız için kore li bir siteden birşeyler getirtmiştiniz o sitenin adresi neydi geri sayfalara bakıyorumda göremedim

edit:

buldum arkadaşlar bilmeyenler için

http://www.superichmotors.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi troy -- 15 Ocak 2011; 11:13:04 >
  • Anlasilan bu araci sattiran ne reklam ne dost tavsiyesi ne de vs vs vs

Bu arabayi sattiran astra galiba :)) cunku bende astra icin gidip cruze vurulanlardanim(zaten vurgundum gerci). :))
  • quote:

arkdaşlar bi sorum daha olcaktı bu araçlarınız için kore li bir siteden birşeyler getirtmiştiniz o sitenin adresi neydi geri sayfalara bakıyorumda göremedim

edit:

buldum arkadaşlar bilmeyenler için

http://www.superichmotors.com/

hocam korece olduğu için bu sayfadan birşey anlaşılmıyor satış yapılıyormu bilmiyorum ama birçok parçası ebay satıcılarında var, cruze makyaj modifiye konusunda paylaştım, oradan araştırabilirsiniz.

Sinyalli yan ayna kapaklarım geldi, altında led yok, onun 20$ farkı varmış. ben sordum diye söylüyor adam, ilanda belirtmemiş, neyse ben led olduğu için almamıştım zaten, fark etmez.
    en kısa zamanda mat siyah kaplatıp taktıracağım ve fotolarını koyacağım
  • Bir kampanya dikkatimi çekti. Sadece linkini koyuyorum reklam meselesi yüzünden. Dileyen açıp bakabilir.

Boya koruma vs vs... Özellikle cam filmi fiyatı dikkat çekici.
    Belki toplu fiyat alabilir ilgilenen arkadaşlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-99-tl-boya-koruma-sok-sok-33281146/detay/
  • chiptuning yaptırdıktan sonra motor 4000 devire geldiğinde araç bazen stop etmeye başlamıştı (4000 devire geldiğim her 5 kerede 1 kez). sarı ikaz lambası yanıyordu. problemi bugün halletim enjeksiyon boğazı kurum yapmış, onu temizlettim + brc lpg kalibrasyonu tekrar yapıldı. problem halloldu, fiziksel bir arızadan olmadığını öğrenince çok mutlu oldum, rahatladım.

lpg veya chiptuningden bağımsız, gaza basarken stop etme yaşayan olursa enjeksiyon boğazını kontrol ettirin ve temizlettirin. ne olduğunu bilmiyorum ama o boruya bir sprey sıktılar serviste, sonra marşa bastım gaza basmadan kendi haline bıraktım, susunca tekrar marş... bu şekilde 3 dakika titredi araba sonra kendine geldi.

tabi lpgli aracına chiptuning yaptıranlar mutlaka lpg montajı yapan yere sorun, kalibrasyon için gidilmesi gerekebilir. bilginize.
  • Haftasonu güzel havayı gördükten sonra ilk çekimlerimizi yapmak güzel oldu.

İç Çekimler, plaka yapıldıktan sonraki çekimler ve hareketli çekimlerde yakında burada :)

Herkese kazasız belasız nazarsız sürüşler dilerim.

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
    ★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★
  • çok güzel fotolar prof. makineylemi çektiniz?
  • troy ,

ne yaptın?
    Ben, ihsan ve orkay ın gözü daha cok tuttu pschiptuning i.
    ve faruk ta orada yaptırdı. gideceğin zaman bize de haber verirsen belki oraya takılırız.

Barbaros Bayrak.
    Kışla Caddesi Sererağa Sanayi Sitesi A Blok No:87 Topcular / Eyup / Istanbul - TURKIYE
    Tel: 00 90 536 216 81 64 - 00 90 554 616 96 43
    Tel: 00 90 212 576 00 73 - 74

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet baba -- 16 Ocak 2011; 15:02:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet baba

troy ,

ne yaptın?
    Ben, ihsan ve orkay ın gözü daha cok tuttu pschiptuning i.
    ve faruk ta orada yaptırdı. gideceğin zaman bize de haber verirsen belki oraya takılırız.

Barbaros Bayrak.
    Kışla Caddesi Sererağa Sanayi Sitesi A Blok No:87 Topcular / Eyup / Istanbul - TURKIYE
    Tel: 00 90 536 216 81 64 - 00 90 554 616 96 43
    Tel: 00 90 212 576 00 73 - 74

şu diğer yeri mi diyorsunuz anladım ben su anda yurt dışındayım 28 ocakta gelince allah nasip ederse yalnız ben işte eskişehirde ikamet ediyorum 25 subata kadar türkiyede olucam eğer o arada boş zaman bulursa gelicem istanbula istanbulun içini bilmiyorum allahtan navigason var

ama yaptırıcam büyük ihtimalle fiyat olarak ne kadara yaptırdınız siz?

artı olarak benim aracım epica cruze değil ama cruzeda çok beğeniyorum o yuzden sürekli takipteyim bu topicte
  • quote:

çok güzel fotolar prof. makineylemi çektiniz?

Nikon D90 la çekildi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serromacher

quote:

çok güzel fotolar prof. makineylemi çektiniz?

Nikon D90 la çekildi :)

çok deli makinadır belli etmiş kendini
  • 
Sayfa: önceki 949950951952953
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.