Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2190. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.111
Cevap
162
Favori
3.530.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21882189219021912192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memoally

arkadaşlar merhaba,

2013 HB chevrolet 1.6, 124beygir, sport plus model aracıma dair sizlere sorum olacak. aracı yeni aldığımdan (yaklaşık 6 ay oldu) ve çok da araçlara meraklı olmadığım için cevapları kendim bulamadım.

1) aracın içinden bagaj kapağı nasıl açılıyor? 6 aydır inanın bilmiyorum :) (youtube da bir video izledim ama izlediğim video daki düğme bende yok. video da sağ kol dayamanın altında b,r buton ile bagaj kapağı açılıyor)

2) araç içindeki klima ile ilgili sorum olacak. Klimanın her iki tarafını da ayrı ayrı mı ayarlamak gerekiyor? içeriyi 26 dereceye ayarlamak istediğim de, sol taraf soğuk hava üfürürken, sağ taraf sıcak hava üfürüyor. yada klima bozuk olabilir mi?

3) araçta hali hazırda, 215/50/R17 teker mevcut. Ankara'da hafta sonları kullanmak üzere, kışlık lastik için öneriniz olur mu?

şimdiden teşekkürler. saygılar.

Merhaba,

Aynı araca sahibiz.
    Bende de 2. madde de yazdığınız sorunu aynı.
    face de bi video görmüştüm.. torpidoyu açıp sadece bi tırnak var onu çeviriyor düzeliyordu. o kadar para vermeyin tamirciye diye video da anlatıyordu.
    Ve bunu yapan bir kaç kişi de durumun düzeldiğine dair face de yorum yazmış..

Siz sorunu çözdünüz mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusi

quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

hocam öncelikle cevap için teşekkürler. ek sorular doğuyor şimdi.

1) avm vs gibi yerlere girerken bagaj kapağını ancak arabadan inip mi açabiliyoruz bu durumda?

2) problem arabayı ısıt dediğimde. soğutmak istediğimde iki taraftanda soğuk hava geliyor. ama ısıtmak istediğimde tek taraf ısıtıyor. şöför koltuğuna yakın olan taraf soğuk hava üflüyor. arabayı alırken computest esnasında klima vs de bakıldı ama belki de sadece soğutuyor mu diye bakıldı. bilmiyorum. bozuk ise ne yapabilirim? klima gazı vs gibi şeylerle ilgili olabilir mi? yoksa tüm klimanın mı değişmesi gerekiyor?

Aliexpress’ten obd soketine takılan bir aparat aldım. Kumandadan kapama düğmesine basınca camları ve sunroofu kapatıyor. Ayrıca konsoldaki kilit açma tuşuna peşpeşe 3 kez basınca bagaj kapağını açıyor. Harika bir aparat, çok işime yarıyor.

O apartlar eskiden sadece camları açıp kapatıyordu(almıştık bizde), sonradan sunroof da eklenmişti. Şimdi aynı alet bagaj kapağınıda açıyor, yanlış anlamadım dimi?

Öyle ise gayet güzel, her Cruze sahibi mutlaka almalı.

Evet hocam tam olarak öyle. 35 liraya gelmişti kargo dahil. Açıklamasında da yazıyordu İngilizce olarak. 3 x click luggage cover falan yazıyordu.

Araç sedan olmalı.
    Çünki HB lerde bagaj açma olayı yok diye biliyorum.
    Bende aldım sunroof ve camları açıp kapatıyor sadece. Bendeki Araç HB

Aynen hocam araç sedan.
    Ürünün linki de tam olarak bu. Artan dolara rağmen fiyatı düştüğü için şimdi 30 liraya falan denk geliyor.

https://tr.aliexpress.com/item/OBD-Car-Vehicle-Window-Closer-Glass-Opening-Closing-Module-System-No-Error-For-Chevrolet-Cruze-2009/32763625354.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.wpktee
  • Arkadaşlar aracına LED far alan var mı aramızda ? Bu farlar far ayağı ile birlikte mi geliyor ? Benim far ayağı kırık ne yaparsam yapayım tutmuyor far bir süre sonra yukarı bakıyor far ayağını nerden bulabilirim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yaklaşık 3 haftalık bir araştırma sonunda çok şükür temiz bir cruze aldım. Ls plus paket 2011 benzinli otomatik. İnşaallah kısa süre içinde sorun çıkarmadan sürmek nasib olur. Sorularıma cevap veren herkese teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erAn_ kullanıcısına yanıt
    Hocam benim araçta sunroof yok. Sadece bagaj ve camlar için çalışır mı? 3 in 1 diye tanımlanmış diye soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babıesrar82 -- 1 Aralık 2017; 10:38:29 >
  • babıesrar82 B kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. kazasız belasız inşallah.

Fiyatı nedir?
  • Lokurtu vs gibi sesler bende yok çok şükür. ya da ben fark etmedim.

ancak şoför koltuğunun sol tarafından emniyet kemerinin bağlantı kısmından bir ses geliyor. tam yerini bulamadım. bazen ses yapıyor bazen yapmıyor. sebebini bulamadım.

böyle birşey yaşayan var mı?

Araç 2013.5 sedan sport plus.
  • babıesrar82 B kullanıcısına yanıt
    Ne varsa onu çalıştırır.

• Ryzen1200 kullanıcısına yanıt
    Far ayağı plastik çerçeve ile beraber, diye hatırlıyorum. Plastik kaynak olur, o da olmaya müsait ise...

• BennyGood B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Fiyat 44.

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Eyvallah

• hulusi kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba, henüz ilgilenemedim açıkçası. video için link atarsan hafta sonu deneyim. yazayım sonucunu burdan. ilgin için teşekkürler.
  • erAn_ kullanıcısına yanıt
    hocam benim araçta 2013 1.6-124, HB versionu. bagaj açılmıyormuş sanırım ama gene de camlar için alıcam galiba. Teşekkürler paylaşım için.
  • Sahibinden com.a 2 hafta önce sadece 2010/2011 ls plus. 80 bin km altı 18 ilanı favorilere ekledim....bunların geneli ya boyaysız yada tek parça boyalı idi....

18 aracın 9 u satıldı 2 hafta içinde ..

Resmen bir cruze piyasası dönüyor....

Ancaaaakkk!!!!

Bu cruze araçları taaaa 2010 de 2011 de 35-36-37 bin li fiyatlara bayiden sıfır alan ve bu 2 hafta içinde ilk sahibinden olarak ilana koyan bir vatandaşın aracı 40/41/42/43 lerden alıcı buldu....

Ama 2010 yılında sıfır premium (ls plusa denk donanım) bir civic bayilerde 42-43 den satılırken bu 2010 civiclerin boyasız yada en fazla tek parça boyalı olanları 55-56 dan müşteri bulabiliyor....

Yani geçmişte sıfır cruze alanlar için ortada keyfe keder bir durum varken!!

Bu günlerde 2. El bir cruze alan içinde sudan ucuz bedavaya bu şekil bu donanım araç durumu var

• Arkadaşlar yarın aracı götürmek için doğuya doğru Büyükçekmeceden yola çıkacağım inşaallah. Cumartesi en fena trafik günü diyor bazıları İstanbul için. Bundan minimum düzeyde etkilenmek için hangi saatlerde yola çıkmalıyım?

• quote:

hocam merhaba, henüz ilgilenemedim açıkçası. video için link atarsan hafta sonu deneyim. yazayım sonucunu burdan. ilgin için teşekkürler.

https://m.facebook.com/groups/1490184901278401?view=permalink&id=1763520830611472

• Arkadaslar aracim 2010 ls plus otomatik 109 binde

Hic tup takilmamis

Suan kisa mesafede git gel yapiyorum tahmini 2-3 km felan , ortalama tuketim fabrika verisi 11.2 , benim bu kosullarda kullanimim 11.8 civari. Ben yilda en fazla 7-8 bin km yapiyorum. Bu sekilde tup te kullanan arkadaslar tuketimlerini goz onune alirsa tup taktirmak mantikli kaliyor mu. Cunku ilerleyen zamanlarda tup bakimi, supap yakmasi, ariza olusturmasi durumlari goruluyormus. Allah nasip ederse araca bir aksilik olmadigi surece binmeyi dusunuyorum cunku aracin yakit disinda memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilkahraman -- 2 Aralık 2017; 18:6:16 >
  • Arkadaşlar arka amortisörde sağ-sol ayrımı var mı yoksa ikisi de aynı mı?

• Bugün lpg filtresi değişimi için Ankara'daki Landirenzo bayisi Olgunlar Lpg'ye gittim. 65 lira istediler.
    Az ilerideki lpg'ciye girdim. 30 liraya halledip çıktım.
  • adilkahraman A kullanıcısına yanıt
    Ben bu aralar kısa mesafe kullanıyorum, 1-2 km. LPG'ye geçmiyor bile. Buna göre değerlendirin.
    ben olsam lpg taktırmazdım. sübap işi, antifiriz kaçakları, ayarıydı falan uğraşmaya değmez.
  • 
Sayfa: önceki 21882189219021912192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.