Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2179. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.103
Cevap
163
Favori
3.528.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21772178217921802181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maşallah nazar değmesin. Ustam bana öyle dedi subaplar konusunda ama daha önceki aracım (clio 1.2 motor) da da subaplar değişmişti öyle bir sorun olmamıştı. Bende arabayı çok zorlamam sakin kullanırım 120 km civarında sürerim aracı. Şuan Erzurumdayım dönüşte yaklaşık 1000 km kadar daha yapacam Ankara'ya. Dönüşte götürecem ustaya bakalım ne diyecek. Arabadan çok memnunum ama aracı aldığımdan bu yana yaklaşık 5 bin lira masraf yaptım. (Subaplar termostat soğutucu vs vs ). Sanırım kötü bir araca denk geldim. Umarım başka bir sorum çıkartmaz da uzun yıllar binerim.

Yağ değişimini kendiniz yağ alıp ta mı yaptırıyorsunuz yoksa yağcı kafasına göre bişeyler mi koyuyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimo01 K kullanıcısına yanıt
    Yağı kendim götürüyorum ya da şu yağ olacak diyorum. farklı yağ koyma diyorum.
    Diğer parçaları da GM markalı alıyoruz parçacıdan.
  • @Natsukaw.S,

Ne yaptın, sorun neymiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

@Natsukaw.S,

Ne yaptın, sorun neymiş?

Araç ta kaçak bulamadıklarını, Sigorta kutusunu kontrol eden parça adı ne ise onu söküp kontrol edeceklermiş, tamiri yoksa ise 1500 deyince çıkarttım aracı. Şuan problem gözükmüyor çalışmama durumu yok gözlemliyorum abi. Şu araçların tamiri konusunda güven çok önemli güvenemiyorum abi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

@Natsukaw.S,

Ne yaptın, sorun neymiş?

Araç ta kaçak bulamadıklarını, Sigorta kutusunu kontrol eden parça adı ne ise onu söküp kontrol edeceklermiş, tamiri yoksa ise 1500 deyince çıkarttım aracı. Şuan problem gözükmüyor çalışmama durumu yok gözlemliyorum abi. Şu araçların tamiri konusunda güven çok önemli güvenemiyorum abi.

Doğru söylüyorsun, iyi bir yer ve usta bulmak çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Arkadaşlar muayene zamanım yaklaşıyor.

Resimde gördüğünüz farlarda kısalar xenon, uzunlar normal sarı halojen. Hem kısalar hem uzunlar mercekli.
    Sinyal verdiğimde angel halkaları ve uzun şeritler turuncu renkte yanıp sönüyor.

Kısalara da halojen sarı ampul taksam bu şekilde muayeneden geçebilir miyim? Sinyallerin yukarıda anlattığım şekilde yanması sorun teşkil eder mi?

Merhaba. Eski mesajları okurken aracınız fotoğraflarını gördüm. Araç çok güzel duruyor farları nerden ve kaç liraya aldınız ? Bu farlar cruzelara çok yakışıyor araca farklı bir hava katıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimo01

quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

Arkadaşlar muayene zamanım yaklaşıyor.

Resimde gördüğünüz farlarda kısalar xenon, uzunlar normal sarı halojen. Hem kısalar hem uzunlar mercekli.
    Sinyal verdiğimde angel halkaları ve uzun şeritler turuncu renkte yanıp sönüyor.

Kısalara da halojen sarı ampul taksam bu şekilde muayeneden geçebilir miyim? Sinyallerin yukarıda anlattığım şekilde yanması sorun teşkil eder mi?

Merhaba. Eski mesajları okurken aracınız fotoğraflarını gördüm. Araç çok güzel duruyor farları nerden ve kaç liraya aldınız ? Bu farlar cruzelara çok yakışıyor araca farklı bir hava katıyor.

İnternetten ikinci el olarak almıştım. Tam hatırlamıyorum ama 700 gibiydi sanırım. Sonra sattım farları zaten.
  • @erAn_ lpg dolum yerini tampona mı aldırdınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

@erAn_ lpg dolum yerini tampona mı aldırdınız?

Yok hocam, öyle bir şey istenmedi. Sanırım yeni montajlarda bu isteniyor.
  • erAn_ kullanıcısına yanıt
    Farları neden sattınız ? Muayene de mi sorun çıktı yoksa kullanışlı değilllermiydi. Dış görünüş olarak araca farklı bir hava katmış bende düşünüyorum ama şuan alacak maddi gücüm yok. Siz kaça satmıştınız ?

• Merhaba arkadaşlar. 2011 model design edition Plus araca sahibim. Bazı modellerde kumandadan bagaj açma tuşu var benim kumanda da sadece kapıları açma kapama tuşu var bagaj için üçüncü bir tuş yok. Modelden modele veya yıllara göre farklılık mı gösteriyor ?

Ayrıca yol bilgisayarında bazı araçlarda(YouTube izlediğim) lastik basınçlarını akü değerlerini vs vs gösteriyor benim araçta sadece anlık tüketim ortalama yakıt menzil km gösteriyor.) aracım servise hiç gitmemiş yazılım güncellemesinin yapıldığını zannetmiyorum bir sorun olur mu? Güncelleme ile neler değişti ? Yaptırmak gerekli mi ? Yazılımla yol bilgisayarı değişir mi ? Yakıt düşer mi ?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimo01 -- 16 Eylül 2017; 19:31:9 >
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. 2011 model design edition Plus araca sahibim. Bazı modellerde kumandadan bagaj açma tuşu var benim kumanda da sadece kapıları açma kapama tuşu var bagaj için üçüncü bir tuş yok. Modelden modele veya yıllara göre farklılık mı gösteriyor ?

Ayrıca yol bilgisayarında bazı araçlarda(YouTube izlediğim) lastik basınçlarını akü değerlerini vs vs gösteriyor benim araçta sadece anlık tüketim ortalama yakıt menzil km gösteriyor.) aracım servise hiç gitmemiş yazılım güncellemesinin yapıldığını zannetmiyorum bir sorun olur mu? Güncelleme ile neler değişti ? Yaptırmak gerekli mi ? Yazılımla yol bilgisayarı değişir mi ? Yakıt düşer mi ?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

NB ise bagaj açma tuşu olması lazım?(yedek anahtarda mı öyle?)
    *HB versiyonlar da bagaj açma tuşu yok.

Lastik basıncı gibi özellikler 1.4T ve 1.6 MY13.5 olanlarda var. Sizin araç bu özelliklere sahip değil.
  • Araç NB. İkinci el olarak aldım yedek anahtarı düz kumandalı değil. Bir kez deneyelim dedik arabanın kapısı açıldı ama alarm ötmeye başladı arabayı çalıştıramadım immolizer denilen şey tanımlanmamış sanırım. Anahtarda bagaj açma tuşu yok. Eski sahibi değiştirmiş olabilir mi ? Değiştirmiş olsa da neden farklı kumanda almış ki ?

Ayrıca bir sorum daha olacak. Bugün aracımı çalıştırdım araba rölantide devri düşüp düşüp arttı devir düşünce araç titriyordu sonra sarı araç kayma işareti çıktı biraz daha sürünce ışık söndü titreme de gitti. Durunca tekrar kapatıp çalıştırınca herhangi birşey olmadı normal çalıştı. Aracın sibopları ve termostatı yeni değişti neyden yapmış olabilir ?

Subaplar değiştirdikten sonra araç çok yakmaya başladı. Ustama sordum yakıtı neden arttı diye oda subaplar daha yerine oturmadı 2000-3000 km gittikten sonra motor yerine oturur değerlerin düzelir dedi ama yaptım o kadar km değişen bişey yok uzın yolda klima açıksa 29-30 kuruş yakıyor şehir içi 36 kuruş lpg de litre olarak uzun yolda bilgisayar 11.8 litre gösteriyor lpg de kullanınca. Üzerine %20 ekleniyor sanırım. Başka bir sorundan mı kaynaklanır bu değerler ve bu davranışlar ?

Anahtar değiştirimiş olabilir, yedek anahtarın da kumandalı olması lazım. Anahtar kabını dışarıdan almışlardır belki siparişte yanlış gelmiştir, vesaire...

Aracın yedek anahtarı yok ise sonradan normal anahtar yaptırılmıştır, onunda tanımlaması olmayınca sıkıntı yaratıyordur.

Sonradan lpg uyulanmış ve subapları değişim/işlem görmüş, o yüzden bunlara bağlı bir dizi sorun yaşanması kaçınılmaz.
    Hiç Lpg'li araç kullanmadığım için bildiğim okuduklarımdan ibaret. Diğer arkadaşlar daha çok yardımcı olabilirler.

Usta öyle diyor ise biraz bekleyin bakalım sonucu ne olacak?

Uzun yol için 11.8lt gösterge çok. Litre/mil ayarı var, onunla oynamış olabilirmisiniz? Yüksek tüketim göstergesi sonucunda yanlışlıkla Mil olarak değiştirdiğini görmüştük.
    Ben sibop değişiminden önce rölantide aracın ESP ışığını yakması durumunu yaşamıştım. LPG ayarı yaptırmıştım ve düzelmişti.

Tüketim olarak benim sibop değişimi öncesi ve sonrası çok fark olmadı. Genelde 100 km de 10 litre lpg yakıyorum. Benzini bilmiyorum.

LPG bakımını yaptırmadıysanız bi baktırın. Ayar ve filtre değiştirmek işe yarıyor.
  • quote:

Farları neden sattınız ? Muayene de mi sorun çıktı yoksa kullanışlı değilllermiydi. Dış görünüş olarak araca farklı bir hava katmış bende düşünüyorum ama şuan alacak maddi gücüm yok. Siz kaça satmıştınız ?

Muayeneden önce söktürmüştüm. Aracı orijinal haline çevirdim, o yüzden söktüm.
    Tam hatırlayamıyorum da sanırım 600 gibi bir fiyata satmıştım.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Mil ayarında sorun yok devamlı takip ederim yol bilgisayarındaki değerleri yakıtı bir türlü düşüremedim uzun yolda. Aracın baktırabileceğim başka bir yeri var mı yakıt konusu için. Lastik basınçlarını genelde 35 psi basarım 32 psi comfort 39 psi eco yazıyor kapıda arası olsun diye öyle basarım. Arabadan çok memnunum ama yakıt konusu ve çıkardığı masraflar yoruyor beni.

• BennyGood B kullanıcısına yanıt
    Merhaba cevap için teşekkür ederim. Aracı Ramazan bayramından önce aldım. Aldıktan sonra tüm bakımlarını yaptırdım şanzıman yağına kadar değiştirdim lpg bakımlarını da yaptırdım. Kurban bayramında Erzurum'a uzın yola çıkacam diye lpg ayarını tekrar yaptırdım ama dün sabah rölantide titreyerek çalıştı biraz ilerleyince esp ışığı yandı köy yolunda olduğum için hızım 30 km yi geçmez biraz hızlanınca titreme bitti esp ışığı da söndü. Bir kez yaptı şuana kadar aracı gideceğim yere vardığım da durdurup tekrar çalıştırdım herhangi bir sorun yoktu çalışmasında.

Şehir içinde 11.8 litrenin altına düşemedim göstergede devamlı öyle gösteriyor şehirler arasında da değişen bişey yok yaktığım kuruşu 100 km ile çarptığım da yol bilgisayarının verdiği değere yakın çıkıyor anlam veremedim bu işe.

Şanzıman yağını serviste değiştirdim oradaki usta aracın daha önce hiç servise gelmediği söyledi. Sanırım yazılım güncellemesi vs de yapılmamış araca. Yazılım güncellemesi yaptırmak yakıt konusunda faydalı olur mu ? Ne gibi değişiklikler olur araçta ?

• quote:

Merhaba cevap için teşekkür ederim. Aracı Ramazan bayramından önce aldım. Aldıktan sonra tüm bakımlarını yaptırdım şanzıman yağına kadar değiştirdim lpg bakımlarını da yaptırdım. Kurban bayramında Erzurum'a uzın yola çıkacam diye lpg ayarını tekrar yaptırdım ama dün sabah rölantide titreyerek çalıştı biraz ilerleyince esp ışığı yandı köy yolunda olduğum için hızım 30 km yi geçmez biraz hızlanınca titreme bitti esp ışığı da söndü. Bir kez yaptı şuana kadar aracı gideceğim yere vardığım da durdurup tekrar çalıştırdım herhangi bir sorun yoktu çalışmasında.

Şehir içinde 11.8 litrenin altına düşemedim göstergede devamlı öyle gösteriyor şehirler arasında da değişen bişey yok yaktığım kuruşu 100 km ile çarptığım da yol bilgisayarının verdiği değere yakın çıkıyor anlam veremedim bu işe.

Şanzıman yağını serviste değiştirdim oradaki usta aracın daha önce hiç servise gelmediği söyledi. Sanırım yazılım güncellemesi vs de yapılmamış araca. Yazılım güncellemesi yaptırmak yakıt konusunda faydalı olur mu ? Ne gibi değişiklikler olur araçta ?

buji buji kabloları disbirütör kapağı ve sibop ayarı yakıt artışında kontrol edilmesi gereken ilk etkenlerdir.

serviste araç yazılımı fabrika ayarlarına sıfırlanıp güncelleme yapılabilir.
    Benim aracım 2013 son gelenlerden 117 beygir. Ben 30-45 bin bakımlarını serviste yaptırdım.
    Yazılımla ilgili bir şey söylemediler. Ben de ayrıca gidip yaptırmadım. Belki güncel halidir bendeki.
  • 
Sayfa: önceki 21772178217921802181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.