Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2214. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 22122213221422152216
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Puntodan sonra biraz kalıplı ve uzun gelmiştir, alışırsınız zamanla.

Marşpiyel sonuçta önemi yok, ben de defalarca sürmüştüm orayı zamanında, hep kör noktada kalıyordu.

Kör nokta aynası tavsiye edebilirim, faydası çok.
    Saolasın hocam hemen bakayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

Selam.Hiç uğraşma bence.Benim aracında tam o parçası çıkık hemde aynı yerdeki.Sıfır aldıktan 1 yıl kadar sonra benim ufaklık onla oynarken elinde kalmıştı biriki parçadan oluşuyor kendim denedim takamadım.Sonra servise uğradığımda onuda söyledim takılması için ön göğsün sökülmesi gerekiyormuş bende vazgeçmiştim söktürürüm sonra tıkırtı mıkırtı olur göğüsten falan diye caydım.Hatta o parça hala biryerde duruyor çekmecede falan..Yani bulmakla iş bitmiyor takmasıda dertli iş.

Alıntıları Göster
    Benim bildiğim o gri trim parça çıkıyor, onunla beraber geliyor(du).

ek.

Yıllar önce arkadaşın aracına takılırken sökülenleri hatırlamaya çalıştım. Multimedia montaj videosunda çıkan parça görülüyor.https://www.youtube.com/watch?v=W8I8Wr7aX98

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 3 Haziran 2018; 13:51:27 >
  • quote:

O zaman konu aydınlanmış oldu bu ayrıntıyla bilgiler için teşekkürler.Dün oluşan bir sorun nedeniyle bilginize başvurayım bu vesileyle.

..Aracı sıfır alırken Navimate marka geri görüş kameralı 7. ekranlı navi. taktırmıştım serviste.Bu güne kadar hiç sorunsuz kullandım ama dün geri vitese takınca geri görüş kamerası çalışmamaya başladı ekrana hiç görüntü gelmiyor ekran normal halinde kalıyor ama birçok kez denediğimde birkaç kez mavi ekran geldi sadece ve sol üst köşede şuan tam hatırlayamadığım 3 harfli birşey yazıyordu atıyorum LCD BRC vs gibisinden .Bunun dışındaki tüm fonksiyonlar normal aracın park sensörleride normal çalışıyor.
    Acaba sorun ne olabilir temassızlık vs gibi basit birşeymidir,muhtemel sebepler neler olabilir?
    Kamera plaka ışığında yada tamponda oluyordu. Arkadaşın tampona 5. sensör gözü gibi takılmıştı ve zaman içinde bağlantılarda oynama yapıp göstermiyordu. Plaka ışığında olanlarda zamanla kopma/temassızlık yapıyor olabilir. Yada çin malı ürünler, bir süre sonra tırtlama ihtimalleri de yüksek.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Bu paylaştıgınız videoya göre o havalandırma ızgaeasının çıkarılması çok kolay görünüyor ve o ayar parçacığıda onunla beraber çıkıyor bu durumda takması basit görünüyor?
    ..Servis beni kekledimi acaba sonucu çıkıyor bu durumda.O parçayı bir yerlere koymuştum bulabilirsem bir deneyim takmayı..
  • quote:

Bu paylaştıgınız videoya göre o havalandırma ızgaeasının çıkarılması çok kolay görünüyor ve o ayar parçacığıda onunla beraber çıkıyor bu durumda takması basit görünüyor?
    ..Servis beni kekledimi acaba sonucu çıkıyor bu durumda.O parçayı bir yerlere koymuştum bulabilirsem bir deneyim takmayı..
    Bende çok zor olmadığını hatırlıyordum, arkadaşın aracına multimedia takılırken seyretmiştim, videoya bakınca tam hatırladım.

Zor gözükmüyor, daha önce sökmüş birisi için basittir. Yada el yatkın ise 3-5 video sonrası denenebilir.

ek.
    Hatta 0.30sn. ye baktığımız da aşağıda önceden sökülen parçalar ile alakasız gibi duruyor. Plastik yardımcı alet ile tırnaktan kurtarılması yetiyor, gibi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 3 Haziran 2018; 14:39:53 >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Bu gün tekrar çalıştı kendikendine..Anlaşılan önemli bir arıza vs yok temassızlık var demekki.tşk.
  • Arkadaşlar yine başınızı arıtacam ama şimdi arabayı çalıştırdığımda bu hatayı aldım esp ışığı yandı bunun anlamı nedir

• calculus07 kullanıcısına yanıt
    Stopedip tekrar çalıştırınca hata kodu silindimi?
  • quote:

Stopedip tekrar çalıştırınca hata kodu silindimi?
    Evet silindi

Bazen öyle anlık hata kodları çıkıyor sanırım.Eğer sık sık yapmıyorsa araçtada başka problem yoksa çokda önemli değil.Tabi yinede daha büyük bir arıza vs nin habercisi olabilir en azından netten araştırıp bilgi sahibi olmakta dikkatli davranmakta fayda var.
  • quote:

Bazen öyle anlık hata kodları çıkıyor sanırım.Eğer sık sık yapmıyorsa araçtada başka problem yoksa çokda önemli değil.Tabi yinede daha büyük bir arıza vs nin habercisi olabilir en azından netten araştırıp bilgi sahibi olmakta dikkatli davranmakta fayda var.
    Tmmdr hocam tşk ettim ilk defa yaptı bi kere bidaha yapmadı bu kodun direkt karşılığıdır şusur diye bulamazmıyz

• Arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim multimedya için fikirleriniz nedir??

https://www.youtube.com/watch?v=QtRb5bDwV9s
    Araştırıp anladığım kadarıyla genel bir arıza kodu.Yani araçta sorun var servise git demek.Sonuçta bir çok arızadan dolayı olabiliyor.Büyük ihtimalle akü problemi olabilir ilk fırsatta aküyü bir kontrol ettirin.oksijen sensörü ve dizelse ısıtma bujilerinin kontrolü bunlar genelde bu hataya sebep olmuş.
    Aracınız lpg li ise akü ve map sensörüne baktırın ara ara tekrarlarsa bu sorunu
  • aybasan kullanıcısına yanıt
    Aracım lpg li hocam tşk ederim yardım ettiğiniz için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: calculus07

Aracım lpg li hocam tşk ederim yardım ettiğiniz için
    Cruze da code 89 hatası ya akü zayıflığından, yada araç LPG li ise aracın obd protokolü ile LPG kitinin obd protokolünün aynı olmamasından çıkar. Bende Atiker Grandi ilk taktirdigimda aynı hatayı alıyordum, sonra aracın obd protokolü ile LPG kitinin obd protokolü esitleynce sorun çözüldü. LPG cilerde obd protokolü belirleyen alet var, bu aletin sonucuna göre LPG programından da bulunan ve obd protokolü girilince sorun kalkar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayalimdeki araba nasip olursa inşallah almak istiyorum

35000 gibi bi bütçeyle alınabilir mi paket önemim yok

Lt,

Ltz vs

Bi kaç parca boya olabilir 4-5 parca alınabilir mi temiz boyle km sinirida 120-130 düşünüyorum gazlı kullanicam

Tavsiyeleriniz için şimdiden tesekkurler

• Merhaba iyi forumlar, aracım arızalı olduğu için altı yedi aydır kapının önünde yatıyor hiç çalıştırmadım akü kutup başlarını sökmemiştim akü çoktan bitmiştir değil mi ? birde aracın lastik havaları bayağı inmiş o şekilde ağır ağır benzinliğe kadar yürütmek janta fren sistemine bir zarar verir mi aracın yağ soğutucusu arızalı yüksek ihtimalle yağ soğutucusunun oradan bir yerden yağ kaçağı yapıyor.O şekilde servise ( 5 km uzakta ) kadar götürsem sıkıntı olur mu ? Çekiciye felan masraf etmek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uzun ince bir yoldayım

Merhaba iyi forumlar, aracım arızalı olduğu için altı yedi aydır kapının önünde yatıyor hiç çalıştırmadım akü kutup başlarını sökmemiştim akü çoktan bitmiştir değil mi ? birde aracın lastik havaları bayağı inmiş o şekilde ağır ağır benzinliğe kadar yürütmek janta fren sistemine bir zarar verir mi aracın yağ soğutucusu arızalı yüksek ihtimalle yağ soğutucusunun oradan bir yerden yağ kaçağı yapıyor.O şekilde servise ( 5 km uzakta ) kadar götürsem sıkıntı olur mu ? Çekiciye felan masraf etmek istemiyorum.
    *Akü için araca kontak basıp durumu görebilirsiniz.
    *Lastik havaları ne kadar inmiş? Tehlikeli bir durumda ise denememek lazım. Bir yerden ayak pompası yada çakmaktan güç alan pompa bulun şişirin.
    *Yağ kaçağı var ve bu biliniyor ise, o da risk taşır?

Hiç kimse şu durumdaki bir aracı, "götür birşey olmaz" diyemez, dememeli...

Kasko var mı?
    Var ise; akü bitmiş diye araç yol yardımı arayın, servise kadar çekici götürür.
  • Araca yarın sabah bakacağım uzun zamandır kullanılmıyor en son yağ kaçağı olmuştu dediğim gibi yağ soğutucusunun arkasından bir yerden kaçırıyor altta kaldığı için göremiyorum.Aracı o halde yaklaşık 10km uzaktan kapının önüne kadar getirdim koydum ondan sonra bir daha marş vurmadım, yağ belli bir sıcaklığa ulaşana kadar araçta sıkıntı olmuyor fakat motor ısındıktan sonra atmaya başlıyor yağı.Kaskom yok çekiciye dünya para verene kadar trafik olmadığı bir saatte gerekirse gece sakince götürürüm servise.Motor zaten oraya varana kadar anca ısınır sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.Bu yağ soğutucusu probleminin kronik olduğunu duymuştum forumlarda acaba sizin de bilginiz var mı bu konuda ve ya başınıza geldi mi ?
  • Uzun ince bir yoldayım kullanıcısına yanıt
    Evet yağ soğutucusu problemi ben de yaşadım. az az antifirize karıştırıyordu.
    antifiriz kutusunun üst kısmında kenarlarda siyah birikinti görüp fark etmiştim ben.

ama farklı şekilde kaçak yapar mı bilmiyorum. belki antifirizi motor tarafına da kaçırıyor olabilir.

--

Yağ seviyesine bakmadan yola çıkmayın.
    Araç 4-5 kilometrede ısınmaya başlıyor hava sıcaklığına göre.
    Şimdi çekici ne kadar tutar bilmiyorum ama çekici çağırmayıp giderken büyük bir arıza yaşarsanız daha masraflı olabilir.

Ya da belki ustanız araç yanına gelip bakabilir? bu da bir fikir.

kolay gelsin.

Arıza ve çözümlerini paylaşırsanız seviniriz.
  • 
Sayfa: önceki 22122213221422152216
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.