Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2171. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
45.112
Cevap
162
Favori
3.530.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21692170217121722173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2011 Cruze LS ile LS plus arasında çok fark var mı arkadaşlar donanım olarak? Ls almayı düşünüyoruz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Plus paketin artıları,

yağmur-far sensörü
    otomatik kararan ayna
    dijital klima
    +2 hoparlör
    daha büyük bilgi ekranı
    krom cam altı çıtası
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersincck

Arkadaşlar selam aleyküm. son 3-4 gündür aracimi kullanırken arka sol taraf diye tahmin ettiğim yerden hafif şekilde " gurç, gurç, gurç" şeklinde sesler geliyor.Ama dediğim gibi tam noktayı bilmiyorum.Daha önce böyle bir durumla karşılasan oldu mu? ya da tahmininiz neyden geliyordur.

Nereden geldiğini tam tespit ederseniz daha kolay olur.

Kapılar ve lastikleri, kapı içleri, koltuk kızakları, amortisör, davlumbaz vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeverMoree

2011 Cruze LS ile LS plus arasında çok fark var mı arkadaşlar donanım olarak? Ls almayı düşünüyoruz

Konunun ilk mesajını okumanız fayda sağlayacaktır.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Youtube'den izlediğim videolar neticesi arka Salıncak burçlarindan geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersincck

Youtube'den izlediğim videolar neticesi arka Salıncak burçlarindan geliyor

O zaman burç değişimi sorunu çözecektir. Sanıyorum teferruatlı bir durumu yok.
  • Design Edition model aracımı 1 hafta önce sattım arkadaşlar. 'Piyasası yok, ölü vs' diyenlerin aksine ilana koyduğumun 2. günü sattım.

Bayilere gidip incelemelerde bulundum. Özellikle b segmenti araçlar berbat tek kelimeyle.

Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.
  • Enki kullanıcısına yanıt
    Aracın piyasası yok diyenler, kahvedeki mehmet dayıdan duyanlar, dikkate almaya değmez. Cruze'dan sonra hiçbir b segment araç kesmez hocam, hayırlısı olsun.
  • Piyasası yok, ilgilenen çok...
  • Ankara - Antalya / Burdur Bucak yolundan gidip geldim.

genelde klima açıktı.

3 depo lpg aldım. 155₺ civarında tuttu. arada benzinle de gittim. şimdi 25 litre lpg alır depo boş.

yani toplamda benzin dahil 250₺ gidip geldim aşağı yukarı.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Hocam model yükseltmek için sattım. Donanımsız sacma sapan arabalardan baska bir sey yok. Dedik 0 alalım o da fiyatlar uçmuş gitmiş. Cruze gerçekten çok tok arabaymış ben bunu anladım. Hangi arabaya bindiysem beğenemedim. İçime sinmedi. Sadece Mazda 3 ü çok beğendim o da 120+ şeklinde şaka gibi. İ 30 keza öyle. Zaten b sınıfı araçlar Allah a emanet.

Pismanlık duymam satmışım gitmiş sonuçta kazasız belasız biner ins. hayrını görsün. Ama böyle olacağını tahmin edemedim. Piyasa inanılmaz berbat durumda. Benim gibi daha yüksek modellere gecmek isteyen baska arkadaşlar olabilir. Boş arabalara 50-60 fiyat çekiyorlar. Piyasa aşağı yukarı böyle. İyi düsünsünler derim.

• Enki kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız, ben de sıfır aldım 6 yıldır kullanıyorum, şimdi satsam ne alırım diye düşünüyorum, cevap yok. Alınacak araba çok da fiyatlar trajikomik, aynı ayarda sıfır bir c segment araba almak istesem üstüne 50 bin koymam lazım, üstüne 50 bin koyunca da insan daha iyi birşeyler bekliyor ama yok, alacağım araba cruze'dan çok da iyi olmayacak yani, o yüzden satmayı hiç düşünmüyorum. Allah'ın izniyle gittiği yere kadar binerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Çok haklısınız, ben de sıfır aldım 6 yıldır kullanıyorum, şimdi satsam ne alırım diye düşünüyorum, cevap yok. Alınacak araba çok da fiyatlar trajikomik, aynı ayarda sıfır bir c segment araba almak istesem üstüne 50 bin koymam lazım, üstüne 50 bin koyunca da insan daha iyi birşeyler bekliyor ama yok, alacağım araba cruze'dan çok da iyi olmayacak yani, o yüzden satmayı hiç düşünmüyorum. Allah'ın izniyle gittiği yere kadar binerim.

Aynen bende öyle düşünüyorum, bazen girip bakiyorum malum sitede ki komik fiyatlara.Adam 90 model bomboş arabaya 35 bin istiyor veyahut 200 binde dizel arka camları otomatik bile olmayan teneke arabaya 30 bin istiyor.Komik gerçekten bu fiyatlar.Bu paraya daha iyisi yok gibi birşey.

• Dijital klimanın derecesini ayarlayamıyorum. 17.5 derecede kalmış bulunuyor. Nerden ve nasıl ayarlanacağını bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: tardelli massimo

Dijital klimanın derecesini ayarlayamıyorum. 17.5 derecede kalmış bulunuyor. Nerden ve nasıl ayarlanacağını bilen var mı?

Klima sıcak-soğuk düğmesini çevirin. Çalışmıyor ise sonradan takılan multimedia göstergesi ile alakalı bir arıza olabilir?

• Oldu. Basit bir ayar bile bilmiyorsan en zoru oluyor. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tardelli massimo

Oldu. Basit bir ayar bile bilmiyorsan en zoru oluyor. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

Benzin+lpg li araçlar için enjektör probleminin bir süre sonra çıktığına dair söylemler var.Ama açıkcası binlerce lpgli cruze var piyasada ve hemen hemen çoğu lpg taktırıp kullanıyor ama belki birkaç örnek dışında bu enjektör konusunda yana yakıla yakınma yok o kadar.
    Oluncada yaklaşık 2000 tl masrafla çelik enjektörler takılıp sorunsuz kullanılıyormuş.
    Ama şahsi fikrim dizelinin alınması yönünde.Vergiside düştü dilekçe verilip alt dilime iniyor 1. taksit 714 tl oluyor.Araç çok güçlü donanımlı ve sorunsuz.
    ..Ben,m açımdan ikinci elde psikolojik sınır 50.000 km ama özellikle bakımlı vs olması şartıyla dizel için 100.000 km altı düşünülebilecek bir değer.

hocam merhabalar,
    dizeller hep 2012 model çıkıyor. temiz 100000km altı bir dizel için ortalama fiyat ne olmalı nette 43000 ile 46000 arası yazılmış. birde lt ile ltz arasında baya fark var galiba değil mi?
  • Aracımın bir özelliğini 3 sene sonra fark ettim, arabada bir türlü doğru sürüş pozisyonunu ayarlayamıyordum, doğru sürüş pozisyonunda bilirsiniz bileklerimizin direksiyon simidinin üst kısmına değmesi gerekiyor.Fakat ben ne zaman bunu yapmayı denesem ya çok dik oturuyorum baston gibi yada koltuğu yükseltmek zorunda kalıyorum ki ozaman da aracı iyi hissedemiyorum.Direksiyon yükseklik alçaklık ayarı da bir işe yaramıyor mecbur koltuğun sırt kısmını dik konuma getiriyordum yada çok yakın oturuyordum.

Daha önce de YouTube da forumda falan gördüm 2012 2013 model chevrolet cruze larda direksiyon derinlik ayarı vardı ama ben daha önce denememe rağmen aracın direksiyonu ileri geri hareket etmemişti bende biyerini kırarım diye zorlamadım fazla.

Zannediyordum ki benim aracım 2010 model ilk çıkan parti olduğu için benimkinde böyle bir özellik yok, hep bu durum canımı sıkıyordu.

Neyse bugün bindim bir daha deniyim bakalım dedim belki ben beceremiyorumdur dedim, bu sefer sertçe çektim lak diye direksiyon öne geldi çok sevindim tebessüm ettirdi bana çok güzel de oturma pozisyonumu ayarladım tam istediğim gibi oldu çok rahat ettim.

Meğer toz biriktiği için oraya direksiyon sıkışmış biraz zorlayınca kendini bıraktı.Şimdi daha rahat ettim dediğim gibi tıpkı bir BMW gibi Mercedes gibi oldu aracım. :)

• Merhaba

1.Ben Cruze almayı planlıyorum. Konu 2172 sayfaya ulaştığı için malum ancak 1200-1300 sayfasını okuyabildim. Kısacası Cruze'un hangi modelini tavsiye edersiniz diye soracaktım. Dizel -Benzin veya paket farkları vb. bu gibi konuların hepsini içinde olduğu hangi Cruze'u tavsiye edebileceğinizi öğrenmek istemiştim?

2.Bu arada kuzenime geçen sene 1.6 WTCC Edition Plus paketini almıştık. Klimayi açıkken yokuşta durduğunda kalkarken stop ediyordu. Bu gibi ufak problemlerin Cruze'da çok olduğunu söylüyorlar. Yorumunuz nedir? Bu aracın paketinden paketine kaynaklanan bi şey midir?Eğer öyleyse sorunsuz paket nedir?

3. Malum ülkemizde Chevrolet bayiisi kalmamıştır. Bu konuda Cruze'un parça veya usta bakımından sıkıntı yaşar mıyım? Binen kişiler siz olaraktan bu konudaki tecrübenizi sormak istedim?

Iyi günler...

• 
Sayfa: önceki 21692170217121722173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.