Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2193. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21912192219321942195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EsHas

Arkadaslar merhaba

2011 lt plus hb aracin freni coook altta tutmaya basladi ve frene basinca tiss seai gelio fren ana merkezi dediler degisti 1 gun sonra yolda balatalar kitledi araci ne ileri ne geri gidebildim cekici ile ozel servise gittik ana merkezin degistigi westinghouse dediler ama parca buladik ondan olabilme ihtimali var dediler bende parcayi sokturdum 100 tl iscilik parasi verdim birakin tamam siz dedim sizce ne hapmaliyim

neden olabilir?

Hafiften bir tıss sesi bende de var ve fren çok üstte değil biraz aşağıda tutuyor. Ama frenler asla zayıf değil. Aracın fren sisteminin yapısı sanırım böyle. Ayrıca birkaç kez ani frenleme yapmak durumunda kaldım. Son derece güvenli şekilde durdum. Keşke iş bilmezlere kurcalatmasaydınız hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

Orijinalden alıntı: EsHas

Arkadaslar merhaba

2011 lt plus hb aracin freni coook altta tutmaya basladi ve frene basinca tiss seai gelio fren ana merkezi dediler degisti 1 gun sonra yolda balatalar kitledi araci ne ileri ne geri gidebildim cekici ile ozel servise gittik ana merkezin degistigi westinghouse dediler ama parca buladik ondan olabilme ihtimali var dediler bende parcayi sokturdum 100 tl iscilik parasi verdim birakin tamam siz dedim sizce ne hapmaliyim

neden olabilir?

Hafiften bir tıss sesi bende de var ve fren çok üstte değil biraz aşağıda tutuyor. Ama frenler asla zayıf değil. Aracın fren sisteminin yapısı sanırım böyle. Ayrıca birkaç kez ani frenleme yapmak durumunda kaldım. Son derece güvenli şekilde durdum. Keşke iş bilmezlere kurcalatmasaydınız hiç.

aynen hocam aslinda bulundugum sehirdeki en kapsamli servis ama bidaha tobe

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Cruze sayesinde tanıdığım ve 7 yıl iyi dost olarak uzun uzun sohbetler edip çok şeyi paylaştığımız, sevgili arkadaşım Ünsal(unsal07) geçirdiği karaciğer nakli sonrasında hayata gözlerini yumdu.

Allah Rahmet Eylesin.

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.

• canciger C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Dostlar sağolsun.
  • Vefat eden arkadaşımız Cruze aracını 6 yıl kadar kullanmıştı, çokta severdi.

Her görüştüğümüzde "özlemişsindir sen?" der, benim kullanmamı isterdi(gerçi rahatsız olduğundan dolayı yorulmasın diye ben her fırsatta aracı kullanırdım), onun aracında da son dönemlerinde fren pedalı çok aşağıda tutuyordu ve ben her seferinde "bir şey var bunda?" diye söylenirdim. Chevrolet yetkili servisine götürmüş tanıdık ustaya danışmıştık, lifte alıp baktılar ve sol(yada sağ) fren merkezinin değişmesi gerektiğini belirtmişlerdi, daha sonra değiştiririz derken, araca alıcı çıktı ve sattı(sorunu söylemişti satarken).

Daha sonra ona Yeni 308 1.2 130bg EAT6 Allure+Premium araç almıştık, Adana'ya uçup Mersinden aracı alıp geze geze gelmiştik.
  • Arkadaslar bugun 2010 otomatik 113 bg aracima Atiker Grand Obd Yaglama sistemli kit taktirdim. Obd li oldugundan ilk ayardan sonra kendisi ayarini otomatik yapiyor bu sayede ariza isigi yakmiyor. 3.06 lpg fiyatindan 20 liralik lpg ile karisik kullanimda net 60 km gittim. İlerleyen zamanlarda yine bilgilendirme yaparim. Bu arada enjektorler cok sessiz ve hizli. Cok begendim. Lpg dusunen olursa siddetle tavsiye ederim.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Allah rahmet eylesin, taksiratını affetsin.
  • https://www.sabah.com.tr/otomobil/2017/12/17/turkiyeye-geri-mi-donecek

Böyle bir haber var. Bu konu çok konuşulmuştu geçmişte...

Türkiye'ye geri mi dönecek?

Bir dönem Türkiye'de de Chevrolet markasıyla başarılı satış rakamları yakalayan General Motors, sürpriz bir kararla Avrupa’dan çekilmişti. Bugünlerde ise otomotiv devinin geri dönüşünün sinyalleri gelmeye başladı.

General Motors'un Avrupa'da uzun ve çalkantılı bir tarihi mevcut. 2013 yılında Chevrolet markasını bünyesinden çıkarmayı planladığını belirten firma, daha sonra Opel ve Vauxhall markalarına yoğunlaşmıştı. Fakat bu markalar da bu yılın başlarında PSA Grup'a satıldı. Opel ve Vauxhall'ın satışlarında yaşanan büyük kayıpların ardından, büyük çoğunluk General Motors'un Avrupa defterini tamamıyla kapattığını düşünüyordu. Fakat GM CEO'su Mary Barra bunun doğru olmadığını açıkladı.

"GERİ DÖNÜŞÜ DÜŞÜNECEĞİZ"
    Detroit Otomotiv Basını Birliği'ne konuşan Barra, General Motors'un Avrupa'ya geri dönüşü mutlaka düşüneceğini belirtti. Hiçbir şeyin bu dönüşü engelleyemeyeceğini belirten Barra ayrıca, markanın otonom ve elektrikli araçlar gibi kendilerini pazarlayabilecekleri fırsatları yakalaması gerektiğini bildirdi.

"FIRSAT YAKALARSAK ORAYA YATIRIM YAPACAĞIZ"
    Barra'nın, markanın Hindistan ve Güney Afrika dışında ek pazarlar bırakması gerektiğini belirtirken, "Uygun geri dönüşler yapmamız gerekiyor. Bunu gerçekleştirecek bir yol bulamamız halinde, nerede iyi bir fırsat yakalarsak oraya yatırım yapacağız" dedi.

Uluslararası piyasalar hakkındaki yorumlarının yanı sıra Barra, Amerikan Hükümeti'nin elektrikli otomobiller için uyguladığı 7500 dolarlık teşvikin devam etmesini umduğunu söyledi. Bununla birlikte vergi indirimleri yürürlükten kalksa dahi, şirketin 2023 yılına kadar en 20 elektrikli otomobil çıkarmayı taahhüt ettiğini doğruladı. (automotorsport)
  • Xtally kullanıcısına yanıt
    Amin. Allah razı olsun arkadaşım.

• Abiler ve arkadaşlar cruze almayı düşünüyorum

113 ve 124 arası bg gücünde.çok fark varmı

Almadan neye dikkat etmeliyim hangi model daha iyidir fiyat 35000 düşünüyorum ne düşünüyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Robert Lewandowski RL9

Abiler ve arkadaşlar cruze almayı düşünüyorum

113 ve 124 arası bg gücünde.çok fark varmı

Almadan neye dikkat etmeliyim hangi model daha iyidir fiyat 35000 düşünüyorum ne düşünüyorsunuz

1) 35 bin tl ye temiz cruze bulmak cok zor

2) 113 bg ile 124 bg arasinda forumlarda anlatildigi kadar gunluk kullanimda hissedilecek bir fark yok, ben ikisinide kullandim temiz olduktan sonra motorun 113 luk mu 124 luk mu olduguna takilma.

3) Cogu kisi en fullu deyip ls paket cikiyor, plus paketlerde dijital klima, otomatik far ve otomatik yagmur silecegi var ona dikkat et

4) lpg takili ise mutlaka ne zaman takildigini ogren, 40-50 bin km sonra sibop sorunu yapabilir, celik subap takilmissa sorun olmaz

• Arkadaşlar. Aracımın şoför koltuğunun sırt kısmına yaslanıp biraz ağırlığımı verince çok inceden ve çok tiz bir gıcırtı sesi geliyor. Sanırım koltuk sırt kısmının görünmeyen iç kısmından bir yerlerden geliyor. Kendimin yapabileceği bir müdahale var mı? Ya da daha önce başına gelen.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin.
    Sizin de başınız sağ olsun.
  • erAn_ kullanıcısına yanıt
    benzer bi durum bende de var. şöyle vakit bulup sesin kaynağı tam olarak neresi bulamadım ama sol kısımdan emniyet kemerinin bağlantılı olduğu yerlerden geliyor gibi.

bir çözüm bulursanız paylaşır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

benzer bi durum bende de var. şöyle vakit bulup sesin kaynağı tam olarak neresi bulamadım ama sol kısımdan emniyet kemerinin bağlantılı olduğu yerlerden geliyor gibi.

bir çözüm bulursanız paylaşır mısınız?

Ben koltuk yükseklik ayarını en altta kullanıyorum. Yani kıç kısmı en altta olacak şekilde. Onu soldaki koldan iki kademe üste aldım ses kesilir gibi oldu. Bi kademe daha üste aldım ses kesildi. Ama sevmiyorum öyle kafam tavana değecek gibi kullanmayı. Vaktim olursa bugün, olmazsa hafta sonuna falan tanıdık döşeme ustası var, ona bir göstereceğim.
  • adilkahraman A kullanıcısına yanıt
    35000 var alinmazmi sizce çok merakım var 2 yildir almak istiyorum ne yapabilirim veya başka hangi model araç bakabilirim

• Robert Lewandowski RL9 kullanıcısına yanıt
    35 bin bütçeyle alınır, 2009-2010 model 100 binin altında araçlar var. Boya, değişen durumlarına göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Ama subaplar ne durumda, çelik subap var mı onlara özen gösterilmeli. 2 bin liralık masraf potansiyeli var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robert Lewandowski RL9

35000 var alinmazmi sizce çok merakım var 2 yildir almak istiyorum ne yapabilirim veya başka hangi model araç bakabilirim

Manuel vites bulunabilir ama boya darbe durumlari ve tup durumu celik sibop durumlari nedir bilinmez.

• Intimate kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Dostlar sağolsun.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    2011 bulunmazmi 124 luk bu arada subablarin iyi olduğunu nasıl anlarm

• 
Sayfa: önceki 21912192219321942195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.