Şimdi Ara

★★★ CHEVROLET CRUZE ★★★ (2160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
45.103
Cevap
163
Favori
3.528.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21582159216021612162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dizelmi benzinlimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aybasan

Dizelmi benzinlimi?
    benzin benzin&lpg
  • aybasan kullanıcısına yanıt
    dizel diyelim.

dizeller genelde 100 bin km ve üstünde.
    otomatik ve yüksek km için ne dersiniz?
  • kindala81 K kullanıcısına yanıt
    Benzin+lpg li araçlar için enjektör probleminin bir süre sonra çıktığına dair söylemler var.Ama açıkcası binlerce lpgli cruze var piyasada ve hemen hemen çoğu lpg taktırıp kullanıyor ama belki birkaç örnek dışında bu enjektör konusunda yana yakıla yakınma yok o kadar.
    Oluncada yaklaşık 2000 tl masrafla çelik enjektörler takılıp sorunsuz kullanılıyormuş.
    Ama şahsi fikrim dizelinin alınması yönünde.Vergiside düştü dilekçe verilip alt dilime iniyor 1. taksit 714 tl oluyor.Araç çok güçlü donanımlı ve sorunsuz.
    ..Ben,m açımdan ikinci elde psikolojik sınır 50.000 km ama özellikle bakımlı vs olması şartıyla dizel için 100.000 km altı düşünülebilecek bir değer.
  • aracı soğukken ilk çalıştırmada bazen bir ses geliyor. nasıl tarif etsem bilemedim.

"tık tık hırrrrrrr" gibi. çok yüksesk bir ses değil.

forumda arama yapamadım sanki daha önce bir arkadaş paylaşmıştı.
    bu sorunu bilen varsa bilgi verebilir mi?
  • Arkadaşlar merhaba,
    Bu aralar beyaz renkli Cruze'm için para harcayıp biraz makyaj falan yapayım diyorum. Aklımda rüzgarlık takmak var ama nedir? ne değildir? ne kadar tutar? sağlıklı mıdır? En ufak bir tecrübem yada bilgim yok bu konuda. Yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca malum bizim dış aynalar alışılmıştan biraz büyük oraya da küçük silindir şeklinde ki aynalardan yerleştirsem mi iki tane sağlı sollu. Nasıl durur acaba yapan arkadaş var mı? Teşekkürler. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: libra_

Merhaba pecochip hakkında bilgi sahibi arkadaşlarımız var ise görüşlerini paylaşabilir mi, uygulama fiyat performansa etkisi vs...

Araç benzinli ise bir işe yaramaz. Dizel ise chip tuning ile 30 40 beygir artıyor güç.
  • Merhaba arkadaşlar bana jant lastik önerebilir misiniz siyah alacağım 18 inç
  • quote:

Orijinalden alıntı: başaran

Merhaba arkadaşlar bana jant lastik önerebilir misiniz siyah alacağım 18 inç

Zten araç ağır ve motor atmosferik 18'lik fazla yorar, max 17" tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

quote:

Orijinalden alıntı: başaran

Merhaba arkadaşlar bana jant lastik önerebilir misiniz siyah alacağım 18 inç

Zten araç ağır ve motor atmosferik 18'lik fazla yorar, max 17" tavsiye ederim.

Suan üzerinde 17" jant takılı fakat lastiklerin hepsi çıkma olduğu için taban ve yanak boyutları farklı farklı.Cruze orjinal ebatları 205/50/R17 mi ?
  • 215 50 R17
  • Arkadaşlar merhaba 37-38 bütçem var ve bu arabanın piyasasını inanın hiç bilmiyorum.Minimum 2 sene bineceğim ve otomatik olmak zorun da kaç model ve hangi versiyonunu almalıyım tavsiyeler de bulunabilir misiniz ?
  • benimkilerin üzerinde gelen orijinal lastikleri 205-60-16 idi
  • 205/60/16
    215/50/17
  • Arkadaşlar kaporta ve cam üzerindeki kireç artıklarını nasıl temizlerim? Denemediğim şey kalmadı, limon, sirke hatta kireç çözücü :) ama gitmiyo meret
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesur_yurek444

Arkadaşlar kaporta ve cam üzerindeki kireç artıklarını nasıl temizlerim? Denemediğim şey kalmadı, limon, sirke hatta kireç çözücü :) ama gitmiyo meret

Boya temizleme killeri var. Bir çok lekeyi boyaya zarar vermeden temizliyor, deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesur_yurek444

Arkadaşlar kaporta ve cam üzerindeki kireç artıklarını nasıl temizlerim? Denemediğim şey kalmadı, limon, sirke hatta kireç çözücü :) ama gitmiyo meret

Kil ile temizleyin.

Meguiar's hen 50gr hemde çok pahalı, Bauhaus'da adını hatırlayamadığım bir kil var hem gram olarak daha çok(galiba 120gr?) hemde fiyat olarak %40 daha uygun(galiba 45TL ydi).

Bu Meguiars ile 1 arabayı 2 defa komple yapabiliyorsunuz. Diğeri de bir aracı 3-4 kere yapar. Bu kil uygulaması camlarda iyi sonuç veriyor. 1 fıs fıs kabına biraz bebe şampuanı koyup sulandırın, ıslatıp kil ile üzerinden geçin. Arada sırada kili 4'e kaltlayıp tekrar temiz tarafla devam etmek lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=uhNxVDjlfh0&t=232s
  • Herkese merhabalar, bugün itibariyle bende HB 2013 model chevrolet cruze, sport plus almak için iş yerinden birisinin sattığı arabayı teste soktum. (Ankara Erkaya Otomotiv bosch car service'de işlem yapıldı, 150TL ödendi). Aracın kaporta testlerinde daha önceden söylendiği gibi sol kapı ve sol çamurlukta boya çıktı, araba da değişen yok. Fakat benim aklıma takılan birşey oldu. Arabaya yapılan motor testi sonunda Motor gücü %76 çıktı. Bu değer acaba çok mu düşük? ustalar bir sorun olmadığını, test esnasında klima açık olduğunu ve arabanın baskı balatasının değişim zamanının yaklaştığını, ondan biraz daha düşük çıktığını söyledi.

Bu arada araba 81500km de. Sport plus modeli. Büyük multimedia ekranlı, geri görüş kameralı versiyonu. şansıman manuel. Üzerinde Atiker marka LPG takılı.

İlk kez araba alacağım için bu değerin normalde ne olması gerektiğini bilmiyorum. Görüşleri olanlar cevap yazabilir mi acaba? Arabanın alım satım işlerini noter kapalı olduğu için pzt gününe bıraktık. Beni pzt ye kadar aydınlatabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memoally -- 10 Haziran 2017; 19:10:53 >
  • 
Sayfa: önceki 21582159216021612162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.