Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2178. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.103
Cevap
163
Favori
3.528.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21762177217821792180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Vallahi öyle ya, sıfır bakarken bile kıvranıyor insan, 2. elde daha kötü durum.
  • Herkese iyi bayramlar olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi bayramlar....

• Merhabalar. Hayırlı bayramlar. Aracım 2011 model design edition Plus modeli aracın Bluetooth özelliği var mı ? Radyoyu biraz kurcaladım ama göremedim ben. Ayrıca dikiz aynasının üstündeki siyah bölgede hoparlör yada mikrofon bölmesi mi var çizik çizik boşluk duruyor orası yada park sensörünün hoparlörünü oraya mı yerleştirmişler

İkinci bir sorum ise aracı iki ay önce aldım 60 bindeydi ortalama yakıt şehir içi 13.2 gösteriyordu. Ben kullandığımdan bu yana sert kullanmamaya özen gösteriyorum 12 litreye kadar düştü 900 km uzun yol daha yaptım bayram tatili için 11.8 litreye düştü. Sizin ortalama yakıt değerleriniz de böyle mi. Araç lpg de şehir içi 36 kuruş şehirler arası ise 26-30 kuruş arası yakıyor sizin değerleriniz nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimo01 -- 4 Eylül 2017; 10:11:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara Didim geldim. full depo çıktım. 95₺ lik lpg ile geldim ve hatta rahat 50 km daha yapacak lpg vardı. 15-20 km de benzinle kullandım.

685 km.

ankara şehir içi 10 lt lpg yakıyorum ben. ortalama. 1.6 otomatik sport plus.

• şehirlerarası 7,5-8 litre yakıyor galiba

• kimo01 K kullanıcısına yanıt
    Bluetooth yok, telefonu aux den bağlayıp konuşursanız karşı sesi hoparlörden duyabilirsiniz.

AT ile Antalya 27km ort. hız sakin kullanım ike 9.5lt yakardım. Şehir dışı full yük ike 6.8lt.

Şartlar ve kullanıcı faktörleri tüketimde farklılıklar yaratıyor.

• Sizin yakıt değerleriniz çok düşük ben aracı Kırıkkale'de kullanıyorum genelde adana kırıkkale Ankara kırıkkkale arası devamlı gider gelirim bayram için Erzurum'a geldim trafik biraz yoğundu ama o kadar etkilemez. Fark ne acaba ?

Ben aracı Ramazan bayramından önce almıştım. İki hafta önce subaplar değişti usta daha önce araba hareret yapmış kapağı eğmiş dedi bende eğer araç sorunluysa hemen elden çıkarayım dedim usta da yok ben baktırdım motorda alt takımda sorun yok dedi ama Erzurum'a gelince yağına baktım yağ eksiltmiş araç araba sanki biraz sesli çalışmaya başladı gibi yakıtın yüksek olmasının sebebi motordaki bir sıkıntı mı acaba ? Arabadan çok memnunum ama önceki sahibi çok hor kullanmış sizce ne yapmalıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BennyGood

Ankara Didim geldim. full depo çıktım. 95₺ lik lpg ile geldim ve hatta rahat 50 km daha yapacak lpg vardı. 15-20 km de benzinle kullandım.

685 km.

ankara şehir içi 10 lt lpg yakıyorum ben. ortalama. 1.6 otomatik sport plus.

Aracınızın 95₺ lik yakıtla 685 km gittiğinden emin misiniz ? Hesaba vurunca 13 kuruş yakıyor aracınız Benim eski 1.2 motor clio hb aracım bile uzun yolda 15 kuruşun altına düşmüyordu. 95 değilde 195₺ olabilir mi ? Çünkü ben 280₺ yakıt ile 915 km yol yaptım. (Hemde yolun sadece 200-250 km lik kısmında klima açıktı genelde kapalıydı )Ya benim araçta büyük bir sorun var yada hesapta ufak bir hata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimo01 -- 5 Eylül 2017; 10:45:19 >
  • Merhaba,

Bu aralar kasmadan kullanmaya başladım aracı, ortalama hız 29 Yakıt Tüketimi 9.5 lt'lerde. Biraz zorlamaya başladı. Önerebileceğiniz LPG kiti var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: tommyvercetti07

Merhaba,

Bu aralar kasmadan kullanmaya başladım aracı, ortalama hız 29 Yakıt Tüketimi 9.5 lt'lerde. Biraz zorlamaya başladı. Önerebileceğiniz LPG kiti var mıdır?

1~brc

2~landirenzo

4~lovato

3~atiker gold

4~akl

bütçenize göre pahalıdan ucuza doğru yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canciger -- 5 Eylül 2017; 23:41:40 >
    hocam ₺ olarak hata olabilir. litre olarak veriyim.

Ankara'da 10 litre lpg, bu bilgi doğru.

Ankara Didim arasında gösterge 5,8 gösteriyordu. bunu 1.2 ile çarparak lpg hesabını bulabiliriz yaklaşık. 7 - 7.5 arasında oluyor.

detaylı hesaplama yaptığım eski mesajlar var. bakarsanız bilgi verebilir.

• tekrar baktım. didime full depo lpg ile girdim. Ankara'dan full çıkmıştım.

yaklaşık 30 km kadar benzinle gittim. yani lpg ile yaklaşık 650 km gitmişim.

LPG toplam 145₺. bu da 22 kuruş kadar yapıyor.

Egede lpg pahalı.

ortalama 2.65₺ den lpg aldığımı varsayarsak 55 litre lpg yapıyor.

bu da demek oluyor ki yaklaşık 8.5 litre lpg yakmışım giderken.

bence fena değil.

• BennyGood B kullanıcısına yanıt
    Sizin değerler çok iyi ben bayram için Erzurum'a geldim 922 km yol yaptım gösterge 11.8 gösteriyordu 280 ₺ gaz aldım. Kırıkkale'de 2.39 almıştım yol boyu lpg fiyatları arttı 2.54, 2.79, 2.99 ₺ den aldım LPG'yi. Klima da yolun yaklaşık 250 km kadarında açıktı. Yani yolun büyük bir kısmında klimada kapalıydı.

Dün ustamı aradım araç çok yakıyor yağ eksiltmiş dedim. Oda 1 litre civarında yağ eksiltmesi normal daha subaplar tam oturmadı yerine 1 litre kadar yağ eklet dedi yakıtı sordum benzin kadar yakıyor deyince yine subapların oturmadı gerçek motorun yerine gelmesi için dedi. 2000-3000 km yapıp öyle dene o zaman belli olur dedi. Bana çok mantıklı gelmedi ama yapacak bişey yok Erzurum dönüşünde Adana'ya daha sonra da Didim'e gideceğiz toplamda 5000 km yaparız diye düşünüyorum. O zaman belli olur herhalde

Maşallah deyin. Maşallah.

ben arabayı 25 binde aldım. şu an 67 bin küsürdeyim.

50 binde çelik sübap yaptırdım.

Öncesinde ve sonrasında yakıt tüketimi çok fark etmedi. Belki kullanım tarzındandır.
    Ben aracı neredeyse hiç sıkıştırmam. Azami 140 km/saat hız yaparım. 120 km/saat hızda bile kısa süreli kalırım.

Benim devrim 2500'de olur ve 100 km/saat hızla giderim. Cruise control açıktır ve vitesi triptonik manueline alırım.
    klimam 24-25 derecede otomatikte açıktır. (Ortalam hızım didime gidişte 80 km/saat'ti yaklaşık.)

-----

Benim dizele geçmem lazım aslında.
    2 yılda 42 bin km yapmışım...

Arabayı da bırakmak istemiyorum :)
    Tek sıkıntım LPG/atmosferik motor ikilisinin yokuşa devirli girmeyince veya yokuşta yavaşlamak zorunda kalınca bayılması.
  • Merhabalar,

Aracımın km si arttıkça garip garip problem çıkartmaya başladı. :) Geçen sene burada da yazmıştım, araç durduk yere stop ediyor yolda giderken bile herşey pat diye gidiyordu. Neyse ki bu durumu kutup başlarından birini değiştirerek çözdüm, şimdi de araç akşamdan sabaha aküyü bitiriyor ve hatta gün içinde bile 2 3 kere şarj ettirmem gerekiyor.. Akü bitik halde iken, camları açıp kapatabiliyorum, kapıları kilitleyebiliyorum, teyp açabiliyorum lakin marş basmıyor. Bugün akünün yetkili servisine gittim, elektrik kaçağı olduğu aküyü araçta bişeyin yediğini söyledi bırakmam lazım vs, öncelikli sebep olarak çin malı sislerin altındaki mercedes tarzı gündüz ledleri amerikan parklar ve multimedya ekranı söyledi. Yarın servise bırakacağım sorunun kaynağı için.

Onun haricinde aracım 2.0 dizel 1.6 larda da aynımı bilmiyorum ama bende iki adet fan ver ve çalışırken baktığımda biri çalışıyor hep diğeri araç hareket halinde iken yada sıkıştırdığım damı devreye giriyor bilgisi olan var mı?

@Panthér abi özellikle seni etiketliyorum :)
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-secen-otomotivden-77000-km-lpgli-cruze-475814696/detay

Selam arkadaşlar bende cruze begenenlerdenim. 2006 model comfort 407 aracım var 220 km de. Yeni model bir araçla takas etmeyi düşünüyorum. Bayadır araştırıyorum ve ilanları araç dikkatimi çekti km düşük ve hasar kaydı az.

Kullanan arkadaşlara sorularım olacak. Cruze konusunda kötü yorumlar mevcut. Hantal ve çok yakıyor diye. Benim 407 dizel 1.6hdi ve 110 beygir. Cruze 407 den sonra bana hantal mı gelir?

Sizce araç & fiyat durumu nasıl. 407 üzerinde 5-8 arası vermeyi düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Merhabalar,

Aracımın km si arttıkça garip garip problem çıkartmaya başladı. :) Geçen sene burada da yazmıştım, araç durduk yere stop ediyor yolda giderken bile herşey pat diye gidiyordu. Neyse ki bu durumu kutup başlarından birini değiştirerek çözdüm, şimdi de araç akşamdan sabaha aküyü bitiriyor ve hatta gün içinde bile 2 3 kere şarj ettirmem gerekiyor.. Akü bitik halde iken, camları açıp kapatabiliyorum, kapıları kilitleyebiliyorum, teyp açabiliyorum lakin marş basmıyor. Bugün akünün yetkili servisine gittim, elektrik kaçağı olduğu aküyü araçta bişeyin yediğini söyledi bırakmam lazım vs, öncelikli sebep olarak çin malı sislerin altındaki mercedes tarzı gündüz ledleri amerikan parklar ve multimedya ekranı söyledi. Yarın servise bırakacağım sorunun kaynağı için.

Onun haricinde aracım 2.0 dizel 1.6 larda da aynımı bilmiyorum ama bende iki adet fan ver ve çalışırken baktığımda biri çalışıyor hep diğeri araç hareket halinde iken yada sıkıştırdığım damı devreye giriyor bilgisi olan var mı?

@Panthér abi özellikle seni etiketliyorum :)

Pek bilgim yok ama ekstra takılan ürünlerden dolayı bir sorun yaşandığı belli. Genel de sorunun kaynağı bu tür ürünler çıkar.
  • silverstone81 S kullanıcısına yanıt
    Dizelin alt devirlerdeki canlılığına ve torkuna alıştıktan sonra atmosferik bir araç kullanıcıyı üzebilir.
  • 
Sayfa: önceki 21762177217821792180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.